SESTŘIH: Hradec - Zlín 2:0. Druhá výhra v nové aréně, hosté jsou poslední

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Hradce Králové v pátém kole první ligy porazili na svém hřišti Zlín 2:0. Domácí poslal do vedení v první minutě nastavení úvodního dějství obránce Adam Gabriel, jenž se trefil premiérově v ligové sezoně. Pojistku přidal v 74. minutě další bek Daniel Horák. Zlín se po výhře Českých Budějovic nad Bohemians 1905 (3:0) propadl s jediným bodem na poslední místo tabulky, „Votroci“ jsou devátí.

Východočeši navázali na vítězství 5:1 proti Českým Budějovicím a na novém stadionu zvládli i druhý zápas. „Ševci“ v nejvyšší soutěži pošesté za sebou nevyhráli, stejný počet zápasů nezdolali ani dnešního soupeře.

Hradec Králové byl v prvním poločase aktivnější, až na Pilařovu nepřesnou střelu z nadějné pozice se ale hrálo bez šancí. Až v nastaveném čase přetáhl Kodeš centr na zadní tyč, kde Gabriel přeskočil dva obránce a hlavou poslal míč za Dostálova záda. Dvaadvacetiletý pravý bek dal třetí ligový gól v kariéře.

Zlín poprvé prověřil gólmana Bajzu až v 50. minutě, Senegalec Ndiaye ale trefil ze střední vzdálenosti jen prostředek brány. Brzy nato sáhl kouč hostů Vrba k trojitému střídání, po kterém jeho tým výrazně ožil. Po hodině hry se dostal do šance jeden z nových mužů na hřišti Slončík, jeho parádní volej směřující do sítě obětavě vyhlavičkoval stoper Leibl.

Slončík mohl srovnat i v 72. minutě, míč ale poslal z úhlu jen do boční sítě. Střídající hráč se tak prosadil až na druhé straně. Krejčí po brejku připravil míč proti noze Horákovi a třiadvacetiletý obránce podruhé překonal Dostála. Horák navázal na zásah ze zápasu s Českými Budějovicemi a jako první z týmu dal v ligové sezoně druhý gól.

Zlín už se na odpověď nezmohl a jen potvrdil, že má společně s Jabloncem a Bohemians se třemi vstřelenými góly nejhorší ofenzivu v soutěži. „Votroci“ udrželi premiérové čisté konto v ligovém ročníku.

Domácí: 45+1. Gabriel, 74. Horák

Hosté:

Domácí: Bajza – Ja. Klíma, Heidenreich, Leibl (65. O. Ševčík) – Gabriel, Kučera, Kodeš (C), Dancák (46. Rada) – Pilař (65. Horák), Krejčí st. (82. P. Juliš) – Vašulín (90. Čech).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Čelůstka (78. Kovinić) – J. Kolář (59. Slončík) – Reiter (59. Vukadinović), Janetzký, Tkáč (86. F. Žák), Fantiš – E. Ndiaye (59. Y. Dramé).

Domácí: Vízek, Zadražil, Pudhorocký, Juliš, Ševčík, Harazim, Rada, Čech, Horák, Šašinka

Hosté: Rakovan, Žák, Slončík, Dramé, Bužek, Hellebrand, Bartošák, Kovinić, Vukadinović

Hradec - Zlín: Nebezpečný volej! Slončík se uvedl krátce po vstupu na hřiště

Hradec - Zlín: Radost pod lízátky, v nastavení se hlavou prosazuje Gabriel - 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905