FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Ml. Boleslav - 8. srpna 2021   16:00

Pardubice
38' D. Kostka (Beran)
1:1
(1:0)
Ml. Boleslav
75' Skalák  (L. Mašek)

Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Červ (71. Sláma) – D. Kostka (85. Halász), Beran (85. Huf), Tischler – P. Černý (56. Chytil).
Letáček – Halász, Sláma, S. Šimek, Šejvl, Huf, Chytil.
Ginzel – Mokrusch, Kubr
Ďolíček, Praha - Vršovice
Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler – Ladra (75. Stránský), Dancák, Matějovský (C) (75. Smrž), Ewerton (62. Skalák) – Fila (62. L. Mašek), Milan Škoda.
Halouska – Plechatý, D. Mašek, Skalák, Stránský, L. Mašek, Smrž.

SESTŘIH: Pardubice - Mladá Boleslav 1:1. Na gól Kostky odpověděl Skalák

Ve druhém poločasu byl lepší tým Mladé Boleslavi, což také vyústilo ve vyrovnávací branky, která přišla v 75. minutě. I ve zbytku utkání hosté tlačili, na vedoucí gól se ale nezmohli.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:14.
90+2'
90+1'
David Douděra poslal zajímavý centr z pravé strany, na zadní tyči ho mimo dosah soupeře prodloužil Cadu a na aut odehrál Sláma.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
89'
Hosté mají stále více ze hry, hráči Pardubic už hrozí jen sporadicky a moc se jim nedaří udržet balón daleko od své brány.
87'
A další žlutá karta na domácí straně za skluz. Tentokrát se provinil Emil Tischler.
85'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Jan Halász.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází David Huf.
84'
Lukáš Mašek si píchl míč kolem domácích obránců a Martin Toml (FK Pardubice) udělal z pohledu domácích asi to nejlepší, co mohl. Za skluz vidí žlutou kartu.
81'
V posledních minutách jsou hosté na koni a tlačí na domácí obranu. Dominik Preisler chtěl zahrozit centrem, ten obránce protečoval na rohový kop.
78'
Tomáš Solil byl na vlastní půlce až příliš aktivní a fauloval. Vojtěch Smrž se po následném volném kopu snažil zakončit, přitom ale on sám fauloval Markoviče.
75'
Skalák zatloukl hlavou míč do sítě, 1:1
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Vojtěch Smrž.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Vojtěch Stránský.
75'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají skóre! Po centru z pravé strany na zadní tyči vracel míč před branku Lukáš Mašek a JIŘÍ SKALÁK dorazil míč do sítě! Asistence: Lukáš Mašek
74'
Kostka vymíchal Preislera a tlačil míč ke vzdálenější tyči
74'
Vypadalo to na souboj jeden na jednoho, ve kterém se ocitli Chytil a Suchý. Domácí hráč ale počkal na doplnění spoluhráčů. Dominik Kostka je dnes při chuti, ani tentokrát ale nezakončil přesně.
72'
Lukáš Mašek dostal přihrávku na pravém křídle a centroval z prvního dotyku, Tomáš Solil ho dobře přečetl a po odrazu od něj se bude kopat roh.
71'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Jiří Sláma.
70'
Další akce červenobílých, tentokrát to byl rychlý protiútok. Tomáš Čelůstka průnikovou přihrávkou našel Dominika Kostku, ten levou nohou nedokázal dát svůj druhý gól v utkání.
69'
Pardubičtí nyní trochu uklidnili hru, když drželi míč v rohu hřiště. Tomáš Solil z rohu vyběhl a snažil se ohrozit bránu Šedy, svůj gól z Olomouce ale nenapodobil.
67'
Markovič šel z brány, Skalák jeho výlet neztrestal
67'
Hráčům v modrém se nyní mohlo poštěstit, když Markovič vyběhl za balónem, který odhlavičkoval jen ke Skalákovi. Bývalý reprezentant chtěl zakončit do odkryté brány, tu ovšem přestřelil.
67'
Hostům se nyní nedaří konstruktivní rozehrávka a tak to zkouší dlouhými nákopy, i ty ale končí na kopačkách domácích fotbalistů
64'
Nový muž na trávníku, Lukáš Mašek, se hned snažil zapojit do útočného snažení Mladé Boleslavi. Ve snaze dostat se k míči ale fauloval Cadua.
62'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Lukáš Mašek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Jiří Skalák.
61'
Domácí nejprve rozehráli roh, po kterém Šeda založil protiútok. Ten za cenu žluté karty zastavil Cadu (FK Pardubice).
60'
Cadu vyhrál hlavičkový souboj proti Milanu Škodovi a založil protiútok. Mojmír Chytil se poprvé v pardubických barvách vydal dopředu, jeho centr zablokoval obránce.
59'
Škoda ve velké šanci orazítkoval tyč!
59'
Domácí se nejprve dožadovali odkopu od brány poté, co Ewerton jen tak tak stihl míč. Po několika odrazech poté zakončoval Milan Škoda, po zákroku Jakuba Markoviče se míč od tyče dokutálel na roh!
56'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Mojmír Chytil.
56'
Ewerton mířil na stejnou bránu, do které dál před pár měsíci skvělý gól Slovácko. Tentokrát ale mohl být rád, že míčem nepřekopl stadion.
54'
A další faul na Tomáše Ladru, tentokrát byl viníkem Cadu. Tentokrát už to může být i na střelu, míč si tedy staví Ewerton.
54'
