FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bohemians - 20. února 2022   18:00

Slavia
43' Olayinka (Bah)
1:0
(1:0)

O. Kolář – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek (79. Talovierov), Ševčík (49. Madsen) – Schranz (46. Traoré), Plavšić, Olayinka – Tecl (C) (66. Fila).
Mandous – Talovierov, Fila, Sor, Madsen, Traoré, Pudil.
Machálek – Paták, Mokrusch
Eden Aréna, Praha-Vršovice
9682 diváků
Valeš – Köstl, Bederka, Křapka (87. D. Hašek) – M. Dostál, Mareček (73. Ugwu), Jindřišek (C) (87. Nazarov), Květ (60. Vaníček), J. Kovařík (73. Bartek) – Puškáč, Hronek.
Bačkovský – Bartek, Vondra, D. Hašek, Ugwu, Nazarov, Vaníček.
Valeš

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Sešívaní se vrací do čela, derby rozhodl Olayinka

To už je z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Slávisté zvítězili ve vršovickém derby, ale proti Bohemians to dnes neměli jednoduché. Hosté bojovali, podali dobrý výkon a celku, který se po dnešku vrátil do čela tabulky, nic neusnadnili. Zápas rozhodla gólová situace ve 43. minutě, kdy Bahův centr zužitkoval Peter Olayinka. Klokani si pak vytvořili největší šanci na vyrovnání v úvodu druhé půle, kdy Puškáčovu hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Kolář. Na straně sešívaných pak neproměnil únik Tecl a v samotném závěru VAR odvolal gól Traorého pro předchozí ofsajd Fily.
90'
Traoré napotřetí dorazil míč do sítě, ale Fila byl v ofsajdu
90+5'
90+5'
Domácí drží míč v blízkosti rohového praporku. Zdá se, že Slavia už tři body nepustí.
90+3'
Podle signalizace by měl sudí nastavit tři minuty, ovšem z toho se minimálně dvě minuty se nehrálo kvůli VARu.
90+2'
Domácí gól ale neplatí! Situaci ještě přezkoumal VAR, který odhalil ofsajd Daniela Fily!
90'
Srdjan Plavšić nahrál míč na střed Traorému, který z nějakých 20 metrů vypálil. Valeš balón neudržel v rukavicích a k dorážce se tak dostal nejprve Daniel Fila. Ten sice neskóroval, ovšem balón dostal přes brankáře Bohemians alespoň do malého vápna a tam ho dokopl do sítě Ibrahim Traoré. Situaci ale ještě bude řešit VAR...
88'
Traoré nahrával z levé strany pokutového území před bránu Madsenovi. Ten chtěl ještě vylepšovat pozici přihrávkou na malé vápno, což hosté nedovolili a odvrátili hrací předmět na roh.

