Program MS v hokeji 2021: na Čechy čeká derby i outsider z Velké Británie | iSport.cz
20. května 2020 • 10:50

Los MS v hokeji 2021: na Čechy čeká derby i outsider z Velké Británie

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté budou hrát na mistrovství světa v roce 2021, které společně uspořádají Bělorusko a Lotyšsko, v základní skupině A v Minsku. V běloruské metropoli se utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a Velkou Británií. Složení skupin dnes zveřejnila na svém webu Mezinárodní hokejová federace (IIHF).Rada IIHF schválila, že ve druhé skupině B, jež se odehraje v hlavním městě Lotyšska Rize, změří síly Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Ve srovnání s žebříčkem IIHF, na jehož základě jsou skupiny sestavovány, nastala změna ve skupině A, kde Kanadu nahradili hokejisté Ruska. "Rada IIHF tak vyhověla žádosti Běloruska, které má jako pořadatelská země právo navrhnout z marketingových důvodů ve složení skupin jednu změnu. Vzhledem k jejich předpokládanému počtu jsou ruští fanoušci pro pořadatele pochopitelně velmi atraktivní," vysvětlil generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

"Podobné přesuny nejsou neobvyklé, přistoupili k nim například i pořadatelé neuskutečněného šampionátu ve Švýcarsku," dodal Urban.

"Na šampionátu chceme uspět a soupeře si proto nevybíráme, poradit si musíme s každým," uvedl pro ČTK budoucí trenér reprezentace Filip Pešán.

"Pokud jde o změnu ve složení skupiny, zásadní rozdíl mezi Kanadou a Ruskem nevidím. Další komentáře by byly předčasné, protože v současné době nevíme, jak bude vypadat příští sezona NHL, a od toho se budou odvíjet i soupisky, s nimiž jednotlivá mužstva na mistrovství světa přijedou," prohlásil Pešán.

V porovnání s letošním šampionátem, o který připravila pořádající Švýcarsko pandemie koronaviru, mají Češi ještě jednoho odlišného soupeře - Švýcary místo hokejistů Německa.

Světový šampionát v příštím roce je naplánovaný na období od 21. května do 6. června, a to pod sloganem "Vášeň. Bez hranic."

Složení skupin MS 2021:

Skupina A (Minsk): Rusko, Švédsko, ČR, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko, Velká Británie.

Skupina B (Riga): Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie, Kazachstán.

Dějiště a stadiony MS v hokeji 2021

Obě země už jeden šampionát uspořádaly - v Rize se hrálo v roce 2006, v Minsku o osm let později. Minsk Arena s kapacitou 15.086 diváků bude hlavním dějištěm turnaje. Vedle základní skupiny A se v ní budou hrát i dvě čtvrtfinále, oba semifinálové duely a utkání o medaile. Arena Riga má kapacitu 10.300 diváků.

Titul budou po loňském triumfu v Bratislavě obhajovat Finové. Český tým skončil pod vedením kouče Miloše Říhy staršího, jemuž dvouletá smlouva vyprší na konci května, čtvrtý.

Tomáš Rolinek a jeho nejšťastnější okamžik hokejového života
Tomáš Rolinek a jeho nejšťastnější okamžik hokejového života

Vstoupit do diskuse
1

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud