Draisaitl řádil, pět bodů při kanonádě proti Ottawě. Nosek u prohry Vegas

Autor: iSport.cz
0
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Německý útočník Leon Draisaitl řídil vysokou výhru hokejistů Edmontonu nad Ottawou 7:1, při které si připsal pět bodů za tři branky a dvě přihrávky. Třemi body se na vítězství Oilers podílel nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid, jenž vstřelil gól a přidal dvě asistence. Tři body nasbíral i Tyson Barrie.

Hráči Edmontonu ovládli první třetinu, Ottawu přestříleli 16:4, po dvaceti minutách vedli 4:0 a bylo rozhodnuto. „Výborně jsme začali. Dvěma rychlými góly jsme srazili soupeři sebevědomí a mohli jsme hrát v klidu. Celý tým včetně brankáře Mikea Smitha podal výborný výkon,“ pochvaloval si Draisaitl.

Německý útočník rozdělil své branky do všech tří třetin. Svůj gólový účet otevřel ve 13. minutě, kdy po individuální akci středem hřiště využil přesilovou hru. Druhou branku vstřelil rovněž v početní výhodě, tentokrát po šikovné asistenci Ryana Nugenta-Hopkinse.

Největší parádu si hokejisté Edmontonu schovali až do závěrečného dějství. McDavid přebruslil obránce Ottawy a natlačil se před Matta Murrayho, namísto zakončení však zvolil zadovku, přesně našel Draisaitla a německý útočník střelou mezi betony brankáře zkompletoval hattrick.

„Je super být s Connorem (McDavidem) v jedné formaci, řeší situace fakt báječně. Na ledě si vyhovíme, proto je hraní s ním opravdová sranda,“ chválil Draisaitl elitního centra Edmontonu.

Jedinou branku Senators vstřelil Jevgenij Dadonov, který v 52. minutě snížil na konečných 7:1 pro Oilers. Ruský útočník dal svůj 100. gól v NHL.

Oilers porazili Ottawu i v šestém vzájemném zápase v sezoně, v pátek se oba týmy utkají opět.

Minnesota podruhé za sebou zdolala Vegas, tentokrát 4:3. Dvěma góly se na tom podílel švédský útočník Joel Eriksson Ek. Brankář Wild Kaapo Kähkönen kryl 24 střel a prodloužil svou sérii výher na osm zápasů.

První hattrick v NHL vstřelil obránce Vegas Dylan Coghlan. Třiadvacetiletý Kanaďan se v úvodních 11 zápasech v soutěži neprosadil, ve dvanáctém se ale radoval hned třikrát. Coghlan zaznamenal hattrick v jednom duelu jako první obránce v historii Golden Knights.

„Přál bych si abychom vyhráli a můj hattrick byl pouhou třešničkou na dortu. I přes prohru si budu dnešek pamatovat do konce života. Poprvé jsem skóroval v NHL a moc si toho vážím,“ řekl Coghlan.

Colorado i přes jasnou střeleckou převahu nedokázalo rozhodnout utkání s Arizonou v základní hrací době. Brankář Antti Raanta pochytal 44 střel Avalanche a za stavu 1:1 dospěl zápas do prodloužení. Nastavení rozhodl v čase 64:22 kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

„Antti (Raanta) dnes chytal neuvěřitelně, předvedl několik fantastických zásahů a zachránil nám alespoň bod,“ pochválil finského brankáře jediný úspěšný střelec Coyotes Tyler Pitlick.

Los Angeles zvítězilo v Anaheimu 5:1. Hlavní zásluhu na vysoké výhře Kings měl švédský útočník Adrian Kempe, který navázal na hattrick z pondělního duelu a vstřelil dvě branky.

Montreal uspěl 5:1 ve Vancouveru a napravil pondělní prohru se stejným soupeřem. Canadiens na čtvrtém místě v Severní divizi navýšili náskok na Canucks na čtyři body.

Domácí: 00:19. J. Eriksson Ek, 41:18. Kaprizov, 45:54. J. Eriksson Ek, 47:41. Soucy

Hosté: 01:42. Coghlan, 54:00. Coghlan, 57:50. Coghlan

Domácí: Kähkönen (Talbot) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, Bjugstad, Zuccarello – Parise (A), V. Rask, Fiala – Sturm, Bonino, Rau.

Hosté: M.-A. Fleury (49. Thompson) – McNabb, Martinez (A), Theodore, Hague, Whitecloud, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Tuch – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – N. Roy, Glass, Kolesar – Nosek, Reaves, Mark Stone (C).

Walsh, Charrin – Galloway Flemington

Xcel Energy Center, St. Paul

Domácí: 03:52. Nurse, 05:57. Khaira, 12:08. Draisaitl, 13:26. McDavid, 27:01. Draisaitl, 28:03. Neal, 47:35. Draisaitl

Hosté: 51:11. Dadonov

Domácí: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, K. Russell, Bear, Lagesson – Yamamoto, McDavid (C), Draisaitl (A) – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Ennis – D. Shore, Khaira, P. Russell – Chiasson, Haas, Neal.

Hosté: M. Murray (Daccord) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, Stützle, Co. Brown – Tierney, Dzingel, Watson – White, Anisimov, N. Paul.

Skilliter, Meier – Shewchyk, Nansen

Rogers Place, Edmonton

Domácí: 01:23. Saad, 64:21. Landeskog

Hosté: 38:06. Pitlick

Domácí: Grubauer (Miska) – D. Toews, Girard (A), Pateryn, Graves, MacDonald, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon, Landeskog (C) – Saad, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Donskoi – Calvert, Bellemare, O'Connor.

Hosté: Raanta (Hill) – Ekman-Larsson (C), Demers, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Hjalmarsson (A) – Crouse, Schmaltz, Garland – Keller, Dvorak, Pitlick – Brassard (A), Jo. Larsson, Kessel – Caggiula, Chaput, Fischer.

McIsaac, Dwyer – Gawryletz, Murray.

Ball Arena, Denver

Bez diváků diváků

Domácí: 25:39. Steel

Hosté: 03:46. A. Kempe, 25:20. Kopitar, 37:55. A. Kempe, 41:27. Athanasiou, 53:57. D. Brown

Domácí: Gibson (R. Miller) – Hakanpää, Fowler (A), Shattenkirk, B. Hutton, Mahura, Ja. Larsson – Rakell, Getzlaf (C), Comtois – Silfverberg (A), Henrique, Zegras – Lettieri, Lundeström, Jones – D. Grant, Steel, Deslauriers.

Hosté: Grosenick (Villalta) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, MacDermid, S. Walker, Määttä – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – T. Moore, Lizotte, A. Kempe – Wagner, Amadio, Grundström.

Rehman, Hebert – Knorr, Marquis

Honda Center, Anaheim

Domácí: 24:54. Boeser

Hosté: 15:34. Kotkaniemi, 22:09. Perry, 34:11. S. Weber, 46:36. Petry, 53:49. Danault

Domácí: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat (C), Virtanen – Michaelis, B. Sutter (A), Gaudette – Roussel, Beagle, Hawryluk.

Hosté: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, A. Romanov – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Toffoli, Kotkaniemi, Gallagher (A) – Tatar, Danault, Armia – Byron (A), Evans, Perry.