Manchester City - Liverpool 2:2. Úžasná bitva o titul, West Ham prohrál

4
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Manchesteru City doma remizovali ve šlágru 32. kola anglické ligy v přímém souboji o první místo 2:2 s Liverpoolem a o bod udrželi vedení v soutěži. West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě prohrál 0:2 na hřišti Brentfordu. Střídající Matěj Vydra neodvrátil porážku Burnley 0:2 v důležité záchranářské bitvě na stadionu posledního Norwiche.

Asi nejočekávanější zápas jarní části Premier League gólově odstartoval na stadionu Etihad už v páté minutě De Bruyne, jehož střelu zpoza vápna tečoval do sítě Matip. Domácí se ale z vedení radovali pouze osm minut, než Alexander-Arnold nezištně přiťukl míč pod sebe na skórujícího Jotu.

„Citizens“ byli v první půli směrem dopředu nebezpečnější a první porážku v úvodním dějství v sezoně nakonec připravil Liverpoolu v 36. minutě Gabriel Jesus. Brazilský útočník si naběhl na Cancelův přesný pas za obranu, zblízka překonal Alissona a ukončil desetizápasové čekání na gól.

Atraktivní a oboustranně ofenzivní duel pokračoval i po přestávce a po pár sekundách hry znovu srovnal po Salahově přihrávce Mané. Senegalský kanonýr 13. ligovým gólem v sezoně stylově oslavil nedělní třicáté narozeniny.

Další branka už navzdory několika šancím na obou stranách nepadla, Sterlinga připravil o gólovou radost proti bývalému klubu těsný ofsajd. Utkání skončilo stejným výsledkem jako v říjnu na stadionu Anfield a „Citizens“ neprohráli proti velkému rivalovi popáté v řadě. Zároveň Liverpoolu ukončili ligovou sérii výher, která se zastavila na deseti zápasech.

Gabriel Jesus si zaběhl za obranu Liverpoolu a prostřelil Alissona

Uzdravený Coufal se po zranění objevil v sestavě West Hamu po dvou měsících, návrat mu ale výsledkově nevyšel a „Kladiváři“ si třetí venkovní prohrou v řadě znovu zkomplikovali boj o pohárovou Evropu. Londýnský klub sice udržel o skóre šesté místo, Manchester United má ale zápas k dobru.

Brentford naopak uspěl počtvrté z posledních pěti duelů a na 13. místě je blízko záchraně. Cennou výhru zařídilo nováčkovi útočné duo Mbeumo, Toney, kteří si připsali po gólu i asistenci.

Norwich v lize zvítězil po osmi utkáních a oživil naději na udržení mezi elitou. Skóre otevřel v deváté minutě Lees-Melou a v závěru přidal pojistku nejlepší střelec týmu Pukki.

„Kanárci“ ztrácejí na nesestupové pozice deset bodů, Burnley čtyři. „Clarets“ prodloužili nelichotivou sérii a nedokázali po prohraném prvním poločase otočit ani 65. zápas v Premier League.