FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Č. Budějovice - 26. dubna 2023   17:30

Brno
31' M. Ševčík
1:1
(1:0)
Č. Budějovice
90+3' M. Čermák  (L. Havel)

Berkovec – F. Souček, Mo. Tijani, Granečný, Hrabina – Nečas, Texl – M. Ševčík (90+1. Fousek), Alli, Falta (74. Hladík) – Řezníček (C).
V. Hrubý, Šiman – Divíšek, Matejov, Koželuh, Blecha.
M. Křepský – J. Paták, A. Horák (L. Raplík) | VAR: D. Starý | AVAR: D. Vodrážka
ADAX INVEST Arena, Brno
4118 diváků
Janáček – Čoudek, L. Havel, Králik (C) – Čmelík (64. Sluka), V. Hora, Čavoš (64. Zajíc), Penner (74. Potočný) – M. Čermák, Adediran (74. Mic. Škoda), P. Hellebrand (82. Hais).

SESTŘIH: Brno - České Budějovice 1:1. Zbrojovka přišla o výhru v nastavení

Drama jsme sledovali každopádně i dnes, duel končí remízou 1:1 a s tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek středy.
Situace v dolní části tabulky se tak znovu výrazně zamotává a v závěru sezony se dá očekávat ještě pořádné drama.
Sledovali jsme neskutečný závěr zápasu, Zbrojovka vsadila všechno na jednu kartu a chtěla bránit hubený výsledek, kterým by si pomohla v cestě za záchranou. Jenže ta se jí díky 93. minutě výrazně komplikuje. Už na začátku nastavení musel Berkovec na brankovišti čarovat, leč varování Brnu nestačilo a ve 93. minutě přesnou střelou zakroutil míč pod břevno Čermák a totálně zmrazil fanoušky na tribunách. Vzhledem k tomu, co se na hřišti odehrávalo, musí Dynamo brát bod všemi deseti.
90+5'
90+4'
Janáček kryje střílený centr domácích fotbalistů a blíží se závěr zápasu.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 4118 diváků.
90+3'
Dynamo právě vstřelilo branku! Těžký direkt pro Zbrojovku, která zuby nehty bránila těsný výsledek až se jí to hrubě vymstilo. Minutu před koncem nastavení Havel přihrál míč na MARCELA ČERMÁKA, který technickou střelou pod horní tyč překonal nic netušícího Berkovce – 1:1.
90+1'
Martin Berkovec se stal možná hrdinou zápasu, protože v nastavení předvedl dost možná zákrok večera. K hlavičce se v těsné blízkosti jeho brány dostal Roman Potočný a domácí strážce svatyně reflexivním zákrokem vyrazil míč do bezpečí.
90+1'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Adam Fousek.
90'
Už se hraje devadesátá minuta, Dynamo bude zahrávat rohový kop.
89'
Kdepak, Zbrojovka sice možná i z nervozity kupí chyby, ale Čermák toho nedokázal využít. Byla to pro něj dobrá pozice před hranicí vápna, ovšem rána to byla nepřesná.
88'
Zablokovaných střel jsme už dnes viděli požehnaně. Další střelecký pokus vyslal Potočný a trefil tělo Granečkého.
87'
Začíná z toho být dramatický závěr, Zbrojovka s vypětím všech sil drží těsné vedení.
86'
Michal Škoda mohl jít do rychlého brejku, celou akci zbrzdil a nakonec ani pořádně nezakončil. Bude z toho Potočného roh.
85'
Slukův centr šel na hlavičku Zajíce, který byl tísněn Tijanim. Pokus budějovického hráče nebyl přesný a končí hodně vedle.
84'
Trenéři hostů už mají kompletně vystřídáno, Martin Hašek další změny zatím nechystá.
83'
Před Řezníčkem včas vyběhl Janáček. Každopádně Dynamo stále tlačí a snaží se vyrovnat.
82'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Daniel Hais.
82'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Marcel Čermák).
81'
Zbrojovka byla pod velkým tlakem, ale když nevystřelíte, je to těžké. Budějovice si jen přihrávaly a zkoušely to centry. Nakonec ještě přišel faul na Alliho a pokus o vyrovnání je zatím u konce.
80'
Po něm z dvaceti metrů napřáhl Nečas a nebyla to vůbec špatná rána. Jen to v hledišti zahučelo.
79'
Domácí hlídají výsledek, jsou daleko od své brány a Řezníček získal pro svůj tým desátý roh.
79'
Vzápětí přišel devátý roh, i ten si stopeři hostů pohlídali.
