FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Č. Budějovice - 17. dubna 2021   16:00

Karviná
7' Qose (Herc) • 11' Herc (Šindelář) • 46' Santos (Bartošák)
3:0
(2:0)

Ciupa – Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák – Qose (84. Jursa), Mangabeira (87. S. Dramé) – Čmelík (84. Siňavskij), Ostrák (60. Smrž), Herc – Papadopulos (C) (87. Haša).
Bolek – Smrž, Haša, Jursa, S. Dramé, Janečka, Siňavskij.
Dubravský – Kubr, Dohnálek
Městský stadion Karviná, Karviná
Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, P. Novák – Havelka (46. Diop), Čavoš (C) – Mészáros (46. Alvir), Javorek, Mršić (76. M. Valenta) – Brandner (61. Jánošík).
Vorel – L. Havel, Alvir, Diop, Kladrubský, Jánošík, M. Valenta.
Drobný

Karviná - Budějovice: Po povedném centru Čoliče to zkoušel Novák, ale jeho střelu zastavila tyč!

To To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se hrálo bez diváků.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:18.
Je dobojováno a Karviná si připisuje tři body za jasnou výhru o tři branky. Dynamo sice vstoupilo do druhého poločasu se dvěma změnami a touhou něco udělat s výsledkem, jenže hned z první akce inkasovalo. Po Bartošákově centru z přímého kopu se míč dostal k Eduardu Santosovi a ten pohotově zakončil za Drobného. Třígólový náskok si pak Karviná v naprostém poklidu hlídala a pustila soupeře do několika příležitostí. Snížení se však českobudějovičtí nedočkali a duel tak skončil výsledkem 3:0. Karviná je po této výhře na 11. místě s 33 body, České Budějovice jsou na 12. místě s 31 body.
90+2'
90+1'
Hosté vhazovali u vápna, víc z toho ale nevytěžili.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
90'
Ciupa si dobře pohlídal situaci v pokutovém území a stáhl si míč do své náruče.
89'
Akce karvinských skončila velký kus před pokutovým územím, ještě jeden útok si dají hosté.
88'
Sledujeme teď hru bez tempa, jak vidno, je rozhodnuto a nikdo se nikam nežene.
87'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Soufiane Dramé.
87'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Roman Haša.
86'
Na domácí lavičce se chystá další střídání, a to dokonce dvojnásobné.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Tomáš Jursa.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Vasilij Siňavskij.
84'
Žlutí se na straně hostů, za faul byl potrestán Patrik Čavoš.
84'
Nakonec tu byla celá série tří centrů od rohového praporku, vše skončilo zákrokem Ciupy. Te sice míč lehce podběhl, zvládl jej ale posunout dál od své branky.
83'
Po povedném centru Čoliče to zkoušel Novák, ale jeho střelu zastavila tyč!
83'
Roh pro hosty a po závaru v pokutovém území se míč odrazil od tyče Ciupovy branky!
82'
Celá situace byla vyhodnocena jako nedovolená ze strany domácího hráče a Jean Mangabeira byl potrestán žlutou kartou.
81'
Hlavami se střetli obě jednadvacítky, Mangabeira a Valenta, hůře to vypadalo pro domácího hráče, ten je teď v péči lékaře.
80'
Další Ciupův odkop a opět v hodně pomalém tempu. Rozhodčí má s ním zatím trpělivost.
79'
Hosté chtějí alespoň zmírnit nepříznivý stav, Javorkův centr z pravého křídla však skončil přesně v rukavicích brankáře Ciupy.
77'
Malá domů na Ciupu, domácí tým se dopředu už moc nežene.
77'
Santos předvedl další výborný obranný zákrok, Karviná se tak vymotala ze svého pokutového území.
76'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Matěj Valenta.
76'
Jaroslav Drobný, gólman Dynama, dnes nemá zrovna nejlepší rozehrávky, nyní svým výkopem poslal míč pouze do autu...
75'
Ciupa bude rozehrávat od své branky, s odkopem rozhodně nepospícha.
74'
Eduardo Santos zastavil rodící se akci Českých Budějovic a dostal míč od pokutového území.
73'
Centr mířil na Talovierova, jenže ten se k hlavičce, která by ohrozila Ciupu, nedostal.
72'
Po delší době se dopředu vydali i hosté a vybojovali si rohový kop. Ten rozehraje Matej Mršić.
70'
