FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Zlín - 20. září 2019   18:00

Bohemians
23' M. Havel (Vaníček) • 49' M. Havel (Podaný)
2:2
(1:2)
Zlín
6' Wágner  (Folprecht) • 45+1' Mašek

Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Havel, Jindřišek (C), Vacek (46. Keita), Podaný – Vaníček (46. J. Rada), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl.
Valeš – Bartek, Nečas, Keita, J. Rada, Puškáč, Záviška.
Adámková – Kubr, M. Podaný (Denev)
Ďolíček, Praha-Vršovice
4301 diváků
S. Dostál – Fantiš, P. Buchta, Azackij, Bartošák (52. Džafić) – Mašek (90+3. Giorgadze), Folprecht, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar – Wágner (74. Železník).
Rakovan – Cedidla, Giorgadze, Džafić, Hnaníček, Nečas, Železník.
Dostál

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 2:2. Dvakrát se trefil Havel, hosté dohrávali v deseti

Ode mě je to pro dnešní večer vše, z Ďolíčku se loučím a brzy se zase budu těšit na počtenou.
Zápas je u konce. Ve druhém poločase byli jasně lepším celkem klokani, kteří také velmi rychle srovnali na 2:2 díky druhé trefě Milana Havla v utkání. V úplném závěru dokonce hráli Pražané přesilovku, ševci se však bránili výborně a žádný obrovský tlak svého soupeře nepovolili. Bohemians se tak rozchází se Zlínem smírně po remíze 2:2.
90+5'
90+4'
Hosté v závěru utkání dokonce vybojovali roh a s jeho rozehrávkou ani trochu nepospíchají.
90+3'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází Andro Giorgadze.
90+2'
Vodháněl chtěl posunout míč na levou stranu Podanému. To se mu ale vůbec nepodařilo. Po nepřesné přihrávce budou vhazovat Zlínští.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Bartek si navedl balon na střelu ze střední vzdálenosti, na poslední chvíli se domácí srdcař rozhodl pro nahrávku, což se neukázalo jako šťastné řešení. Pas za obranu Zlína neprošel.
89'
Zlínští dokonce vybojovali standardní situaci, centrovaný balon ale dokázala defenziva Bohemians odvrátit do bezpečí.
88'
Radova dělovka skončila vedle
88'
Klokanům utekl míč do zámezí. Dostál bude rozehrávat od brány.
87'
Vodháněl to zkusil tentokrát středem individuálně. Stopeři hostujícího celku si počínali na výbornou a skluzem obrali domácího křídelníka i míč.
86'
Rada natáhl ke střele z dálky, Dostál zasahovat nakonec nemusel, míč totiž bránu minul.
85'
Vodháněl si to namířil středem hřiště až před vápno, odkud nahrál doleva na křídlo Podanému. Ten si přichystal balon tak, aby ho záhy nacentroval. Zamířil však jen do míst, kde byl pozorný Dostál, který vyboxoval balon pryč z vápna.
84'
Po Vodhánělově centru hlavičkoval Hůlka v záklonu nad
84'
Po Vodhánělově centru hlavičkoval v záklonu Hůlka. Míč bránu Dostála ovšem přeletěl.
83'
Keita zkusil vypálit z levého křídla. Jeho rána byla zablokována.
82'
Hosté si míč moc dlouho neužili. Naopak na druhou stranu mířil Havel, před nímž musel míč zahrát do bezpečí Čanturišvili.
81'
Tlak klokanů se pro tuto chvíli odkládá. Po faulu na útočné polovině budou rozehrávat ševci.
80'
Centrovaný míč ze standardní situace nedokázal nikdo vychýlit z jeho trajektorie. Balon tak dolétl až k Dostálovi, jenž ho schoval bezpečně do náručí.
79'
Zlínský centr z pravého křídla prolétl až za brankovou čáru, aniž by balon někdo tečoval. Fryšták bude vykopávat.
