SESTŘIH: Sparta – Zlín 0:0. Domácí ztráta, tutovky hostů a pískot

Autor: iSport.cz, inf, ČTK
56
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Sparty nevyhráli ve třetím zápase FORTUNA:LIGY v řadě. Po remízách s Bohemians a v Jablonci nedokázali na Letné vstřelit gól Zlínu a ševci vezou bod za výsledek 0:0. Velkou šanci měl navrátilec do sestavy Jan Kuchta, ale příležitosti měli i hosté, Martin Fillo trefil břevno.

Po pětizápasovém disciplinárním trestu za šlápnutí na hlavu libereckého brankáře Vliegena se rovnou do základní sestavy Sparty vrátil reprezentační útočník Kuchta.

Nezáživné úvodní dějství nenabídlo téměř nic. V 31. minutě Kuchtovu ránu z vápna zblokoval Kolář na roh, v nastaveném čase pak brankář hostů Rakovan zastavil Sörensenovu hlavičku, jež se otřela o Kuchtu.

Krátce po změně stran Čvančara ve slibné pozici vyslal na Rakovana slabou střelu a Kuchtovo zakončení zastavil útočník Jawo. „Ševci“ poprvé zahrozili až v 55. minutě. Jawo nahrál do strany Fillovi a ten napálil břevno.

Velkou příležitost nevyužili i Letenští. Čvančara našel centrem Kuchtu, jenže vyběhnutý Rakovan vytěsnil míč těsně mimo branku. V nastavení šel sám na sparťanského brankáře Holce střídající Silný, ale neuspěl.

Sparta nepodlehla Zlínu v lize poosmé za sebou, nenavázala ale na poslední čtyři triumfy. Pražané doma v nejvyšší soutěži nezvítězili v pěti z posledních šesti utkání. „Ševci“ venku v lize od loňského srpna nevyhráli 18 duelů po sobě.

Domácí: Holec – Mejdr (65. Wiesner), Sörensen, Zelený (46. Panák), Höjer – Daněk, Pavelka (C), Sadílek (46. Fortelný), Jankto (65. Juliš) – Čvančara, Kuchta (76. Karabec).

Hosté: Rakovan – J. Kolář, V. Procházka (C), Bartošák (60. Silný), Simerský – Reiter – Fillo (71. Y. Dramé), R. Hrubý, Janetzký, Čanturišvili – Jawo (90. Hloušek).

Domácí: Heča, Karabec, Minčev, Drchal, Panák, Sáček, Fortelný, Wiesner, Vitík, Juliš

Odemknout video
Sparta - Zlín: Unikající Filo trefil břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.