19. června 2014 • 23:11

Doktore, jsi BŮH! Hrdina Suárez věnoval svůj gól týmovému lékaři

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO | Dlouho se spekulovalo, jestli vůbec Luis Suárez bude hrát za Uruguay. Kvůli zdravotním problémům musel útočník Liverpoolu před čtyřmi týdny dokonce na operaci kolene. Vidina jeho návratu na MS byla mizivá. Zdravotní tým Uruguaye však svůj největší klenot uzdravil a Suárez nastoupil do druhého utkání proti Anglii v základní sestavě. Vstřelil dva góly, stal se hlavní postavou utkání. První branku symbolicky věnoval týmovému lékaři.

Hosté: 75. Rooney

Domácí: Muslera – Giménez, Godín (C), Cáceres, Pereira – Lodeiro, González, Arévalo, C. Rodríguez – Cavani, Suárez (87. Coates).

Hosté: Hart – Johnson, Jagielka, Cahill, Baines – Henderson (87. Lambert), Gerrard (C) – Welbeck (71. Lallana), Rooney, Sterling (65. Barkley) – Sturridge.

Domácí: Muñoz, Silva, Fucile, Pereira, Coates, Gargano, Pérez, Ramírez, Hernández, Forlán, Stuani

Hosté: Foster, Forster, Smalling, Jones, Shaw, Wilshere, Lampard, Milner, Lallana, Barkley, Oxlade-Chamberlain, Lambert

Domácí: Godín

Hosté: Gerrard

Velasco – Alonso, Yuste (všichni Španělsko)

Arena Corinthians - Sao Paulo

Poprvé se Suárez trefil ve 39. minutě po skvělé asistenci Cavaniho. Po vstřelení branky běžel uzdravený útočník okamžitě za svým týmovým lékařem Albertem Panem.

Gestikuloval, chytil ho kolem hlavy aby ukázal, kdo má největší zásluhu na jeho uzdravení. Právě Dr. Alberto Pan se podílel na Suárezově rehabilitaci a rychlém, navíc úchvatném návratu na trávník.

Angličané ve druhém poločase vyrovnali zásluhou Waynea Rooneyho. Jenže Suárez byl při chuti a překonal brankáře Harta ještě jednou. Nekompromisní ranou mu nedal v 85. minutě šanci a poslal Uruguay v utkání podruhé do vedení.

V 88. minutě mise pro Suáreze skončila. Byl to pro něj rozhodně nejlepší návrat, jaký si snad mohl jen přát. Uruguay díky jeho dvěma trefám porazila Anglii a vrátila se do hry o postup ze skupiny D.

Naopak Angličané smutní. Po dvou zápasech mají nula bodů a šance na jejich postup ze skupiny jsou prakticky mizivé.