78'
Folprecht ostrým skluzem dojel Keitu a po druhé ŽK je vyloučen!
78'
Folprecht nekompromisním skluzem uzemnil Keitu a i když záhy signalizoval, že hrál balon, sudí Adámkovou neobměkčil a zblízka si mohl o chvíli později prohlédnout podruhé v utkání žlutou kartu, kterou samozřejmě následovala červená a vyloučení.
78'
Bartek ve středu hřiště atakoval Folprechta a píská se proti domácímu celku.
77'
Dnešní utkání sleduje 4301 diváků.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Michael Ugwu, přichází David Bartek.
75'
Podaný zabojoval a na pravém křídle obral o balon soupeře o balon. Následně postupovali domácí do rychlého brejku čtyř proti třem, Ugwu se ho rozhodl vyřešit střelou zpoza šestnáctky, která mu ale ani maličko nesedla a balon skončil hodně mimo.
74'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Lukáš Železník.
73'
Poznar se pokoušel prodloužit míč ke svým spoluhráčům, nechtěně ho ovšem poslal až do náruče brankáře Fryštáka. Hrají Pražané.
72'
Před Vodhánělem se zničehonic na druhé straně otevřela spousta prostoru, a tak to domácí křídelník zkusil. Jeho rána z hranice šestnáctky zamířila nad.
71'
Do vápna klokanů přilétl další centrovaný míč. Tentokrát si pro balon bezpečně došel Fryšták.
70'
Po hodně dlouhé době se vydali kupředu také Moravané. Čanturšviliho centr zlikvidoval Pokorný.
69'
Klokani svého soupeře pořádně svírají. Do zlínské šestnáctky létá jeden centr za druhým, ševci se ale zatím brání úspěšně.
68'
Ugwu se protlačil do šestnáctky, kde se pokusil o akrobatické zakončení nůžkami. Bránu svého soka minul a bude se tak vykopávat od hostující klece.
67'
Podaný si nalevo vyměnil míč s Vodhánělem a nacentroval. Ve vzduchu ale kralovali Moravané, kteří se tak ubránili.
66'
Radův volej minul bránu o metr
66'
Ve druhé půli klokani jasně převzali iniciativu, Zlínští se v podstatě k ničemu nedostali.
65'
Pražané znovu zahrozili! Střela z voleje po centru skončila jen těsně mimo Dostálovy svatyně!
64'
Havel útočil na hattrick, ale famózní zákrok vytasil Dostál
64'
V tutovce se zjevil Havel, který tak mohl zkompletovat hattrick! Krajní záložník domácího týmu si naběhl na přetažený centr a hlavou mířil k bližší tyči, Dostál vytáhl naprosto famózní reflexivní zákrok a nohou dákazal míč vykopnout mimo.
63'
Nejvýše ze všech sice vystoupal Krch, jeho pokus zády k bráně neměl ovšem gólové parametry. Míč skončil mimo, Dostál vůbec zasahovat nemusel.
62'
Uvidíme standardní situaci také na druhé straně. Hráči obou týmů se stahují do zlínského vápna.
61'
Wágner se přízemní přihrávkou za obranu snažil najít Maška. Pas ovšem skrz obrannou řadu domácího celku neprošel.
60'
Klokani se dostali ke střele zpoza šestnáctky, ta však zamířila jen hodně mimo.
59'
Míč už na hranici vápna našel Hůlka, který ho odhlavičkoval do bezpečí.
58'
Chystá se volný přímý kop. Hráči obou celků se stěhují před Fryštáka, po dlouhé době tak mohou zase zahrozit ševci.
56'
Po Jindřiškově pasu zakončoval Ugwu
56'
Jindřišek vedl rychlou akci svého celku, míč nepříliš precizní přihrávkou ještě posunul doleva na Ugwa. Ten dokázal vystřelit, jeho pokus ale zamířil jen doprostřed a Dostál si v pohodě poradil.
