Trenér Lička hodnotí šampiony bez práce. Buldok, bavič i „tanečník“ | iSport.cz
22. července 2015 • 04:25

Trenér Lička hodnotí šampiony bez práce. Buldok, bavič i „tanečník“

Autor:
 • Trenér Verner Lička slavil s týmem fotbalistů bez angažmá triumf na mistrovství Evropy Trenér Verner Lička slavil s týmem fotbalistů bez angažmá triumf na mistrovství EvropyFOTO:

  Přestože mnoho z nich momentálně nemá práci, fotbalová Evropa o nich mluví. Češi bez angažmá titulem v turnaji FIFpro nadchli fanoušky i experty. Kdo nejvíce tmelil kabinu a kdo si místo oslav zašel do posilovny? Čerstvé mistry Evropy přibližuje pro iSport.cz jejich trenér Verner Lička.

 • Tomáš Fryšták, brankář

  Verner Lička: Náš penaltový specialista, chytil jich celkově snad osm. Jinak má také perfektní přístup. Když jsme porazili Francii, tak šel místo oslav do posilovny. Skutečně má velké předpoklady.

  Tomáš Fryšták v dresu bývalého klubuTomáš Fryšták v dresu bývalého klubu

 • Lukáš Kubáň, obránce/záložník

  Verner Lička: Pamatuji si, že jsem ho chtěl přivést do Ostravy, když jsem tam působil. Je to velký univerzál, byl s námi celou dobu a zahrál výborně na obou stranách obrany i ve středu zálohy. Navíc super parťák. Pokud nenaskočí do první ligy, tak to bude velká škoda.

  Lukáš Kubáň působil mnoho let ve Slovácko, nyní si angažmá hledáLukáš Kubáň působil mnoho let ve Slovácko, nyní si angažmá hledá

 • Ondřej Kušnír, obránce

  Verner Lička: Vysoký nadstandard, dovolím si říct, že stále patří mezi pět nejlepších českých pravých obránců. Nemá problém s rychlostí, technikou, hraje chytře. Nabídek už dostal několik.

  Ondřej KušnírOndřej Kušnír

 • Martin Jánošík, obránce

  Verner Lička: Náš benjamínek, nejmladší hráč. A velké překvapení. Tichý kluk, ale na hřišti velmi zdatný. Má zajímavý styl hry, na hřišti tančí, navíc je velmi rychlý. Má to i v hlavě srovnané. Mám informace, že stejně jako Fryšták půjde do přípravy s Bohemkou.

  Fotbalisté bez angažmá na tréninkuFotbalisté bez angažmá na tréninku

 • Tomáš Josl, obránce

  Verner Lička: Přišel k nám trochu později, nastoupil poprvé v Portugalsku. Bohužel tam udělal faul na penaltu a rozhodčí ho trochu nesmyslně vyloučil. Byl z toho špatný, ale na finálovém turnaji hrál velmi dobře.

  Tomáš Josl působil naposledy v JihlavěTomáš Josl působil naposledy v Jihlavě

 • Jiří Jarošík, obránce

  Verner Lička: Smekám, co Jirka v životě dokázal. A během těch tří týdnů jsem pochopil proč. Přestože je mu 37 let, přišel neskutečně připravený. Už jsem se dlouho nepotkal s hráčem, který by v jeho věku byl tak svěží a „mladý“. Skutečně náš top hráč, bez něj bychom určitě nevyhráli. Ještě má chuť do dalšího angažmá.

  Jiří JarošíkJiří Jarošík

 • Mario Lička, záložník

  Verner Lička: V první polovině kempu plnil úlohu lídra týmu. Určoval herní styl i tempo hry. Mario je velký profík a především týmový hráč.

  Trenér Verner Lička a jeho synové Mario a MarcelTrenér Verner Lička a jeho synové Mario a Marcel

 • Václav Ježdík, záložník

  Verner Lička: Šťastný tah, že jsme se ho rozhodli dát do zálohy. Odehrál všechny minuty, ale nikdy nebyl unavený. Kolik on podstoupil soubojů… Pokud některý český klub shání buldoka do středu zálohy, skutečně můžu jen doporučit.

  Václav Ježdík si kryje míčVáclav Ježdík si kryje míč

 • Petr Očovan, záložník

  Verner Lička: Sice je vidět, že už má to nejlepší za sebou, ale je to velký profík. Bohužel se v utkání s Portugalskem zranil, ale předtím nám hrozně pomohl. Od začátku byl tím, kdo tmelil partu a šel ostatním příkladem.

