SOUHRN 14. dne LOH: Sluková bez ME, Mäki ve finále třináctá

2
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Olympiáda v Tokiu už se blíží ke konci, čekají nás poslední dva dny. Martin Fuksa v kategorii C1 na 1000 metrů postoupil přímo do semifinále, jeho mladší bratr Petr neuspěl v rozjížďce ani ve čtvrtfinále a nepostoupil. Třetí kolo na golfovém hřišti odehrála Klára Spilková a udržela si skóre -3. V životním finále na 1500 metrů běžela Kristiina Mäki, na nejlepší už ale nestačila a skončila třináctá. Kompletní dění ze 14. dne olympijských her jsme sledovali ONLINE na iSport.cz.

České vrcholy 14. dne LOH:

• Klára Spilková začala 3. kolo velmi dobře, ale nakonec zůstala tři rány pod par a průběžně je na děleném 26. místě. Vede Nelly Kordová.
  • Martin Fuksa uspěl v rozjížďce v kategorii C1 na 1000 metrů a postoupil přímo do semifinále. Jeho mladší bratr Petr v rozjížďce a následně ani ve čtvrtfinále neuspěl a postup mu unikl.
  • Kristiina Mäki ve finále patnáctistovky na nejlepší nestačila, skončila třináctá.
  • Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 25. 7. 2021
11:45
25. 7. 2021
Karolína Plíšková

TENIS: Úspěšný český den na olympijských dvorcích pokračuje! Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou jsou ve druhém kole čtyřhry.

Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou
11:15
25. 7. 2021

TENIS: Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou začaly dobře duel ve čtyřhře, proti čínskému páru získaly první set se skóre 6:2.

10:56
25. 7. 2021
Petra Kvitová

TENIS: Petra Kvitová zvládla zápas prvního kola proti Italce Jasmine Paolinové! Vyhrála ve dvou setech 6:4, 6:3.

Petra Kvitová zvládla vstup do olympijského turnaje
10:26
25. 7. 2021

CYKLISTIKA: Silniční závod vyhrála senzačně Rakušanka Anna Kiesenhoferová před Nizozemkou Annemiek van Vleutenovou a Italkou Elisou Longovou Borghiniovou. Jediná česká zástupkyně ve startovním poli Tereza Neumanová obsadila 33. místo.

Třicetiletá Kiesenhoferová strávila celý závod o délce 137 kilometrů v úniku a pro zlato si dojela s náskokem minuty a čtvrt. Neumanová ztratila na vítězku přes sedm minut. Obhájkyně zlata z Ria de Janeiro Nizozemka Anna van der Breggenová, která patřila k hlavním favoritkám i dnes, skončila až patnáctá.

Olympijská vítězka Anna Kiesenhoferová
09:40
25. 7. 2021

TENIS: Do turnaje vstupuje Petra Kvitová, zápas proti Italce Paoliniové sledujte ONLINE ZDE>>>

9:28
25. 7. 2021

SPORTOVNÍ STŘELBAJakub Tomeček trefil v první kvalifikaci závodu ve skeetu 74 ran ze 75 a drží po úvodním dni čtvrté místo, které by mu zajistilo postup do pondělního finále. Jeho krajanka Barbora Šumová je v soutěži žen s bilancí 71 po dnešku desátá, od postupové šestice ji dělí jeden přesný pokus.

9:00
25. 7. 2021

I letošních Her se bude účastnit legendární americký plavec Michael Phelps, držitel 28 olympijských medailí, z toho 23 zlatých. Tentokrát však nebude závodit, ale pomáhat s rozborem jako expert v televizní stanici NBC. Po příletu hned poskytl rozhovor novinářům.

Legendární plavec Michael Phelps je v Tokiu, bude působit jako expert v televizním vysílání stanice NBC
8:49
25. 7. 2021

VESLOVÁNÍ: Nepříznivá předpověď počasí přinutila organizátory olympijských her v Tokiu podruhé změnit program veslařské regaty. S ohledem na očekávaný tajfun se nebude závodit ani v úterý, již v pátek byl s předstihem zrušený i pondělní program. Dnešní změny se dotknou i českých reprezentantů. V úterý měli o postup do finále bojovat Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah, semifinálový program jejich disciplíny byl ale přesunut na středu. Až ve čtvrtek poté nastoupí v semifinále C/D skifař Jan Fleissner.

Skifař Jan Fleissner během olympijského závodu
8:39
25. 7. 2021

BASKETBAL: Olympijský turnaj zahájili vítězně i basketbalisté Itálie. Ve skupině B porazili Německo 92:82.

8:12
25. 7. 2021
Čeští basketbalisté

BASKETBAL: Český tým sice úvodní zápas Her zvládl, ale pocity byly rozporuplné. Tomáš Satoranský nebyl spokojený se svým výkonem, reprezentace ztratila náskok 22 bodů a nakonec nad Íránem vyhrála 84:78, což může zkomplikovat postup vzhledem k tomu, že rozhodnout může skóre... Více čtěte ZDE>>>.

Český rozehrávač Tomáš Satoranský Kouč Českých basketbalistů Ronen Ginzburg
7:55
25. 7. 2021
Barbora Krejčíková

TENIS: Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje. Tchaj-wanky Hsieh Jü-čche a Hsu Čche-jü porazily 6:2, 6:1.

Barbora Krejčíková (vpravo) s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje ve čtyřhře Barbora Krejčíková (vlevo) s Kateřinou Siniakovou postoupily do 2. kola olympijského turnaje ve čtyřhře
7:32
25. 7. 2021

SKATEBOARDING: Premiérovým olympijským vítězem ve skateboardingu se stal Japonec Juto Horigome. Úřadující světový šampion v Tokiu ovládl disciplínu street před Brazilcem Kelvinem Hoeflerem a Jaggerem Eatonem z USA. Další Američan Nyjah Huston coby největší favorit a čtyřnásobný mistr světa obsadil v Ariake Urban Sports Parku až sedmé místo.

Skateboardisti: vlevo stříbrný Kelvin Hoefler z Brazílie, uprostřed zlatý Japonec Juto Horigome a vpravo bronzový Američan Jagger Eton
5:54
25. 7. 2021

TENIS: Nejvýše nasazená tenistka olympijského turnaje Ashleigh Bartyová vypadla v Tokiu hned v 1. kole. Španělce Saře Sorribesové podlehla 4:6, 3:6.

Ashleigh Bartyová padla na LOH v Tokiu už v 1. kole, nestačila na Španělku Saru Sorribesovou Tormovou Zklamaná Ashleigh Bartyová skončila na LOH v Tokiu už v 1. kole
5:36
25. 7. 2021

VESLOVÁNÍ: Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadil v semifinále olympijských her v Tokiu páté místo a ve středu bude bojovat ve finále B.

Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová během závodu na LOH v Tokiu
5:17
25. 7. 2021

TENIS: Dvojnásobný olympijský šampion Andy Murray vzdal svou snahu o třetí zlato v řadě. Odhlásil se z turnaje v mužské dvouhře. Do čtyřhry by podle ostrovních médií měl nastoupit.

Andy Murray během čtyřhry na LOH Andy Murray by měl ve čtyřhře po boku Joea Salisburyho pokračovat