Palát hráčem zápasu, zapsal 2+1. Pastrňák rozhodl o výhře, zářil Vejmelka

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Hokejový útočník Ondřej Palát se zasloužil v NHL dvěma góly a přihrávkou o výhru Tampy Bay 7:2 v Columbusu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Stejné ocenění získal také David Pastrňák, který gólem v 55. minutě rozhodl o vítězství Bostonu 5:3 nad New Jersey. Karel Vejmelka chytil 46 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, ale nezabránil porážce Arizony 1:3 s Winnipegem.

Pod výhru Tampy Bay se podepsal asistencí Jan Rutta a Bostonu pomohl přihrávkou Tomáš Nosek. V úterním programu NHL bodoval ještě Tomáš Hertl. Český útočník zaznamenal při prohře San Jose 2:6 v Detroitu asistenci, když se jeho střela odrazila do branky do brusle Alexandra Barabanova.

Palát vstřelil v úvodních deseti minutách první dva góly zápasu. Rodák z Frýdku-Místku nejdříve udeřil v přesilové hře z rychlého protiútoku a o chvíli později tečí zvýšil. Druhou trefou v utkání zaokrouhlil počet svých bodů v NHL na čtyři sta (137 + 263 v 586 zápasech).

Palát si ještě připsal asistenci na začátku prostřední třetiny u gólu na 4:1 a dostal se do čela produktivity českých hráčů této sezony (12+15) před Hertla (16+10). Po přihrávce Rutty v úvodu třetí třetiny odskočila Tampa Bay na 6:2.

Boston ztratil v utkání třikrát jednobrankové vedení, než rozhodl individuální akcí Pastrňák. Český útočník se z rohu kluziště natlačil před branku a nadvakrát překonal Mackenzieho Blackwooda. Havířovský rodák, který nastupuje poslední tři utkání ve druhé formaci, dal gól poprvé od 30. listopadu a v předchozích devíti zápasech si připsal jen dvě asistence. Domácí zpečetil výhru v poslední minutě, u gólu si připsal přihrávku Nosek.

Vejmelka vychytal svou první a jedinou nulu v NHL koncem listopadu právě ve Winnipegu, kde kryl 46 střel při vítězství 1:0. Český gólman proti stejnému soupeři znovu exceloval a jeho zásluhou měla Arizona naději na bodový zisk až do poslední minuty. Překonali jej pouze v úvodní třetině Jevgenij Svečnikov a ve druhé Pierre-Luc Dubois. Kontaktní gól vstřelil ve 47. minutě Shayne Gostisbehere, Jets uklidnil až při hře domácích bez brankáře Nikolaj Ehlers.

Domácí: 02:53. Lazar, 21:17. O. Steen, 29:42. Frederic, 54:11. Pastrňák, 59:37. Carlo

Hosté: 20:57. Bastian, 23:05. Tatar, 47:36. Severson

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, N. Foligno – Lazar, T. Nosek, Frederic.

Hosté: Blackwood (A. Schmid) – P. K. Subban (A), Graves, Severson (A), Siegenthaler, Ch. Jaroš, Ty Smith, Geertsen – Bratt, J. Hughes, Tatar – Kuokkanen, Mercer, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Studenič – Holtz, J. Boqvist.

O’Rourke, MacDougall – Baker, Gibbons

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 05:58. Hörnqvist, 13:01. Duclair, 18:51. J. Thornton, 39:43. Lomberg, 45:47. Hörnqvist, 53:04. Lucas Carlsson

Hosté: 07:02. J. Gaudreau, 10:04. Coleman

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, A. Lundell, Huberdeau (A) – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.

Hosté: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – Mangiapane, D. Dubé, Lucic – T. Lewis, Monahan (A), B. Ritchie.

Lee, St. Pierre – Q'Quinn, Galloway

FLA Live Arena, Sunrise

13 164 diváků

Domácí: 20:37. Kukan, 24:16. Nyquist

Hosté: 04:53. Palát, 09:30. Palát, 17:27. Perry, 21:36. B. Point, 32:19. Maroon, 40:36. Bellemare, 52:20. Killorn

Domácí: Korpisalo (Bérubé) – Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Kukan, G. Carlsson, Harrington – J. Voráček, Sillinger, Laine – O. Bjorkstrand (A), Jenner (C), Činachov – Bemström, Roslovic, E. Robinson – Domi, Kuraly, Nyquist (A).

