Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Milsami : FCSB - 18. července 2019   19:00

Milsami
Milsami
48' Bolohan
1:2
(0:2)
FCSB
FCSB
4' Dumitru   • 42' Oaida
Milsami
Čirninciuc – Jardan, Cracion, Bolohan (C), Platica – Onica, Rusnac (81. Nazar) – A. Antoniuc, Andronič, Stina (67. Zagaevšii) – M. Antoniuc
Butuc, Zagaevšii, Patras, Nazar, Martin, Ba
Christofi
District Sport Complex, Orhei
FCSB
Vlad – Belu-Iordache, Cristea, Planič, Roman – Oaida, Nedelcu, Tanase (C) (72. Popescu) – Man (64. Ion), Dumitru, Coman (58. Hora)
Balgradean, Hora, Popescu, Perianu, Ion, Ardelean

Zápas skončil, domácí Milsami Orhei prohrálo v odvetě prvního předkola Evropské ligy s FCSB 1:2 a tato prohra jen stvrdila jejich vyřazení, první duel totiž rumunský tým vyhrál doma 2:0. Skóre dnešního utkání otevřel už ve čtvrté minutě po pohledné akci Cristian Dumitru, těsně před pauzou pak navýšil vedení a de facto rozhodl o postupu Razvan Oaida. Ve druhém poločase už hosté nehráli tak aktivně, což vedlo k několika šancím Mislami a jednomu gólu, který vsítil těsně po přestávce Vadim Bolohan. Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 17:20
90+5'
90+4'
Ještě přichází jeden faulu domácích a utkání už je téměř u svého konce.
90+3'
Na hřiště se svalil hostující hráč Dumitru po faulu Platicy.
90+2'
V nastaveném čase zatím domácí už tak nebezpeční nejsou, se silami jsou už nejspíš na dně.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Znovu se píská faul FCSB, tentokrát na polovině hřiště. Domácí v poslední minutě základní hrací doby vymýšlí další útočnou akci.
89'
A znovu musel Vlad zasahovat, tentokrát proti střele z větší vzdálenosti.
88'
Standardka byla rozehrána zajímavě na přední tyč a odražený míč si pak našel obránce Jardan a hezky vypálil. Vlad byl pozorný.
87'
Tlak domácích bude pokračovat po dalším faulu hostů. Je to v podstatě zkrácený rohový kop z pravé strany.
86'
Tak takhle si hráči FCSB asi závěr zápasu nepředstavovali, i přesto, že mají postup už takřka jistý, mají stále plno práce.
85'
Po rozehrávce standardky se do zakončení z pokutového území dostal střídající Nazar a trefil tyčku!
85'
Robert Ion byl v souboji pozdě, fauloval, a dostává po právu žlutou kartu.
84'
Zajímavě to domácí rozehráli. Centr letěl za vápno na volej, ale ten hráči Milsami vůbec nevyšel.
84'
Tentokrát se to povedlo částečně, klub z města Orhei bude mít rohový kop z pravé strany.
83'
Hosté jsou ve velkém počtu zataženi za míčem, takže Milsami teď opravdu těžko hledá cestu k jejich brance.
82'
Ze standardní situace se domácí prosadit nedokázali a budou to muset zkoušet dál.
81'
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Andrei Rusnac, přichází Sergiu Nazar.
80'
Neohroženě se dopředu probíjel Rusnac, byl zastaven jen za cenu faulu.
79'
Teď už mají balón v držení opět hráči Milsami a zkoumají, kudy by překonali obranu soupeře.
77'
Hosté volí nyní poklidnou kombinaci na vlastní polovině, nechtějí se se soupeřem pouštět do zbytečných dostihů.
76'
Domácí Alexandru Onica fauloval a dostává okamžitě žlutou kartu.
75'
Milsami se znovu rychle hnalo dopředu, ale jeho akci zastavila špatná přihrávka.
73'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Ovidiu Popescu.
72'
Z rohového kopu však nic nebylo, Milsami bude rozehrávat od své branky.
71'
Hosté mají šanci uklidnit se případnou brankou, mají rohový kop zprava.
69'
Steaua jakoby už ve druhém poločase ale nehrála úplně naplno, naopak domácí by rádi dnes minimálně neprohráli.
68'
FCSB se po delší době opět dostala do šance a byla to rovnou gólovka, ránu Iona zastavila až tyč branky Orhei.
67'
Střídání v týmu FC Milsami Orhei: ze hřiště odchází Victor Stina, přichází Veaceslav Zagaevšii.
66'
Ani další akce FCSB nebyla zakončena střelou na bránu. Následně šli domácí do rychlého protiútoku, ale ani oni se ke střele nedostali.
