SESTŘIH: Pardubice - Mladá Boleslav 1:2. Hosté si zajistili skupinu o titul

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 29. kole první ligy zvítězili 2:1 v Pardubicích a zajistili si postup do nadstavbové skupiny o titul. Středočeši rozhodli o první venkovní ligové výhře po sedmi zápasech už v úvodním dějství, na gól Tomáše Ladry ze sedmé minuty navázal před přestávkou Lamin Jawo. V 54. minutě pouze snížil Marek Icha.

Mladá Boleslav zdolala dnešního soupeře i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže, na podzim doma zvítězila 1:0. Svěřenci kouče Davida Holoubka jsou v neúplné tabulce pátí a ani po závěrečném kole základní části, které je na programu za týden, už nemohou skončit hůře než šestí. Pardubice prohrály po třech kolech a zůstaly třinácté. Východočeši už před zápasem věděli, že je čeká skupina o udržení.

Mladoboleslavští vstoupili do zápasu aktivněji a brzy šli do vedení. Kušej poslal kolmici do běhu Solomonovi, který našel na zadní tyči Ladru a ten pohlednou akci zakončil. Šestadvacetiletý ofenzivní fotbalista dal třetí gól v posledních pěti kolech, celkem se v ligovém ročníku prosadil popáté.

Střelec branky vzápětí vyslal do šance Jawa, jenž gólmana Kinského zblízka nepřekonal. Domácí se z úvodního tlaku postupně vymanili a sami si vypracovali velké příležitosti. V 17. minutě šel Solil sám na brankáře Mikulce, ve vyložené šanci ale vysoko přestřelil. V 34. minutě neuspěl hlavičkou z dobré pozice ani Halinský.

Hosté zvýšili v 37. minutě, kdy Ladrův centr z rohového kopu poslal do sítě hlavou Jawo. Gambijský útočník se sedmým zásahem v ligové sezoně osamostatnil v čele týmové tabulky střelců.

Oboustranně otevřené utkání pokračovalo i po přestávce, od 54. minuty navíc se změnou skóre. Icha si naběhl na Marešovu dlouhou přihrávku za obranu a z úhlu zaznamenal druhý ligový gól v sezoně.

Kontaktní branka hru ještě více rozproudila, ani jeden z týmů ale nedokázal dotáhnout řadu zajímavých ofenzivních akcí. Obrana hostů vedená bývalým reprezentačním stoperem Suchým, jenž si dnes připsal 200. start v české lize, však soupeře v závěru do větší šance nepustila. V nastavení naopak mohl přidat pojistku střídající Žitný, který sám před Kinským netrefil bránu.

Pardubičtí jen potvrdili, že jsou v této ligové sezoně nejhorším týmem na domácím hřišti, kde získali v 15 zápasech pouze 11 bodů. Východočeši neporazili Mladou Boleslav ani ve čtvrtém domácím utkání v nejvyšší soutěži.

Domácí: 54. Icha

Hosté: 7. Ladra, 37. Jawo

Domácí: Kinský – Mareš (76. Sychra), Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil (82. Černý), Hlavatý (C) – Daněk (62. Krobot) – Patrák, Zlatohlávek (62. Kissiedou).

Hosté: Mikulec – Kostka, Suchý, Karafiát (C), Fulnek – Sakala, D. Mareček (76. Žitný) – Solomon (87. Kubista), Ladra (87. An. Kadlec), Kušej (76. Vaníček) – Jawo (64. Hilál).

Domácí: Budinský, Černý, Kissiedou, Tischler, Krobot, Sychra, Brdička, Kukučka, Chlumecký

Hosté: Trmal, Šimek, Žitný, Matějovský, Hilál, Král, Pulkrab, Fila, Vaníček, Kadlec, Kubista

Pardubice - Mladá Boleslav: Kušejova lahůdka! Mezi obránci se prosmýkl jak úhoř

Pardubice - Mladá Boleslav: Je sníženo, Icha vrací domácí do zápasu, 1:2!

Pardubice - Mladá Boleslav: Hosté zvyšují svůj náskok, po rohu skóroval Jawo, 0:2!

Pardubice - Mladá Boleslav: Východočeši pálí šance, hlavou se neprosadil ani Halinský

Pardubice - Mladá Boleslav: Tutovka domácích, Solil ale vysoko přestřelil

Pardubice - Mladá Boleslav: Další šance! Jawo zblízka Kinského nepřekonal

Pardubice - Mladá Boleslav: Hosté jdou do vedení, pohlednou akci zakončil Ladra, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.