Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Salcburk - 8. března 2018   19:00

Dortmund
Dortmund
62' Schürrle (Pulisic)
1:2
(0:0)
Salcburk
Salcburk
49' Valon Beriša   • 56' Valon Beriša  (Lainer)
Dortmund
Bürki – G. Castro, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Dahoud, Weigl – Reus, M. Götze (62. Pulisic), Schürrle – Batshuayi (61. Philipp).
Weidenfeller – Zagadou, Şahin, Guerreiro, Isak, Philipp, Pulisic.
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (90+1. Yabo), Samassékou, Schlager (73. Minamino), Valon Beriša – Hwang Hee-chan (69. Gulbrandsen), Dabbur.
Stankovic – Onguéné, Yabo, H. Wolf, Minamino, Gulbrandsen, Leitgeb.

Hostující celek vyhrává tento zápas 2:1. V závěru druhého poločasu hrál velmi dobře a nedali domácím mnoho šancí na vyrovnání. Dortmund v domácím prostředí nedokázal vyhrát.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 10:18.
90+3'
90+3'
Klid mohl hostům dopřát Fredrik Gulbrandsen, jeho akce ale končí postavením mimo hru.
90+2'
Hostující celek hraje velmi dobře, takticky.
90+1'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Reinhold Yabo.
90+1'
Tři minuty se budou nastavovat.
90'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Domácí stále prohrávají o gól.
89'
Žlutou kartu dostává Julian Weigl (Borussia Dortmund).
88'
Žlutou kartu dostává Takumi Minamino (FC Red Bull Salzburg).
87'
Rohový kop znovu pro Dortmund. Tentokrát zakončoval Sokratis Papastathopoulos, jehož projektil končí mimo branku.
86'
Rohový kop pro domácí celek, jedna z mála možností pro domácí. Ömer Toprak se propracoval k hlavičce, ale jeho pokus končí mimo branku.
84'
Domácí celek centroval míč před branku, tam byl Christian Pulisic. Do zakončení se ovšem nedostal, chyběl mu tak metr a půl.
82'
Do zakončení se dostal Stefan Lainer. Hostující obránce pálí nepřesně.
82'
Osm minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek bude nyní rozehrávat rohový kop.
81'
Alexander Walke vykopává od své branky.
80'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Sokratis Papastathopoulos. Jeho rána ovšem končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
79'
Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg).
79'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím marně.
77'
Marco Reus sek zakončení nedostal, protože byl v postavení mimo hru.
76'
Necelých patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, šance k vidění jsou, ale ani jeden celek se nemůže střelecky prosadit.
75'
Roman Bürki drží naděje domácích. Nyní si domácí brankář výborně poradil s pokusem soupeře.
74'
André Schürrle se nyní dostal do střelecké pozice, jeho rána ze střední vzdálenosti končí mimo branku.
73'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Takumi Minamino.
72'
Nyní útočí domácí, střela, kterou vyslal Gonzalo Castro, byla zblokovaná.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek vede už jen a gól a momentálně mají více ze hry fotbalisté Dortmundu.
70'
Žlutou kartu dostává André Schürrle (Borussia Dortmund). Domácí hráč skluzem fauloval soupeře, oprávněně vidí kartu.
69'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hwang Hee-chan, přichází Fredrik Gulbrandsen.
68'
Přihrávající hráč na první domácí gól, Christian Pulisic, byl nyní nachytaný v postavení mimo hru.
67'
Hostující Andreas Ulmer se dopustil faulu, rozehrávat tak bude domácí celek. Dortmund se snaží co nejrychleji dostávat hry na útočnou polovinu.
65'
Německý celek hraje hodně aktivně, vyhrávají osobní souboje. Vstřelený gól výrazně změnil obrázek hry.
64'
Domácí fotbalisté vycítili příležitost, hosté musí hrát daleko pozorněji, vedou už jen o gól.
62'
Dortmund právě vstřelil branku!
Christian Pulisic centroval před branku, kde byl kromě obránce také útočící ANDRÉ SCHÜRRLE. Ten se před soupeře natlačil a dokázal balon dostat do sítě. Je sníženo na rozdíl jediné branky.
62'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Christian Pulisic.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Maximilian Philipp.
60'
Domácí Sokratis Papastathopoulos se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ale končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel
59'
Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (FC Red Bull Salzburg).
58'
Fanoušci domácího celku dál podporují své oblíbence, i když ví, že snadno se dramatizovat tento duel opravdu nebude.