Utkání sleduje 9682 diváků.
88'
Bederka zastavil akci Slavie faulem. Domácí tak mohou nadále držet míč na útočné polovině.
87'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Jevgenij Nazarov.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Dominik Hašek.
85'
Domácí zahrávali rohový kop. Míč tečoval jeden z bránících hráčů na přední tyči, a i proto ho nikdo z nabíhajících slávistů nezasáhl.
84'
Na hrací ploše zůstal ležet Josef Jindřišek, kterého trefil do hlavy svým centrem Oscar. Rozhodčí tak raději přerušil hru. Hostující kapitán musí alespoň na chvíli za postranní čáru.
82'
Míč propadl doleva na Daniela Filu. Nedávná posila domácích pak odcentrovala, ovšem před Traorém stačil zasáhnout Valeš.
81'
Skvělá Plavšičova a Bahova práce, ale na zadní tyči nikdo nebyl
81'
Alexander Bah si srovnal míč na slabší levačku a byla z toho nepřesná střela z hranice šestnáctky.
81'
Domácí rozehráli nakrátko. Zatím si nahrávají.
80'
Olayinka odmítl Jindřiška a poslal míč doleva na Oscara. Jeho centr nepustil před bránu Köstl, bude z toho roh pro Slavii.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Samek, přichází Maxym Talovierov.
78'
Dlouhý aut Petra Hronka domácí odvrátili. Dostál pak balón vrátil do šestnáctky, kde se pokusil akrobaticky zakončit Antonín Křapka. Přesně zdaleka nemířil, ovšem je patrné, že klokani zápas nebalí a naopak cítí šanci.
77'
Petr Hronek se pod tlakem Traorého nechal faulovat. To bylo asi nejvíc, co teď mohl pro hosty udělat.
76'
Josef Jindřišek chtěl domácí překvapit přímou střelou, možná se snažil zeď podstřelit, ovšem to se mu nepovedlo. Balón se k němu poté odrazil zpět, ovšem z levačky kapitána Bohemians pak vzešel nepovedený centr.
75'
Olayinka poslal k zemi Davida Barteka. Hosté budou zahrávat poměrně zajímavou standardku z levé strany.
74'
Rozhodčí viděl faul Fily na Dostála. Hosté rozehrávají z poloviny hřiště.
73'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází David Bartek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Michael Ugwu.
72'
Bude se opět ošetřovat. Olayinka svedl u postranní čáry souboj s Hronkem, ze kterého odpadl a zůstává ležet v bolestech na hřišti.
70'
Ve vzdušném souboji se srazili hlavami David Puškáč a Aihan Ousou. Nebylo to nic příjemného, ale oba hráči budou v pořádku.
69'
Na centr Samka ze standardní situace si naskočil Peter Olayinka. Jeho slabou hlavičku v pohodě pokryl Valeš.
68'
Mads Emil Madsen centroval z levé strany. Balón se v pokutovém území odrazil od jednoho ze slávistů tak, že ho mohli hosté odkopnout.
66'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Daniel Fila.
65'
Daniel Köstl viděl žlutou kartu za zákrok na Koláře. Za následnou šarvátku pak byli potrestáni Antonín Vaníček s Danielem Samkem.
65'
Zahrával ji Jan Kovařík, který centroval na vzdálenější tyč. Odraženého balónu se pak ujal Daniel Mareček, který odcentroval. Míč lapil Kolář, jehož následně dohrál Daniel Köstl. Tento okamžik pak vyprovokoval strkanici, kdy se domácí hráči pustili do Antonína Vaníčka. Aktivní byl zejména Peter Olayinka. Uvidíme, jak rozhodčí rozdá karty...
64'
Po faulu Traorého na Vaníčka budou hosté zahrávat standardní situaci...
62'
Roman Valeš si teď nepočínal moc jistě! Brankář Bohemians vyběhl ven z pokutového území proti kolmici na Ibrahima Traorého. U míče byl dříve, ovšem následně trefil pouze hráče Slavie. Hosté mohou být rádi, že se balón od Traorého odrazil do zámezí.
60'
Krásná celoplošná akce od Kačaraby, Samek přestřelil
60'
Hosté střídají. Místo Romana Květa nastupuje Antonín Vaníček, který v týdnu předčasně ukončil hostování v Jablonci a vrátil se tak do klubu, který ho fotbalově vychoval.
60'
Přihrávku proti noze dostal Daniel Samek, který tedy vystřelil. Zpoza šestnáctky však namířil mimo.
59'
Josef Jindřišek viděl nabíhajícího Puškáče, na kterého se pokusil poslat míč. Balón však přizvedl Kačaraba až do náruče Koláře.
57'
Po centru Madsena z pravé strany vznikl v hostující šestnáctce závar. Balón se však odráží do zámezí od některého z hráčů Slavie.
57'
Nyní si na Plavšiće počíhal Antonín Krapka, který mu u postranní čáry čistě odebral balón.
56'
Kačaraba elegantně vypíchl míč před Hronkem
56'
Srdjan Plavšić dostal přihrávku na hranici pokutového území. Balón si srovnal na levačku a vypálil těsně nad!
55'
Plavšičova jedovatá rána prosvištěla těsně vedle šibenice
55'
Bederkovu rozehrávku pustil Jindřišek až na Petra Hronka. Ten se snažil vysunout Davida Puškáče, který měl ale k balónu dále než jeden z obránců Slavie.
54'