A další nedovolený zákrok, tentokrát z domácí strany. Lukáš Červ skluzem fauloval Ladru, přímý kop si staví Ewerton s Preislerem.
52'
Hosté se nejprve dožadovali volného kopu za údajnou ruku Čiháka, Marek Suchý (FK Mladá Boleslav) poté podkopl Pavla Černého a hostující stoper dostává žlutou kartu.
51'
Marek Matějovský byl faulován Michalem Beranem a následně rozehrál volný kop. Ten rozehrál chytře, když hledal náběh Preislera, levý bek hostů na míč nedosáhl.
48'
Cadu dlouho neměl nabídku, komu hodit aut, nakonec se ale uvolnil Pavel Černý a ten vybojoval roh.
46'
Hosté ze začátku poločasu znovu hrozí ze stran. Dominik Preisler vlevo dostal hodně času a vyslal nepříjemný centr, který odhlavičkoval Martin Toml na roh.
46'
První půle utkání mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví je u konce. Začátek zápasu měli pod kontrolou hosté, žádnou velkou příležitost si ale nepřipsali. A tak je po průnikové přihrávce Berana a přesném zakončení Kostky skóre 1:0 pro Pardubice.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Mladé Boleslavi se zatím nedaří dostat se po inkasované brance zpět do zápasu. Nyní to centrem zleva zkoušel Preisler, míč odvrátil Čihák.
38'
Skvělou souhru domácích perfektně zakončil Kostka, 1:0
38'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí fotbalisté jdou do vedení! Vše začalo u Pavla Černého, který si pokryl obránce na zádech a dostal míč na Michala Berana. Ten skvělou přihrávkou našel za obranou DOMINIKA KOSTKU a na jeho zakončení byl Jan Šeda krátký! Asistence: Michal Beran.
36'
Milan Škoda lehce před polovinou hřiště tvrdě přejel Lukáše Červa a je z toho další volný kop pro Pardubice.
32'
Červ obešel Douděru, pak mířil jen do Šedy
32'
Obrana Mladé Boleslavi odvrátila volný kop Cadua jen k Lukáši Červovi. Ten se i přes faul dostal přes Douděru, přízemní centr ale vystihl Jan Šeda.
31'
Pavel Černý znovu prokázal své zkušenosti. Přečetl úmysl soupeře, předskočil ho a nechal se faulovat.
27'
Po faulu Škody na Cadua o pravé postranní čáry rozehrávali domácí volný kop. Tomáš Čelůstka posadil míč na hlavu Pavla Černého, ten nedokázal ohrozit bránu velkou razancí a jeho hlavičku tak Šeda v klidu zlikvidoval.
25'
Preisler se vřítil do vápna a vypálil nad
25'
Ladrův přízemní centr z pravé strany se neujal, hosté ale pokračovali v útočné akci. Míč dostal u pokutového území Pardubic Dominik Preisler, který to vzal na sebe, jeho zakončení ale domácí bránu neohrozilo.
23'
Emil TIschler si zpracoval přihrávku zády k bráně a předal balón Michalu Beranovi. Ten napřáhl ke střele, místo brány ale trefil jen fotografy o rohového praporku.
21'
Cadu v protiútoku domácích dostal míč, ten se mu ale zamotal mezi nohy, a tak šla dopředu Mladá Boleslav. Její hráči se znovu snažili prosadit po centru ze strany, s tím si ovšem poradil Markovič.
19'
Znovu spolupráce Preislera s Ewertonem. Tentokrát se k centru z brankové čáry dostal Brazilec, balón ale zastavil Lukáš Červ.
18'
Dominik Kostka se přiznal k teči balónu a místo autu pro Pardubice budou rozehrávat hosté.
16'
Fila ve slibné šanci nastřelil Markoviče
16'
Jakub Markovič předvedl první úspěšný zákrok v dnešním utkání. Daniel Fila dostal přihrávku v pokutovém území a vyslal přízemní střelu, se kterou si gólman Pardubic poradil.
14'
Marek Matějovský znovu ukázal skvělou kopací techniku, když lobem za obranu hledal náběh Douděry. Před ním zakročil hlavou Čelůstka, bude se tedy kopat roh.
13'
Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav) zatáhl za záchrannou brzdu, když nedovoleně zastavil Michala Berana. Domácí fotbalista šel do přečíslení, a tak Dancák dostává žlutou kartu.
12'
Po kratší odmlce nyní útočí i Mladá Boleslav. Ewerton posouval míč do tandemu na Preislera, který ani tentokrát nenašel nikoho v modrém.
10'
Tentokrát se k centru z pravé strany dostal Michal Beran. Tečovaný balón ale znovu odvrátil bývalý reprezentant Suchý.
8'
Dominik Preisler poslal centr do pokutového území z levé strany. Míč nikdo netečoval a to trochu překvapilo Jakuba Markoviče, který míč dokázal vyrazit.
6'
Domácí fotbalisté se nyní dostali z obtížné pozice na pravém křídle. Hned dva centry v rychlém sledu letěly k Pavlu Černému, s ním si ovšem poradil Marek Suchý.
4'
Nyní to vypadalo na rychlý protiútok Pardubic. Pavel Černý vybojoval míč a posunul ho na Červa. Debutant v dresu domácích chtěl najít na pravé straně Cadua, na něj byla přihrávka příliš dlouhá.
3'
V úvodních minutách mají míč na kopačkách pouze fotbalisté Mladé Boleslavi. Ti to nyní zkoušeli z levé strany po autovém vhazování, to domácí obrana odvrátila.
1'
Poprvé v utkání se dostal k míči Ewerton, který ještě vloni oblékal dres právě Pardubic. Chtěl přenést hru na Tomáše Ladru, přihrávka ale mířila do zámezí.
1'

