FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Liberec - 20. dubna 2022   18:00

Slovácko
40' Jurečka  • 62' Jurečka
2:0
(1:0)

Borek – Reinberk (83. Vecheta), Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, Havlík – M. Petržela (66. Tomič), Jurečka (83. Ljovin), Holzer (66. Šimko) – Cicilia (90+4. Juroška).
Drobisz – Divíšek, Ljovin, Vecheta, Šimko, Juroška, Tomič.
M. Křepský – J. Bureš, K. Mikeska
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3068 diváků
Vliegen – Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Michal, Havelka (80. Stoch) – Jan Matoušek (76. Tupta), Ch. Frýdek (59. Rondić), Višinský (59. Ghali) – Júsuf Hilál (59. Rabušic).
Knobloch – Ghali, Rabušic, Rondić, Stoch, Prebsl, Tupta.

SESTŘIH: Slovácko - Liberec 2:0. Triumf domácích řídil z penalt Jurečka

Slovácko poráží v posledním kole základní části Slovan Liberec 2:0 po proměněných dvou pokutových kopech Václava Jurečky. I ve druhém poločase si nejprve domácí vypracovali šanci Ciciliou, kterému nebylo dnes přáno, aby vstřelil branku. Po hodině hry sudí Křepský odpískal druhý pokutový kop za ruku Michala, Václav Jurečka se nemýlil, hostující trenér postupně nasadil do hry všechny útočníky, ale ke vstřelení kontaktní branky to nevedlo, hosté si na konci zápasu vypracovali šanci Mikulou, kterého vychytal Borek. V další pološanci se objevil Tulpa, ale jeho rána byla sražena. Slovácko jde do nadstavby ze čtvrté pozice, Liberec bude hrát prostřední skupinu.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Pavel Juroška.
90+3'
Liberec má nyní více míč na svých kopačkách a snaží se aspoň dát kontaktní branku.
90+1'
V nastaveném čase vystřelil Rabušic, jeho pokus chytil Borek.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát o čtyři minuty navíc.
90'
Mikula našel ve druhé vlně Tuptu, který z první vystřelil, ale nastřelil v nadějné pozici jen domácího hráče.
89'
Na závěr utkání ještě šance Liberce!. Rondič v pokutovém území předložil míč Mikulovi, který se snažil zakončit k tyči, toho vychytal Borek, jenž balon vytáhl na tyč.
88'
Střelu Mikuly vytěsnil na roh brankář Borek
88'
Hra je nyní kouskována fauly, teď se proti pravidlům provinil Cicilia.
86'
Vladislav Ljovin fauloval na polovině Liberce a viděl hned žlutou kartu.
85'
Kromě střely Júsufa Hilála moc hosté brankáře Borka neprověřili, spíše jsou to jen centry ze stran, které nemohou domácího brankáře opravdu ohrozit.
83'
Havlíkův centr hosté odvrátili na hranici vápna, odkud se balon zase vrátil do pokutového území, už se snažil zakončit Cicilia, ale u míče byl blíže Vliegen.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Vladislav Ljovin.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Filip Vecheta.
82'
V nefotbalové pozici je Reinberk, který klečí na trávníku, jeho spoluhráč Hofmann avizuje, že bude muset střídat.
81'
Centr Rabušice skoro od rohového praporku si stáhl do rukavic brankář Borek.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Miroslav Stoch.
79'
Ani teď Cicilia svou střeleckou smůlu protrhnout nedokázal
79'
Na Reinberkův centr si naběhl na přední tyč Cicilia, z volej však branku netrefil.
77'
Ghali nacentroval míč do vápna, Mikula byl lépe postavený, aby balon zasáhl, ale hrací předmět přebral Rondič, jeho rána byla zblokována.
76'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Ľubomír Tupta.
74'
Tomič chtěl přejít přes Mikulu, ale ten jej zastavil.
73'
Havlík přihrával podél vápna, ale Jurečka předběhl přihrávku a za ním se jeho spoluhráč už k míči nedostal.
70'
Ghali hlavičkoval na zadní tyči po centru Koscelníka, brankář Borek chytá.
67'
Havlík zahrál rohový kop, Rabušic balon odhlavičkoval a následně před pokutovým území sudí odpískal faul domácího hráče.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Tomič.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Patrik Šimko.
65'