Sledujeme zatím docela akční druhý poločas. Šance si už vytvořily oba celky.
52'
Köstlův slabý pokus z první zpoza vápna si Kolář pohlídal
52'
Příležitost Slavie! Dlouhý nákop propadl mezi hostujícími obránci ke Stanislavovi Teclovi, který postupoval sám na Valeše. Ten jej ale vychytal! Následnou Teclovu dorážku pak zablokoval vracející se Bederka.
50'
Velká hrubka stoperů hostů! Tecl ale ani nadvakrát nepřekonal Valeše
50'
Další hostující zakončení. Střela Daniela Köstla směřovala doprostřed brány.
49'
Petr Ševčík nemůže pokračovat a slávisté tak museli střídat. Zahraje si Dán Mads Emil Madsen.
48'
Obrovská šance hostů! Kolář skvěle zasáhl proti Puškáčově hlavičce
48'
Z protiútoku přišla největší šance klokanů v zápase! Po centru z pravé strany se dostal na zadní tyči k hlavičce David Puškáč. Jeho zakončení nebylo moc co vytknout, ale Kolář se rychle přemístil a skvělým zákrokem domácí podržel!
48'
Zatímco je Ševčík v péči lékařů za postranní čarou, rozehráli jeho spoluhráči roh nakrátko. Srdjan Plavšić se uvolnil přes Hronka a odcentroval. Zakončovat se snažil Olayinka, který ale na rozdíl od gólové situaci Valeše neohrozil.
47'
Ještě před exekucí rohového kopu musí proběhnout ošetření Petra Ševčíka, který zůstal ležet na trávníku ve středu hřiště.
46'
Střídající Ibrahim Traoré se hned zapojil do hry. Míč nahrál na levé křídlo, odkud centroval Oscar. Balón odvrátil na roh Bederka.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
46'
První poločas vršovického derby je za námi. Fotbalisté Bohemians favoritovi dlouho statečně odolávali a s výjimkou jedovky Ševčíka, kterou vyrazil Valeš, ho nepustili do větší šance. Ve 43. minutě však sešívaní defenzivu soupeře přeci jen odemkli, když centr Baha zužitkoval šikovným usměrněním míče do sítě Peter Olayinka.
45+3'
45+2'
Domácí mladíček Daniel Samek dostal míč před pokutové území. Jeho křížná rána pak minula vzdálenější tyč!
45+1'
Tak ještě dvě minuty!
45'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby úvodního dějství. Uvidíme, kolik času sudí Machálek případně nastaví.
43'
Olayinka krásnou trefou dopravil Bahův centr do sítě! 1:0
43'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak jsem to hostům předchozím konstatováním asi zakřikl. Slavia totiž jde v závěru první půle do vedení! Na centr Alexandera Baha z pravé strany si seběhl PETER OLAYINKA, který balón šikovně usměrnil špičkou kopačky pravé nohy za bezmocného brankáře Valeše.
42'
Domácí se zatím nedokáží dostat přes dobře organizovanou hru Bohemians. Podobně tomu ale bylo i na podzim v Ďolíčku a po změně stran pak červenobílí pětkrát skórovali.
41'
Stanislav Tecl přebíral v pokutovém území míč zády k bráně. Proti přesile v zelenobílém se neprosadil. Balónu se ujal Jindřišek.
40'
Rohové kopy – 4:0
40'
Tentokrát roh slávistů. Petr Ševčík centroval na bližší tyč, hosté se opět ubránili.
38'
Standardní situace domácích. Centr Ševčíka boxoval mimo šestnáctku Valeš.
37'
Květ nachystal velkou šanci Marečkovi, který nestihl zakončit
37'
Pád Daniela Marečka v pokutovém území Slavie! Pokutový kop z toho ale nebude.
36'
Schranz na konci ťukesu s Teclem a Samkem střílel těsně vedle
36'
Stanislav Tecl získal v blízkosti pokutového území odražený míč. Následně našel Samka, který nahrával před bránu Schranzovi. Tomu zabránil v zakončení Bederka. Navíc to udělal tak, že Valeš bude rozehrávat.
36'
Aktivní Oscar si nabíhal za obranu na levé straně. Nechal si míč skočit a odcentroval. Obrana Bohemky byla připravena.
34'
Vysoké napadání Bohemians, kteří tímto způsobem pozdrželi domácí na jejich obranné polovině.
32'
Ousou by ale měl být v pořádku. Puškáč se mu přišel za své počínání i omluvit. Hlavně asi za následné došlápnutí na koleno, které po Ousouově pádu následovalo, byť to bylo s největší pravděpodobností neúmyslné.
31'
Aiham Ousou byl v běžeckém souboji s Davidem Puškáčem, který ho zezadu přistrčil. Domácí stoper poté zůstal ležet na hřišti a drží se za koleno. Puškáč za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
29'
Ševčík dostal spoustu prostoru a tečovaná rána vystrašila Valeše
29'
Z dálky vypálil Petr Ševčík a byl to hodně nebezpečný projektil! Roman Valeš musel rychle na zem a vyrazil míč do strany.
27'
Jindřišek našel Květa, který pálil mimo
27'
Hostující kapitán Josef Jindřišek nalezl přihrávkou do uličky Romana Květa. Jeho obstřel z hranice šestnáctky prolétl vedle pravé tyče z pohledu brankáře Koláře.
26'
