19. prosince 2021 • 16:54

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:1. Sigma nevyužila obří šance, srovnal Fantiš

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Olomouce na závěr fotbalového podzimu remizovali se Zlínem 1:1. První gól vstřelil Antonín Růsek a Sigma měla i další obrovské šance, po změně stran ale skóroval i další Antonín - tentokrát hostující Fantiš.

Oba týmy se v úvodní čtvrt hodině zápasu spíše oťukávaly a první náznak šance přišel v 16. minutě, jenže domácí se po několika odrazech míče uvnitř vápna k pořádnému zakončení nedostali. O dvě minuty později už měla Sigma velkou šanci, když Daněk vysunul Růska, který osamocený před gólmanem Rakovanem těsně minul vzdálenější tyč zlínské branky.

Velkou obětavost předvedli hosté ve 21. minutě, kdy Růsek se Zmrzlým hned třikrát zakončovali z velmi dobrých pozic uvnitř vápna, ale zlínským hráčům se podařilo jejich pokusy pokaždé zablokovat.

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 1:1. Moravské derby bez vítěze, na Růskovu trefu odpověděl Fantiš

Po 25 minutách už Olomouc potvrdila svou převahu úvodní brankou. Zmrzlý rozehrál signál z rohového kopu na Spáčila, který našel na zadní tyči hlavu Růska. Olomoucký útočník se zapsal mezi střelce ve třetím z posledních čtyř kol a celkově popáté v ligové sezoně.

Zlín mohl brzy srovnat, po půl hodině hry si naskočil na rohový kop nehlídaný stoper Vraštil a hlavičkou jen těsně minul olomouckou branku. Pět minut před koncem poločasu na Reiterův centr z pravé strany jen těsně nedosáhl Poznar, který by jinak zakončoval z velmi nebezpečné pozice. Domácí poté opět zahrozili z rohového kopu, Spáčilovu hlavičku vytáhl nad břevno Rakovan.

Po 10 minutách druhého poločasu hlavičkoval znovu po standardní situaci domácí kapitán Hubník a jeho vysoký míč dopadl jen na horní síť Rakovanovy branky. Poté se hezky protáhl po pravé straně Růsek a svým centrem našel na zadní tyči Zahradníčka, zlínského gólmana však nepřekonal. Jen o chvíli později střílel z první zhruba z 18 metrů Breite, jehož tečovanou střelu zastavila tyč hostující branky.

Olomouc nevyužité šance mrzely, jelikož v 63. minutě se z ojedinělé šance "Ševců" po Čanturišviliho centru z levé strany prosadil povedenou hlavičkou Fantiš. Zlínský obránce skóroval premiérově v tomto ligovém ročníku, předtím se v nejvyšší soutěži naposledy radoval z trefy v září minulého roku.

Zajímavou příležitost otočit skóre měl Zlín šest minut před koncem základní hrací doby, kdy domácí brankář Stejskal vytáhl Hlinkův povedený pokus z přímého kopu. Ke střele zpoza vápna se na druhé straně dostal střídající domácí záložník Matoušek, ale zamířil vedle.

Sigma doma v lize počtvrté za sebou nezvítězila. Zlín, který ve středu v osmifinále domácího poháru prohrál na Slavii 1:3, nevyhrál venku v nejvyšší soutěži pošesté v řadě.

Olomouc - Zlín: Fantiš měl na hlavě vyrovnání, bránu ale netrefil
Olomouc - Zlín: Domácí jdou do vedení, Spáčilův centr zužitkoval Růsek, 1:0!
Olomouc - Zlín: Obrovský závar před bránou hostů v úvodní gól nevyústil
Olomouc - Zlín: Růsek šel sám na bránu, jenže mířil těsně vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Olomouc - Zlín: V první šanci domácí, Breite s Růskem ale míč do brány neprocpali

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905