Bartošák centroval z levého křídla, jeho pas odvrátil Novák mimo vápno, kde se do míče opřel Herc. Sympatický pokus, ovšem zase nad.
68'
Na pravé straně měl Čmelík dost prostoru pro individuální průnik a vyslal prudkou ránu. Ta šla ale o něco výše, než bylo potřeba. Reklamoval sice teč u sudího s tím ale neuspěl.
66'
Kombinace mezi Čmolíkem a Qosem skončila pouze v prostoru, tomuto scházela jakákoliv přesnost.
65'
Na druhé straně si Drobný dobře počkal na centr z pravé strany a bleskově poté rozehrál na své spoluhráče.
63'
Čolić se na pravé straně tlačil do pokutového území, po těsném souboji upadl a bylo po akci. Dopředu už jde zase Karviná.
61'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Lukáš Jánošík.
60'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Ostrák, přichází Vojtěch Smrž.
59'
Nadvakrát to zkoušel Papadopulos, nejdříve ho vychatal Drobný a poté hosty zachránila tyč
59'
Po dalším centru se opět cpal do zakončení Santos, jeho pokus šel ke vzdálenější tyči, kde se o sklepnutí ještě snažil Papadopulos, skončilo to ale na Drobného tyči.
59'
Po centru od rohového praporku zakončoval z voleje Papadopulos, tlačil míč k tyči, Drobný musel bleskově vyrážet!
58'
Rychlý přechod domácích do útoku s centrem z levé strany, Králik hlavou uklízel na rohový kop.
56'
Na opačné straně střílel Herc, Drobného branku ale o velký kus netrefil...
54'
Tek ne, Ciupa mohl v tuto chvíli zůstat v klidu, nebezpečí mu nehrozilo.
53'
Vypadá to, že se Dynamo začíná alespoň trochu probouzet. Po nedovoleném zákroku je tu centr z pravé strany.
51'
51'
Po hlavičce Talovierova se dostal k míči Diop, ale i tentokrát Ciupa míč vytěsnil
51'
Po rohu se do zakončení cpal Diop a dobře clonil Ciupovi. Ten měl tak docela dost práce s hlavičkou Alvira.
51'
Až nyní vystřelil Alvir a tečovaná rána udělala Ciupovi docela problémy. Míč ale vyrazil a drží stále čistý štít.
50'
Hosté kombinují u pokutového území soupeře, zatím ale bez střeleckého vyjádření.
48'
Jestli měli hosté nějaký záměr do druhé půle, musí jej zase překopat. Navíc ztráta o tři branky je už hodně hrozivá...
46'
Po standardní situaci propadl míč k Santosovi, který zvýšil na 3:0
46'
Karviná právě vstřelila branku!
Domácím vychází úvod do druhé půle. Kopali přímý kop, centr z levé strany proskákal do vápna na EDUARDA SANTOSE a ten míč sklepl za bezmocného Drobného. Karviná tak vede již 3:0.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Marko Alvir.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Dame Diop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Je za námi první poločas a domácí tým má skvěle našlápnuto k výhře. První šanci sice měli hosté, když už ve druhé minutě byl v šanci Mészároš, ale poté se ke slovu dostali karvinští a už v 11. minutě to bylo o dvě branky. Jako první se pěknou ranou zpoza šestnáctky trefil Kristi Qose a o chvíli později zakončoval po závaru po rohu Christian Herc. Domácí pak měli i několik dalších možností se střeleckým zakončením, další gól už ale nepadl a do kabin se odešlo za stavu 2:0.
45+2'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Mršić posunul na Nováka, ten měl v pokutovém území prostor pro pas na střed, trefil ale pouze prvního bránícího hráče Karviné.
43'
Papadopulos nemířil hlavou přesně, Drobný v tuto chvíli zasahovat nemusel.
41'
Centry však teď nejsou zrovna nejlepší, Bartošákův pokus bez potíží odhlavičkoval Pavel Novák.
41'
Čmelík nebezpečně centroval před Drobného a Čolić pro jistotu hlavičkoval na roh. Karviná má i nadále převahu.
39'
Ostrákův pokus z hranice vápna mířil mimo bránu Dynama
39'
Ostrák se pěkně obtočil okolo obránce a jeho střela pravačkou z hranice vápna skončila kousek nad břevnem!
37'
Čmelík nedostal míč s Ostrákovi, jeho centr vystihl hostující Novák a míč poslal alespoň na chvíli do bezpečí.
35'
Z dálky střílel Čolić, Ciupa jeho ránu pouze kontroloval pohledem, neboť mířila o docela velký kus vedle pravé tyče.
34'