Tohle domácí překombinovali. Po centru z pravé strany míč propadl k Oscarovi, který mohl střílet, ale místo toho ještě dával míč pod sebe Ševčíkovi. Ten byl ale rychle dostoupen a tak zase vracel doleva Oscarovi. Liberijský levý bek pak přetáhl centr.
26'
Přihrávka na Oscara byla moc dlouhá. K míči měl blíže obránce klokanů.
24'
Hosté v posledních minutách dokázali přibrzdit předtím vzrůstající tlak Slavie. Daří se jim i častěji a lépe držet balón.
22'
Peter Olayinka nezpracoval u postranní čáry těžkou přihrávku. Vhazovat bude Dostál.
21'
Květova slabá rána zpoza vápna nepřekvapila Koláře
21'
Nyní ale dobře presovali hosté. Petr Hronek se vložil do rozehrávky od obránců a míč se od něj odrazil k Romanovi Květovi. Ten to zkusil po zemi z nějakých 22 metrů a poprvé musel vážněji zasahovat Ondřej Kolář.
20'
Slávisté se tradičně prezentují nepříjemným re-presinkem. Hodně rozehrávek Bohemky končí zase na kopačkách protihráčů.
19'
Oscar vracel míč do běhu Olayinkovi, který nedokázal přesprintovat duo Köstl – Bederka. Je z toho alespoň aut pro domácí celek.
18'
Brankář Valeš nyní nepospíchal s výkopem, za což byl „odměněn“ pískotem slávistických fanoušků.
17'
První větší šance Slavie! Srdjan Plavšić odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde zakončoval polonůžkami Peter Olayinka. Balón však usměrnil nad Valešovu bránu.
16'
Olayinka střílel akrobaticky po povedeném Plavšičově centru!
16'
Oscar se musel rychle vracet, aby byl u míče dříve než dotírající Martin Dostál. To se mu povedlo, balón pak odehrál k brankáři Kolářovi.
16'
Centr od rohového praporku na zadní tyč si zelenobílí dokázali pohlídat.
15'
Po defenzivním zákroku Daniela Köstla budou domácí zahrávat rohový kop.
15'
Roman Květ vystihl přihrávku domácích. Peter Olayinka ho však vzápětí obral o balón.
14'
Hosté nedokázali udržet vpředu balón a hra se zase otáčí proti jejich bráně.
13'
Schranzova rána po narážečce s Plavšičem končí vysoko nad
13'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Ivan Schranz. Slovenský reprezentant v barvách Slavie však mířil vysoko nad.
12'
Nyní byl ale faulován Hronek. Hosté tak mohou rozehrát z klidové pozice. Toho se ujme brankář Valeš.
12'
Domácí přebírají iniciativu a přibližují se s míčem k pokutovému území soupeře.
11'
Po rohovém kopu sešívaných zakročil Martin Dostál. Ten odehrál míč do autu.
10'
Tlak Slavie. Obranu klokanů neprostřelil nejprve Peter Olayinka a po něm ani Petr Ševčík. Josef Jindřišek pak domácí snahu přerušil odkopem na roh.
8'
Oscar přebral míč na levém křídle a přízemním centrem hledal před bránu nabíhajícího Stanislava Tecla. Ten spadl po souboji s Křapkou, ale o penaltě nemůže být řeč už proto, že již Oscar byl v ofsajdu.
7'
Slávističtí stopeři nyní měli problémy s napadající dvojicí Puškáč – Hronek. Druhý jmenovaný míč vypíchl Ousouovi, ovšem balón se pak odrazil až ke Kolářovi.
6'
Hosté se zatím snaží vysoko napadat rozehrávku Slavie. Nechtějí jen vyčkávat.
4'
Domácí se ve středu hřiště vymanili z presinku Bohemians. Následně míč putoval na levé křídlo, kde byl Peter Olayinka. Ten centroval do míst, kde nebyl žádný ze spoluhráčů, navíc se ukázalo, že se nacházel v ofsajdu.
4'
Po dlouhém nákopu si sáhl na míč Ondřej Kolář. Brankář sešívaných zakládá výhozem protiakci svého týmu.
3'
Po sérii tvrdších soubojů ve středu hřiště zůstal ležet na zemi Daniel Mareček. Hosté budou rozehrávat po faulu, který byl odpískán Ševčíkovi.
2'
Do souboje s vyběhnutým brankářem Romanem Valešem šel domácí kapitán Stanislav Tecl. Ten se dopustil útočného faulu.
1'
Domácí brankář Ondřej Kolář bude mít v první půli za svými zády Tribunu sever, kde sídlí kotel Slavie.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu konečně solidně zaplněného Edenu. Tenhle derby bude mít důstojnou kulisu.
V bráně Slavie nastoupí po dlouhých čtyřech měsících Ondřej Kolář, kterého během podzimu připravil o pozici jedničky Aleš Mandous. Ten dnes zůstal jen na lavičce. Klokani poprvé v ligovém utkání představí zimní posily. V základní sestavě vyběhnou Antonín Křapka a Daniel Mareček. Na lavičce náhradníků pak figurují Dominik Hašek, Jevgenij Nazarov a také navrátilec z hostování v Jablonci Antonín Vaníček.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek, Ševčík – Schranz, Plavšić, Olayinka – Tecl (C).
Náhradníci: Mandous – Talovierov, Fila, Sor, Madsen, Traoré, Pudil.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Křapka, Köstl, Bederka – M. Dostál, Mareček, Jindřišek (C), Květ, J. Kovařík – Puškáč, Hronek.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Vondra, D. Hašek, Ugwu, Nazarov, Vaníček.

