FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Hr. Králové - 19. února 2022   15:00

Letáček – D. Kostka (43. T. Čelůstka), Hranáč, Pojezný, Cadu – Jeřábek (C) – Tischler, Vacek (90+1. F. Čihák), Solil, Jakub Rezek (77. Lupač) – L. Matějka (77. Rayan).
Markovič – T. Čelůstka, Toml, F. Čihák, Huf, Lupač, Rayan.
Petřík – Lakomý, Dohnálek
Ďolíček, Praha - Vršovice
1237 diváků
Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, Leibl (90+4. Kodeš) – Mejdr, Kučera, J. Rada, F. Novotný (46. Rybička) – Prekop (61. Kubala), Vašulín, Vlkanova (C).
Vízek – Soukeník, Rybička, Kubala, Harazim, Kodeš, F. Čech.
Fendrich

SESTŘIH: Pardubice - Hradec 0:0. Místo gólu vyloučení. Přesilovku hosté nevyužili

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.
Konec zápasu! Hradec Králové nedokázal využít přesilovku, která trvala přes hodinu. V zápase si nakonec nepřipsal ani jednu střelu na branku, v tomto ohledu domácí byli úspěšnější. Na góly to ale skončilo 0:0, oba týmy si tak připisují po bodu.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Petr Kodeš.
90+3'
Domácí trenér brankářů Martin Shejbal (FK Pardubice) uviděl žlutou kartu za to, že odkopl balón.
90+1'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Filip Čihák.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Za zdržování při odkopu od brány vidí žlutou kartu Jiří Letáček (FK Pardubice).
89'
Vašulín z otočky nepřesný
89'
Daniel Vašulín si zpracoval centr Jakuba Klímy a z otočky vypálil, ani on ale bránu netrefil. Jiří Letáček nemusel dnes zasahovat proti žádné z hradeckých střel.
88'
Domácí fotbalisté získali balón na své polovině a šli do rychlého protiútoku. Po přihrávce Solila střílel Izraelec Rayan, branku netrefil.
87'
Přihrávku ve vápně soupeře dostal Kamil Vacek, u něj ale celá akce Pardubic skončila.
85'
Domácí Rayan nyní špatně přihrál a založil tak útok Hradce. Ten sám o sobě nebezpečný nebyl, hosté ale budou mít roh.
84'
Kubala po zemi vzdálenější tyč nenašel
84'
Filip Kubala tentokrát zakončil pravou nohou, výsledek ale byl stejný. Míč se pouze dokutálel vedle domácí svatyně.
83'
Jakub Kučera napřáhl ke střele z dálky. Jiří Letáček se sice po míči natahoval, ale vůbec nemusel. Hostujcíí hráč totiž nezamířil přesně.
81'
Adam Lupač se poprvé v utkání zapojil do akce. Na své polovině převzal balón a zavezl ho až k pokutovému území hostů, kde získal aut.
80'
Cadu chtěl vyslat jednoho ze spoluhráčů po pravé lajně, Rayan s Tischlerem se ale nepohodli a za balónem tak neběžel ani jeden.
79'
Centrovaný míč z kopačky Jakuba Klímy nebyl vůbec přesný a v klidu si pro něj došel brankář Jiří Letáček.
77'
Karel Pojezný sice pěkně našel na pravém křídle Cadua, ten ale nebyl na balón připravený a tak si ho nezvládl zpracovat.
77'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Adam Lupač.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Ameer Rayan.
76'
Rybička těsně minul zadní tyč
76'
Petr Rybička posunul míč Mejdrovi a následně byl právě on adresátem přesného centru, rychlé zakončení hostujícího útočníka ale skončilo vedle.
75'
Rychlý protiútok domácích po pravé straně. Cadu už mohl střílet, našel ale ještě vlevo volného Jakuba Rezka. Ten vyslal slabou střelu, která se nakonec otřela o vnější stranu tyče.
74'
Rezkova střela skončila na tyči
74'
Vlkanova sice dloubáčkem našel v pokutovém území soupeře Rybičku, ten ale v těžké pozici nedokázal dostat míč pod kontrolu.
72'
Znovu v akci Mejdr, tentokrát jeho centr přesný nebyl. Cadu poté neměl jinou možnost, než odkopnout míč co nejdál od své brány.
71'
Kubalova sražená rána skončila na rohu
71'
Jan Mejdr si na svých zádech podržel dotírajícího obránce a našel spoluhráče, jehož střela byla tečována na roh.
71'
Čelůstkův balón, který mířil k zadní tyči, byl až příliš dlouhý. Robin Hranáč se po něm znovu natahoval marně.
70'
Petr Rybička (FC Hradec Králové) fauloval domácího Tomáše Solila a proti svému bývalému klubu tak dostává žlutou kartu.
69'
Robini Hranáč sice dělal co mohl, míč ale nestihl odkopnout do autu. Votroci tak budou mít výhodu rohového kopu.
67'