55'
Keita se sotva dotkl Buchty a ten ochotně upadl. Hlavní sudí navíc píská faul domácího forvarda, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
54'
Keita se pokusil vysunout Havla po pravém křídle, přihrávka se mu ale ideálně nepovedla a skončila v zámezí.
53'
Standardku Podaného vytáhl Dostál
53'
K exekuci standardní situace se dle očekávání postavil Podaný, jenž míč parádně přes zeď zakroutil mezi tři tyče a donutil Dostála k výbornému zákroku!
52'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Adnan Džafić.
51'
Jindřišek se pokoušel zpracovat si míč před zlínským vápnem, přičemž byl faulován Maškem. Uvidíme volný přímý kop.
50'
Havel tentokrát centroval. Hosté míč z jeho kopačky odvrátili do bezpečí.
49'
Do nepovedené střely Podaného vložil nohu Havel a nechytatelně překonal Dostála, 2:2
49'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani podruhé v zápase srovnávají stav utkání! Odražený míč zkusil z první zleva napálit na bránu Podaný. Balon letěl sice hodně mimo, ovšem MILAN HAVEL stál přesně tam, kde bylo potřeba a míč šikovně tečoval mezi tři tyče pod břevno zlínské svatyně.
47'
Domácí vstoupili do druhé půle výrazně aktivněji než do poločasu prvního. Keita mohl upalovat po pravém křídle, namísto toho míč raději zasekl a celá akce bude pokračovat postupným útokem.
46'
Keita se uvedl ostrým zákrokem na polovině soupeře, za nějž dostává žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jakub Rada.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Ibrahim Keita.
46'
První poločas je minulostí. V podstatě každá větší šance v první půli skončila gólem. Skóre již v páté minutě otevřel šťastně hostující Wágner. Na jeho trefu sice dokázal zareagovat Havel, ovšem poslední slovo mělu zatím hosté, když těsně před poločasem neomylně zacílil Mašek. Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45'
Mašek utaženou střelou nachytal Fryštáka, 1:2
45+1'
45+1'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští si v závěru první půle berou vedení zpět. Postaral se o to bývalý hráč Bohemians DOMINIK MAŠEK, který si zpracoval skákavý balon před vápnem klokanů na prsa, následně si ho ještě posunul na hranici šestnáctky a protože dostal příliš prostoru, zamířil hezkou střelou levačkou přesně k pravé Fryštákovy tyči.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Nebezpečně vypadající centr z levého křídla nakonec jen propadl šestnáctkou Bohemians ke vzdálenější tyči, kde ho Pražané poslali do bezpečí. S míčem na kopačkách nadále hrají ševci.
43'
Vodháněl se pokoušel zpracovat si skákavý míč na středu do běhu tak, aby se vydal za obranu. Přes stopery Moravanů domácí sedmnáctka neprošla.
42'
Jindřišek chtěl překvapivě rozehrát po zemi, přihrávka na hranici vápna se mu vůbec však nepovedla dle jeho představ. Hosté získali míč.
41'
Folprecht povalil Vodháněla. Hráči obou celků se stěhují do Dostálova vápna. Uvidíme volný přímý kop.
40'
První půle se pomalu chýlí ke konci. S míčem na svých kopačkách hrají hostující hráči, kteří kombinují na vlastní půli.
39'
Čanturišvili je odváděn za postranní čáru po krátkém ošetření. Hosté budou chvíli pokračovat v deseti.
38'
Vodháněl se už už dral do šance středem hřiště. O chvilku předtím však dle všeho přišlápl kotník jednomu ze zlínských fotbalistů ve středu hřiště. Hlavní sudí tasí žlutou kartu.
37'
Kromě dvou gólů jsme vskutku mnoho šancí neviděli. Zatím je to spíše boj ve středu hřiště.
36'
Žlutou kartu dostává Tomáš Poznar (FC Fastav Zlín).
