30. července 2022 • 19:00

SESTŘIH: Zlín - Ml. Boleslav 0:0. Duel chudý na šance skončil bez branek

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Zlína remizovali v úvodním kole první ligy s Mladou Boleslaví bez branek. Ke třem bodům měli na podmáčeném terénu blíže domácí, hosty dvakrát v zápase zachránila tyč. Zlín v nejvyšší soutěži nad Boleslaví potřetí za sebou nezvítězil.

„Ševci“, jimž hned na startu ligy chybělo šest zraněných hráčů, zahrozili jako první. Jawo v páté minutě překvapivě vystřelil z velkého úhlu a trefil tyč za zaskočeným brankářem Polačkem. Po 20 minutách hry nacentroval hostující Ladra na Maška, ale ten zblízka hlavou mířil pouze do náručí gólmana Dostála.

Ve zbytku úvodního dějství měli mírnou převahu Středočeši, do větších šancí se ale nedostali, neboť zlínská obrana fungovala zodpovědně. Ve 44. minutě na opačné straně domácí Simerský hlavičkoval příliš vysoko.

Hustý déšť, který na Letnou dorazil o přestávce, na začátku druhé půle více vyhovoval Moravanům. Jejich nápor mohl nejprve zužitkovat po rohu Jawo, ale neprosadil se stejně jako po centru od Čanturišviliho střídající Fillo, který zcela osamocen hlavičkoval mimo branku.

Boleslavští se osmělili v 65. minutě a hned z toho byla největší šance zápasu. Škoda se dostal sám před Dostála, který jeho střelu vyrazil kopačkou na roh. O 10 minut později zachránila hosty podruhé v utkání tyč. Silného centr chtěl Mareček odvrátit do bezpečí, na podmáčeném terénu se však ukopl a nastřelil konstrukci vlastní branky.

A když Polaček v samém závěru zasáhl také proti hlavičce střídajícího Silného, oba celky si na úvod sezony rozdělily po bodu. Boleslav v nejvyšší soutěži neprohrála popáté za sebou, Zlín v lize potřetí po sobě remizoval.

Domácí: S. Dostál – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – J. Kolář, Didiba, Čanturišvili, Y. Dramé (46. Fillo) – Vukadinović (63. Silný), Jawo (72. Janetzký).

Hosté: Polaček – Mareček (78. Vaníček), D. Šimek, Suchý, Karafiát – Pech, Dancák, Mašek (74. Krobot), Ladra – Matějovský (C) – Mil. Škoda.

Klíčové momenty zápasu:

Zlín - Mladá Boleslav: Mareček si málem dal ukázkový vlastňák! Zachránila ho tyčka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Mladá Boleslav: Škoda měl na noze první gól, Dostála však nepřekonal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905