Jan Mejdr se snad poprvé v druhé půli dostal k centru. Prudký přízemní balón před bránou ale odvrátil obránce, který posléze byl faulován.
66'
Po rychlé akci na levém křídle se do pokutového území Hradce s balónem dostal Tomáš Solil, připraveného Krále neobešel.
66'
Dnešní utkání sleduje 1237 diváků.
65'
Jakub Rada nyní nabádá své spoluhráči, aby hráli trpělivěji. Právě trpělivost hostům schází, v útoku rychle přišli o balón a Král poté fauloval Matějku.
64'
Cadu si vyměnil balón s Emilem Tischlerem a dostal se do zakončení, Michal Leibl ho ale těsně bránil a nenechal míč projít na svou bránu.
62'
Filip Kubala se hned minutu po nástupu na hřiště odhodlal k zakončení, z hranice půlkruhu u vápna Pardubic ale trefil jen soupeře.
61'
Jakub Kučera poslal dlouhý aut před domácí branku, obrana si ale poradila. Následný odkop na půlce sebral Jan Král.
61'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Filip Kubala.
60'
Rada v pokutovém území soupeře posunul míč na Vašulína, ten se ale nedostal do zakončení přes obránce.
58'
Tomáš Solil zkusil překvapit dalekonosnou střelou, ta ale skončila na tramvajové zastávce v přilehlé ulici.
58'
Centr Čelůstky propadl až na zadní tyč. Tam byl Karel Pojezný, který centrem našel svého parťáka ze středu obrany Robina Hranáče, jeho zakončení z těžké pozice Fendrich chytil.
56'
Hradci zatím početní výhoda moc nepomáhá, Pardubice jsou aktivní i v deseti. Cadu nyní na pravém křídle vybojoval rohový kop.
54'
Cadu byl odstrčen v souboji o balón Vlkanovou, Jan Petřík ale faul neviděl. Votroci tak mohou jít dopředu.
52'
Kamil Vacek nyní prodal své zkušenosti, když si v těžké pozici u postranní čáry pokryl balón a následně vybojoval alespoň autové vhazování.
51'
Jakub Klíma, který za sebou má půlrok v pardubickém dresu, nyní rozehrál jen do autu a pomohl tak svým bývalým spoluhráčům.
50'
Letáček sice nejprve trestuhodně rozehrál a daroval míč Hradci, ten ale nedokázal nic vytvořit a tak mohou znovu hrát domácí.
49'
Balón se po odvráceném rohu vrátil na nohu Čelůstky, kterého napodruhé nepustil k centru Erik Prekop.
48'
Lukáš Matějka nenechal Jana Krále v klidu odehrát balón a donutil ho zahrát na rohový kop, který rozehraje Čelůstka.
47'
Jakub Kučera na polovině soupeře nezpracoval přihrávku ideálně a při snaze získat míč zpět fauloval Kamila Vacka.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Petr Rybička.
46'
První poločas je u konce. Herně navrch měli rozhodně hostující fotbalisté, byly to ale Pardubice, které se dostaly do vedení. Přesně k tyč zakončil Jan Jeřábek, jeho gól ale uznán nebyl. Všemu předcházel totiž právě faul domácího kapitána, který navíc k překvapení všech na stadionu viděl červenou kartu. Domácí tak dohrávají v deseti.
45+4'
45+2'
Hosté to nyní zkoušeli po zemi, kolmá přihrávka Jakuba Rady ale neskončila u nikoho z hostů.
45'
Filip Novotný (FC Hradec Králové) zastavil nadějný průnik Cadua nedovoleně a i on vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
44'
Další kontroverzní rozhodnutí ve prospěch hostů, Kamil Vacek (FK Pardubice) skluzem trefil míč, i tak to ale bylo posouzeno jako faul a domácí záložník dostává žlutou kartu.
43'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Tomáš Čelůstka.
42'
Další komplikace pro domácí tým, na trávník ulehl Dominik Kostka, který má nějaký zdravotní problém.
42'
Na centr Filipa Novotného z levé strany si sice naskočil Erik Prekop, do prostoru brány ale nezamířil.
39'
Na odkop od brány v podání Jiřího Letáčka neměl nárok nikdo z pardubických fotbalistů a tak se balón dostal k hostům, ani oni ale dlouhým nákopem nebyli přesní.
37'
Cadu spálil tutovku
37'
I v deseti lidech se ale Pardubice nevzdávají. Jakub Rezek na levém křídle podržel balón a počkal na náběh spoluhráče. O míč si nakonec řekl Cadu, jeho zakončení z dobré pozice ale šlo jen doprostřed brány.
36'
Hostující fotbalisté nyní drželi balón na své polovině a čekali na možnost jít dopředu. Ta nakonec přišla, na pravé straně domácí obrany ale Hradec neprošel.
32'
Hradec pokračuje v útočném snažení, kolmá přihrávka Jakuba Kučery na Jana Mejdra ale byla až příliš prudká a tak se nedostala k pravému obránci hostů.
31'
Radův přímák poškádlil Letáčka
