Frťala povalil „svůj“ Hradec. Červený debut Egypťana, Teplice prošly peklem

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Před dvěma lety vyvedl Hradec ze slepé uličky, teď se s ním Zdenko Frťala poprvé potkal a hned slavil tuze sladký triumf. Teplice vyhrály 1:0 gólem Matěje Hybše z penalty a s nohama na rameni mažou pryč z posledního místa FORTUNA:LIGY. Severočeši přitom skoro celý druhý poločas hráli v početním oslabení po vyloučení Egypťana Mohameda Yasser Noura.

Vyšťavených deset hráčů sotva zvedlo únavou ruce, někteří klesli na kolena. Právě si prošli peklem. Do vápna létal centr za centrem. Tu skrumáž, jindy střela, pak zase přetažený míč na zadní tyč. V dlouhém desetiminutovém nastavení se voda vařila a zlověstně bublala. Teplice však odolaly. V úporné bitvě, kde bylo místo jen pro válečníky, zvítězily 1:0.

„Během pauzy se nám povedlo kluky přenastavit. Takové nasazení od nich budu vyžadovat už neustále,“ spokojeně hlásil Zdenko Frťala.

Má za sebou velký den. Na lavičce Teplic zvítězil poprvé, navíc proti Hradci Králové, který v létě roku 2021 přivedl zpátky mezi tuzemskou fotbalovou smetánku. Ve východočeském klubu má kamarády, známé. „Lhal bych, kdybych řekl, že to pro mě nic neznamená. Strávil jsem v Hradci tři krásné roky, ke klubu jsem získal nadstandardní vztah,“ přiznává.

V neděli ale nebyl vhodný čas na sentiment. Teplice potřebovaly nutně zabrat. Na jaře čekaly osm kol na první vítězství. Po sobotních výsledcích se navíc propadly na poslední místo znamenající přímý sestup.

Zápas s Hradcem rozjeli Severočeši skvěle. Po faulu Matěje Ryneše na Tomáše Vondráška pískl sudí Miroslav Zelinka pokutový kop. Míče se chopil asi nejméně očekávaný hráč ve žlutém. Matěj Hybš v lize neskóroval čtyři roky. Naposledy dostal balon do sítě ještě v libereckých časech, přesně 22. září 2019. Od té doby nic…

V těžkých chvílích však postávají lídři. Hybš s trochou štěstí pokutový kop proměnil a zařídil Teplicím klid do dalších minut. Celý první poločas byl Hradec marný, domácí pracovali skvěle v defenzivě, jenže na startu druhé půle kopl Mohamed Yasser Nour do obličeje Františka Čecha a po druhé žluté kartě musel pod sprchy. Dvacetiletý Egypťan hrál v lize poprvé, premiéra dopadla neslavně…

Teplice - Hradec Králové. Komplikace pro domácí, Mohamed Yasser vyfasoval druhou žlutou a oslabil svůj tým

Další desítky minut to však vypadalo, že se nic převratného dít nebude. Hosté byli bezradní, až po příchodu matadora Jakuba Rady podnikli brutální závěrečný nápor. V největší šanci báječně chytil Tomáš Grigar hlavičku Matěje Koubka, ránu Adama Gabriela z pěti metrů zase obětavě zablokovali domácí hrdinové.

A pak přišel poslední Zelinkův hvizd a slastný pád „Sklářů“ do ráje.

„Potkali jsme se s mužstvem, které hraje o holý život. Tím neříkám, že my nehrajeme. Každopádně Teplice hrály velice odhodlaně, bojovně, agresivně. V první půli nás přehrávaly v dostupování, v osobních soubojích, v intenzitě obranné hry, hrály na hranici možností a vyjma závěru nás k sobě moc nepouštěly,“ přesně popsal dění na trávníku trenér poražených Miroslav Koubek.

Teplice si povyskočily na čtrnácté místo, Hradec je devátý, ovšem jen tři body mají fóra na skupinu o záchranu. Posledních pět kol základní části bude pro oba celky extrémně důležitých.

FK Teplice Vše o klubu ZDE

FC Hradec Králové Vše o klubu ZDE

Domácí: 22. Hybš

Hosté:

Domácí: Grigar (C) – L. Mareček, Mičević, Chaloupek – Hybš, T. Kučera, Trubač (90+1. Žák), Jukl, Vondrášek (80. J. Hora II) – Núr, Gning (75. Kodad).

Hosté: Bajza – Leibl, Čech, Ja. Klíma – Ryneš, Kodeš (C) (63. Rada), Smrž, Gabriel – Pudhorocký (46. Koubek) – Vašulín, F. Kubala (89. P. Dvořák).

• Skupina o záchranu

Teplice - Hradec Králové. Faul ve vápně! Následný penaltový pokus proměnil Hybš, 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905