77'
Po delší době pozlobila také Zbrojovka. Řezníčkův centr propadl jen k Nečasovi, jehož střela byla tečovaná mimo tři tyče. To znamená již osmý brněnský roh.
76'
Hora se chtěl uvolnil před pokutovým územím a třeba i vystřelit, ale nebylo kudy. Na opačném konci vybojoval střídající Hladík aut těsně u rohového praporku.
75'
Hosté už střídali čtyřikrát, trenéři stáhli určitě nejlepšího hráče svého týmu Adedirana.
74'
ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Michal Škoda,
ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Roman Potočný.
74'
ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jan Hladík.
74'
Brněnský kormidelník Martin Hašek se poprvé rozhodl střídat.
71'
Berkovec po centru Hory dokázal tygřím skokem doletět k míči, kde už se zase chystal zakončovat Adediran. Jenže ten už byl dnes snad v pátém ofsajdu.
70'
Minimálně dvacet minut hry před námi, Budějovice stále zvyšují svůj tlak. Domácí hrají pouze na brejky a čekají na chyby.
69'
Adediran trefil tyč
69'
Asi největší šance Budějovic v tomto zápase. Po sérii odrazů nakonec míč vyplaval na levou stranu vápna, kde stál Adediran. Sice mu střela vůbec nesedla, ale štěstí pro Zbrojovku. Kdyby to trefil lépe, je to gól, takhle to byla pouze tyč.
67'
Budějovice zahrávaly roh, přišlo i několik centrů, jenže i faul na Granečného. Bude se znovu kopat od Berkovce.
66'
Ale zpátky k fotbalu, po centru Hellebranda si vše pohlídal v poklidu Berkovec.
65'
Díky střídání hostů máme rázem na hřišti Králika, Zajíce a na komentátorském stanovišti Zajíčka.
64'
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Tomáš Zajíc,
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Branislav Sluka.
64'
Nepovedený centr Ševčíka po rohu, míč je daleko mimo hřiště.
63'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Ondřej Čoudek).
61'
Obrovská šance Budějovic a v ní paradoxně domácí Souček, který si centrovaný míč Čmelíka málem srazil do vlastní brány. Pohotově dokázal zareagovat na brankové čáře gólman Berkovec, jenže pouze na kopačky Pennera. I on se ocitl ve výhodné pozici, leč překopl svou střelou horní tyč.
61'
Bude se jen kopat od brankáře Janáčka.
60'
Po hodině hry ukázal Alli své přednosti i v defenzivní činnosti. Čistě odebral míč Horovi a pak byl ještě faulován.
58'
Zbrojovka je i v tomto poločase lepší, Filip Souček se zjevil na levé straně vápna, odkud i vystřelil, ale jen do připravených Janáčkových rukavic.
57'
Kombinace Falty s Nečasem znamená další rohový kop. Hellebrand v poslední moment překazil akci Brna.
57'
Alli po rohu zkusil své štěstí podruhé v řadě, tentokrát jeho pumelice neměla potřebné parametry.
55'
Nepříjemná střela Alliho, který patří jednoznačně k nejlepším hráčům na place. On se nebojí i tvrdě vystřelit, což teď pocítil i jeden z hostů, který svými zády zablokoval pokus brněnského štírka.
54'
Berkovec tentokrát nemusel zasahovat. Hora pustil míč do druhé vlny, kde stál připravený Helebrand. Rovnal si míč na pravačku poměrně dlouho a jeho pokus končí vysoko nad.
52'
Adediran nemohl hrát, protože byl v ofsajdu. Nicméně Hellebrand nikoliv a chtěl zakončit z pravé strany. Berkovec byl u míče v pravý čas.
51'
Janáček po rohu dokázal v tísni vyboxovat míč, ale pouze jen na hranici velkého vápna, kde stál Granečný. Domácí fotbalista se z první opřel do míče a ten prosvištěl kolem levé tyče.
50'
Před Allim zasáhl úspěšně Čmelík, následně se centr drobného brněnského fotbalisty opakoval a míč propadl na Faltu. Hosté však míč v poslední moment odvrací na roh.
49'
Brňané prozatím kontrolují míč na svých kopačkách, snaží se vymýšlet útočné kombinace.
48'
Tuhle dvojici dnes sledujeme často. Tijani nepustil před sebe Adedirana.
47'
Dá se asi očekávat, že především dvojice trenérů Nikl – Zápotočný bude chtít oživit herní projev svého mužstva.
46'
Druhý poločas začala výkopem Zbrojovka, a při pohledu na oba týmy na hřišti, žádné změny v sestavě nepozorujeme.