56'
Salzburg právě vstřelil branku!
Nádherná rána VALONA BERIŠI zapadla přesně pod horní tyčku. Domácí obrana nyní zaspala a hosté toho dokonale dokázali využít. Zakončující hráč z druhé vlny neměl problém. Asistence: Stefan Lainer.
55'
Stefan Lainer se dopustil faulu, volný kop tak rozehrávají fotbalisté domácího celku.
54'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy.
53'
Domácí nyní vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku a hostující gólman vyboxoval balon z bezprostřední blízkosti branky.
51'
Michy Batshuayi se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval Hwang Hee-chan.
50'
Pět minut hry ze druhého poločasu je pryč, hostující celek vede o jednu branku a na domácí nečeká vůbec nic snadného.
49'
Gólman si vybral přesně druhou stranu než tu, kam poslal aktivně hrající VALON BERIŠA balon. Penalta proměněná, a tak se hosté dostávají do vedení.
48'
Žlutou kartu dostává Ömer Toprak (Borussia Dortmund). Fauloval v pokutovém území, a tak je z toho penalta. Zatáhl soupeře za dres.
47'
Domácí celek vybojoval rohový kop, nyní hrají fotbalisté Dortmundu aktivněji.
46'
Amadou Haidara se propracoval do střelecké pozice a hned z kraje poločasu zaměstnal domácího brankáře.
46'
Hostující celek hraje velmi dobře, má více ze hry, ale nemůže se prosadit. Když už byl domácí brankář překonaný, zastoupil ho spoluhráč na brankové čáře.
45+1'
45+1'
Obrovskou šanci měl nyní hostující celek, bezbrankový stav stále platí, balon se od tyčky odrazil mimo branku. Hwang Hee-chan to byl, kdo pálil.
45'
Julian Weigl odrazil míč do zámezí, rohový kop pro Salzburg. Valon Beriša posílá míč do pokutového území, to už je jasné, že se bude nastavovat jedna minuta.
44'
Dostáváme se do finální fáze poločasu, více ze hry mají hosté, domácí se dostávají jen občasně na polovinu soupeře.
43'
Roman Bürki tak tak vykopl balon před hostujícím hráčem, domácím fanouškům pořádně zatrnulo.
43'
Sledujeme velmi dobrý fotbal, hraje se ve velkém nasazení, ani jeden celek nechce chybovat.
42'
Valon Beriša jetě jednou a a balon drží brankář v náruči. Rychle rozehrál dlouhým výkopem.
41'
Andreas Ulmer rozehrává rohový kop. Jeho centr před branku byl dobrý, zakončoval Stefan Lainer. Jeho ránu byla zblokovaná na další rohový kop.
40'
Po delší době nepřesného fotbalu nyní registrujeme další střelecký pokus. Hwang Hee-chan neprostřelil ve výborné pozici brankáře, následně hlavičkoval Munas Dabbur a jeho pokus senzačně vykopl obránce z brankové čáry.
37'
Salzburg dobře napadal, a tak domácí musí zakládat akci pomocí dlouhé kombinace hluboko na své polovině.
36'
Domácí fotbalisté diktují tempo hry a hrají výrazně lépe než v úvodu zápasu. Fanoušci Borussie cítí, že by se jejich oblíbenci mohli dostat do vedení.
36'
Mahmoud Dahoud se dostal k zakončení, jeho ránu kryje hostující brankář.
35'
André Schürrle si vypracoval další střeleckou pozici, jeho ránu zblokoval soupeř.
Michy Batshuayi zkoušel najít spoluhráče v lepší pozici, ale jeho míč končí v náruči brankáře.
32'
Po úvodním tlaku hostujícího celku přicházejí domácí útočné akce, které zatím ale obrana Red Bullu dokázala zastavit.
31'
Volný kop pro domácí. Rozehrávat bude Marcel Schmelzer. Jeho střílený centr snadno zastavil brankář.
30'
Půlhodiny hry je minulostí, sledujeme zajímavý fotbal, který musí fanoušky bavit.
28'
Mahmoud Dahoud založil rychlou protiakci, ale příliš daleko se nedostal, neboť se následně dopustil útočného faulu.
27'
Sledujeme útočnou hru hostujícího celku, který se pokouší zaskočit domácí defenzivu, zatím ale marně.
26'
Mario Götze se do zakončení nedostal, neboť byl nachytaný v postavení mimo hru.
