Olympique Marseille vítězí nejtěsnějším rozdílem SC Bragu a z důležitého utkání si odnáší všechny tři body. Marseille si vytvořila řadu obrovských příležitostí, z nichž dokázala proměnit pouze jednu. Vítězný gól obstaral šest minut před koncem prvního poločasu Georges-Kévin N'Koudou. Konečný výsledek. Olympique Marseille 1 SC Braga 0.
90+4
90+4
Do konce utkání zbývá necelých 60 sekund a troufám si říci, že Marseille už si dnešní zasloužené vítězství vzít nenechá.
90+3
Braga rozehrála standardní situaci, po jejímž rozehrání míč odvrátil do bezpečí pozorný Mauricio Isla.
90+2
Žlutou kartu dostává Abdelaziz Barrada (Olympique Marseille).
90+2
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90+1
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Javier Manquillo.
90
Žlutou kartu dostává Rémy Cabella (Olympique Marseille).
89
Marseille připravuje další střídání, ke kterému dojde, jakmile bude hra přerušena.
88
Žlutou kartu dostává Karim Rekik (Olympique Marseille).
88
Marseille vybojovala rohový kop, do zakončení se ale po jeho rozehrání nedostala.
87
Crislan předvedl velice zbytečný a ostrý faul na útočné polovině.
86
To byl fantastický reflexivní zákrok.
85
Benjamin Mendy našel na vzdálenější tyči skvělým centrem z levé strany Lucase Ocampose, který hlavičkoval velice dobře, brankář Matheus Magalhães ale jeho pokus vytáhl na břevno, od kterého se míč odrazil zpět do hry!
84
Braga začíná v závěru zápasu zlobit a snaží se o vstřelení vyrovnávacího gólu.
83
Crislan dostal krásnou kolmou přihrávku za obranu, tváří v tvář Steve Mandandovi ale neuspěl! Jeho přízemní střela postrádala přesnost a zamířila pouze doprostřed brány.
83
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Georges-Kévin N'Koudou, přichází Abdelaziz Barrada.
82
Braga se vzápětí dostala k další střele, kterou tentokrát Steve Mandanda bezpečně ukryl v náruči.
81
Eduardo Wilson napřáhl z volného přímého kopu k nádherné střele, která směřovala přesně pod břevno, Steve Mandanda ji ovšem fantastickým zákrokem dokázal vytáhnout na rohový kop!
80
Braga vybojovala volný přímý kop, který rozehraje Wilson.
79
Rémy Cabella byl u postranní čáry tvrdě faulován před střídáním Bragy, vše se ale podle všeho obešlo bez karty.
78
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Alan, přichází Wilson Eduardo.
77
Benjamin Mendy odcentroval z levého křídla a jeho následný centr brankář Matheus Magalhães v pohodě stáhl ze vzduchu.
76
Braga centr z rohového kopu skvěle odvrátila a navíc podnikla nebezpečný protiútok. Hráči Bragy se dostali do přečíslení tři na dva, Crislan ale do šestnáctky svými kličkami nepronikl a jeho následná přihrávka našla pouze obránce Marseille.
75
Georges-Kévin N'Koudou našel přízemním centrem z levé strany nabíhajícího Stéphane Sparagnu, jehož přízemní střela z hranice šestnáctky byla sražena vedle pravé tyče na rohový kop.
74
Lucas Ocampos už je zpět na nohou a zápas může pokračovat.
73
Žlutou kartu dostává Luíz Carlos (SC Braga).
73
Lucas Ocampos zůstal sedět na hrací ploše u postranní čáry, měl by být ovšem v pořádku.
72
Hráči Marseille zvolili rozehrávku nakrátko, následný oblouček N'Koudoua do šestnáctky ale nenašel pochopení u spoluhráčů.
71
Ricardo Ferreira fauloval v blízkosti šestnáctky a Marseille bude zahrávat volný přímý kop z poměrně dobré pozice.
70
Žlutou kartu dostává Ricardo Ferreira (SC Braga).
70
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Silva, přichází Stéphane Sparagna.
69
Marseille připravila první střídání, na hřiště přijde Sparagna.
68
Luíz Carlos byl faulován, když ho nedovoleně stavil Lucas Ocampos.
67
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ahmed Hassan, přichází Crislan.
66
Michy Batshuayi zahodil další obrovskou šanci, když se u pravé tyče dostal k odraženému míči, jeho pohotový volej z metru ale zamířil nad!
65
Benjamin Mendy skvěle odcentroval z levé strany a na vzdálenější tyči hledal Michyho Batshuayie, ten se ale k míči nedostal, protože jako první u něj byl brankář Matheus Magalhães.
64
Marseille má neskutečnou střeleckou převahu, stále však vede pouze 1:0.
