Froome hlásí návrat! Čtyři a půl měsíce po hrůzném zranění jde do závodu | iSportLIFE | iSport.cz
25.10.2019 • 12:28

Froome hlásí návrat! Čtyři a půl měsíce po hrůzném zranění jde do závodu

Byl to děsivý pád čtyřnásobného šampiona Tour de France, ze kterého si odnesl zlomenou stehenní kost, loket a několik žeber. Chris Froome ale dokazuje, že závodění na kole je hodně důležitou součástí jeho života. A i když se u 34letého Brita počítalo minimálně s půlroční pauzou, k jeho návratu dojde už po čtyřech měsících. V neděli nastoupí na start podniku Saitama Critérium, který v Japonsku pořádá organizátor Tour společnost ASO.Do startu Tour de France zbývaly tři týdny, když přišla zpráva o tom, že jeden z favoritů nejslavnějšího závodu světa Chris Froome měl těžkou nehodu na kole. Při obhlídce trati časovky na Critériu du Dauphiné, jedné z generálek před Tour, se pustil řídítek, aby se vysmrkal, vítr mu foukl do předního kola a on podle informací jeho týmu Ineos v téměř šedesátikilometrové rychlosti narazil do zdi domu. Zlomil si stehenní kost, loket a několik žeber.

Po návratu z nemocnice začal s rekonvalescencí doma a už šest týdnů od nehody zveřejnil na sociálních sítích fotografie, jak rehabilituje. Tehdy šlapal na trenažéru pouze zdravou nohou. Už na konci srpna se na kole projel i venku. Návrat pak trochu zkomplikovala domácí nehoda v kuchyni, kdy si rodák z Nairobi pořezal palec na levé ruce. Už na konci září, když jeho parťáci závodili na mistrovství světa v Yorkshiru, poslal svým fanouškům další vzkaz o své přípravě, fotografii z francouzské riviéry. „Je skvělé být znovu na silnici,“ napsal k tomu vítěz sedmi etap na Tour de France.

Už dříve prohlašoval, že by se chtěl vrátit k závodům ještě do konce tohoto roku. A nyní přichází ta chvíle. V neděli nastoupí do závodu Saitama Critérium v Japonsku, kterému se také říká 22. etapa Tour de France. Jede se na městském okruhu dlouhém 3,5 kilometru, celkem závodníci ujedou 59,5 km. „Jsem šťastný, že můžu být zpět v Japonsku na Saitama Critérium,“ doprovodil Froome ve čtvrtek tímto komentářem několik fotek ze společenských akcí předcházejících závodu.

Při jeho nedělním comebacku mu mají z týmu Ineos „asistovat“ letošní vítěz „Staré dámy“ Egan Bernal, Ivan Sosa a Jonathan Castroviejo. Z dalších velkých cyklistických jmen se pořadatelé chlubí účastí například Primože Rogliče (Jumbo-Visma), Jakoba Fuglsanga (Astana), Romaina Bardeta (AG2R la Mondiale) či Mattea Trentina (Mitchelton-Scott).


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud