12. prosince 2021 • 16:50

SESTŘIH: Slavia – Boleslav 2:0. Pálili Bah a Stanciu, Pražané přezimují první

5
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 18. kole první ligy nad Mladou Boleslaví 2:0 a v čele tabulky mají nadále tříbodový náskok před druhou Plzní. Vršovický obhájce titulu rozhodl utkání v závěrečné čtvrthodině úvodního dějství, kdy se mezi 31. a 40. minutou trefili Alexander Bah a Nicolae Stanciu.

Červenobílí v nejvyšší soutěži vyhráli posedmé za sebou a pokaždé bez inkasované branky. Mladou Boleslav porazili slávisté v posledních 12 vzájemných ligových duelech. Středočeský celek, vedený bývalým trenérem Pražanů Karlem Jarolímem, dvě kola po sobě nebodoval a nevyužil šanci poskočit na šesté místo tabulky. Mladoboleslavští klesli na osmou pozici.

Slávistický trenér Trpišovský udělal tři změny v sestavě oproti čtvrteční remíze 1:1 v Berlíně s Unionem, po níž Pražané postoupili do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy. Za Boleslav nastoupili bývalí kapitáni červenobílých Škoda a Suchý.

Druhý jmenovaný musel být po půlhodině ošetřovaný mimo hřiště a Pražané krátkou přesilovku dokonale využili. Přímý kop Stanciua z poměrně velké dálky propadl po chybě v hostující defenzivě až k nabíhajícímu Bahovi a ten zblízka překonal Šedu. Uzdravený dánský obránce skóroval ve druhém ligovém duelu po sobě, v němž nastoupil.

Chvíli nato mohl po nedorozumění mezi mladoboleslavskými obránci a brankářem zvýšit Kuchta, lobem přes gólmana se ale neprosadil. Ve 40. minutě už favorit přidal druhou trefu. Bah vystihl špatnou rozehrávku hostů, přiťukl ve vápně Stanciuovi a ten s přehledem napálil balon pod břevno.

V 56. minutě mohl snížit Mašek, ale sám před Mandousem selhal. Pražané v druhé půli dlouho nehrozili, až v 70. minutě se dostal před Šedu Schranz, jenže na svůj čtvrteční gól z Berlína nenavázal.

V 81. minutě trefil Olayinka pouze střed branky, na druhé straně si pak Mandous poradil s pokusem střídajícího Hlavatého. Čtyři minuty před koncem pak střelu slávisty Madsena vyrazil Šeda, ale Pražany už to nemuselo mrzet. Vyhráli i devátý domácí zápas ligové sezony a v Edenu v nejvyšší soutěži bodovali už v 59 duelech po sobě.

Domácí: 31. Bah, 40. Stanciu

Hosté:

Domácí: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Hromada (46. Madsen), Holeš – Schranz (75. Ekpai), Stanciu (C) (75. Traoré), Olayinka (89. Plavšić) – Kuchta (63. Lingr).

Hosté: Šeda – D. Douděra, Preisler, Suchý (C), Jurásek – Smrž, Dancák, L. Mašek (67. Hlavatý), Ewerton – Ladra (87. Mužík), Milan Škoda (55. Fila).

Domácí: Kovář, Ekpai, Lingr, Madsen, Traoré, Plavšić, Samek

Hosté: Halouska, Hlavatý, Matějovský, Fila, Mužík, Píchal

Hosté: Jurásek, Suchý

Hocek – Horák, Ratajová (Ulrich)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Klíčové momenty utkání

Slavia - Mladá Boleslav: Bah ještě v závěru vyrazil až na Šedu, prověřil ho střelou

Slavia - Mladá Boleslav: Výbornou Madsenovu ránu zpoza vápna pravačkou vytáhl Šeda

Slavia - Mladá Boleslav: Fila sklepl Hlavatému, který dělovkou prověřil Mandouse

Slavia - Mladá Boleslav: Fila si odstavil Ousoua, ale zastavili ho ostatní obránci

Slavia - Mladá Boleslav: Schranz bezprostředně před Šedou neuspěl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Mladá Boleslav: Madsen přišel o míč, Mašek v tutovce neprostřelil Mandouse!

Slavia - Mladá Boleslav: Suchý tvrdě srazil Olayinku na hraně vápna, druhou žlutou nedostal

Slavia - Mladá Boleslav: Ladrova nebezpečná dorážka skončila na Holešovi

Slavia - Mladá Boleslav: Olayinka vyhledal Baha, jeho pokus lapil Šeda

Slavia - Mladá Boleslav: Obří hrubka obrany hostů, Preisler málem přeloboval Šedu

Slavia - Mladá Boleslav: Bah posunul v pádu míč Stanciovi, ten ho uklidil do sítě! 2:0

Slavia - Mladá Boleslav: Stanciův centr propadl až k Bahovi, 1:0 z první šance!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905