FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Ml. Boleslav - 21. dubna 2024   15:00

Pardubice
54' Icha (Mareš)
1:2
(0:2)
Ml. Boleslav
7' Ladra  (Solomon) • 37' Jawo  (Ladra)

Kinský – Mareš (76. Sychra), Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil (82. Černý), Hlavatý (C) – Daněk (62. Krobot) – Patrák, Zlatohlávek (62. Kissiedou).
Budinský – Tischler, Brdička, Kukučka, Chlumecký.
Machálek – Machač, Dohnálek
CFIG Arena
2 885 diváků
Mikulec – Kostka, Suchý, Karafiát (C), Fulnek – Sakala, D. Mareček (76. Žitný) – Solomon (87. Kubista), Ladra (87. An. Kadlec), Kušej (76. Vaníček) – Jawo (64. Hilál).
Trmal – D. Šimek, Matějovský, Král, Pulkrab, L. Fila.
Mikulec

SESTŘIH: Pardubice - Mladá Boleslav 1:2. Dvougólový náskok ještě do přestávky, domácí už stihli pouze snížit

Fotbalisté Mladé Boleslavi vítězí v Pardubicích 2:1 a v tabulce si upevnili páté místo! Domácí zůstávají třináctí a zase se přiblížili barážovým pozicím.