Hostům to teď vůbec nejde, Čavošova příhra na Mršiće byla prudká a skončila v autu. Druhý jmenovaný mohl pouze bezradně rozhodit ruce.
33'
Následný přímý kop nebyl pro Drobného nebezpečný, Mangabeirova hlavička skončila vedle jeho brány.
33'
Máme tu druhou žlutou kartu pro českobudějovické, za zákrok na Herce si ji prohlédl Benjamin Čolić.
32'
Centr na první tyč, míč bleskově skončil mimo hrací plochu. Domácí reklamovali další roh, tentokrát z toho ale bude pouze odkop od Drobného branky.
31'
Po následném rohu se míč dostal k Mangabeirovi, jeho pohotovou ránu ale Čolić srazil na další roh.
30'
Čmelík si obhodil Talovierova a Drobný předvedl povedený zákrok
30'
O mnoho nebezpečněji vypadala střela domácího Čmelíka přes Talovierova a Drobný musel vyrážet na roh!
28'
Havelkova rána prolétla nad břevnem Ciupovi brány
28'
Krátký závar před Ciupov, vše vyvrcholilo střelou Králika, ten z první trefil Qoseho. Poté se ještě zpoza šestnáctky snažil Mészároš, ten už ale zakončil vysoko nad.
26'
Bartošákův centr byl hned u první tyče odvrácen, domácí se ale bleskově vrátili k míči a opět se snaží atakovat Drobného branku.
25'
Už se zase hrálo na opačné straně, Herc si to nachystal na technickou ránu, jeho pokus byl však hosty sražen na roh.
24'
Další centr od Mršiće, v tuto chvíli ale míč pouze prolétl pokutovým územím a skončil mimo hrací plochu.
23'
Mršić tlačil z levého křídla míč do pokutového území, Ciupa si ale hlasitě křikl a neměl problém zakročit.
21'
Po několika akčnějších minutách tu teď máme lehčí útlum, stále ale platí, že lépe to jde domácím.
19'
Hosté se dostali do protiútoku, jenže zase bez úspěchu, neboť Novák si při zpracování pomohl rukou.
18'
Míč si na přímý kop z levé strany postavil Qose, tomu to ale vůbec nesedlo a jeho pokus prolétl několik metrů nad Drobného brankou.
17'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Bartošáka ji dostal hostující Karol Mészáros.
16'
Patrik Brandner dostal přihrávku do běhu a už to vypadalo, že i odcentruje, jenže kousek od vápna mu byl míč čistým skluzem odebrán od kopaček.
15'
Papadopulos nakopl míč dopředu, na Čmelíka to ale bylo až moc prudké a pas skončil mimo hrací plochu.
13'
Rozhodčí Dubranský si ještě nechal celou situaci v pokutovém území překontrolovat, zda se nekonal ofsajd, po chvíli byl ale gól definitivně uznán.
11'
Odražený míč od Šindeláře našel Herce, který levačkou zakončil přesně, 2:0
11'
Už je to o dvě branky! Po centru od rohového praporku vznikl před Drobným pěkný zmatek, míč se několikrát odrazil, až jej Šindelář posunul doleva na volného CHRISTIÁNA HERCE a tomu se povedlo gólmana Dynama nekompromisně prostřelit – 2:0.
10'
Mikuš se už chystal centrovat z pravé strany, na poslední chvíli mu ale míč odkopl Králik a je tu roh pro Karvinou.
9'
Byla tu střela z dálky, Mršićův pokus z dálky byl navíc tečován, Ciupa si ale zvládl poradit.
8'
Tohle ne ní pro hostující tým ten nejlepší začátek, po šanci sami inkasovali a musí se snažit o co nejrychlejší vyrovnání.
7'
Qose krásnou ranou zpoza vápna poslal domácí do vedení, 1:0
7'
A je tu gól! Chybná rozehrávka hostů znamenala rychlý návrat před vápno budějovických, Herc přiklepl doleva a KRISTI QOSE svou ranou ze střední vzdálenosti zamířil přesně k pravé Drobného tyči – 1:0.
7'
Tohle vypadalo slibně. Na pravé straně se k centru po zemi dostal Čmelík, Mikušova patička pak skončila u Drobného.
6'
Tak ani tady to neklaplo, míč skončil mim hrací plochu a Ciupa si chystá odkop.
5'
Vysoký oblouček Eduarda Santose skončil až u Drobného, ten už posílá spoluhráče do protiútoku.
4'
Až teď našel Čmelík Papadopulose, ten ale byl ve středu těsně atakován a o míč přišel.
3'
České Budějovice jsou v úvodu aktivní, soupeře zatím nepustili na delší dobu k míči.
2'
Hned v úvodu se hosté dostali po dlouhém výkopu gólmana Drobného do šance, Mikušovu malou domů vystihl Mészáros, ten udělal Ciupovii kličku, jenže z ostrého úhlu trefil pouze boční síť branky.
1'

