To je od nás již úplně vše. Děkuji za pozornost a těším se s Vámi na další online přenos! Karel Milec.
Střely mimo: 11:5.
Rohy: 5:1.
Ofsajdy: 1:4.
Fauly: 11:19.
Domácí šli ve druhém poločase do vedení po gólu Luckassena, který rozradostnil domácí publikum v 87. minutě, ovšem Liberec nabídl Groningenu penaltu v 96. minutě, který nabídnutou situaci využil sice až z dorážky, ale i tak si odváží z Liberce cenný bod.
90+6
90+6
Groningen právě vstřelil branku!
Koubek sice penaltu chytil, ale proti následné dorážce DANNYHO HOESENA neměl nárok. Bez asistence.
90+5
Danny Hoesen (FC Groningen) neproměňuje pokutový kop.
90+5
Žlutou kartu dostává Kevin Luckassen (FC Slovan Liberec).
90+5
Bohužel uvidíme penaltu Groningenu. Rozhodčímu se nelíbil obraný zákrok jednoho z bránících hráčů Liberce.
90+4
Běží nám poslední minuta nastavení!
90+3
Hostující fanoušci to nezvládají emočně a v hledišti se objevují výtržnosti. Kterým zatím vzdoruje domácí securitka, ale nejspíše bude potřeba pomoc Policie ČR.
90+2
Koubek se dostal do vzdušného souboje s hostujícím útočníkem, po kterém zůstává ležet na zemi a potřebuje ošetření.
90
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Josef Šural, přichází Isaac Sackey.
88
Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Kasper Larsen, přichází Jarchinio Antonia.
87
Liberec právě vstřelil branku!
Obrovská radost U Nisy! Domácí zahrávali rohový kop, který hosté nedokázali vyhlavičkovat do bezpečí a KEVIN LUCKASSEN efektivní patičkou posílá Liberec do vedení! Asistence: Lukáš Pokorný.
87
Domácí zahrávali standardní situace, ale všechny střely, které domácí vyslali, tak neprošli přes bránící obránce.
85
Coufal poslal do vápna přízemní centr, ale ten nenašel žádného spoluhráče.
84
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Herolind Shala, přichází Daniel Bartl.
83
Červenou kartu dostává Michael de Leeuw (FC Groningen), který zbytečně na půlící čáře nakopl Herolinda Shalu do obličeje.
82
Na zemi leží Pavelka a hostují hráči v rámci fair-play posílají míč do autu aby mohl být domácí kapitán ošetřen.
80
Luckassenova střela z úhlu nemohla udělat Padtetovi problém.
79
Obrovská šance Šurala, který se na hranici malého vápna odhodlal k technické střele, ale střela jde opravdu těsně nad břevno!
77
Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Hedwiges Maduro, přichází Michael de Leeuw.
76
Shala zpracoval na hranici vápna míč na prsa s následný střelecký pokus mířil těsně nad!
75
Rusnák mohl poslat hosty do vedení, ale střela do míst, kde byl připravený Koubek nemohl uspět.
74
Žlutou kartu dostává Hans Hateboer (FC Groningen) za podražení.
72
Pavelka dostal dobře nabito na hranici vápna, ale slibnou šanci zhatil střelou nad.
71
Pavelka fauloval nově příchozího Hoesena.
70
Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Danny Hoesen.
69
Koubek vyběhl daleko za vápno, což se mu nemuselo vyplatit kdyby Miha dokázal lépe trefit míč.
66
Jefremov zakončil libereckou šanci individuálně střelou vedle, ale spoluhráči se na něj zlobí jelikož mohl zvolit přihrávku na „penaltu,“ kde čekal Luckassen na přihrávku, který by měl odkrytou brankou.
65
Rohový kop rozehraný nakrátko nakonec doletěl k Folprechtovi, ovšem ten hlavou mířil vedle.
64
Šural bude zahrávat rohový kop.
61
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Kevin Luckassen.
61
Koubek svou rozehrávkou, za vápnem, trefil hlavu Linssena, který naštěstí pro domácí nestačil nastavit hlavu tak aby usměrnil míč do brány.
60
Padt dokázal velmi dobře zasáhnout proti střele Šurala, který vypálil přízemní ránu zpoza vápna!
59
Ten nepřináší žádné ohrožení pro Koubka.
59
Zblokovaná střela Groningenu končí na rohovém kopu.
57
Žlutou kartu dostává Simon Tibbling, který fauloval domácího kapitána Pavelku.
56
Pokorný prodloužil dlouhý nákop hostujícího gólmana až ke Koubkovi, který může v poklidu založit liberecký útok.
54
Střela Mahiho z přímého kopu míří přímo do břevna! Nyní měl Koubek obrovské štěstí!
54
Groningen bude zahrávat standardní situaci.
52
Střela Rusnáka mířila z hranice vápna pouze do míst, kde byl připravený Tomáš Koubek.
51
Liberec mohl jít do rychlého brejku, ale celý brejk skončil již na polovině hřiště.
49
Shala spadl po kontaktu ve vápně, ale stejně jako v první poločas rozhodčí rozhodl, že to bylo čisté a hra pokračuje dále.
48
Druhý poločas zahájili aktivně hosté, kteří i nyní kombinují na útočné polovině.
46
Groningenskou šanci zastavil ofsajd.
46
Druhý poločas začal faulem domácích.
46
Hráči jsou již na hrací ploše a druhý poločas začne za malou chvíli.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
V prvním poločase jsme gól neviděli. Bohužel ani příliš šancí nám první poločas nenabídl. Za zmínku stojí pouze liberecké šance ze 23. minuty, kdy Jefremov hlavičkoval z hranice vápna ze 43. minuty, kdy napřáhl Coufal ze zhruba dvaceti metrů a donutil Padteta ke skvělému zákroku. Doufejme, že druhý poločas přinese více šancí a hlavně nějaký ten liberecký gól!
45
45
Shala dalekonosnou střelou nedokázal trefit hostující branku.
43
Coufal z dvaceti metrů skvěle protáhl hostujícího gólmana, který musel skvělým zákrokem vytěsnit míč zámezí!
42
Bakoš leží na zemi, ale rozhodčí ukazuje, že to bylo čisté a hra pokračuje dále.
40
Po rohovém kopu může zůstat Padtet úplně v pohodě. Liberečtí vůbec netrefili hostující bránu.
40
Rohový kop pro domácí.
39
Úvodní aktivita Liberce opadla a už nesledujeme tolik aktivní Liberec jako na začátku utkání.
37
Centr či střela Coufala skončila daleko a vysoko mimo od brány Groningenu.
35
Nyní sledujeme hru převážně veprostřed hřiště.
33
Nyní hosté kombinují na středu hřiště a snaží se nepouštět Liberec k míči, který se zatím neprezentuje žádným velkým presinkem.
32
Koubek si v poklidu pohlídal centr z pravé strany a pokryl ho ve své náruči.
31
Folprechtova střela ze zhruba dvaceti metrů byla zablokována.
30
Hosté se připravili o míč nepřesnou přihrávkou za obranu, která našla až Koubka.
29
Centr Pokorného z pravé strany nenašel nikoho v modrém a je z toho pouze vhazování pro liberecké hráče.
28
Tamata posílá hlavou malou domů. Hráči Groningenu se tak po delší době dostanou v klidu k míči.
27
Liberec nyní drží holandský pod tlakem, což dokazuje další šance, ovšem domácí hráči nedokázali ani na dvakrát propálit hostující blokující hráče.
25
Další šance domácích, ale tentokrát Folprecht nedosáhl na dlouhý centr z pravé strany.
25
Žlutou kartu dostává Lukáš Pokorný (FC Slovan Liberec).
23
Centr Bartošáka z levé strany našel hlavu Jefremova, který míč trefil tak dobře, že nebýt zákroku Padteta zapadl by pod břevno! Velmi dobrá šance domácích.
22
Nyní jsou u míče hosté a snaží se na středu hřiště vymyslet nějakou útočnou akci. Obrana Liberce je dobře postavená a Groningenu to vůbec neulehčuje.
21
Liberec se dokázal ubránit bez větších problémů.
21
Mahi vybojoval rohový kop pro Groningen.
20
Shala se dostával do šance, ale při poslední kličce do středu hřiště byl o míč obrán.
19
Míč má své moci Padt, který svým výhozem může založit útok holandského týmu.
18
Na druhé straně vypálil Mahi z hranice vápna, ale bránu Koubka minul jen o malý kousek!
17
Šural rozehrál standardní situaci, kterou na na hranici vápna prodloužil Folprecht, ale střela neměla potřebnou razanci, která by dokázala udělat Padtovi nějaký problém.
16
Liberečtí začínají další útok postupnou kombinací od vlastní poloviny.
15
Domácí hráči zabránili brejku holandského týmu, ovšem pouze za cenu odkopu do zámezí.
14
Padt opět v akci a opět úspěšně. Nyní si na něj nepřišel Shala.
11
Střela hostů, Tamata však prostor, vymezený třemi tyčemi netrefil.
10
Faulů přibývá na obou stranách, nedovolenými zákroky se prezentovali Linssen a Bakoš.
8
Pokračuje bojovné utkání, jak to tak vypadá, rozhodčí se dnes nudit rozhodně nebude...
6
První střelecký pokus utkání. Postaral se o to domácí Folprecht, Padt musel ukázat své brankářské umění. Vše zvládl, stav je stále 0:0.
3
Útok Liberce byl zastaven ofsajdem, do kterého se dostal Šural.
2
Úvod utkání je docela ostrý, hosté předvedli hned dva fauly. Provinili se Tibbling a Mahi.
1

