SESTŘIH: Zlín - Olomouc 3:2. Slončíkův zápas, Sigma snížila v závěru

2
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Zlína po pěti zápasech ve FORTUNA:LIZE zvítězili. Ve 27. kole porazili Olomouc 3:2 především díky dvěma gólům a jedné asistenci Toma Slončíka. Za propadající se Sigmu se v závěru prosadili Singhateh a Pospíšil.

Ševci si po druhé jarní výhře upevnili 14. příčku v neúplné tabulce s náskokem pěti bodů na poslední České Budějovice. Sigma prohrála třetí kole po sobě a zůstala osmá.

S větším útočným elánem i nasazením vstoupili do zápasu hostující fotbalisté a už ve druhé minutě mohli jít do vedení, jenže Zorvanou přesnou i tvrdou střelu efektivním zákrokem vyrazil Dostál.

Zlín se z hanáckého sevření soukal velmi pozvolna, a když už se na delší dobu usadil před šestnáctkou Sigmy, chyběla mu lepší finální přihrávka. Bartošák vystřelil ve 22. minutě vedle, Vukadinovič zase prováhal správný moment k zakončení.

Ve 31. minutě sice hlavičkoval do náruče zlínského brankáře Dostála Vraštil, jenže do vedení šli o pět minut později domácí. Fantiš našel na levé straně volného Slončíka, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči rozjásal domácí publikum. Ševci se tak vůbec poprvé na jaře ujali průběžného vedení v zápase.

Vyrovnaný úvod druhé půle rozetnula 55. minuta. Slončík poslal přesně načechraný trestný kop do šestnáctky na hlavu Černína a zlínský dlouhán se trefil přesně k tyči. V ligové sezoně se trefil potřetí.

Pro Sigmu to byl jasný signál k tomu, aby zvýšila ofenzivní úsilí, které posílíli tři střídajicí hráči. Tým však nezvládl obrannou fázi a byl potrestán třetím gólem ve vlastní síti. Vukadinovič obral o míč Nováka, jeho střelu Stoppen vyrazil, z první dorážky neuspěl Schánělec, ale Slončík už doklepl do prázdné branky. Reprezentant do 21 let podruhé v ligové kariéře dal v jednom duelu dvě branky.

Na hostech byla znát velká herní nepohoda, domácí mohli mít závěr zápasu pod kontrolou, čtvrtý gól byl blízko po střelách Slončíka a Bartošáka. Jenže přišla zbytečná ruka Pidra v pokutovém území a z nařízené penalty, po konzultaci s videoasistentem Berkou, snížil Singhateh. Gambijský hráč se v osmém startu v české lize trefil poprvé.

Ve třetí minutě nastavení prošel za záda Dostála ještě Pospíšilův centr, olomoucký záložník se zapsal mezi střelce premiérově v sezoně nejvyšší soutěže. Na bod už ale Hanáci nedosáhli. Sigma tak nenavázala na minulá tři ligová vítězství na zlínské Letné.

Domácí: 36. Slončík, 55. Černín, 66. Slončík

Hosté: 83. Singhateh, 90+3. Pospíšil

Domácí: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Černín, Pidro (90+2. Čelůstka) – Vukadinović (76. González), Bartošák, Slončík (86. Didiba), Bužek, Fantiš (90+2. J. Kolář) – Schánělec (76. Tkáč).

Hosté: Stoppen – Pokorný, Vraštil, F. Novák (68. Uriča) – Chvátal, J. Spáčil (61. Zifčák), Breite (C), Zorvan (61. Pospíšil), Sláma (61. Singhateh) – Vodháněl, L. Juliš (79. Langer).

Domácí: Rakovan, Čelůstka, Didiba, Kolář, Reiter, González, Tkáč, Švach, Načkebia, Bobčík, Ndiaye

Klíčové okamžiky zápasu:

Zlín - Olomouc: Nečekané drama. Snížení Pospíšila ale přichází až moc pozdě, 3:2!

Zlín - Olomouc: Singhateh proměnil, Sigma ještě dýchá, 3:1!
Zlín - Olomouc: Ukázkový volej Bartošáka volal po čtvrtém gólu

Zlín - Olomouc: Sigma zralá na ručník, do kolen ji posílá Slončík, 3:0!

Zlín - Olomouc: Domácí jdou do vedení, na Slončíkovu střelu byl Stoppen krátký, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.