SESTŘIH: Jablonec - Teplice 4:1. Nejen sněhová nadílka, domácí dál od dna

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V záchranářském souboji na severu Čech, který provázelo husté sněžení, si domácí Jablonec proti Teplicím rázně došel pro tři body za výhru 4:1 a poskočil na 12. místo tabulky.  Skláři prohráli venku pošesté v řadě a zůstávají čtrnáctí dva body nad čárou ponoru. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu!

Už v prvním poločase domácím zajistili náskok Václav Sejk a Matěj Polidar, kteří jsou na Střelnici na hostování ze Sparty a před týdnem tak na Letné nemohli nastoupit. Po změně stran Sejk přihrál Janu Chramostovi na třetí gól a sám přidal čtvrtý. Senegalec Abdallah Gning z penalty jen zmírnil teplickou porážku.

Utkání sousedů ze spodních pater tabulky bylo v závěru prvního poločasu kvůli hustému sněžení krátce přerušeno. Jablonec doma naplno bodoval poprvé od loňského října a poskočil na 12. místo. Teplice v lize na hřišti soupeře prohrály pošesté v řadě a zůstávají čtrnácté.

Pořadatelům se podařilo odklidit 15 centimetrů sněhu, které v závěru týdne na Jablonecku napadly, ale brzy po začátku utkání začalo znovu sněžit a rozhodčí Orel nechal kvůli zhoršené viditelnosti vyměnit tradiční míče za žluté.

To už domácí vedli, když nejslabší ligovou obranou snadno prokličkoval Považanec a po jeho přesném centru hlavičkoval Sejk v deváté minutě do sítě. Trefil se tak popáté v tomto ročníku a proti klubu, v jehož dresu si před rokem odbyl ligovou premiéru.

Na druhé straně hlavičkoval Chaloupek těsně vedle pravé tyče, ale víc šancí měli na horšícím se terénu jablonečtí fotbalisté. Ještě před přestávkou rozhodčí utkání kvůli hustému sněžení přerušil a poslal hráče do kabin. Pořadatelé hrably obnovili čáry a po osmi minutách se mohlo pokračovat.

Nucená přestávka teplickým fotbalistům neprospěla a jejich obrana nestačila zastavovat útoky domácích. Považancovu střelu ještě brankář Grigar vytlačil na roh a Chramosta po samostatné akci mířil vedle. Ale v třetí minutě nastavení Chramosta znovu utekl, předložil míč Polidarovi a ten zblízka vstřelil druhý gól a svůj čtvrtý v probíhající sezoně.

Teplický trenér Jiří Jarošík reagoval na nepříznivý vývoj o přestávce hned trojnásobným střídáním, ale obraz hry to nezměnilo. V 55. minutě šli domácí ve dvou sami na brankáře, Sejk nezištně přihrál Chramostovi, nejlepší jablonecký střelec sice uklouzl, ale přece jen svůj osmý gól v sezoně dal. V nejvyšší soutěži tak svou bilanci zaokrouhlil na 80 branek.

V 66. minutě rozhodčí ocenil střet jabloneckého brankáře Hanuše s Žákem pokutovým kopem a Senegalec Gning penaltu proměnil ve svůj sedmý ligový gól. Zdramatizovat utkání se však už hostům nepodařilo. Naopak Hübschman vyslal do šance Sejka a ten chytře přeloboval brankáře Grigara.

Teplice tak nenavázaly na remízu 1:1 se Slavií a zůstávají nejhorším ligovým týmem na hřištích soupeřů, kde získaly pouhé čtyři body. Jablonec vstřelil v lize čtyři branky poprvé od května 2021, kdy stejným výsledkem porazil svého dnešního soupeře.

Domácí: 9. Sejk, 45+3. Polidar, 55. Chramosta, 83. Sejk

Hosté: 66. Gning

Domácí: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar – Šulc (86. Surzyn), Považanec, Hübschman (C) (90. Štěpánek), Černák (62. Jovović) – Sejk (90. Patrák), Chramosta (86. Ikaunieks).

Hosté: Grigar (C) – T. Kučera (46. Žák), Chaloupek, Mičević – Hyčka (46. Kodad), L. Mareček (77. S. Dramé), Trubač, Urbanec (46. Sy), Hybš – T. Vachoušek (67. J. Hora II), Gning.

Domácí: Surovčík, Akpudje, Surzyn, Štěpánek, Konda, Ikaunieks, Jovović, Heidenreich, Patrák

Jablonec – Teplice: Václav Sejk přeloboval Grigara a upravil skóre na 4:1

Jablonec – Teplice: Abdallah Gning poslal Hanuše na druhou stranu a z penalty snížil na 3:1

Jablonec – Teplice: Brankář Hanuš fauloval Filipa Žáka a následovala penalta
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec – Teplice: Jan Chramosta po asistenci Sejka navýšil vedení na 3:0

Jablonec – Teplice: Chramosta našel Polidara a ten uklidil míč do branky, 2:0

Jablonec - Teplice: Zápas je přerušen, diváci se začali ve volné chvíli koulovat

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905