Havelka zahrál rohový kop, po odraženém míči střílel Matoušek i jeho rána byla zblokována.
64'
Petržela si narazil míč s Ciciliou, který mu jej vrátil, nabíhající Jurečka si řekl o míč, ale Gebre Selassie míč na poslední chvíli balon zasáhl.
62'
Jurečka se znovu nemýlil a zvýšil náskok domácích, 2:0!
62'
Slovácko právě vstřelilo branku!
I druhou penaltu zahrál VÁCLAV JUREČKA, který podruhé proměňuje. Střelu opět namířil přesně k pravé tyči, brankář šel na opačnou stranu, domácí forvard už se osamostatňuje v tabulce střelců.
61'
Slovácko bude kopat druhý pokutový kop, když Havlík nastřelil ruku Michala!
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Ahmad Ghali.
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Imad Rondić.
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.
57'
Havlík centroval z volného přímého kopu, hosté balon odvrátili, domácí byli na míči, Reinberk si vyměnil míč s Daníčkem, poté centroval, jeho rána byla sražena k Daníčkovi, který nacentroval na zadní tyči, kde byl Cicilia, ten zblízka nepřekonal Vliegena.
56'
Cicilia kolmicí vysílal Jurečku, kterého fauloval před vápnem Marios Purzitidis, sudí mu bez rozmyšlení ukazuje žlutou kartu.
55'
Frýdek rozehrál volný přímý kop, odražený míč převzal Gebre Selassie a přihrál Višinskému, který vystřelil hodně nepřesně.
54'
Jan Kalabiška fauloval u postranní čáry Koscelníka za cenu žluté karty.
53'
Jan Matoušek centroval sice do vápna, ale jen našel náruč brankáře Borka.
51'
Filip Havelka to dnes zkouší hlavně ze střední vzdálenosti, jeho druhý pokus také nezamířil mezi tři tyče.
49'
Koscelník kolmou přihrávkou vybízel Frýdka, kterého zpomalil Kalabiška a poté pozičně dobře hrající Kadlec mu nedal šanci, aby se k míči dostal.
48'
Na opačné straně útočilo Slovácko, Holzer přihrál doprava na Jurečku, který si balon hodil do vápna a pak upadl, ale sudí mu ukazuje, aby vstával.
46'
Višinský byl faulovaný Daníčkem, Slovan bude rozehrávat na polovině domácího celku.
46'
Slovácko vede po prvním poločase nad Slovanem Liberec 1:0, díky proměněné penaltě Jurečky, ze začátku utkání se hrál útočný fotbal z obou stran. Hned ze začátku utkání spálil dvě tutovky Cicilia, kterého vychytal Vliegen, hlavně ta druhá volal po brance. Také Slovan si vypracoval šanci ke skórování. Júsuf Hilal z otočky brankáře Borka nepřekonal. Také obránce Jan Kalabiška nezapomněl útočit a se objevil ve dvou šancí, ale ani v jednom případě se ze vstřelené branky nemohl radovat. Nakonec se domácí fotbalisté z ní radovali, když penaltu proměnil Jurečka.
45+1'
45'
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
45'
Petrželova střela byla zblokována k Holzerovi, který vystřelil z voleje, brankáři Slovanu balon vypadl a těsně šel vedle levé tyče. I kdyby branka padla, nebyla by uznána, jelikož Jurečka stál v ofsajdu.
44'
Cicilia v pokutovém území si hodil míč do strany a z brankové čáry centroval, do vzduchu se nejvýše vyšplhal brankář Vliegen, který balon chytil do rukavic.
42'
Nyní akce Liberce je zastavena, jelikož Matoušek fauloval Kalabišku.
40'
Jurečka bezpečně proměnil a Moravané jdou do vedení!
40'
VÁCLAV JUREČKA s přehledem proměňuje pokutový kop, když poslal brankáře na levou stranu a balon poslal přesně k tyči na opačnou stranu. Pro VÁCLAVA JUREČKU je to třináctá trefa v této sezoně, kterou se dotáhl na čelo tabulky střelců.
39'
Penalta pro domácí! Višinský strhnul k zemi Jurečku
39'
Cicilia přesunul míč na střed, kde byl Havlík, který se snažil najít Kalabišku, který ale ale nedostal míč, akce pokračovala, a Slovácko bude kopat penaltu, když stáhl Višinský v pokutovém území Reinberka, který zavíral zadní tyč.
36'
Kristian Michal sestřelil Petrželu, který se mu chystal nasadit "Zidanovku" za cenu žluté karty, před touto situací se na hřiště zpět dostal Cicilia.
34'
Rigino Cicilia nyní leží na trávníku a potřebuje lékařské ošetření.