FK Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Červ – D. Kostka, Beran, Tischler – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Halász, Sláma, S. Šimek, Šejvl, Huf, Chytil.

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler – Ladra, Dancák, Matějovský (C), Ewerton – Fila, Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Plechatý, D. Mašek, Skalák, Stránský, L. Mašek, Smrž.

Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kubr.
Mladá Boleslav posílila hned dvojicí bývalých reprezentantů. Jako volní hráči totiž přišel útočník Milan Škoda, který volní působil v Rizesporu, a Marek Suchý, jenž působil v Augsburgu. Na hostování právě z Pardubic se vrátil šikovný křídelník Ewerton, z východu Čech rovněž přišel Ladislav Mužík. Na hostování s pražských S poté přišlo stoperské duo Karafiát – Plechatý.
Pardubice udělaly v létě několik změn v hráčskou kádru. Největšími ztrátami jsou odchody Michalů Hlavatého a Surzyna. První jmenovaný se vrátil z hostování do Plzně, Surzyn poté odešel do Jablonce. Právě Michala Hlavatého má nahradit jeho jmenovec Beran, který přišel na hostování ze Slavie. V posledních dnech byl navíc dotáhnuto hostování Mojmíra Chytila z Olomouce.
Vítejte u on-line přenosu ze zapasu 3. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FK Mladá Boleslav. Úvodní výkop je naplánován na 16:00..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.