34'
Hosté to několikrát zkusili ze střední vzdálenosti, ani jedna ze střel ovšem nedoletěla až k Fryštákovi.
33'
Čanturišvili si pomohl v souboji na útočné polovině hřiště hrou rukou. Píská se tak proti hostujícímu celku.
32'
Centrovaný míč odvrátila defenziva hostů jen k Vodhánělovi, jenž nic nevymýšlel a poslal do vápna klokanů další míč, na zadní tyči však nikdo z jeho spoluhráčů nečíhal.
31'
Na druhé straně se dral do šestnáctky Ugwu a uvidíme také roh Bohemians.
30'
Centr od rohového praporku, který propadl na zadní tyč, dokázali klokani odvrátit. Záhy to opět zkoušel Folprecht z dálky, tentokrát bránu minul.
29'
Po dalším centru dokázali domácí obránci Poznara uhlídat, hosté ale budou zahrávat rohový kop.
28'
Po faulu ve středu hřiště budou rozehrávat domácí hráči. Jejich fanoušci by si rovněž přáli žlutou pro viníka, hlavní sudí Adámková jim ale nevyhověla.
27'
Po centru Fantiše hlavičkoval v dobré pozici nad bránu Poznar
27'
Zlínští se zničehonic mohli vrátit zpět do vedení. Na centr zprava vyskočil nejvýše Poznar, ale jeho hlavička z dobré pozice mířila nad.
25'
Zelenobílí výrazně ožili, kombinují nyní na polovině svého soupeře a čekají na svou šanci.
24'
Další šanci domácích táhl Vodháněl, jeho přízemní centr v pohodě zlikvidovala obrana hostí.
23'
Vaníček připravil pozici pro Havla, a ten zacílil přesně, 1:1
23'
Je vyrovnáno! Ugwu vyhrál důležitý hlavičkový souboj a prodloužil míč na Vaníčka, který postupoval sám na brankáře Dostála. Situaci jeden na jednoho se rozhodl vyřešit hokejovým blafákem, jenže tím zahnal sám sebe do velkého úhlu a navíc se stačili vrátit i obránci. Chvíli se zdálo, že domácí křídelník celou situaci už lidově řečeno zadrbal, záhy však našel na penaltě volného MILANA HAVLA, jenž si míč nejprve srovnal a následně najisto poslal do sítě tak, aby ani brankář Dostál ani nikdo z jeho obránců neměl šanci zasáhnout.
22'
Z pravého křídla se do šance už už hnal Havel, jeho náběh ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd.
21'
Opět se hraje, na vlastní polovině rozehrává domácí celek.
19'
Na trávníku zůstává ležet Ugwu, a tak hlavní sudí zápas raději přerušuje.
18'
Poznar nestačil včas vyběhnout z ofsajdového postavení, a tak to, že vyhrál následný hlavičkový souboj, bylo bezpředmětné. Hrají klokani.
17'
Nic úchvatného se na hřišti zatím neděje. Po šťastném zlínském gólu hrají oba celky hodně opatrně. Hosté kombinují kolem poloviny hřiště.
16'
Fryštákovi vůbec nevyšla rozehrávka, když napálil jen Wágnera. Domácí gólman měl štěstí, že byl zlínský forvard zrovna otočen do hry zády a nestačil tak míč lépe zpracovat.
15'
Mašek se pokoušel vyslat do úniku Wágnera, jehož náběh se však podařilo zelenobílým zachytit a šanci tak klokani zamezili.
14'
Zleva tentokrát odcentroval Podaný, pro míč z jeho kopačky si vyběhl Dostál, jenž míč ukryl bezpečně do svých rukavic.
13'
Klokani kombinují s balonem na vlastní polovině hřiště a čekají, až se objeví nějaká chyba v obraně jejich soka.
12'
Ugwu se pokoušel centrovat z levého křídla. Přes dva bránící hráče zlínského týmu se mu to nepodařilo.