65'
Andronič to vyzkoušel střelou z dálky, ale ta byla nepřesná.
64'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Denis Man, přichází Robert Ion.
63'
Už se zase hraje a tentokrát se faulu dopustili pro změnu hráči FCSB.
62'
Planič byl zastaven ve svém úprku jen za cenu faulu a je ošetřován. Gheorge Andronič dostává žlutou kartu.
61'
Domácí tentokrát lacině ještě na vlastní polovině ztratili míč. Nepotrestal to ale Tanase, jemuž nevyšla klíčová přihrávka do vápna.
60'
Byla z toho hodně nebezpečná situace, nechybělo moc k tomu, aby Alexandru Antoniuc opravdu vyrovnal, branku ale nakonec minul.
59'
Milsami má naději na vyrovnání, má rohový kop z pravé strany.
58'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florien Coman, přichází Ioan Hora.
57'
Artur Craciun si pomáhal v souboji nedovoleně a obdrže žluté napomenutí.
56'
Alexandru Antoniuc si nerozuměl se svými spoluhráči, jeho přihrávka ve vápně našla jen kopačku soupeře.
55'
Domácí se opět rychle přesunuli na útočnou polovinu, ale tentokrát je poté zradila nepřesnost a musí se zase rychle vracet.
54'
Kapitán FCSB Tanase se počínal při souboji nedovoleně rukama, jasný faul ve středu pole.
53'
Domácí jsou přeci jen povzbuzeni tím svým vstřeleným gólem a snaží se i nadále hrát aktivně.
52'
Rohový kop rumunský tým nerozehrál nejlépe, k zakončení neměl ani blízko.
52'
Hosté však zůstávají u branky Milsami, mají k dispozici rohový kop z levé strany.
51'
Hosté se dostali k centru z pravé strany, do hlavičkové zakončení ovšem už nikoliv.
50'
Žlutou kartu dostává hostující záložník Dragos Nedelcu, přehnal to s tvrdostí při snaze získat míč.
49'
V celkovém součtu však stále Steaua vede 4:1, na postup potřebují domácí ještě čtyři branky.
48'
Milsami Orhei právě vstřelil branku!
Domácím se to opravdu povedlo, snižují na 1:2! Centr ze standardní situace letěl na zadní tyč, kde si míč našel VADIM BOLOHAN, ještě si ho zpracoval, a pak přesně vypálil. Asistence: Gheorge Andronic.
47'
Domácí dostávají možnost na snížení, mají k dispozici standardní situaci.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
První poločas je za námi a FCSB jen potvrzuje pozici jasného favorita a vede už 2:0 a v součtu s prvním utkáním už 4:0. Do vedení šel rumunský celek už ve čtvrté minutě, když se k míči dostal ve vápně Cristian Dumitru a z blízka se nemýlil. Velkou šanci na vyrovnání měl Maxim Antoniuc, ale chybu brankáře Vlada v rozehrávce nepotrestal. Těsně před přestávkou pak po pěkní Dumitrově přihrávce z levé strany zvýšil na 2:0 Razvan Oaid.
45+2'
45+1'
Akci Milsami zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Ke střele z dálky se dostal po pěkné kombinaci Milsami Andronic, ale jeho ránu zpacifikoval brankář Vlad.
44'
Domácí se pokoušejí ještě do přestávky odpovědět, ale nepovedlo se jim nakonec zprava ani odcentrovat.
43'
Čirninciuc tentokrát dobře četl hru a jako první byl u přihrávky Steauy do jeho vápna.
42'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Ještě před koncem první půle tu však máme jednu branku a znovu se prosazují hosté. Tentokrát to bylo po akci z levé strany, kdy byl po přihrávce Dumitra zcela volný RAZAN OAIDA a povedlo se mu propálit Čirninciuce.
41'
FCSB nyní nespěchá s výstavnou útoku, přeci jen už se blíží konec prvního poločasu, není kam spěchat.
40'
Ve vápně Milsami se dostal do dobré pozice pro zakončení Man, ale dnes mu zatím není přáno, nyní branku přestřelil.
40'
Akce domácího mužstva je nakonec zastavena kvůli ofsajdu.
39'
Po odkopu od branky Mislami míč ve středu pole vybojovali domácí, ale okamžitě jsou zase pod tlakem.
38'
Na druhé straně to také z dálky vyzkoušel Alexandru Antoniuc, ale ani jeho pokus nebyl pro brankáře soupeřova týmu nebezpečný.
37'
Zpoza pokutového území se rozhodl vystřelit Dennis Man, jeho rána ovšem byla poměrně slabá a mířila jen doprostřed branky.
