Poruba má obrovský náskok. Slavia po další prohře přikována na dně

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby vyhráli v 37. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích nad pátým Sokolovem 4:1 a zvýšili svůj náskok v čele před druhým Vsetínem už na 22 bodů. Valaši doma podlehli Znojmu 1:2 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Čtvrtá Třebíč zdolala třetí Prostějov 2:1 a přiblížila se mu na rozdíl bodu.

Poruba si spravila chuť po pondělní porážce ve Znojmě a vyhrála osmý z posledních devíti zápasů. Hosty dostal do vedení Jaromír Kverka. Ve 13. minutě ale odpověděl obránce Jakub Stehlík a po 131 sekundách druhé části otočil skóre Vít Christov. V 51. minutě zvýšil v početní výhodě Tomáš Šoustal a výsledek ještě pečetil Vojtěch Střondala.

Vsetín sice proti Znojmu v čase 23:36 otevřel skóre v oslabení díky brance Štěpána Bláhy, ale v 38. minutě vyrovnal Jan Hruška, který duel rozhodl i v samostatných nájezdech. Třinácté Znojmo po úspěchu proti lídrovi vybojovalo s dalším těžkým soupeřem druhou výhru za sebou a uniklo poslední Slavii Praha na rozdíl pěti bodů.

Třebíč doma vyhrála potřetí za sebou a celkově počtvrté z posledních šesti utkání. Jestřábi vyšli naprázdno po sedmi duelech, z nichž pět vyhráli. Horácká Slavia sice už po 23 sekundách prohrávala po brance Aleše Poledny, ale dvěma góly otočil stav Martin Dočekal. Dvěma trefami v závěrečné třetině pečetil výhru Matěj Psota. Nejdříve v 16. minutě v přesilové hře vyrovnal a před polovinou utkání úspěšně zakončil spolupráci s Ladislavem Bittnerem.

Obhájce triumfu v první lize Zlín vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 2:1, bodoval počtvrté v řadě a potřetí z toho vyhrál. Záložní tým Dynama si připsal šestou prohru za sebou. V 52. minutě rozhodl v přesilovce kapitán Beranů Bedřich Köhler, který si v utkání připsal i asistenci.

Na třetí vítězství za sebou dosáhl devátý Kolín, který vyhrál na ledě šestých Litoměřic 2:0. Vítěznou branku vstřelil v 10. minutě jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2010 Petr Koukal a pojistku přidal v závěru Matěj Chalupa. Brankář Jakub Soukup udržel pošesté v sezoně čisté konto.

Třetí výhru z posledních čtyř utkání po předchozí sérii šesti duelů bez bodu vybojoval Přerov, který porazil Jihlavu 2:1 po samostatných nájezdech. Joshua James Mácha v 51. minutě z trestného střílení vyrovnal na 1:1 a dal i vítěznou branku v rozstřelu.

Slavia podlehla Frýdku-Místku 2:3, přestože dvakrát vedla, a počtvrté za sebou bodovala. Druhé vítězství hostů za sebou zařídil v 48. minutě Oskar Haas.

37. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Kolín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 10. Koukal, 57. M. Chalupa. Rozhodčí: Bejček, Zeliska - Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 831.

Třebíč - Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 16. a 29. Dočekal, 43. a 53. Psota - 1. Poledna. Rozhodčí: Valenta, Květoň - Jindra, Augusta. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 762.

Přerov - Jihlava 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 51. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Mácha - 33. Harkabus. Rozhodčí: Barek, Čáp - Rakušan, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 621.

Vsetín - Znojmo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 24. Š. Bláha - 38. a rozhodující sam. nájezd J. Hruška. Rozhodčí: Šudoma, Šico - Vašíček, Tvrdý. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1720.

Pardubice B - Zlín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 35. Herčík - 12. Gago, 52. Köhler. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Polák, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 338.

Poruba - Sokolov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 13. J. Stehlík, 23. Christov, 51. T. Šoustal, 59. Střondala - 11. Kverka. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Kráľ, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 363.

Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 1. M. Beran, 26. Havrda - 21. Doktor, 28. Cedzo, 48. Haas. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Baxa, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 518.