Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Feronikeli - 24. července 2019   18:00

Bratislava
Bratislava
9' Nono  • 61' Šporar
2:1
(1:0)
Feronikeli
Feronikeli
67' Hoti
Bratislava
Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), Suchockij – Ljubičić – Nono (86. de Kamps), Holman (67. Strelec), Ratao (70. Daniel) – Moha, Šporar
Šulla – Cmiljanić, Daniel, de Kamps, De Marco, Medveděv, Strelec
Papadopoulos – Kourompylia, Petropoulos (všichni Řecko)
Národný Futbalový Štadión (Bratislava)
Feronikeli
Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci (C), Hoxha – Fazliu, Dabiqaj, Malaj (81. Bojku) – Hoti (90+3. Topalli)– Rexha, Jean (76. Zeka)
Troshupa – Bojku, Doshlaku, Potoku, Thaqi, Topalli, Zeka

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Slovanu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1, což rozhodně není nejlepší pozice do odvetného zápasu. Ani druhý poločas nám nepřinesl atraktivní podívanou, i tak jsme se dočkali dvou branek. Ta první padla z pokutového kopu, přičemž před brankou zcela evidentně simuloval Šporar. Soupeř si přichystal kontaktní branku, která by mohla v odvetě hrát velkou roli.
90+5'
90+4'
Lladrovci odehrál míč do volného prostoru, kde se navíc nacházel jeho kolega Hoti, který se s balónem moc daleko nedostal.
90+3'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Mendurim Hoti, přichází Jetmir Topalli.
90+2'
S míčem si po delší době zahrál brankář Greif, který ho přeposlal na vedle stojícího Abenu, jenž se snaží ho vyvézt na druhou polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Z ochozů se neustále ozývá pískot, není se ale čemu divit. Výkon Slovanu je hodně za očekáváním, domácí celek stále vede o jednu branku.
87'
Menší strkanice, kterou sudí hodně rychle ukončil. Slovan bude zahrávat standardní situaci, bude to ale z velké vzdálenosti od branky soupeře.
86'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Nono, přichází Joeri de Kamps.
85'
Božikov se s míčem dostal na útočnou polovinu, odkud chtěl na levém křídle oslovit Strelce, před kterým na jistotu odkopl míč do zámezí Islami.
84'
Feronikeli si přichystalo rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec Prekazi přeci jenom centroval do pokutového území, kde se nacházel Abena.
81'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Argjend Malaj, přichází Besmir Bojku.
81'
Dalekonosné přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kde se nacházel Bajrić. K němu velice svižným způsobem přistoupil hostující zadák Hoxha.
80'
Napadající Suchockij přeci jenom trefil nohy soupeře, z čehož pramenil nedovolený zákrok, po kterém volný kop rozehrál hostující obránce Islami.
79'
Navíc se do hlavičkového zakončení natlačil střídající Zeka, který prověřil brankáře soupeře. Greif si zakončení doprostřed dokázal v poklidu pohlídat.
78'
Žlutou kartu dostává Argjend Malaj (KF Feronikeli).
78'
Z obrovské vzdálenosti od branky soupeře následovala standardní situace pro hosty. Islami tak logicky přihrával vedle sebe, kde se nacházel Prekazi.
77'
Až nyní se pokračuje ve hře. Hoxha rozehrával volný kop ze své poloviny, na opačné straně našel pouze hlavu Abeny, jenž odvracel do bezpečí.
76'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Carioca Jean, přichází Mevlan Zeka.
76'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet hostující hráč, který si vyžádal lékařské ošetření. V tuto chvíli se nehraje několik desítek vteřin.
75'
Tradiční exekutor Nono i tentokráte hledal své spoluhráče, nicméně u penaltového puntíku zasahoval pouze Rexha, který odvracel na nohu protihráče.
74'
V tuto chvíli se jednalo o jednoznačný faul, o který se zapříčinil napadající Hoxha, jenž byl v souboji příliš pozdě. Bude z toho další standardní situace.
73'
Na řadu přišel rohový kop z pravé strany, o který se postaral Nono. Jeho centr se kroutil směrem k brance, ve vzduchu si ho našel hostující Malaj.