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Sergačjov, C. Foote – Cirelli, B. Point, Palát – M. Joseph, Stamkos (C), Killorn (A) – Perry, Bellemare, Maroon – Raddysh, Riley Nash, Katchouk.

Walsh, Dunning – Brisebois, Daisy

Nationwide Arena, Columbus

14 816 diváků

Domácí: 13:02. Bertuzzi, 22:04. P. Suter, 22:45. Bertuzzi, 29:32. P. Suter, 43:53. Dylan Larkin, 45:01. Fabbri

Hosté: 24:03. Weatherby, 41:40. Barabanov

Domácí: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Leddy – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – P. Suter, Fabbri, Naměstnikov – M. Rasmussen, Erne, Gagner – Veleno, Givani Smith, Rowney.

Hosté: J. Reimer (41. Hill) – E. Karlsson (A), J. Middleton, B. Burns (A), R. Šimek, Meloche, Jaycob Megna – T. Meier, Hertl (A), Dahlén – Barabanov, Bonino, Gregor – Nieto, Weatherby, Cogliano – Viel, Reedy, Halbgewachs.

McCauley, Nicholson – Berg, Smith.

Little Caesars Arena, Detroit

14 524 diváků

Domácí: 24:47. J. Toews, 42:18. DeBrincat, 42:58. DeBrincat

Hosté: 07:43. E. Johnson, 13:54. Newhook, 51:44. E. Johnson, 62:38. Makar

Domácí: M.-A. Fleury (Söderblom) – McCabe, S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), C. Jones, R. Stillman – Hagel, Borgström, P. Kane (A) – DeBrincat (A), J. Toews (C), D. Kubalík – Kurashev, Dach, Entwistle – Khaira, D. Strome, R. Carpenter.

Hosté: Kuemper (Francouz) – D. Toews, Makar, Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson (A), MacDermid – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Burakovsky, Kadri, Compher – Aube-Kubel, Newhook, L. O'Connor – Jost, Helm.

Furlatt, Luxmore – Marquis, Fournier

United Center, Chicago

Domácí: 46:41. Gostisbehere

Hosté: 17:34. J. Svečnikov, 34:40. Dubois, 59:16. Ehlers

Domácí: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Capobianco, Ljubuškin – N. Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Kessel, Johan Larsson, Crouse – L. Eriksson, Galchenyuk, Roussel – Ch. Fischer, Speers, Ladd (A).

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – Pionk, Dillon, DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Stanley – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – Harkins, Dubois, Connor – K. Reichel, Lowry (A), Copp – Vesalainen, Toninato, J. Svečnikov.

B. Schrader, T. Hanson

Gila River Arena, Glendale

Domácí: 52:01. W. Karlsson, 58:14. Theodore

Hosté: 22:41. F. Forsberg, 27:01. Trenin, 46:08. F. Forsberg

Domácí: Lo. Thompson (Ferguson) – B. Hutton, Pietrangelo, Whitecloud, Theodore, McNabb, Coghlan – W. Carrier, Stephenson, Dadonov – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – B. Howden, Patrick, Amadio.

Hosté: Saros (Rittich) – Josi, A. Carrier, Ekholm, Benning, Borowiecki, P. Myers – Tolvanen, Johansen, Kunin – F. Forsberg, Mikael Granlund, Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, McCarron, Luff.

Rehman, Blandina – Hunt, Toomey

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 004 diváků

Domácí: 03:21. T. Terry, 09:41. T. Terry, 37:49. Milano, 59:12. T. Terry

Hosté: 18:42. Atkinson

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Benoit, Shattenkirk – Comtois, Lundeström, T. Terry – Milano, Steel, Lettieri – Rakell, O'Regan, Silfverberg – Kindopp, Groulx, B. Robinson.

Hosté: Hart (M. Jones) – Braun, York, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton – Farabee, Laughton, Atkinson – Mayhew, K. Hayes, J. van Riemsdyk – Lindblom, Frost, Konecny – Willman, P. Brown, MacEwen.