62
Michy Batshuayi si navedl míč z levé strany na pravačku a poté zpoza šestnáctky napřáhl k technické střele, která o metr či metr a půl minula vzdálenější pravý horní roh brány!
61
Ahmed Hassan byl v prvním zápase hodně vidět, dnes je ale prakticky neviditelný.
60
Braga se na opačné straně pokusila odpovědět střelou, která postrádala přesnost, a kromě toho navíc míč zůstal ještě ve hře.
59
Lucas Ocampos zahodil obrovskou šanci! Hráči Marseille se dostali do přečíslení dva na jednoho, po kterém Michy Batshuayi nesobecky předložil míč do lepší pozice Lucasovi Ocamposovi, ten ale za značky pokutového kopu zamířil přízemní střelou pouze doprostřed brány, kde stál připravený Matheus Magalhães.
58
Lucas Silva nejprve přišel na pravém křídle o míč a vzápětí ve středu hřiště fauloval, aby zastavil protiútok Bragy.
57
Hráči Bragy po přestávce hrozí především centry ze stran, zatím se ale do žádné slibné šance nedostali.
56
Standardní situace Bragy nic nepřinesla, stejně jako následná střela Marseille zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
55
Alan byl na pravém křídle faulován a Braga bude zahrávat standardní situaci.
54
Jacques-Alaixys Romao napřáhl napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která zhruba o dva metry minula levou tyč.
53
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Mauro, přichází Luíz Carlos.
53
Braga vyrazila do rychlého protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.
52
Úvod druhého poločasu nabízí velice pohledné okamžiky.
51
Lucas Ocampos našel v šestnáctce kolmou přihrávkou Michyho Batshuayie, ten se ale ocitl v ostrém úhlu, ze kterého nedokázal Matheuse Magalhãese překonat.
50
Po rozehrání rohového kopu se dostal k hlavičce Karim Rekik a jeho pokus zamířil těsně nad!
49
Lucas Ocampos napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, brankář Matheus Magalhães ji ale fantastickým zákrokem vytáhl na rohový kop!
48
Alan posílal před bránu nebezpečnou zpětnou přihrávku, jeho spoluhráč na ni ale na hranici malého pokutového území zády k bráně nedosáhl.
48
Braga každopádně vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně.
47
Braga rozehrála nebezpečný útok, po kterém byl v blízkosti šestnáctky faulován Nikola Vukčević, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.
46
Braga rozehrála druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým mankem.
46
Vracíme se zpět na Stade Vélodrome, kde za pár okamžiků začne druhý poločas utkání mezi Marseille a Bragou.
Olympique Marseille vstoupil do utkání pomalu, postupem času si ale vytvořil obrovskou herní převahu, která šest minut před koncem prvního poločasu vyvrcholila ve vedoucí gól, o které se postaral Georges-Kévin N'Koudou. Vedení Olympiquu mohl ještě v samotném závěru poločasu navýšit Michy Batshuayi, který dostal famózní přihrávku do běhu, tváří v tvář Matheusovi Magalhãesovi ale neuspěl. Skóre po prvním poločase. Olympique Marseille 1 SC Braga 0.
45+2
45+2
Marcelo Goiano sestřelil jednoho ze svých protihráčů a uviděl žlutou kartu.
45+1
Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (SC Braga).
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Michy Batshuayi dostal krásnou přihrávku do běhu a řítil se sám na bránu, Matheus Magalhães proti němu ale včas vyběhl a fantastickým zákrokem jeho šanci zneškodnil, stejně jako následnou dorážku Lucase Ocampose!
44
Mauricio Isla odcentroval dobře z pravého křídla, v šestnáctce ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by se dostal k zakončení.
43
Marseille je na koni, zatímco Braga působí naprosto otřeseně.
42
Marseille poslala z levého křídla do šestnáctky Bragy nebezpečný centr, který těsně minul vzdálenější pravou tyč.
41
Rémy Cabella nasadil na levém křídle jednomu z protihráčů jesličky a Marseille rychle spěchá do útoku.
40
Marseille byla během posledních minut mnohem nebezpečnější a zaslouženě se ujala vedení.
39
Marseille právě vstřelilo branku!
GEORGES-KÉVIN N'KOUDOU posílá Marseille krátce před přestávkou krásným gólem do vedení!! Georges-Kévin N'Koudou skvěle vybojoval míč a poté mohl přihrávat, jenže se to rozhodl vzít správně na sebe a zpoza šestnáctky poté nádhernou technickou střelou zamířil přesně ke vzdálenější pravé tyči.
37
Lucas Ocampos na pravém křídle ztratil míč a Braga mohla přejít do protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.
36
Braga měla k dispozici standardní situaci, kterou rozehrála nakrátko, a následný centr na hranici šestnáctky domácí hráči v pohodě odvrátili.