72'
Slovan si mohl vzít dvoubrankové vedení zpět! Centr z pravé strany nakonec našel kopačku Mohy, jehož ránu srazil vedle branky protihráč.
70'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rafael Ratao, přichází Erik Daniel.
68'
Slovan před malým momentem zaspal při bránění standardní situace, na což krutým způsobem doplatil. Nutno dodat, že to měla být vyrovnávací branka.
67'
Feronikeli právě vstřelilo branku!
Tohle by mohla být nesmírně důležitá branka! Feronikeli zahrávalo standardní situaci, kterou jeden z protihráčů poslal do volného prostoru, kam jako první přispěchal MENDURIM HOTI, jehož prudkou ránou prostřelil brankář Greifa.
67'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází David Holman, přichází David Strelec.
64'
Navíc z toho bylo autové vhazování pro Slovan, pro které si seběhl Holman, jenž v obležení protihráčů přeci jenom poslal míč na levou stranu.
63'
Po rozehrávce se celek z Kosova usídlil na vlastní polovině, odkud Dabiqaj přihrával na pravou část hrací plochy, kde dobře zasahoval pozorný Suchockij.
62'
Feronikeli určitě musí cítit křivdu, penaltový zákrok to totiž skutečně nebyl, avšak Slovan penaltu přeci jenom zahrával. Hosté v tuto chvíli prohrávají o dvě branky.
62'
Žlutou kartu dostává Mendurim Hoti (KF Feronikeli).
61'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Navíc se Slovan dostává do dvoubrankového vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ANDRAŽ ŠPORAR, který si vybral pravou část branky, zatímco se brankář Smakiqi vydal na druhou stranu.
60'
To jsou věci! Šporar se v pokutovém území poroučel k zemi, přičemž sudí pískl do píšťalky. Jednalo se o jasné simulování, penalta to ale bude!
59'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubičić (ŠK Slovan Bratislava).
59'
Feronikeli tak přečkalo kritický moment, avšak stále prohrává "pouze" o jednu branku. To je hodně ošidný výsledek, hlavně pro slovenský celek.
58'
Co scházelo! Dnes celkem nevýrazný Šporar unikl obraně soupeře, poté se pokoušel zakončit pravou nohou, avšak o kousek minul vzdálenější tyč.
57'
Suchockij se postavil k oné rozehrávce standardní situace. Přičemž to ještě zkoušel centrem ke vzdálenější tyči, kde kapitán Božikov netrefil padající míč.
56'
Bratislava bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci, kterou před malým momentem vybojoval Holman. Ještě před tím proběhne krátké ošetření.
55'
Ve druhém dějství aktivní Bajrić spolupracoval s Rataem, jehož zpětnou přihrávku ještě tečoval jeden z protihráčů. Na řadu tak přijde další vhazování.
54'
Žlutou kartu dostává Albert Dabiqaj (KF Feronikeli).
54'
Bajrić se vydal k pokutovému území, avšak včasným zákrokem ho zastavil Malaj, který si navíc pomohl čistě. Slovan bude i přesto moci vhazovat.
53'
Nono zkoušel u hranice pokutového území najít Mohu, avšak tento úmysl přečetl pozorný zadák Lladrovci, který míč zablokoval k postranní lajně.
52'
Nyní se hodně otevřela obrana Feronikeli, avšak Šporar toho nedokázal využít. Jeho špatné zpracování míče znamenalo návrat smečky protihráčů.
51'
Posléze se přílišnou agresivitou prezentoval Suchockij, který důrazným šlapákem šel do souboje s Islamim. Hlavní sudí i tentokráte odpískal faul.
50'
I tak v krátkém časovém sledu přišel na řadu další nedovolený zákrok. O rozehrávku volného kopu se postaral Nono, který svým centrem našel Dabiqaje.