46'
Máme za sebou poměrně zajímavý první poločas, který končí vedením Zbrojovky. Prvních zhruba patnáct minut patřilo hostů, po hříchu ale přišla jen jedna šance Pennera, kterou Berkovec zlikvidoval. Postupem času začala tempo hry diktovat moravská družina, především Alli dělal stoperům Dynama problémy. Neprosadil se on, následně ani Řezníček, ovšem Michal Ševčík už ano. Vystihl špatný odhad situace v podání Čmelíka a svou brejkovou situaci dotáhl do úspěšného konce.
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
45+2'
45+2'
Několik centrů Jihočeši pokryli, poté mohli jít do rychlého brejku, ale kombinace jim vůbec nevyšla. A tak Berkovec může odevzdat sudímu Křepskému míč a ten odpíská konec poločasu.
45'
Naloženo dostal ve středu hřiště Řezníček, ale to je tvrdý chlapík.
45'
Pennerův centr odvrací Souček, posléze na zem ve vápně upadl Hora, tohle se pískat nebude.
44'
Už se blíží závěr prvního dějství, Zbrojovka drží těsný náskok zásluhou Ševčíka.
42'
V závěru poločasu jsou hosté nastěhovaní na své útočné polovině. Defenziva Brna ale působí daleko jistěji než v minulém zápase v Liberci, tam to byl slušný průchoďák.
40'
Máme zhruba pět minut do konce prvního poločasu, Berkovec si pohlídal náběh Adedirana, asi nejaktivnějšího hráče Budějovic.
39'
Pokračuje se ve hře, Králik pokračuje v zápase.
38'
Na hřišti po souboji s Řezníčkem zůstává Králik, probíhá ošetření.
38'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Řezníček).
38'
Rychlost Adediranovi rozhodně nechybí, teď to měl ale složité. Neměl pomoc spoluhráčů proti čtveřici Brňanů.
36'
Adediran znovu v ofsajdu, opět se akce dohrála a opět se hostujícímu hráči nepovedlo zakončit přesně.
35'
Čmelík se nemůže divit, že dostal žlutou. Alliho zatáhl za dres, tady nebylo co řešit.
35'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Čmelík).
34'
Zbrojovka hodně vysunula presink, dobře napadal Ševčík s Allim, hosté ale situaci pod tlakem ustáli.
33'
Fanoušci na tribunách mají pochopitelně radost, Ševčík dostal Brno do vedení a netřeba hovořit, že tohle byl velmi důležitý gól.
31'
Ševčík se řítil z úhlu na Janáčka a proměnil
31'
Brno právě vstřelilo branku! Hostům se trestný kop vůbec nepovedl a Zbrojovka šla do přečíslení. Dlouhý centr Falty nezachytil Čavoš a navíc míč jen přizvedl za nabíhajícího MICHALA ŠEVČÍKA. Mladý klenot Zbrojovky prosvištěl po pravé straně hřiště zcela sám a střelou po zemi na bližší tyč nedal Janáčkovi šanci – 1:0.
31'
Kapitán Řezníček vypomohl i obraně a pohlídal centr soupeře.
30'
Jihočeši budou zahrávat standardku po faulu na Jakuba Horu.
29'
Pozor i na druhé straně. Čavošův centr propadl na malé vápno, kde stál hlavičkující Adediran. Nikým neobsazený svůj pokus posílá nad bránu. Vypadalo to na těsnou ofsajdovou pozici, ale rozhodčí situaci pustili.
27'
Alliho sražená rána skončila těsně nad
27'
Následný roh už žádnou zajímavou událost nepřinesl. Dynamo si může na chvíli oddechnout.
26'
Tak pokud první minuty patřily Budějovicím, nyní je lepší Zbrojovka a především neúnavný Alli. Ten nyní zasekl míč na hranici velkého vápna a napřáhl z velmi slušné vzdálenosti. V poslední moment Králik míč přizvedl a ten končí na horní síti.
25'
Ševčíkův centr proletěl až do pokutového území a tam se pochopitelně hlásil o slovo Řezníček. Janáček byl u míče v hodině dvanácté.
24'
Brňané zahrávali roh, ale po něm si už Budějovice poradily.
23'
Zápas začíná bavit. Po levé straně si udělal prostor Alli, svým klasickým způsobem se uvolnil a vypálil směrem na zadní tyč. Byl to tuším Čoudek, jenž drobnou tečí zablokoval brněnský pokus.
22'
Poměrně zajímavá akce Zbrojovky. Za obranu po pasu Texla se dostal ke střele Nečas, který se natlačil až před Janáčka. Budějovický gólman ale včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a pokus brněnského fotbalisty vyrazil.
