Real vyhrál nad Valencií. Sevilla ztratila, první je Barcelona

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 14. kole španělské ligy nad Valencií 2:0 a posunuli se na páté místo před Espaňol, který prohrál 0:3 na hřišti Getafe. Celta Vigo porazila doma Huescu 2:0 brankami útočníka Iaga Aspase, který se s deseti góly dotáhl na nejlepšího střelce La Ligy Christiana Stuaniho z Girony.

Real si proti nejlepší defenzivě španělské ligy v prvním poločase mnoho šancí nevytvořil. Přesto se ujal vedení už v osmé minutě, kdy si Carvajalův centr nešťastně srazil hlavou do vlastní sítě záložník Wass.

Valencie mohla vyrovnat na začátku druhého poločasu, ale Mina ve vyložené šanci sám před Courtoisem přestřelil bránu. Krátce poté stáhl trenér Santiago Solari ze hřiště nevýrazného Balea, kterého nahradil Asensio. Velšský křídelní hráč nedal v La Lize gól v desátém utkání v řadě, což je jeho nejdelší série. Vítězství "Bílého baletu" potvrdil až v 83. minutě Vázquez.

Aspas vstřelil úvodní gól v 38. minutě, kdy zužitkoval Mallovu přihrávku před prázdnou branku. Pojistku přidal v 77. minutě po rychlém brejku. Kanonýr Celty pokořil popáté za sebou hranici deseti branek v jedné ligové sezoně.

Skóre zápasu mezi Getafe a Espaňolem otevřel v 55. minutě střelou z otočky Molina. Následně zvýšil po chybě obrany a přečíslení Mata a na konečných 3:0 upravil v 80. minutě Antunes.

Espaňol po skvělém vstupu do soutěže potřetí za sebou prohrál a propadl se na sedmé místo. Getafe má jen o bod méně.

Barcelona vyhrála a útočí na první místo Sevilly

Fotbalisté Barcelony ve 14. kole španělské ligy porazili Villarreal 2:0 a vrátili se na první místo tabulky před Sevillu. Ta s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance jen remizovala 1:1 na hřišti Alavésu.

Barcelona v předchozích dvou kolech ztratila a už nutně potřebovala zabrat. V 36. minutě ji za výhrou nasměroval stoper Piqué, který zužitkoval centr po předchozím nepovedeném rohu. V závěru se pak dostal za obranu mladý odchovanec Aleňá a lobem vstřelil první ligový gól za hlavní tým Barcelony.

Alavés prožívá nečekaně dobrou sezonu a drží čtvrté místo v tabulce před Realem Madrid. Byl i blízko výhry nad dosud vedoucí Sevillou, když v 37. minutě jeden z obránců tečoval dlouhý míč za obranu, čímž vynuloval ofsajd Calleriho a ten nahrál před odkrytou branku Jonymu. Vaclík se po přihrávce natahoval, ale na míč nedosáhl.

Sevilla 12 minut před koncem alespoň srovnala gólem Ben Yeddera. V závěru ještě Vaclíka zachránila tyč.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.