49'
U postranní čáry se Islamimu podařilo srazit přihrávku za cenu autového vhazování. K němu se postavil Bajrić, načež se včas vrátil pozorný Hoti.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali celkem důrazný střet, po kterém skončil na zemi Holman. Slovan bude rozehrávat z vlastní poloviny.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Slovan pochopitelně měl velkou územní převahu, nicméně se dostal pouze do jedné vyložené šance, kterou dokázal zužikovat. Feronikeli se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se mu zatím celkem daří, avšak k ohrožení branky slovenského celku zatím nedošlo.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává David Holman (ŠK Slovan Bratislava).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutul
43'
Moha se protlačil k centru do malého vápna, avšak s tímto záměrem počítala také obrana soupeře. Kosovský celek se nemůže dostat ze sevření.
42'
Ratao z první sklepl do strany na Suchockiho, jehož centrovaná nabídka trefila prvního protihráče. Poté se na zemi ocitl Nono, faul to ale zřejmě nebyl.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Po delší době se k míči dostal také brankář Greif, který ihned poslal přihrávku na osamoceného Božikova, jenž pro změnu našel volného Suchockiho.
38'
Ke středovému kruhu si seběhl Rexha, který v obležení protihráčů přeci jenom vracel na vlastní polovinu. Celek z Kosova si konečně užívá hrací předmět.
37'
U postranní čáry dobře zasahoval Bajrić, který raději poslal míč k reklamním bannerům. To vše znamená, že se Feronikeli s autem posune vpřed.
36'
Bajrić přihrával k hranici pokutového území, kde se nacházel Šporar, jenž pouze fauloval protihráče. Na zemi skončil Lladrovci, hosté ihned rozehráli.
31'
Z ochozů se začínal ozývat pískot, domácí celek se totiž delší dobu nacházel daleko od branky soupeře, což se fanouškům rozhodně nelíbí.
30'
Už poměrně dlouhou dobu se Feronikeli nedostalo na polovinu soupeře, což domácím určitě vyhovuje. Ani výkon Slovanu ale není nikterak oslnivý.
29'
Ratao doběhl až k vlastnímu pokutovému území, kde převzal hrací předmět, se kterým pelášil na druhou stranu, kde se moc dlouho neohřál.
28'
V tomto případě se k míči postavil ofenzivně laděný Holman, který se pokoušel napodobit Nona. Jeho pokus přeci jenom skončil pouze na zdi.
27'
Šporar byl evidentním způsobem zatáhnut za dres, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Lladrovci fauloval, následovat bude další standardka.
26'
Suchockij předvedl ukázkové zpracování míče, načež jeho celek zkoušel proniknout do pokutového území, avšak Moha nepřekonal Lladrovciho.
25'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, ve které jsme se zatím dočkali jediné branky. Zatím sledujeme celkem nezáživnou podívanou.
24'
Avšak ani domácí hráči si hracího předmětu moc dlouho neužili. Smakiqi tak opět rozehrával do své svatyně, přičemž jeho kolega Lladrovci měl velké starosti.
23'
Po zhruba minutovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Brankář Smakiqi rozehrával od své svatyně, Hoxha si u postranní čáry nepočínal zrovna nejlépe.
22'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin, která je v těchto vedrech rozhodně nezbytná. Chvíli se tak hrát nebude.
21'
Před malým momentem se do šance dostával domácí Moha, avšak na poslední chvíli k němu přispěchal Prekazi, který mu překazil zakončení.
18'
Ještě pro připomenutí. Vedení Slovanu Bratislava vyhovělo požadavku srbské vlády, který zněl jasně. Do zápasu nenastoupí žádný hráč a funkcionář srbské národnosti, jedná se tedy o hráče Aleksandara Čavriće, Dejana Dražiće a trénera Vladimíra Radenkoviće.
16'
Celek z Kosova dokonce vybojoval úvodní rohový kop tohoto zápasu. Jednalo se o rychlou rozehrávku, která doletěla hned na prvního protihráče.
15'
Hoxha obstaral autové vhazování z levé strany, přičemž si jako adresáta přihrávky chtěl vybrat Malaje, který mu okamžitě vrátil zpět na kopačku.
14'
Hlavní sudí uviděl taktický zákrok v podání Božikova, který si v souboji o míč pomohl rukama. Feronikeli se raději rozhodlo rozehrát ke svému vápnu.
13'
Smakiqi po chvilkovém váhání odkopl daleko na druhou stranu, kde na padající balón nedosáhl Jean. Slovan tak bude útočit od své šestnáctky.
