Vacek byl čtvrtý v druhé etapě Závodu míru do 23 let, lídr Bittner se propadl

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Český cyklista Mathias Vacek obsadil ve druhé etapě Závod míru do 23 let čtvrté místo a posunul se na třetí místo průběžného pořadí. O žlutý trikot lídra přišel jeho krajan Pavel Bittner.

Vacek po 135 km dlouhé trase z Bruntálu do Dlouhých strání dojel do cíle se ztrátou čtyř sekund na Lennerta van Eetvelta z Belgie, který ve spurtu porazil Alejandra Franca ze Španělska a Rudyho Portera z Austrálie.

Do čela se posunul Van Eetvelt s náskokem 13 sekund před Porterem. Vítěz čtvrtečního prologu Vacek na lídra ztrácí 14 sekund.

„Dneska to byla řežba,“ řekl v tiskové zprávě Mathias Vacek, kterému v závěrečném stoupání pomohl udržet se v čele bratr Kamil. „Brácha mě tam dotáhl, ale na konci už mě braly křeče a už jsem na to neměl. Tohle stoupání je extrém,“ dodal.

Bittner dojel do cíle na Dlouhých stráních, kam v sobotu peloton zavítal hned dvakrát, na 49. místě se ztrátou jedenácti minut. Na stejnou příčku se z první pozice propadl i v průběžné klasifikaci.

Závod míru cyklistů do 23 let - 2. etapa: Bruntál - Dlouhé stráně (134,6 km):

1. Ven Eetvelt (Belg.) 3:48:27, 2. Franco (Šp.), 3. Porter (Austr.) oba stejný čas, 4. M. Vacek -4, 7. K. Vacek -16, 30. Voltr (všichni ČR) -4:58.

Průběžné pořadí: 1. Ven Eetvelt 7:12:40, 2. Porter -13, 3. M. Vacek -14, ...7. K. Vacek -42, 31. Voltr -5:42.