Hosté vykročili za ziskem tří bodů v prvním poločase. Již v 7. minutě otevřel skóre Tomáš Ladra a jejich náskok pak ještě po rohovém kopu navýšil Lamin Jawo. Domácí naopak své dvě příležitosti neproměnili. Po změně stran přišlo poměrně rychlé pardubické snížení, když Marešovu přihrávku pustil Zlatohlávek na Marka Ichu a ten tváří v tvář Mikulcovi snížil na 1:2. Po hodině hry pak ještě na nahrávku Ichy nedosáhl na zadní tyči Patrák. Jinak už si toho Východočeši příliš mnoho nevytvořili. V závěru naopak mohli mladoboleslavští pečetit svou výhru, ovšem střídající hráči Vaníček i Žitný zakončili samostatné úniky střelami vedle.
90'
Další selhání, pojistku nepřidal ani Žitný
90+5'
90+4'
Hostující brankář Petr Mikulec dostal varování, aby nezdržoval hru. Ještě se to obešlo bez karetního trestu.
90+3'
Hosté vyrazili do zcela otevřené obrany soupeře. Ondřej Karafiát nahrál Patrikovi Žitnému, který běžel sám na Kinského, ale balón kolem vybíhajícího brankáře poslal balón vedle pravé tyče!
90+1'
Nákop z hloubi pole si stáhl do náruče Petr Mikulec. Čas utíká.
90'
Domácí se nemohou dostat s míčem do blízkosti pokutového území. Mladoboleslavští ho naopak vyvážejí dopředu.
88'
Po domácím rohu míč zřejmě na chvíli opustil hrací plochu. Rozhodčí Machálek tak přerušil hru.
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Vojtěch Kubista,
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Andrej Kadlec.
86'
Vaníček mohl rozhodnout, místo toho netrefil bránu
86'
Mohlo být hotovo! Tomáš Ladra poslal do úniku Antonína Vaníčka. Ten postupoval sám na brankáře Kinského, ale před vybíhajícím brankářem volil přízemní střelu vedle bližší tyče!
85'
John Solomon se pokusil na hranici šestnáctky obehrát Ortíze. Ten ho ale čistě poslal na trávník.
84'
Z pravé strany odcentroval Marek Icha. Mikulec musel čekat, zda balón někdo netečuje a pak reagoval na poslední chvíli. Zvládl balón vyboxovat do bezpečí.
83'
Vojtěch Sychra nevyhrál na pravém křídle souboj se Sakalou a hosté mohou poslat míč do bezpečí.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Pavel Černý.
80'
Menší zdravotní problémy má hostující Ondřej Karafiát. Toho v souboji nakopl někam do achilovky nebo lýtka Sychra.
79'
Rohový kop Patrika Žitného si našel jiný střídající hráč Abdalláh Júsuf Hilál. Hlavičkoval nepřesně.
78'
Michal Surzyn nedoběhl míč na hřišti a bude se tak kopat od brány středočeského týmu.
77'
Tomáš Ladra byl na levém křídle v ofsajdu. Míč uvede do hry Antonín Kinský.
76'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Patrik Žitný,
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Antonín Vaníček.
76'
ze hřiště odchází Dominik Mareš, přichází Vojtěch Sychra.
75'
Dobrý pas Hlavatého na Ladislava Krobota. Ten to měl ale přeci jen těžké. Musel zpracovávat hrudí a balón mu následně sebral vybíhající Mikulec.
73'
Pěkná akce Pardubic, kterou zakončoval střelou z pravé strany šestnáctky Dominik Mareš. Střela mu ale vůbec nesedla a slabý pokus snadno chytá Petr Mikulec.
72'
Přetažený centr po standardní situaci ještě stihl na hřišti Vasil Kušej. Ten nahrál pod sebe pro Bensona Sakalu, jenž z první vysoko přestřelil.
72'
Pro faul si šikovně došel John Solomon a hosté tak zůstanou u míče formou standardní situace na útočné polovině.
71'
Startuje poslední dvacetiminutovka normální hrací doby. Pomalu nastává čas na tlak Pardubic, které potřebují vyrovnat.
69'
Tomáš Ladra dostal míč na levé křídlo a směřoval do otevřené obrany Pardubic. Doběhl až do šestnáctky, kde se o něj ale výborně postaral Pablo Ortíz. Ten do souboje vložil čistým způsobem tělo a odtlačil hostujícího křídelníka s balónem až za brankovou čáru.
68'
Rohový kop Hlavatého snadno sebral brankář Mikulec. Ten chtěl rychle vyhodit, v čemž mu nedovoleně zabránil Marek Icha. Hostující brankář si tak rozehrávku zopakuje z klidu a ze země.
67'
Rohový kop Pardubic. Hosté protestují. Myslejí si, že míč šel do zámezí od Ichy a ne od Karafiáta.
65'
Po rohovém kopu Ladry sebral míč do náručí pardubický gólman.
65'
Solomon v šestnáctce sklepl míč doleva, kde byl čerstvý Abdalláh Júsuf Hilál. Jeho střelu vedle bližší tyče jistil tečí brankář Kinský. Bude z toho roh.
64'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
62'
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Ladislav Krobot,
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Laurent Kissiedou.
60'
Dnešní utkání sleduje 2885 diváků.
59'
Mohlo být srovnáno! Marek Icha posílal z pravé strany šestnáctky míč na zadní tyč, kde ve skluzu nedosáhl Vojtěch Patrák! Moc nescházelo.
58'
Kušejova lahůdka! Mezi obránci se prosmýkl jak úhoř
58'
Na levém křídle převzal míč Vasil Kušej, který se do šestnáctky dostal mezi dvěma bránícími hráči. Marešovi dokonce nasadil jesličky a na jeho střílenou přihrávku pak u vzdálenější tyče těsně nedosáhl Tomáš Ladra! Ale krásná připomínka Kušejovy techniky.
58'
Hosté se snaží nepustit soupeře do nějakého dalšího tlaku a teď se jim daří držet míč dále od své brány.
56'
Domácí jsou tedy zpátky ve hře. Utkání bude ještě zajímavé.
54'
Je sníženo, Icha vrací domácí do zápasu, 1:2!
54'
Pardubice právě vstřelily branku!
Vysunutí MARKA ICHY do ofenzivnější pozice přináší domácím ovoce! Dominik Mareš poslal kolmou přihrávku od pravé postranní čáry. Chytře to udělal Tomáš Zlatohlávek, který balón pustil za sebe na nabíhajícího Ichu. Ten z pravé strany postupoval proti Mikulcovi a kolem jeho pravé ruky poslal balón do sítě – 1:2.
53'
Lamin Jawo se po ošetření vrátil na hřiště a nyní dostává žlutou kartu za podkopnutí Pabla Ortíze.
52'
Michal Hlavatý našel Vojtěcha Patráka, který v pokutovém území napřáhl ke střele. Ta mohla být nebezpečná, ale zablokoval ji Marek Suchý!
50'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující útočník Lamin Jawo, který odnesl souboj s Ortízem. Sudí Machálek volá na trávník zdravotnický tým.
49'
Domácí zahrávali roh. Míč se dostal k Ichovi, který ho posouval na Denise Halinského. Ten se však zhruba na penaltě nezorientoval tak, aby stačil zakončit.
48'
Zdá se, že v momentě, kdy domácí zakládají útoky, se více dopředu vysouvá Marek Icha. Ten je totiž silný v hlavičkových soubojích a Pardubičtí zjevně chtějí zjednodušit přechod do ofenzivy.
47'
Nákop Kinského nezpracoval Dominik Mareš. Míč ho přelétl a hosté tak budou vhazovat.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů si zatím nepřipravil žádné střídání.
46'
První poločas nabídl vcelku zábavnou podívanou se šancemi na obou stranách. O něco lepší a také efektivnější je Mladá Boleslav, která dvě příležitosti proměnila a vede tak 2:0. Už v 7. minutě otevřel skóre Tomáš Ladra, který si našel v pokutovém území míč po přihrávce Solomona. Právě Ladra měl podíl i na druhém gólu, když po jeho rohu skóroval Lamin Jawo. Domácí měli své dvě největší příležitosti za stavu 0:1. Nejprve přestřelil ze samostatného úniku Solil a poté hlavičkoval těsně mimo Halinský.
45+2'
45'
John Solomon se uvolnil od levé postranní čáry na střed a pravačkou to zkusil z větší vzdálenosti. Balón prosvištěl nad bránou.
44'
Hosté se snaží dohrávat poločas na útočné polovině. Jawo sklepl míč pro Tomáše Ladru, který je zatím hodně vidět.
43'
Domácí kouč Radoslav Kováč se snaží své svěřence povzbudit. Nabádá je, aby se nebáli hrát.
42'
Dominik Mareš podpořil domácí akci náběhem z pravé strany. Jeho přízemní centr do šestnáctky byl zachycen obráncem z Mladé Boleslavi.
41'
Kušejův roh směřoval na bližší tyč, kde byli domácí připraveni.
41'
V pohodě hrající hosté si došli pro další rohový kop.
39'
Zatím se potvrzuje, že Pardubice jsou ve FORTUNA:LIZE vůbec nejhorším týmem, co se týče získaných bodů v domácím prostředí. Tohle potřebují zlepšit, jinak ještě můžou mít sestupové starosti.
37'
Hosté zvyšují svůj náskok, po rohu skóroval Jawo, 0:2!
37'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté navyšují svůj náskok! Po Kušejově rohu z levé strany nejprve balón propadl na pravou stranu šestnáctky, odkud pálil z ostrého úhlu Tomáš Ladra a Kinský vyrazil balón na další rohový kop. A po něm se už celek z města automobilů prosadil! Na Ladrův centr si uprostřed kousek za malým vápnem naskočil trestuhodně neobtěžovaný LAMIN JAWO, který hlavou zamířil k levé tyči z pohledu Kinského – 0:2.
37'
Po rychlé kontrole se ale bude hrát dál. Na penaltu to nebylo.
36'
Málem šance hostí! Vasil Kušej nahrál doprava Tomášovi Ladrovi, který balón posílal před bránu, kde dva jeho spoluhráči těsně nedosáhli! Mladoboleslavští ještě reklamují, že míč tečoval rukou Pablo Ortíz. A situaci řeší VAR!
35'
Kryštof Daněk se snažil uvolnit u pravého rohu pokutového území. Snahu o navedení míče na levačku přečetl bránící Jakub Fulnek.
34'
Východočeši pálí šance, hlavou se neprosadil ani Halinský
34'
Domácí rozehráli nakrátko. Po trpělivé kombinaci mezi Daňkem a Hlavatým odcentroval z levé strany Kryštof Daněk, který našel hlavu Denise Halinského. Ten hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče! To byla velká příležitost Pardubic na vyrovnání.
33'
