12. května 2019 • 17:40

Ackermann ovládl druhou etapu Gira. Růžový trikot zůstal Rogličovi

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Druhou etapu cyklistického Gira d'Italia z Boloni do Fucecchia vyhrál v hromadném dojezdu Němec Pascal Ackermann a při debutu na Grand Tour oslavil první dílčí triumf. V růžovém trikotu pro vedoucího jezdce zůstal Slovinec Primož Roglič.

O vítězi se podle předpokladů rozhodlo až v závěrečném spurtu, neboť skupinku uprchlíků peloton po téměř dvou stech kilometrů krátce před cílem dostihl. Souboj elitních sprinterů ovládl Ackermann před Italem Eliou Vivianim a Australanem Calebem Ewanem.

Jan Hirt dojel spolu se všemi favority na celkové prvenství s pětisekundovou ztrátou a byl klasifikován na 70. místě. Josef Černý etapu dokončil mezi posledními, za vítězem zaostal téměř o 13 minut.

V průběžném pořadí má Roglič na druhého Brita Simona Yatese náskok 19 sekund, třetí je o další čtyři sekundy zpět Ital Vincenzo Nibali. Hirt je v páté desítce.

Pondělní třetí etapa z Vinci do Orbetella měří 220 km a měla by znovu sedět sprinterům.