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák – Pavelka (C) – Jefremov, Shala, Folprecht, Josef Šural – Bakoš.

Náhradníci: Hladký – Sýkora, Rabušic, Sackey, Mudra, Luckassen, Bartl.

FC Groningen: Padt – Hateboer, Kappelhof, Larsen, Tamata – Maduro (C), Reijnen, Tibbling – Linssen, Mahi, Rusnák.

Náhradníci: van der Vlag – Burnet, Antonia, de Leeuw, Hoesen, J. Drost, Hiariej.

Rozhodčí: Dingert – Pickel, Bornhorst (všichni Německo).
Oba celky se zatím doposavad nepotkaly a bude to jejich první vzájemná konfrontace. Severočeši ale mají s nizozemským fotbalem bohaté zkušenosti. V předminulém roce se dvakrát střetli s AZ Alkmaar a v minulosti se potkali třeba s Rodou Kerkrade.
Pohled na tabulku F, kde se nachází právě český zástupce ze severu Čech, velí domácímu Slovanu dnes zvítězit. Aktuálně je Liberec se ziskem tří bodů na třetím místě. Jen o skóre za Marseille a na vedoucí Bragu potom ztrácí tři body. Naopak Groningenu se vůbec nedaří, zatím nezískal ve skupinové fázi ani bod a dokonce čeká na svoji první vstřelenou branku.
Hezký čtvrteční večer z města pod Ještědem. Na programu je další kolo Evropské ligy, ve kterém se na stadionu U Nisy potká domácí FC Slovan Liberec a nizozemský FC Groningen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.