Zlatohlávek se snažil vysunout Patráka, ovšem situaci zakřižoval Ondřej Karafiát. Po jeho zákroku budou domácí zahrávat roh.
32'
Za obranu domácích startoval Lamin Jawo. Pokus o přihrávku také přišel, ale gambijský útočník to těžko mohl doběhnout.
31'
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila. Obrany na obou stranách přeci jen začaly být pozornější.
29'
Jawo presoval rozehrávajícího Pabla Ortíze, kterého fauloval. Domácí rozehrávají z blízkosti jejich pokutového území.
27'
Postavení mimo hru máváno také v neprospěch Středočechů.
26'
Vojtěch Patrák se ocitl za hostujícími obránci a tváří v tvář vybíhajícímu Mikulcovi trefil jen boční síť. Mrzet ho to nakonec nemusí, dodatečně byl domávnut ofsajd.
25'
Rohový kop hostí. Centr Vasila Kušeje prošel šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl. Chyběl nabíhající hráč na zadní tyči.
25'
Centr Jakuba Fulneka měl oslovit Lamina Jawa. Toho pohlídal Denis Halinský.
25'
Jakub Fulnek se snažil prosadit na levém křídle. Před ním odkopl míč do autu hráč Pardubic.
24'
Dominik Kostka uspěl v souboji s Michalem Hlavatým proto, že si domácí hráč pomohl drobným faulem. Boleslav tak zůstává u míče.
22'
Antonín Kinský zariskoval při rozehrávce a asi vylekal Marka Ichu. Ten měl co dělat, aby balón odehrál před napadajícím hráčem do bezpečí.
22'
Centr Dominika Kostky z pravé strany přizvedl hlavou bránící hráč a míč lapil Kinský.
20'
Michal Hlavatý měl poměrně dost prostoru před pokutovým územím, ale trefil jen protihráče. Odražený míč si našel Tomáš Zlatohlávek, jenž měl před sebou celkem volno. Na střelu si však netroufl a chtěl si ještě vylepšit pozici vniknutím do pokutového území, kde ho však secvakli dva protihráči. Aktivní pardubickou pasáž ukončil dalekonosnou ranou nad Tomáš Solil.
20'
Z levého křídla dotáhl míč do šestnáctky Vasil Kušej. Jeho přihrávka pak ale nenašla adresáta.
18'
Ofenzivní fotbal pokračuje! Lamin Jawo u šestnáctky narazil balón Tomášovi Ladrovi, který byl sám před Kinským. Míč za domácího brankáře protlačil, ale za toho před brankovou čarou zaskočil stoper Halinský!
17'
Tutovka domácích, Solil ale vysoko přestřelil
17'
Z ničeho nic velká šance Pardubic! Krásná přihrávka Michala Surzyna mezi stopery poslala do tutovky Tomáše Solila. Ten postupoval sám na brankáře Mikulce, ale zbrkle vypálil nad bránu!
16'
Michal Hlavatý nejprve udržel míč v souboji s Kostkou. Vzápětí ale nahrál právě jen do nohou obránce Mladé Boleslavi. Kapitánovi Pardubic to dnes zatím nejde podle představ.
15'
Další rohový kop Ladry. Jeho centr ale zamířil do Kinského rukavic.
14'
John Solomon měl míč na pravé straně. Nejprve si naznačením položil bránícího Michala Surzyna, jenž se ale do souboje ještě dokázal vrátit a nenechal protihráče odcentrovat.
12'
Modří nadále drží balón a kombinují na útočné polovině. Pardubice jsou po inkasovaném gólu hodně zaražené.
10'
Hosté jsou po vstřeleném gólu na koni. Domácí museli přestát dva rohy Tomáše Ladry.
9'
Další šance! Jawo zblízka Kinského nepřekonal
9'
Další velká šance hostí! Pardubice chybovaly v rozehrávce a k míči se dostal na pravém křídle Tomáš Ladra. Ten ho předal nabíhajícímu Laminovi Jawovi, jenž postupoval sám na Kinského, ale byl také v ostrém úhlu a na bližší tyč gólmana Východočechů nepřekonal!
7'
Hosté jdou do vedení, pohlednou akci zakončil Ladra, 0:1
7'
Hosté se ujímají vedení po krásné akci! Vše začal výkop pardubického brankáře Kinského, který na půlce zachytil mladoboleslavský hráč. Pak z toho byla pohledná kombinace. Lamin Jawo předal před šestnáctkou míč Vasilovi Kušejovi, který po mezi bránícími hráči prostrčil na pravou stranu pokutového území pro Johna Solomona. Jeho prudká přihrávka prošla doleva na volného TOMÁŠE LADRU a ten prostřelil Antonína Kinského.
6'
Tomáš Zlatohlávek se dral za dlouhým nákopem, ale u toho porazil Karafiáta. Pískán útočný faul domácího hráče.
5'
Marek Icha hledal od postranní čáry do šestnáctky nabíhajícího Michala Hlavatého, kterému míč utekl.
4'
Hlavatý na levé straně podklouzl. Přesto ještě dokázal dostat míč do pokutového území, kde ho odkopl Benson Sakala.
3'
Zahrával ho Tomáš Ladra. Dobrý centr na přední tyč dokázali domácí odvrátit.
2'
Následoval protiútok hostí, ze kterého nakonec vzešel rohový kop.
2'
Levačkou rozehrával Kryštof Daněk. Ten to zkoušel na zadní tyč, kde skákal Marek Icha, ale nebylo z toho vůbec nic.
1'
Úvodní výkop měli domácí. Ti zkusili dlouhý nákop. To se vcelku vyplatilo, protože Ondřej Karafiát fauloval Vojtěcha Patráka a Pardubice tak mají hned k dispozici standardní situaci.
1'

FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Surzyn – Icha, Solil, Hlavatý (C) – Daněk – Patrák, Zlatohlávek.
Náhradníci: Budinský – Černý, Kissiedou, Tischler, Krobot, Sychra, Brdička, Kukučka, Chlumecký.
Trenér: Radoslav Kováč

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Kostka, Suchý, Karafiát (C), Fulnek – Sakala, D. Mareček – Solomon, Ladra, Kušej – Jawo.
Náhradníci: Trmal – D. Šimek, Žitný, Matějovský, Hilál, Král, Pulkrab, L. Fila, Vaníček, An. Kadlec, Kubista.
Trenér: David Holoubek

Rozhodčí: Machálek – Machač, Dohnálek.
FK Pardubice (13. místo, 7 – 7 – 14, skóre 27:38, 28 bodů)
Pardubický celek už jistě bude hrát skupinu o záchranu. Do konce základní části by si alespoň chtěl vylepšit výchozí pozici a nahrát si co největší bodový polštář. Na čtrnáctý Zlín mají Východočeši čtyřbodový náskok, na poslední Karvinou sedmibodový. Svěřenci kouče Radoslava Kováče v posledních třech duelech neprohráli. Nejprve zvítězili 2:0 v Olomouci, poté uhráli remízy 1:1 s přímými konkurenty – doma s Českými Budějovicemi a naposledy ve Zlíně. Nejlepším pardubickým střelcem je se sedmi zásahy Tomáš Zlatohlávek.

Posledních 5 zápasů Pardubic:
Hradec – Pardubice 2:0
Pardubice – Ostrava 0:1
Olomouc – Pardubice 0:2
Pardubice – Č. Budějovice 1:1
Zlín – Pardubice 1:1
FK Mladá Boleslav (5. místo, 11 – 7 – 10, skóre 47:44, 40 bodů)
Středočeši drží v tabulce páté místo a nejsou tak daleko od toho, aby si v nadstavbě zahráli Skupinu o titul. Na sedmý Liberec však mají k dobru jen dva body, takže nic jistého ještě nemají. Situaci si rovněž zkomplikovali před týdnem, kdy doma podlehli 1:2 Teplicím. Tím tak nepotvrdili předchozí dobré výkony, které vyvrcholily remízou 1:1 na hřišti mistrovské Sparty. Trenér David Holoubek má v kádru hned několik hráčů, kteří mohou gólově udeřit. O vedení v klubové tabulce střelců se totiž se šesti zásahy dělí hned čtveřice fotbalistů – Lamin Jawo, Vasil Kušej, Daniel Mareček a Abdalláh Júsuf Hilál.

Posledních 5 zápasů Ml. Boleslavi:
Bohemians – Ml. Boleslav 0:0
Ml. Boleslav – Olomouc 2:1
Ml. Boleslav – Zlín 3:2
Sparta – Ml. Boleslav 1:1
Ml. Boleslav – Teplice 1:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Základní část FORTUNA:LIGY pokračuje předposledním 29. kolem. Součástí nedělního programu bude souboj Pardubic s Mladou Boleslaví. Domácí Východočeši jsou v tabulce třináctí a mají čtyřbodový náskok na čtrnáctou pozici, která by už znamenala účast v baráži, a momentálně ji drží Zlín. Mladoboleslavští jsou pátí a budou si chtít upevnit postavení v elitní šestce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.