31'
Další rozhodnutí rozhodčího, které se domácím nelíbí. Hosté poté měli volný kop z pravé strany, po kterém zakročil Jiří Letáček.
29'
Neskutečné, gól Jana Jeřábka (FK Pardubice) neplatí a domácí kapitán navíc dostává červenou kartu! Muselo to být za faul po zahrání volného kopu.
27'
Hlavní rozhodčí Petřík ještě celou situaci konzultuje s kolegy u videa.
25'
Jeřábkův gól neplatil, naopak právě on dostal červenou!
25'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí zatím sice nebyli lepším týmem, nyní se ale dostávají do vedení! Přímé kop byl zahraný na Tischlera, jeho centr se však neujal. Útok Pardubic ovšem pokračoval a po přihrávce z pravé strany zakončil přesně k přední tyči JAN JEŘÁBEK!
24'
Pardubice se snad poprvé na delší časový úsek usadily na polovině soupeře. Skvěle to nyní udělal Robin Hranáč, který sice riskantně vyvezl balón, obehrál ale tři soupeře a následně byl faulován.
22'
Druhý pokus Tomáše Solila mezi tři tyče. Nyní vyslal sice slabou střelu po zemi, Vilém Fendrich si ale musel dávat pozor, stav trávníku totiž není ideální. Nakonec si však poradil.
21'
Pardubáci nyní sice aktivně napadali na polovině soupeře, míč ale nezískali. Michal Leibl totiž chytře zahrál o Tischlera a Votroci mají aut.
20'
Další zbytečná ztráta domácích. Nyní nepřesně přihrál Kamil Vacek a Hradec zakládá další akci po levé straně.
18'
Jakub Rezek se chce proti svému bývalému klubu ukázat, nyní to ale až moc uspěchal. Ukázal sice dobrou rychlost, přihrávka ovšem svého adresáta nenašla.
17'
Jan Mejdr byl podruhé během pár desítek sekund faulovaný u postranní čáry. Hosté poté měli zajímavou standardku, ani poté ale Letáček nemusel zasahovat.
15'
Solil v šanci, hosty podržel Fendrich
15'
A z rychle zahraného rohu nakrátko domácí poprvé ohrozili branku. Centr Cadua našel hlavu Tomáše Solila, který ovšem nasměřoval míč jen doprostřed branky, kde byl Fendrich.
15'
I Pardubice budou mít k dispozici první roh. Z hranice vápna totiž vystřelil Rezek, obránce míč tečoval mimo tři tyče.
14'
Votroci se pokusili překvapit rozehrávkou, Jakub Rada ale pod narážečce od Vlkanvoy mířil jen do zdi.
12'
Karel Pojezný (FK Pardubice) se pokusil zpracovat těžký balón, který padal z výšky. To se mu ale nepodařilo, poté navíc podklouzl a fauloval soupeře, za což vidí žlutou kartu.
11'
K nohám Adama Vlkanovy se odrazil balón po jeho vlastním rohovém kopu, ani druhý pokus o nebezpečný centr ovšem nepřešel přes dobře postavené obránce Pardubic.
10'
Ex-hradecký Jakub Rezek sice pěkně vyvezl balón od poloviny hřiště až před pokutové území soupeře, tam ale nepřihrál přesně a hosté se tak znovu bez problémů ubránili.
9'
Podobně nyní váhal s rozehrávkou i domácí Karel Pojezný, bylo to ale o poznání dál od vlastní branky. Pardubice rozehrávají z autu.
7'
Ti míč poslali až na Viléma Fendricha. Ten váhal s rozehrávkou a balón následně nakopl do napadajícího Tomáše Solila a brankář hostů může být rád, že z toho nebyla nebezpečná příležitost.
7'
Další akce hráčů v červenobílém, která začala dlouhým nákopem. Ten si tentokrát úspěšně zpracoval Lukáš Matějka, po odrazu od Tischlera ale znovu mohou hrát hosté.
6'
Na druhé straně se Pardubice vůbec poprvé dostaly na polovinu soupeře, tam ale míč ztratil Matějka a tak znovu mohou hrát hosté.
5'
Michal Leibl se na levém křídle dostal s míčem přes bránícího hráče domácího týmu, jeho následný centr lapil Jiří Letáček.
4'
Zatím se hraje pouze na polovině týmu z Pardubic, Hradec začal aktivně a nepouští svého soupeře k balónu.
2'
Hostující kapitán Vlkanova se po odvráceném rohu dostal k míči a chtěl vystřelit, obrana mu to však nedovolila. Vlkanova se následně dožadoval penalty, ta ale nepřichází.
2'
Na začátku druhé minuty hosté nastartovali akci po levé straně, kde centr Adama Vlkanovy srazil na první rohový kop zápasu Robin Hranáč.
1'
Cadu, který dnes netradičně nastoupil na levém kraji pardubické obrany, nejprve trochu podcenil míč, který letěl na jeho stranu, nakonec ale přes sebe nepustil Prekopa.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Pardubice v tradiční červenobílé kombinaci, Hradec Králové nastoupí celý v černém.

