SESTŘIH: Hradec - Zlín 2:1. První jarní výhra, pomohl skvělý start

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 25. kole první ligy Zlín 2:1 a v nejvyšší soutěži zvítězili po osmi zápasech. V domácím azylu "Votroků" v Mladé Boleslavi se v úvodní čtvrthodině za Východočechy trefili Dominik Soukeník a z penalty Filip Kubala, který poté další pokutový kop neproměnil. V 62. minutě snížil střídající Rudolf Reiter. Hradec se v neúplné tabulce posunul na sedmé místo a bodově dotáhl šestou Boleslav, Zlín je po třetí prohře po sobě jedenáctý.

Oba týmy se musely obejít bez svých nejlepších střelců v sezoně. Královéhradecký autor osmi ligových branek Radu pykal za čtyři žluté karty, na druhé straně šestigólového Tkáče nepustilo do hry zranění.

Lépe se s absencí opory vypořádali domácí "Votroci". V 10. minutě se po signálu ze standardní situace dostal míč k Soukeníkovi, jenž i za výrazného přispění Vraštilovy teče oslavil premiérovou branku v nejvyšší soutěži.

O tři minuty později navíc hostující Procházka v rohu pokutového území nedovoleně atakoval Kubalu a sám faulovaný dvaadvacetiletý útočník z penalty navázal na trefu z minulého kola proti Jablonci.

SESTŘIH: Hradec Králové – Zlín 2:1. Dvě penalty a první výhra Východočechů na jaře, za ševce snižoval střídající Reiter

Domácí mohli dominantní výkon v úvodní půli stvrdit v 37. minutě, kdy dostali po Cedidlově ruce šanci zahrávat další pokutový kop. Míč si opět postavil Kubala a poslal ho znovu k pravé tyči, tentokrát ale brankář Rakovan jeho pokus vystihl.

Na hrotu útoku "Ševců" nezvykle nastoupil jinak levý obránce či záložník Hloušek, ani zkušený bývalý reprezentant ale ofenzivní trápení svého týmu neprolomil. To se povedlo až po hodině hry jeho náhradníkovi Reiterovi, jenž po necelé minutě na hřišti pohotově zpracoval ve vápně míč a první zlínskou střelou na bránu snížil.

Utkání dostalo nový náboj a tempo výrazně vzrostlo, ani v nervózním závěru až se ale skóre nezměnilo. Hradec navázal na podzimní výhru 3:2 ze zlínské Letné a soupeře v lize porazil potřetí za sebou.

Domácí: 10. Vraštil (vl.), 14. Kubala

Hosté: 62. Reiter

Domácí: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, Soukeník, F. Novotný (45+4. Leibl) – Kubala, Vlkanova (C) – Rybička (88. Vašulín).

Hosté: Rakovan – Matejov (81. Chwaszcz), Procházka (C), Simerský, Cedidla – Fillo (61. Reiter), Vraštil, Janetzký (81. Hellebrand), Conde, Y. Dramé (71. Hrdlička) – Hloušek (61. V. Vukadinović).

Hradec Králové – Zlín: Ševci snížili na 2:1, trefil se Rudolf Reiter

Hradec Králové – Zlín: Adam Vlkanova zahrál přímý kop, byl zblokovaný hráči ve zdi

Hradec Králové – Zlín: Aktivní Kubala mohl přidat další gól, pálil na zadní tyč

Hradec Králové – Zlín: Další penaltu pro domácí po ruce Cedidly Matěj Rakovan chytil

Hradec Králové – Zlín: Votroci šli do vedení 1:0 po šťastném odrazu

Hradec Králové – Zlín: Faul Procházky na Kubalu, penaltu proměnil sám faulovaný, 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905