12'
Nakonec jsme sledovali další nedovolený zákrok, teprve třetí v tomto utkání. Holman rozehrával ze středového kruhu, avšak pouze po zemi.
11'
Na jistotu se rozhodl zahrát obránce Abena, který do kombinace zapojil také brankáře Greifa, jenž ihned posílal míč ke středovému kruhu na Mohu.
10'
Slovan tak udeřil hned ze své první šance, v tuto chvíli tak vede o jednu branku. Feronikeli tak bude muset zabrat, stále zbývá dostatek času.
9'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Moha totiž svému celku vybojoval standardní situaci, o kterou se postaral středopolař NONO. Jeho ránu pravou nohou ještě tečoval hráč ve zdi, brankář Smakiqi tak na míč nedosáhl.
9'
Malaj to neudělal nejlépe, rutinní přihrávkou totiž neoslovil žádného ze spoluhráčů, nakonec se hrací předmět svezl na kopačku jednoho z protihráčů.
8'
Rexha se pokoušel dostat mezi obránce, avšak se do defenzívy dokázal vrátit Božikov, který včas zasáhl. Slovan se dostal na druhou polovinu hřiště.
7'
Šporar dostal přihrávku na levou stranu, avšak tam se mu nepodařilo ustát souboj s protihráčem. I tak se Slovan hodně rychle dostal zpět k balónu.
6'
Tam to okamžitým centrem zkoušel Hoxha, který našel pouze hlavu pozorného Božikova. Posléze se jako poslední dotkl míče Fazliu, aut pro soupeře.
5'
Na útočnou polovinu se dostal Malaj, který se dostal až k hranici pokutového území, odkud šikovným způsobem roztáhl hru na levou stranu.
4'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Moha, který k zemi poslal jednoho z protihráčů. Feronikeli rozehrávalo volný kop z vlastní poloviny.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali celkem zdlouhavou rozehrávku v podání slovenského celku, který se přeci jenom dostal na druhou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Slovanu, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), Suchockij – Ljubičić – Nono, Holman, da Silva – Moha, Šporar
Náhradníci: Šulla – Cmiljanić, Daniel, de Kamps, De Marco, Medveděv, Strelec

KF Feronikeli: Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci (C), Hoxha – Fazliu, Dabiqaj, Malaj – Hoti – Rexha, Jean
Náhradníci: Troshupa – Bojku, Doshlaku, Potoku, Thaqi, Topalli, Zeka

Rozhodčí: Papadopoulos – Kourompylia, Petropoulos (všichni Řecko).
KF Feronikeli

Na opačné straně stojí kosovské KF Feronikeli, které v loňském ročníku dokázalo usednout na pozici zaručující mistrovský titul. Feronikeli totiž obsadilo první příčku s pětibodovým náskokem, navíc za celou dobu prohrálo pouze ve třech případech. Celek z Kosova se úspěšně dostal z kvalifikace o první předkolo Evropské ligy, během této cesty se mu podařilo zdolat Lincoln a také Santu Colomu. Na Feronikeli tak v prvním předkole čekalo welšské TNS, které v prvním utkání prohospodařilo výsledek 2:0 a zápas skončil remízou. I tak Feronikeli nedokázalo postoupit, na své půdě prohrálo poměrem 0:1.
ŠK Slovan Bratislava

Ostuda. I tak by se dalo popsat počínání Slovanu Bratislava v prvním předkole Ligy mistrů, ve kterém senzačním způsobem nestačil na Sutjesku, která tak oslavila postup do dalšího předkola. Slovenský celek tak zklamal nejednoho fanouška, navíc to odnesl také hlavní trenér, který byl po tomto zápase odvolán. Bratislava ale vstoupila do domácí soutěže tou správnou nohou, na hřišti Pohronie zvítězila výsledkem 3:1, díky čemuž si zajistila první tři body. Slovan se tak automaticky z prvního předkola Ligy mistrů posunul do druhého předkola Evropské ligy, kde se pro změnu pokusí nezklamat.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu úvodní zápasy druhého předkola, proti sobě se postaví ŠK Slovan Bratislava a KF Feronikeli.