Češi v přípravě NHL: trefili se Kubalík i Zadina. Francouz pětkrát inkasoval

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Český útočník Dominik Kubalík začal své angažmá v Detroitu dvěma góly a byl hlavním strůjcem výhry 6:2 v přípravném utkání na ledě hokejistů Pittsburghu. Dvěma body za gól a asistenci pomohl Red Wings také Filip Zadina. Branku a nahrávku zaznamenal rovněž Martin Kaut, Colorado ale podlehlo Minnesotě 2:5. Prohru Avalanche neodvrátil ani Pavel Francouz, jenž stejně jako Daniel Vladař z Calgary odchytal celý zápas.

Sedmadvacetiletý Kubalík, který do Detroitu přišel z Chicaga, se ve svém prvním startu v novém působišti uvedl jako střelec. Gólový účet si v Michiganu otevřel v 16. minutě, kdy po nahrávce Filipa Hronka využil přesilovou hru a vyrovnal na 1:1. Druhou trefu si plzeňský rodák vypracoval sám. V polovině třetí třetiny využil zaváhání střídajícího brankáře Caseyho DeSmitha, kterého za brankou obral o puk, pohodlně zakončil do odkryté klece a uzavřel skóre.

Zadinovi na gól a asistenci stačilo šest minut v úvodu druhé třetiny. Již po 23 sekundách dostal pardubický rodák nabito od Michaela Rasmussena a poslal Detroit do vedení 2:1. Druhý bod přidal v 27. minutě, kdy posunul puk na obránce Stevena Kampfera a ten prostřelil brankáře Tristana Jarryho počtvrté.

Poprvé od zisku Stanley Cupu se v zápase představil brankář Francouz, duel s Minnesotou se mu ale nepovedl. Inkasoval pět branek z 26 střel a dochytal s úspěšností pouze lehce přesahující 80 procent. Hokejisté Wild trestali českého gólmana hlavně v přesilovkách, z nichž vytěžili tři branky.

Pavel Francouz během zápasu proti Minnesotě

Jednou asistencí Minnesotě pomohl také Andrej Šustr, jehož střelu od modré čáry dorazil za bezmocného Francouze Brandon Duhaime. Český bek, který v červenci podepsal smlouvu s Wild jako volný hráč, si v novém působišti připsal první bod.

Povedený zápas v dresu Avalanche odehrál Kaut. Bývalý útočník Pardubic, který v minulé sezoně čekal na svou šanci na farmě v Colorado Rapids, měl podíl na obou brankách svého týmu.

Po devatenácti sekundách hry se Kaut natlačil před brankáře Filipa Gustavssona a jeho zakončení dorazil do branky Alex Newhook. Gólu se dvaadvacetiletý český útočník dočkal v úvodu druhé třetiny, kdy z ideální pozice mezi kruhy vyrovnal na 2:2. Více branek obhájci Stanley Cupu nepřidali a prohráli druhý ze tří dosavadních přípravných duelů.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Boston - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 62. Greer, 47. Steen - 8. Fox , 28. Lafreniére.

Buffalo - Philadelphia 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. a 29. Biro (na první Rousek) - 15. Konecny.

Carolina - Tampa Bay 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 2. Svečnikov, 36. Stastny, 45. Aho, 47. Jarvis, 59. Strömwall - 52. Naměstnikov.

New Jersey - New York Islanders 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 16. Šarangovič, 17. Hamilton, 21. Hughes (Palát), 38. Haula - 9. Sošnikov. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal 40 minut, inkasoval jednu branku z 14 střel a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta.

Pittsburgh - Detroit 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Branky: 2. McGinn, 34. Rust - 16. a 51. Kubalík (na první Hronek), 21. Zadina, 26. Söderblom, 27. Kampfer (Zadina), 43. Spezia.

Dallas - Arizona 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. a 62. Marchment (na obě Faksa), 15. Shea, 22. Kiviranta - 20. Gostisbehere, 22. Bjugstad, 52. Koljačonok. Utkání se hrálo v Tulse.

Winnipeg - Ottawa 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky: 14. a 36. Torgersson, 34. Eyssimont, 40. Heinola, 49. Connor - 15. Reinhardt, 28. Motte, 40. Pinto.

Chicago - St. Louis 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 39. Guttman - 3. O'Reilly, 49. Faulk, 52. Luce, 57. Alexandrov. Petr Mrázek za Chicago odchytal 30 minut a 18 sekund, inkasoval jednu branku z 9 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent.

Colorado - Minnesota 2:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: 1. Newhook (Kaut), 21. Kaut - 7. a 16. Jost, 35. Petan, 38. Firstov, 40. Duhaime (Šustr). Pavel Francouz za Colorado odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta.

Seattle - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Sprong, 38. Schwartz, 60. Poturalski. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta.

San Jose - Anaheim 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 1. Gregor, 2. Reedy, 18. Guščin, 23. Gadjovich, 43. Veronneau - 13. Drew, 29. Gawdin, 31. Lopina, 59. Gawdin.