36'
Opět se chvíli nehraje kvůli faulu, tentokrát z dílny domácího mužstva.
35'
Nakonec je vysvobodil nechtěně až Oaida, který se dopustil faulu při napadání.
34'
Domácí sice vybojovali míč, ale s rozehrávkou mají velké problémy, jsou pod velkým tlakem hráčů FCSB.
33'
Steaua ještě zahrávala rohový kop, ze kterého sice branku neohrozila, ale má k dispozici ještě autové vhazování z opačné strany.
33'
Coman se hezkou kličkou ve vápně uvolnil, už jen stačilo najít volného spoluhráče. To se mu ale nepovedlo.
32'
Ani na druhý pokus to nevyšlo, domácí rozehráli rohový kop velice špatně.
31'
Z rohového kopu se domácí neprosadili, ale hned mají k dispozici další.
30'
Mohlo být vyrovnáno, gól měl na kopačce Maxim Antoniuc, poté co chyboval brankář Vlad v rozehrávce. Pak však svou chybu napravil a vyrazil míč na roh.
29'
Domácí se drží na polovině soupeře s míčem na kopačkách, zatím ale daleko od branky soupeře.
28'
Hosté přešli poměrně jednoduše středem pole, po centru z pravé strany zakončoval z dálky z voleje kapitán Tanase. Branku netrefil.
27'
Na zemi zůstává ve vlastím pokutovém území sedět Maxim Antoniuc, měl by být ale v pořádku.
26'
Z levé strany sice odcentroval domácí Jardan, ale už předtím mu míč utekl do autu, takže už to bylo navíc.
25'
Domácí měli první náznak šance. Z levé strany putoval míč před branku, tam se však nikdo do zakončení nedostal.
24'
Z ničeho nic se ovšem do rychlého breku dostali hosté a z hranice vápna pálil technicky levačkou Man. Jeho obstřel skončil těsně vedle.
23'
Momentálně hra z obou stran nemá takové tempo, oba týmy sráží nepřesnosti.
22'
Dumitru, střelec první branky zápasu, se tentokrát ve vápně neprosadil ke střele, takže od branky rozehrává Čirninciuc.
21'
Jenže Milsami nakonec nevybojovalo ani rohový kop, od branky tak bude rozehrávat Vlad.
20'
Domácí se pokusili překonat obranu soupeře dlouhým nákopem. To se jim sice přímo nepovedlo, ale udrželi míč na útočné polovině.
19'
Milsami dlouze rozehrávalo a když se konečně odhodlalo jít dopředu, okamžitě přišlo o míč.
18'
Man pronikl individuálně do pokutového území, ale tam okamžitě narazil na přesilu hráčů Orhei a o balón přišel.
17'
Coman dostal z pravé strany dobrou přihrávku za vápno a vypálil, jeho pokus byl ovšem příliš vysoký.
16'
Po nepřesné vysoké přihrávce skončil míč v autu a do hry ho uvedou hráči Milsami.
15'
Faulů je zatím v zápase opavdu hodně, tentokrát to ve středu pole odnesl Man a Victor Stina dokonce dostává žlutou kartu.
14'
Hosté vhazovali aut těsně u vlastního rohového praporku, takže byli trochu pod tlakem, a také poté míč ztratili a vhazovat budu domácí.
13'
Podobným způsobem se ale provinil také rumunský tým, také on vyprodukoval faul na útočné polovině.
12'
Znovu to domácí na útočné polovině přehnali s důrazem, tentokrát fauloval Jardan.
11'
Po pravém křídle se obránce FCSB Belu-Iordache neprocpal, autové vhazování mají domácí.
10'
Po faulu na útočné polovině akce Milsami končí a rozehrávku budou mít hosté.
9'
Po hezké akci hostů zakončoval Oaidă, ale neměl přesně seřízená mířidla.
8'
Maxim Antoniuc fauloval Planiče a k míči se tak dostanou hosté.
7'
Do zakončení se dostal domácí Stînă, ale minul branku FCSB.
6'
Hostující hráč Planić se dopusti nedovoleného zákroku proti Alexandru Antoniucovi.
5'
V součtu s prvním utkáním vedou hosté už 3:0 a postup mají téměř jistý.
4'
Hosté mají snový start do utkání, už ve čtvrté minutě jdou do vedení! Přetažený centr z pravé strany vrátil před branku Oaida, našel naprosto přesně CRISTIANA DUMITRA, a ten ho neomylně poslal do sítě. Asistence: Razvan Oaida.
3'
Do zakončení se dostal domácí Onica, ale jeho pokus byl zablokovaný.
2'
Jardan se dopustil nedovoleného zákroku, takže hrát budou moci hosté.
1'
Úvod utkání se podle očekávání nese v opatrném stylu.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu.