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák – Qose, Mangabeira – Čmelík, Ostrák, Herc – Papadopulos (C).
Náhradníci: Bolek – Smrž, Haša, Jursa, S. Dramé, Janečka, Siňavskij.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Talovierov, Králik, P. Novák – Havelka, Čavoš (C) – Mészáros, Javorek, Mršić – Brandner.
Náhradníci: Vorel – L. Havel, Alvir, Diop, Kladrubský, Jánošík, M. Valenta.

Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Dohnálek.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Městském stadionu Karviná začne v 16 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Radek Dubravský, kterému budou na pomezí asistovat Jaroslav Kubr a Jan Dohnálek.
SK Dynamo České Budějovice

Hosté jsou na tom o chlup lépe, na 11. místě mají 31 bodů, jenže s formou si teď moc netykají. Z posledních pěti ligových zápasů totiž vybojovali pouhý bod a hledají tak herní pohodu. Minulé kolo hrálo Dynamo doma s Brnem a prohrálo po gólech Texla a Růska 0:2. Dnes si tak budou chtít vylepšit chuť a pokusí se o export bodů. Trenér Horejš je dle informací pod velkým tlakem a pokud dnes v Karviné neuspěje, mohl by na své pozici skončit.

MFK Karviná

Domácí tým je v tuto chvíli na 12. místě tabulky se ziskem 30 bodů. Minulé kolo se Karviná představila doma proti Plzni a dokázala favorita celkem dost zaskočit aktivní hrou. Domácí se dostali do rychlého vedení, když se ve 13. minutě prosadil po centru z pravé strany pohotový Papadopulos. Náskok vydržel karvinským až do 52. minuty, kdy se za hosty prosadil střídající Beauguel a jelikož už poté gólmani zvládli vyřešit všechny situace, skončil zápas výsledkem 1:1.

Karviná – Brno 1:1
Bohemians – Karviná 2:0
Karviná – Olomouc 0:1
Zlín – Karviná 1:2
Karviná – Plzeň 1:1
Dobrý den, je tady FORTUNA:LIGA. Společně se podíváme na utkání 27. kola mezi týmy MFK Karviná a SK Dynamo České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.