Rozhodčí: Machálek – Paták, Mokrusch.
Jako hlavní rozhodčí je na zápas delegován Jan Machálek. Tomu budou asistovat Jan Paták a Tomáš Mokrusch. Pozici čtvrtého sudího bude vykonávat Petr Hocek. Obsluhy systému VAR se pak ujmou Vít Ondráš s Jaroslavem Poživilem.
Utkání bude mít konečně i odpovídající diváckou kulisu. Dle nových epidemiologických opatření může přijít do Edenu polovina kapacity stadionu. 500 vstupenek dostali k dispozici i fanoušci hostí.
Bohemka bývala v posledních vzájemných zápasech pro Slavii tuhým oříškem. V jarní části ročníku 2019/20 dokázala v Ďolíčku zvítězit 1:0. V minulé sezóně pak odehrála slušný zápas v Edenu, kde padla 1:2 a v předposledním kole doma s již jistým mistrem ukopala bezgólovou remízu. Hodně zajímavě se vyvíjelo také první vzájemné utkání v tomto ročníku. Klokani šli totiž v první půli zásluhou Jana Chramosty do vedení, ovšem po změně stran dění na hřišti zcela ovládli slávisté. Ti otočili skóre hned pěti góly a radovali se z vysoké výhry 5:1.

První vzájemný zápas v této sezóně:

19.9. 2021: Bohemians – Slavia 1:5 (1:0)
Branky: 22. Chramosta – 56. Stanciu (pen.), 63. Lingr (Krmenčík), 65. Kuchta, 72. Krmenčík (pen.), 76. Schranz (Krmenčík)
SK Slavia Praha (2. místo, 16 – 3 – 2, skóre 52:15, 51 bodů)
Slávisté nechytili ideálně začátek jara. Nejprve doma senzačně podlehli 0:1 poslední Karviné a zmar pak dovršili v pohárovém derby, v němž s hostující Spartou prohráli 0:2. Před týdnem už následovala vydřená výhra na Slovácku, o které rozhodl jediným gólem v závěru prvního dějství Ondřej Lingr. Dosud nejlepší výkon si sešívaní schovali na čtvrteční utkání předkola play-off Konferenční ligy na hřišti tureckého Fenerbahçe, kde dokázali zvítězit 3:2 a vytvořili si tak výbornou výchozí pozici do odvety. V Turecku přitom scházel nemocný trenér Jindřich Trpišovský, za kterého úspěšně zaskočil asistent Jaroslav Köstl (jeho bratr Daniel nastupuje za Bohemians).

Nedávno byla uzavřena přestupová sága Nicolaeho Stanciua, který zamířil do čínského Wuhanu. Do Edenu naopak přišla mladoboleslavská dvojice Daniel Fila – David Jurásek (k dispozici byli už na Slovácku). Posledně jmenovaný nebude moci v neděli nastoupit kvůli žlutým kartám. Ze stejného důvodu nemůže hrát ani Jakub Hromada. Dlouhodobě mimo zůstávají Ondřej Kúdela, David Hovorka, Lukáš Provod a Jan Bořil.

Posledních 5 zápasů Slavie:
Ostrava – Slavia 3:3
Slavia – Karviná 0:1
Slavia – Sparta 0:2 (MOL Cup)
Slovácko – Slavia 0:1
Fenerbahçe – Slavia 2:3 (KL)
Bohemians Praha 1905 (12. místo, 6 – 3 – 12, skóre 28:45, 21 bodů)
Klokani neprožívají ideální sezónu. Potýkají se s kolísavými výkony, na podzim několikrát ztratili body ze slibně rozehraných duelů a nevyhnuli se ani několika debaklům. Doma podlehli 1:5 právě Slavii, byť v utkání po poločase vedli, v Plzni padli 0:6, na Spartě pak 1:5. Jaro pak svěřenci Luďka Klusáčka otevřeli porážkou 0:1 na hřišti předposledních Teplic. Tu částečně napravili domácím triumfem nad Zlínem, ovšem své fanoušky následně v úterý zase nepotěšili ve čtvrtfinále MOL Cupu, když v Mladé Boleslavi neudrželi po změně stran vedení a prohráli 1:2 v prodloužení. Zelenobílí se v tabulce nacházejí na dvanácté pozici. Na elitní desítku ztrácejí po sobotních zápasech čtyři body, na barážové příčky mají k dobru pouhé tři.

Proti Slavii nepomůže Bohemce Matěj Beran. Toho totiž poslal do Ďolíčku na hostování právě celek z Edenu. Hrát nemohou ani Martin Nový a Jan Chramosta, který musel pro svalové zranění odstoupit z duelu se Zlínem. Tomáše Necida vyřadí operace kolene zřejmě do konce sezóny a dlouhodobě mimo je stoper Lukáš Hůlka. Kouč Klusáček naopak mohl v týdnu přivítat jednu staronovou tvář. Z hostování v Jablonci se totiž vrátil křídelník Antonín Vaníček.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Sparta – Bohemians 5:1
Bohemians – Pardubice 1:2
Teplice – Bohemians 1:0
Bohemians – Zlín 1:0
Hradec – Bohemians 2:1 po prodl. (MOL Cup)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Program 22. kola FORTUNA:LIGY uzavře souboj o Vršovice. V Edenu se utkají domácí Slavia a Bohemians. Velkým favoritem derby je samozřejmě úřadující mistr a lídr tabulky, tedy sešívaní. Uvidíme, zda je hostující klokani dokáží alespoň výrazněji potrápit...