FC Milsami Orhei: Čirninciuc – Jardan, Cracion, Bolohan (C), Platica – Onica, Rusnac – A. Antoniuc, Andronič, Stina – M. Antoniuc
Náhradníci: Butuc, Zagaevšii, Patras, Nazar, Martin, Ba

FCSB: Vlad – Belu-Iordache, Cristea, Planič, Roman – Oaida, Nedelcu, Tanase (C) – Man, Dumitru, Coman
Náhradníci: Balgradean, Hora, Popescu, Perianu, Ion, Ardelean

Rozhodčí: Christofi.
První zápas

První utkání dvojzápasu prvního předkola vyhrála FCSB doma nad Milsami 2:0. Oba góly vsítil záložník Florin Tanase, nejprve se trefil ve 12. minutě a poté v 56. minutě. Žádné jiné vzájemné utkání spolu tyto dva kluby neodehrály.
FCSB

FCSB je rumunským předním klubem a je to následovníkem klubu Steaua Bukurešť. V loňské sezoně FCSB skončila druhá o dva body za mistrovskou Kluží. To pro FCSB znamenalo zajištění účasti v prvním předkole Evropské ligy. FCSB je pravidelným účastníkem evropských pohárů, v sezoně 1985/86 dokonce zvítězila v předchůdci Ligy mistrů, v roce 1986 získala Evropský superpohár. V loňské sezoně FCSB skončila v posledním čtvrtém předkole Evropské ligy, když nestačila na Rapid Vídeň. Před sezonou odehrála FCSB tři přípravná utkání s bilancí dvou výher a jedné remízy. V prvním kole rumunské ligy vyhrála FCSB 4:3 doma nad Hermannstadt.
FC Milsami Orhei

Milsami je moldavským klubem, který v minulé sezoně skončil v domácí soutěži na třetím místě s dvoubodovým odstupem na druhou pozici a ztrátou třinácti bodů na místo první. Díky tomu se Milsami kvalifikovalo do předkol o Evropskou ligu. V klubových evropských pohárech je Milsami poměrně pravidelným účastníkem, letos je v předkolech EL třetí rok v řadě. Nejlépe se mu dařilo v sezoně 2013/14, kdy došlo až do třetího předkola. Nejlepšími úspěchy klubu jsou vítězství v domácí lize v sezoně 2014/15 a zisk domácího poháru v sezonách 2011/12 a 2017/18. Superpohár získalo Milsami v letech 2012 a 2019.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání prvního předkola Evropské ligy mezi týmy FC Milsami Orhei a FCSB. Utkání se odehraje na Complexul Sportiv Raional v Orhei.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.