35
Michy Batshuayi měl na kopačce obrovskou příležitost, nakonec ale vůbec nedokázal zamířit mezi tři tyče.
34
Michy Batshuayi dostal krásnou přihrávku z pravého křídla od Mauricia Isly, kterou si skvěle zpracoval do pohybu a na pravé straně šestnáctky poté napřáhl ke střele, která těsně minula pravé horní roh brány!
33
Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá a hra pokračuje plynule dál.
32
Rémy Cabella napřáhl z hranice šestnáctky ke střele, která zasáhla jednoho z hráčů Bragy, a domácí se dožadovali odpískání penalty.
31
Ze zápasu uplynulo 30 minut, po kterých Marseille hraje s Bragou stále bez branek 0:0. Rozhodně se ale nenudíme.
30
Další šanci se ocitl Mauricio Isla, jeho střela ale byla zbytečná, protože pomezního rozhodčí odmával ofsajd.
29
Utkání na Stade Vélodrome začíná nabírat na obrátkách a v rychlém sledu si oba týmy vytvořily jednou velkou příležitosti.
28
Mauricio Isla skvěle odcentroval z pravé strany po narážce se svým spoluhráčem a míč poté usměrnil na vlastní bránu obránce Bragy Willy Boly, hosty však zachránilo břevno, od kterého se míč odrazil za bránu!
28
Nechybělo mnoho a Braga se mohla ujmout vedení.
27
Ricardo Ferreira se uprostřed šestnáctky k dostal k centru, a přestože hlavičkoval v záklonu, jeho následný pokus zamířil těsně nad břevno!
26
Volný přímý kop nakonec rozehrál Rui Fonte a jeho následná střela byla jedním s hráčů Marseille sražena na rohový kop.
25
Jacques-Alaixys Romao fauloval v blízkosti šestnáctky a u míče už stepuje nedočkavě Alan a Rafa Silva.
24
Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Olympique Marseille).
24
Braga vybojovala další rohový kop, tentokrát z pravé strany, a hráči Marseille následný centr bez problému odhlavičkovali do bezpečí.
24
Vzápětí do pokutového území Marseille přilétl nebezpečný centr ze hry, po kterém se na vzdálenější tyči natahoval Ricardo Ferreira a jen těsně na něj nedosáhl.
23
Braga rozehrála svůj první rohový kop v zápase, přízemní centr na přední tyč ale domácí fotbalisté Marseille odvrátili.
22
Rafa Silva nebezpečně pronikal do šestnáctky, jeden z hráčů Marseille mu ale v poslední chvíli míč ukopl.
21
Georges-Kévin N'Koudou se ocitl na pravém křídle v ofsajdu, který neunikl zraku pomezního rozhodčího.
20
Lucas Silva rozehrál standardní situaci po faulu na Lucase Ocampose, jeho následný centr ale hosté na hranici šestnáctky v pohodě odvrátili.
19
Zatímco byl před pár okamžiky Alan faulován, tak nyní se proti pravidlům na pravé straně provinil on sám.
18
Georges-Kévin N'Koudou nedokázal na pravém křídle zpracovat přihrávku svého spoluhráče a po vhazování Marseille se k míči rychle dostali hosté z Bragy.
17
Takto ale Marseille musí hrát, to se od ní očekává.
16
Alan byl faulován ve středu hřiště a hra byla přerušena.
15
Marseille se z ničeho nic ocitla v šanci, po které nyní na hřišti jasně dominuje.
14
Michy Batshuayi se málem ocitl v obrovské šanci, na pravé straně šestnáctky ale těsně nedosáhl na kolmou přihrávku svého spoluhráče.
13
Marseille sice přímo po rohovém kopu nezahrozila, vzápětí se ale po centru z pravé strany v podání Lucase Silvy na vzdálenější levé tyči pohotově položil do míče Rémy Cabella a jeho následný volej o metr minul levý horní roh!
12
Matheus při svém skvělém zákroku utrpěl nějaké zranění a musí být ošetřován.
11
Michy Batshuayi se po chybě obránců Bragy řítil sám na bránu a z pravé strany šestnáctky se snažil zamířit přesně k tyči, brankář Matheus Magalhães ale jeho přízemní pokus dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
11
Je za námi úvodních deset minut. Marseille hraje s Bragou zatím bez branek 0:0.
10
Marseille v prvním vzájemném zápase nepředváděla dobrý výkon a gólů se dočkala až za dvoubrankového vedení soupeře v závěru zápasu, a ani dnes Olympique v úvodu nezáří nějakou velkou aktivitou.
9
Akci Bragy na pravém křídle zhatila nepřesná přihrávka, po které míč skončil v zámezí a domácí fotbalisté Marseille mohli vhazovat.
8
Braga si začíná vytvářet územní převahu a častěji drží míč na svých kopačkách.
7
Oba týmy se střídají v držení míče a ve hře jejich hráčů jsou vidět nepřesnosti.
6
Braga se dožadovala odpískání pokutového kopu poté, co v šestnáctce upadl Baiano, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.
5
Marseille mohla udeřit po nebezpečné kolmé přihrávce do šestnáctky, u míče byl ale jako první brankář Matheus Magalhães, který ho nadvakrát dokázal ukrýt v náručí.
4
Hra se odehrává v úvodu převážně ve středu hřiště a ani jeden z týmů se zatím nedostal do nějakého nebezpečného útoku.
3
Benjamin Mendy a Lucas Ocampos se snažili prokombinovat do šestnáctky Bragy, jejich kombinace ale úspěch neslavila.
2
Mauricio Isla chtěl podél pravé postranní čáry najít Georgese-Kévina N'Koudoua, který nedokázal jeho přihrávku zpracovat a Braga mohla v blízkosti půlící čáry vhazovat.
2
Marseille nastoupila do zápasu v bílých dresech, zatímco hosté z Bragy ve fosforově žlutých.
1
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral domácí Olympique Marseille, který bojuje o existenci v UEFA Europa League.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a utkání mezi Marseille a SC Bragou, které bude řídit pan Hüseyin Göçek, bude moci za pár okamžiků začít.
Olympique Marseille se dnes musí obejít bez Romana Alessandriniho, který vůbec nefiguruje na soupisce pro dnešní utkání. V bráně naopak nechybí brankář a kapitán Steve Mandanda, zatímco na hrotu útoku se představí Michy Batshuayi. Braga má sice zajištěný postup, ale do zápasu přesto nastoupí v silné základní sestavě, ve které nechybí záložník Rafa Silva a útočník Ahmed Hassan, kteří zazářili v prvním střetnutí.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Isla, N'Koulou, Rekik, Mendy – Silva, Romao – N'Koudou, Cabella, Ocampos – Batshuayi.
Náhradníci: Pelé – Manquillo, Rolando, Sparagna, B. Sarr, Barrada, Zambo Anguissa.

SC Braga: Magalhães – Baiano, Boly, Ferreira, Goiano – Mauro, N. Vukčević – Alan (C), R. Silva – Fonte, Ah. Hassan.
Náhradníci: Kricjuk – Arghus, Carlos, Augusto, Eduardo, Crislan, Santos.

Rozhodčí: Hüseyin Göçek. Asistenti: Mustafa Eyisoy, Orkun Aktaş. Čtvrtý rozhodčí: Serkan Ok. Brankoví rozhodčí: Mete Kalkavan, Deniz Ates Bitnel (všichni TUR).
Poslední vzájemné střetnutí

Braga se společně s Marseille letos střela poprvé v historii a vzájemný zápas přinesl závěr, na který se jen tak nezapomene. Portugalský klub vedl v 77. minutě po gólech Hassana a Eduarda 2:0, jenže Marseille to nezabalila a během necelých tří minut dokázala dvoubrankový náskok soupeře smazat, když se v 84. minutě nejprve prosadil Alessandrini a tři minuty po něm Batshuayi, který vyrovnal na 2:2. To však nebylo vše. Braga rychle rozehrála po pár sekundách se opět ujala vedení, když se prosadil Silva. Marseille už odpověď na těžký úder soupeře odpovědět nedokázala a v prvním vzájemném střetnutí Braze podlehla v nádherném a dramatickém zápase 3:2.
SC Braga

SC Braga vstoupila do letošního ročníku UEFA Europa League výborně, když porazila jak Liberec, tak Groningen a naposledy také Olympique Marseille, čímž si s předstihem zajistila postup mezi nejlepších 32 týmů a v portugalském klubu může panovat naprostá spokojenost. Braga má před sebou velice náročnou cestu, Marseille je totiž vzdálena kolem 1150 km.
Olympique Marseille

Olympique Marseille nevyhrál na evropské scéně žádný z posledních osmi zápasů proti portugalským klubům, což by proti Braze velice rád změnil. Marseille sice v úvodním zápase základní skupiny sice zvítězila v Groningenu, poté však prohrála dva zápasy v řadě, když doma podlehl Liberci, v posledním zápase poté právě Braze a v tabulce ji patří se třemi body 3. místo.
Olympique Marseille se bude snažit ve čtvrtek ukončit sérii bez vítězství proti portugalským klubům, když na svém stadionu přivítá Bragu, která si zajistila brzký postup mezi nejlepších 32 týmů UEFA Europa League. Zajímavým zápasem ze Stade Vélodrome, v němž jde Marseille o hodně, Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.