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Hranáč, Pojezný, Cadu – Jeřábek (C) – Tischler, Vacek, Solil, Jakub Rezek – L. Matějka.
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Toml, F. Čihák, Huf, Lupač, Rayan.

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, Kučera, J. Rada, F. Novotný – Prekop, Vašulín, Vlkanova (C).
Náhradníci: Vízek – Soukeník, Rybička, Kubala, Harazim, Kodeš, F. Čech.

Rozhodčí: Petřík – Lakomý, Dohnálek.
Hradec Králové žádnou karanténu řešit nemusel a už má za sebou několik soutěžních zápasů. Votroci načali jaro v Plzni, kde padli těsně 0:1. Poté v Mladé Boleslavi přivítali České Budějovice, proti kterým se sice dvakrát trefil středopolař Jakub Rada, na tři body to ale nestačilo. Východočeši ale stále mohou být spokojeni, v tabulce jsou totiž stále v horní polovině a navíc v týdnu postoupili do semifinále MOL cupu, když v úterý v prodloužení vyřadili Bohemians.

V zimním přestupovém období Hradec nijak extra neposiloval. Přišly jen dvě posily – obě z druhé ligy. A to útočník Petr Rybička z Chrudimi a záložník Jakub Kučera z Líšně.
Pro Pardubice bude dnešní východočeské derby vůbec prvním ligovým utkáním po zimní pauze. Po úspěšné generálce s Duklou, kterou Pardubáci porazili 4:1, totiž musel celý tým do karantény kvůli nákaze Norovirem. Nyní ale už jsou v pořádku a jsou připraveni na první soutěžní utkání v tomto roce.

Do toho už můžou nastoupit nové posily. Mezi ty patří například Kamil Vacek, dvojnásobný mistr ligy se Spartou, nebo mladí stopeři Robin Hranáč a Karel Pojezný, kteří přišli na hostování. Ze Slovácka rovněž na hostování přišel Jakub Rezek, který se dnes bude obzvláště chtít ukázat – ještě na podzim totiž působil právě v dresu Hradce Králové.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 22. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Hradec Králové. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.