11'
Hůlka z pravé strany zkoušel vymyslet překvapivou průnikovou přihrávku středem hřiště. Tou však překvapil i své spoluhráče, a tak míč doputoval až k brankáři Dostálovi.
10'
Tentokrát budou po nedovoleném zákroku rozehrávat domácí. Folprecht skluzem složil Vodháněla a dostává žlutou kartu.
9'
Píská se další faul proti domácímu celku, tentokrát na polovině hřiště. Domácí fandové "oceňují" tento výrok rozhodčí Adámkové sborovým pískotem.
8'
Mašek kroutil míč zprava k bližší tyči, kde našel jen připraveného Podaného, jenž míč poslal do bezpečí.
7'
Zlínští pokračují v aktivním úvodu utkání, po faulu před vápnem klokanů se bude kopat volný přímý kop.
6'
Hosté se ujímají v Ďolíčku vedení! Odražený míč před vápnem napálil z první na bránu Folprecht, jeho pokus se pak ještě otřel o TOMÁŠE WÁGNERA a výrazně změnil směr tak, že Fryšták vůbec nedokázal zareagovat. Šťastný gól, ale platí – 0:1.
6'
Zlín chyboval na polovině hřiště a rychlou protiakci táhl Ugwu. Místo nahrávky to však zkusil individuálně a přes Jiráčka projít nedokázal.
5'
Wágner nechtěně tečoval Folprechtovu ránu a míč skončil až v síti, 0:1
5'
Zlínští zahrávali rohový kop, který klokani odvrátili jen na další roh. Ani z něj fotbalisté ve žlutém neudeřili.
4'
Domácí zatím působí zakřiknutým dojmem. Poznar ve středu hřiště prodlužoval míč za sebe naslepo, a tak nikoho ze spoluhráčů nenašel.
3'
Wágner se pokoušel díky narážečce vysunout spoluhráče za obranu. Defenziva Bohemians tuto snahu zachytila a míč Zlínským sebrala.
2'
Zápas začal. Hosté hráli s míčem jako první, velice rychle se jej ale zbavili.
1'

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Havel, Jindřišek (C), Vacek, Podaný – Vaníček, Ugwu, Vodháněl.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Nečas, Keita, J. Rada, Puškáč, Záviška.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Fantiš, P. Buchta, Azackij, Bartošák – Mašek, Folprecht, Jiráček (C), Čanturišvili – Poznar – Wágner.
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Giorgadze, Džafić, Hnaníček, Nečas, Železník.

Rozhodčí: Adámková – Kubr, M. Podaný (Denev).
FC Fastav Zlín
Hosté mají hodně co napravovat. V posledních třech ligových duelech totiž vstřelili jedinou branku a nezískali ani bod. Porážka 0:2 se Spartou z posledního kola by sama o sobě nic moc neznamenala, po předchozích dvou prohrách s Karvinou a Českými Budějovicemi už ale lze mluvit o tom, že prohloubila zlínskou krizi. Pro svěřence trenéra Csaplára hraje v Ďolíčku jedna statistická zajímavost – ve vzájemných duelech Bohemians a Zlínu už desetkrát v řadě nezvítězil domácí tým, naposledy se tak stalo v roce 2013. Naváže třináctý celek tabulky na tuto šňůru a urve v hlavním městě body? Zůstaňte s námi, začínáme v 18 hodin.
Bohemians Praha 1905
Pro klokany je v letošním ročníku stěžejní domácí prostředí. Zatímco v Ďolíčku Pražané ztratili body jen při remíze s Plzní, jediný venkovní zisk přišel až minulý týden, kdy v nekoukatelném zápase získali svěřenci Haška jeden bod za bezbrankovou remízu v Karviné. Zelenobílí jsou v tabulce na deváté pozici s jedenácti body. Dnešní duel nemá výraznějšího favorita. Jak si povedou domácí?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u duelu české nejvyšší fotbalové soutěže mezi celky Bohemians Praha 1905 a FC Fastav Zlín.