33'
Havlík do centru dal takovou razanci, že málem ohrozit brankáře Vliegena, který musel udělat několik kroků zpátky do brány, aby situaci jistil.
31'
Teď už Kalabiška Vliegena překonal, míč ale včas zastavil Gebre
31'
A znovu Jan Kalabiška se ocitl v šanci, přehodil vybíhajícího Vliegena, balon směřující do brány vykopl před brankovou čárou Gebre Selassie.
29'
Hlavička Kalabišky si cestu do brány nenašla
29'
Petržela jemným obloučkem našel Kalabišku, který byl u míče dříve než vybíhající Vliegen, domácí obránce hlavičkoval těsně vedle levé tyče.
28'
Cicilia míč v pokutovém území udržel a přihrál jej Holzerovi, který nestřílel a posunul jej doprava na Petrželu, jehož přihrávka nebo střela skončila u brankáře Vliegena.
26'
Následně se pokusil o střelu Havelka, rána proletěla kolem brány.
26'
Višinský měl čas dát kvalitní centr, před malým vápnem jeho přihrávku odhlavičkoval Kadlec.
25'
Liberec to zkouší od zadních řad, Slovácko hostující obránce začne presovat.
22'
Havlík našel přesně sprintujícího Holzera, který si zabíhal za libereckou obranu, ten přihrál balon Reinberkovi, a akce skončila u jejího zakladatele, jemuž se nepodařila střela ze střední vzdálenosti.
22'
Slovan kombinoval na polovině Slovácka, ale vlastní chybou se připravil o ohrožení domácí branky.
19'
Višinský zkoušel pozornost Borka, který jeho pokus bez problémů chytil.
18'
Po neurovnané situaci před vápnem Slovácka vystřelil Koscelník, jeho přízemní pokus šel vedle pravé tyče.
17'
Višinský byl faulovaný na polovině Slovácka a hosté budou rozehrávat.
15'
Havlík posunul míč z rohu Petrželovi, který centroval přesně na hlavu Cicilii, ten nebyl nikým bráněn a nastřelil břevno z vrchní strany.
14'
Pohotový pokus Júsufa Borek zlikvidoval
14'
Šance Slovanu! Michal našel na hranici ofsajdu Hilála, který si míč zpracoval a z otočky vystřelil jen do prostoru, kde byl brankář Borek, který balon kryl.
13'
Ťukec na jeden dotek teď předvedli domácí hráči, Holzer se zbavil na pravé straně Mikuly, ale poté si dost před sebe předkopl míč a tak jej ztratit.
12'
Petržela se snažil proniknout přes střed hřiště, ale byl zastaven před vápnem v rámci pravidel.
10'
Koscelník zprava centroval, Frádek se natahoval po míči marně, který prosvištěl pokutovým územím.
8'
Po rohovém kopu hlavičkoval Daníček, Gebre Selassie chtěl míč odkopnout a nastřelil si jemně ruku, kterou hned Hofmann reklamoval u sudího, který ale penaltu nepíská.
7'
Po rychlé akci budou také na druhé straně zahrávat domácí standardní situaci.
6'
Od začátku střetnutí se hraje z obou stran útočný fotbal. Slovan kontruje rohový kopem, který zahrál nakrátko. Denis Višinský nacentroval míč do vápna, ale našel jen hráče Slovácka.
5'
Rigino Cicilia nyní spálil dvě šanci po sobě. V první šanci měl dostatek času si míč navést na levou nohu a tvrdě vystřelit, brankář Vliegen dobře zareagoval. Slovácko pokračovalo v kombinaci, Petržela načechral z levé strany balon přesně na hlavu slováckého forvarda, který nechal zblízka vyniknout gólmana Slovanu podruhé.
4'
A znovu Cicilia! Tetokrát musel zasahovat Vliegen
4'
Višinský se snažil prosadit na druhé straně v pokutovém území, ale nakonec se mu balon zasukoval mezi nohy a nezakončil.
3'
První dobrá kombinace Slovácka na polovině Slovanu. Akci začal Hofmann, který v pokutovém území našel Havlíka, který posunul balon na Reinberka, jenž našel Ciciliu, ten zakončil na přední tyči nad branku.
2'
Cicilia zblízka vysoko přestřelil
2'
Hofmann přes celou šíři hřiště přihrával míč Kalabiškovi, ten jen taktak stihl balon na hrací ploše.
2'
Domácí nyní kombinují na své polovině, do kombinace zapojili i brankáře Borka.
1'
Václav Jurečka jako první kopnul do míče a tím zahájil dnešní klání.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v bílých kompletech a Liberec v modrém.
-33'
Oba dva celky jsou již na zeleném pažitu a rozcvičují se.

1.FC Slovácko: Borek – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, Havlík – M. Petržela, Jurečka, Holzer – Cicilia.
Náhradníci: Drobisz – Divíšek, Ljovin, Vecheta, Šimko, Juroška, Tomič.
Trenér: Martin Svědík

FC Slovan Liberec: Vliegen – Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Michal, Havelka – Jan Matoušek, Ch. Frýdek, Višinský – Júsuf Hilál.
Náhradníci: Knobloch – Ghali, Rabušic, Rondić, Stoch, Prebsl, Tupta.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: M. Křepský – J. Bureš, K. Mikeska.
Kouč Luboš Kozel kvůli zdravotním problémům svých svěřenců udělal čtyři změny, v záloze nastoupí s Havelkou Michal, Jan Matoušek a Višinský, v útoku bude hrát dlouhán Júsuf Hilal.
Trenér Svědík udělal nucenou změnu v brance, kde nastoupí Borek, do obrany se vracejí Reinberk s Kadlece, dnes od začátku nastoupí Daníček a Cicilia. Dnes v nominaci na utkání není Kohút se Šašinkou.
Slovácko s Libercem odehrálo 36 zápasů, jen šestkrát se domácí hráči radovali z vítězství, ve 12 případech utkání skončilo dělbou bodů a 21 duelů vyhrál Slovan. Poslední dva mače skončily na Slovácku výhrou domácího mužstva v poměru 1:0 a 3:1 a předtím vyhrál Slovan v Uherském Hradišti pětkrát za sebou.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Borek – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Daníček, Havlík – Petržela, Jurečka, Holzer – Cicilia.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula – Koscelník, Tiéhi, Havelka, Frýdek, Ghali – Rondič, Rabušic.
Trenér Svědík bude muset řešit znovu změnu na brankářském postu, jelikož Filip Nguyen nebude moci nastoupit, jelikož je právě ze Slovanu ve slováckém celku na hostování, také nebude moci nastoupit Lukáš Sadílek, který bude absentovat kvůli čtyřem žlutým kartám. Do sestavy Slovácka by se měli vrátit Kadlec s Daníčkem, kteří vynechali ze stejného důvodu zápas se Spartou a brankář Borek, který zaskočí za Filipa Nguyena, dá se předpokládat, že mu znovu bude krýt záda Petr Drobisz, jelikož Fryšták ještě na zápas nebude připraven.
FC Slovan Liberec

Liberecký Slovan ještě v posledním kole bude mít o co hrát, jelikož tým má ambici dostat se do první šestky, do které vede jen výhra na Slovácku a ještě musí spoléhat na klopýtnutí Hradce a Mladé Boleslavi, se kterými má lepší bilanci. Momentálně Liberec má 37 bodů a je na osmé příčce. V minulém ligovém kole otočil nepříznivý vývoj zápasu, když prohrával od 12. minuty brankou z kopačky N'Diaye, v prvním poločase ještě stačil vyrovnat Rabušic z pokutového puntíku a druhou branku Liberce vstřelil v 60. minutě Koscelník. Karviná ještě mohla vyrovnat, ale Šehič netrefil z dobré pozice vůbec bránu.
1. FC Slovácko

Parta kolem Martina Svědíka dokončí základní část a odrazí se do nadstavby ze čtvrté pozice. Nyní mají Kadlec a spol. osmibodový náskok na pátý Baník a pokud jej neprohospodaří, tak je více než pravděpodobné, že znovu si fotbalisté Slovácka zahrají evropské poháry, jelikož ještě mají možnost vyhrát pohár MOL Cup nebo i když by prohráli, tak vítězem bude pražská Sparta, která je v tabulce na pohárovém místě. Se stejným týmem se střetli minulý víkend a na Letné modrobílí prohráli 1:3, i když si před první brankou vypracovali dvě tutové šance, nejprve zblízka nastřelil Holzer tyč a úplně osamocený Tomič z malého vápna netrefil svatyni Heči. Byla to naopak Sparta, která se ujala vedení po standardní situaci, když nákop od Dočkala prodloužil za záda Nguyena hlavou Hancko, na další změnu skóre se nečekalo dlouho, už za minutu bylo vyrovnáno, Kalabiška patičkou uvolnil v pokutovém území Holzera, jenž si míč navedl na svou slabší pravou nohu a obstřelil domácího brankáře. Nerozhodný stav však do nevydržel do poločasu, po velké hrubce Ljovina, jemuž nevyšla rozehrávka, se míče chopil Dočkal, který měl před sebou jen Nguyena, kterého prostřelil. Ve druhém poločase Slovácko muselo postupně otvírat zadní vrátka, což byla voda na mlýn svěřencům trenéra Pavla Vrby, kteří si vytvořili několik šancí. Brankář Slovácka potřetí kapituloval po standardní situaci, kterou zahrál Dočkal na hlavu Hancka, jenž prodloužil balon na zadní tyč, kde nebyl přikrytý Hložek, ten už dopravil pohodlně míč do sítě. Prohrou na pražské Letné tak skončila šestizápasová neporazitelnost Slovácka.
Příjemný středeční podvečer z Uherského Hradiště. Fotbalová liga jde do svého finiše. Vítám vás u 30. kola FORTUNA:LIGY, dnes svedou souboj fotbalisté 1. FC Slovácko a FC Slovan Liberec.