  Petr Očovan v dresu Loko Vltavín v přátelském utkání proti SpartěPetr Očovan v dresu Loko Vltavín v přátelském utkání proti Spartě

 • David Střihavka, útočník

  Verner Lička: Nejdříve se trochu ostýchal, ale pak byl nadšený. Stal se kapitánem a lídrem mužstva. Klasický střelec, umí dávat góly. Navíc obrovsky lidsky vyzrál. Myslím, že je schopen nastřílet v české lize kolem 15 gólů za sezonu. Nabídek má poměrně dost.

  David StřihavkaDavid Střihavka

 • Vojtěch Engelmann, útočník

  Verner Lička: V semifinále i finále hrál výborně, na našem úspěchu má velký podíl. Až se divím, proč takový hráč sbírá jen dílčí úspěchy na hostováních. Myslím, že Vojta je velice slušný ligový hráč. Dlouho jsem neviděl nikoho s tak přesnou střelou.

  Vojtěch Engelmann působil naposledy v dresu Bohemians 1905Vojtěch Engelmann působil naposledy v dresu Bohemians 1905

 • Jiří Jeslínek, útočník

  Verner Lička: Veselá kopa, neustále vytváří pozitivní atmosféru. Nechával jsem si ho jako žolíka, kdykoliv přišel na hřiště, tak to hodně oživil. Je vidět, že góly vždy uměl dávat. Přímočarý hráč, kterému sedí více volnosti.

  Jiří Jeslínek je odchovancem Sparty, nikdy se v ní ale neprosadilJiří Jeslínek je odchovancem Sparty, nikdy se v ní ale neprosadil

 • Další členové úspěšného týmu

  Trenér Verner Lička se svými svěřenciTrenér Verner Lička se svými svěřenci

  Jakub Kotěra, brankář

  Verner Lička: Odchovanec Sparty, je to na něm cítit. Má profesionální přístup, chuť pracovat i předpoklady. Potřebuje klub a trenéra, který ho bude vychovávat. A pak si myslím, že to vrátí.

  Daniel Veselý, útočník

  Verner Lička: Připojil se k nám bohužel později, takže nastupoval vždy na posledních asi dvacet minut. Ale dokázal být efektivní, například proti Francii vstřelil veledůležitý gól. Obrovskou výhodou je jeho silná levá noha.

  Michal Zeman, útočník

  Verner Lička: Na jaře hrál v Blšanech, kterým výrazně pomohl k záchraně. Záleží na něm, zda bude ochoten pracovat. Ale on je typem, který se fotbalem chce hlavně bavit. Neustále vymýšlí nějaké hry, pořád by nejradši soutěžil.

  Jan Růžička, obránce

  Verner Lička: Stoper, který nám hodně pomohl v těch prvních zápasech, poté šel do Karviné. Nebál se na sebe vzít odpovědnost, je to velká osobnost.

  Roman Turek, obránce

  Verner Lička: Takové naše překvapení. Kvalitní tvrdý stoper. Hrál ve Žďáru třetí ligu, pak spadli do divize. Myslím, že stojí na důležité křižovatce, měl by hrát minimálně druhou ligu. Zezačátku byl trochu vyjukaný, ale velmi rychle se adaptoval.

  Jaroslav Starý, obránce

  Verner Lička: Levý obránce, skvělý kluk do kabiny. Přijal i skromnější úlohu, na hřišti nechal vždy všechno. Má dobrou postavu a skvělou levou nohu.

  Jiří Kabele, záložník

  Verner Lička: Týmový hráč, hrozně pozitivní. Zezačátku se mu moc nedařilo, ale strašně rostl. Nejdříve ani nebyl v kádru, ovšem poté dostal příležitost a vlétnul do toho. Stal se naším důležitým hráčem.

  Zdeněk Koukal, obránce/záložník

  Verner Lička: Velký univerzál, dá se použít ve všech řadách týmu. Má skutečně vynikající techniku a dokáže velmi efektivně řešit finální situace.

  Marek Koštíř, František Klíma, Lukáš Horváth

  Verner Lička: Na ty bych nerad zapomněl. Šikovní hráči a takové oživení pro všechny ostatní.

  Martin Jirouš, útočník

  Verner Lička: Bohužel po zranění nemohl hrát, jen s námi trénoval. Ale myslím, že o něm ještě uslyšíme.

  David Vacek, obránce/záložník

  Verner Lička: Velice talentovaný hráč, technicky i rychlostně velmi dobře vybavený. Zajistil nám vítězství rozhodující penaltou. Po ní jsme se mohli radovat jako mistři Evropy hráčů bez angažmá.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud