Poruba po přestřelce se Slavií vede o 15 bodů, Mikeska začal v Přerově prohrou

1
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Hokejisté vedoucí Poruby porazili ve 30. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích poslední Slavii 5:4 a stále si drží v čele tabulky náskok 15 bodů před druhým Vsetínem, který vyhrál v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 2:0. Přerov poprvé vedl trenér Michal Mikeska, Zubři ale prohráli 1:4 s Prostějovem.

Poruba bodovala pošesté za sebou a z toho počtvrté vyhrála. Ostravané položili základ k úspěchu už v úvodní třetině, kterou ovládli i díky dvěma brankám Kanaďana Arona Berishy 4:1. Po snížení Lotyše Edgarse Kuldy v úvodu třetí třetiny domácím vrátil čtyřbrankový náskok Ondrej Šedivý. Hosté jen zkorigovali výsledek druhým gólem Tomáše Gumana v utkání a gólem beka Davida Kajínka. Pražané prohráli čtvrtý z poslední šesti zápasů a mají stejně bodů jako Znojmo i shodné skóre.

Vsetín si připsal šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Valachy dostal do vedení v 17. minutě Luboš Rob a 117 sekund před koncem druhé třetiny pečetil výhru obránce Šimon Jenáček. Ruský gólman Maxim Žukov udržel díky 15 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Na třetí místo se posunul Prostějov, který vyhrál v Přerově 4:1 a zaznamenal třetí vítězství z uplynulých čtyř zápasů. Shodně gólem a asistencí se na tom podíleli Vilém Burian a Petr Hašek.

Na čtvrtou pozici klesla Třebíč, která prohrála na ledě šestých Litoměřic 3:5. Stadion zabral po čtyřech porážkách především díky Filipu Kuťákovi, který si připsal dvě trefy a stejný počet přihrávek.

Vítěz první ligy z minulé sezony Zlín porazil Frýdek-Místek 4:1, zaznamenal třetí výhru z posledních pěti utkání a posunul se na sedmé místo. Dvěma trefami a přihrávkou k tomu přispěl Jakub Šlahař.

Šestý Sokolov zdolal Znojmo 4:1, dvakrát skóroval Štěpán Csamangó. Kolín vyhrál v Chrudimi na hřišti Pardubic B 4:3 po samostatných nájezdech, bodoval popáté za sebou a z toho třikrát vyhrál.