24'
Německý celek se nyní dostal na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
23'
Zajímavě vypadající akci domácích překazilo další postavení mimo hru a v něm Marco Reus.
22'
Xaver Schlager se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl ovšem hodně nepřesný.
21'
Marco Reus tak dobře napadal rozehrávku soupeře, až balon musel putovat k brankáři, který dlouhým výkopem rozehrál.
20'
Dvacet minut hry je pryč, balon od své branky rozehrává brankář domácího celku.
19'
Hwang Hee-chan fauloval svého soupeře, a tak budou rozehrávat domácí.
18'
Fanoušci Borrusie vytvářejí velmi dobrou atmosféru tomuto zápasu, od úvodního výkopu se stadionem nesou chorály a zpěv.
16'
Momentálně se sice hraje na polovině hostů, nicméně domácí fotbalisté si nemohou vypracovat výraznější střeleckou pozici.
15'
Oba týmy se pokouší hrát útočně a hlavní roli hrají momentálně obrany obou celků, ty totiž mnoho střel zblokují.
14'
Diadie Samassékou se dopustil útočného faulu, volný kop blízko polovině hrací plochy budou rozehrávat domácí.
13'
Salzburg přečkal dlouhou kombinaci domácích, a tak může rychle založit útočnou akci. Stefan Lainer se dostal do míst, ze kterých mohl vypálit, ale raději přihrával.
11'
Rychlou domácí akci vedl zkušený André Schürrle, jeho projektil končí hodně nad brankou, gólman hostujícího celku raději zkontroloval hru.
9'
Volný kop rozehrává hostující celek z velké dálky. Valon Beriša rozehrál hodně nepřesně. Akce ale pokračovala dál a míč se dostal do míst, kde byl Amadou Haidara. Balon poslal z první kousek vedle branky, výrazněji lépe hrají hosté.
8'
Nyní rozehrává domácí celek na své polovině, pokouší se propracovat do střelecké pozice, zatím ale marně. Obrana Red Bullu hraje dobře.
6'
Hostující obrana si s akcí domácích poradila jen za cenu rohového kopu. Centr se sjel před branku a ránou z první přestřelil branku André Schürrle.
5'
Další postavení mimo hru, tentokrát pomezní rozhodčí nachytal v ofsajdu domácího hráče.
4'
Jednoznačně je aktivnější hostující celek, který se pokouší něco vymyslet na útočné polovině.
2'
Další akce Salzburgu vedl Valon Beriša, ale i on byl se dostal do ofsajdového postavení. Domácí celek má mezery v obraně, zatím mu ale pomohla chyba soupeře.
2'
Hostující celek se pokoušel dostat do šance, Hwang Hee-chan byl nachytaný v postavení mimo hru.
1'
Domácí hrají ve žlutočerném, hosté pak v bíločerveném.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – G. Castro, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Dahoud, Weigl – Reus, M. Götze, Schürrle – Batshuayi.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Şahin, Guerreiro, Isak, Philipp, Pulisic.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, Schlager, Valon Beriša – Hwang Hee-chan, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Yabo, H. Wolf, Minamino, Gulbrandsen, Leitgeb..
FC RED BULL SALZBURG

Rakouský celek a aktuálně první tým Tipico Bundesligy postoupil do osmifinále Evropské ligy díky prvnímu místu ve skupině, kde ani jednou neprohrál (soupeřem byla například francouzská Marseille, turecký Konyaspor či portugalská Guimares) a zvládnutému prvnímu kolu proti Realu Sociedad (2:2 a 2:1). V domácí soutěži Red Bull vede o deset bodů a všech pět posledních zápasů zvládl bodovým ziskem za tři body.
BORUSSIA DORTMUND

Žlutočerní se dostali do osmifinále Evropské ligy díky třetímu místu ve skupině Ligy mistrů a díky zvládnutému prvnímu kolu play-off. Italskou Atalantu vyřadili díky domácí výhře 3:2 a venkovní remíze 1:1. V domácí soutěži jsou schwatzgelben na třetím místě, na druhé Schalke jim chybí jediný bod. Naposledy svěřenci Petera Strögera remizovali na půdě Lipska 1:1.
Krásný den všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu. Po dalších vyřazovacích bojích Ligy mistrů následuje také osmifinále Evropské ligy. Sledovat budeme klání mezi Borussií Dortmund a Red Bullem Salzburg. Utkání začíná v 19:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.