20'
Řezníček našlápl do dalšího protiútoku, ale měl to tentokrát těžké. Musel by přejít přes tři hráče.
18'
Čavošovu nepovedou střelu zachytil Penner, který ale nedokázal míč zpracovat a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
17'
Řezníček prověřil Janáčka
17'
Alli vymyslel parádní akci. Svými kličkami umotal několik soupeřů a přihrál na Jakuba Řezníčka. Ačkoliv byl obsazen a v tísni, dokázal se protivníka zbavit a ještě vypálit. Janáček musel vytáhnout důležitý zákrok.
16'
Velmi slušný zápas hraje Adediran, který se teď natlačil přes Součka a centroval ostrý míč do malého vápna. Tam jen pánové v červených dresech. Nicméně akce Dynama pokračovala a Čermák se snažil propálit brněnskou obranu. Ta opět předvedla volejbalovou terminologií, bloky.
15'
Po patnácti minutách se dá říct, že duel je to vyrovnaný, mírnou převahu mají hosté. Ale jen v tom, že jsou častěji u míče. Tutovku vyloženě neměli.
14'
Budějovice teď domácím docela zatápí. Jihočeši vyslali několik střeleckých pokusů, všechny ale Zbrojovka zablokovala. Hasit požár musel především Tijani, který si musel na těsno hlídat agilního Adedirana.
13'
První zákrok zápasu si připisuje brankář Berkovec, z velké dálky vyslal přízemní ránu Penner, míč drobně poskakoval a doletěl přímo do rukavic zkušeného domácího gólmana.
12'
Znovu v akci šikovný záložník Alli. Díky svému nízkému těžišti udělal kličku, obalamutil Čmelíka a z otočky zakončil. Bylo to zhruba metr nad.
11'
Alli hýří dobrým pohybem, nyní z levé strany hledal ve vápně Řezníčka, k němu se ale míč nedostal.
10'
Píská se ofsajd, Adediran dostal přihrávku za obránce a celá situace byla dohraná. Míč šel stejně vedle a ještě se hostující hráč lehce zranil.
9'
I na druhé straně přišla chybná rozehrávka, Alli cupital za míčem a o něm je známo, že pohyb mu problém nedělá. Ale i tohle na něj už bylo moc dlouhé.
8'
Čermák vzal celou situaci na sebe a opřel se z dálky do míče, hodně nepřesný pokus hráče Dynama.
7'
Granečný hledal ve vápně nabíhajícího Texla, ale Penner k němu přistoupil včas.
7'
Rozhodčí každopádně slušně se rodící brejk brněnského týmu přerušil, což se fanouškům rozhodně nelíbilo.
6'
Velká chyba domácích v rozehrávce a málem toho využil Adediran, který chtěl postupovat sám na bránu, ale nedokázal si ideálně zpracovat míč. Na druhé straně fauloval Alli, no fauloval, vypadalo to všelijak.
5'
Na trávníku zůstává ležet Jakub Řezníček, Čoudek mu slušně naložil, ale v rámci pravidel.
4'
Tijanimu se nepovedl odkop, ale naštěstí to bylo daleko od brány Martina Berkovce. Míč přesto drží Brno a konkrétně Alli.
3'
U míče brankář Janáček, Dynamo trpělivě zakládá svůj útok. Brňané však dobře napadají rozehrávku.
2'
Netřeba dodávat, že se jedná skutečně o hodně důležitý zápas. Brno bude chtít jistě napravit špatný zápas v Liberci, kdy se mu vůbec nepovedl první poločas.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří drží míč na svých kopačkách a hledají cestu k prvnímu útoku.
1'
Do hlediště si nenašlo cestu příliš mnoho fanoušků, těžko odhadovat kolik nakonec přišlo v tomto nevlídném počasí.
Ještě jednou pěkný den z Brna, kde je chladné počasí a jaro rozhodně nepřipomíná. Pro fotbal jsou ale ideální podmínky, důležitý zápas pro oba týmy se bude hrát na solidně připraveném terénu.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – F. Souček, Mo. Tijani, Granečný, Hrabina – Nečas, Texl – M. Ševčík, Alli, Falta – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý, Šiman – Divíšek, Matejov, Koželuh, Blecha, Hladík, Fousek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čoudek, L. Havel, Králik (C) – Čmelík, V. Hora, Čavoš, Penner – M. Čermák, Adediran, P. Hellebrand.
Náhradníci: Šípoš – Broukal, Mic. Škoda, Potočný, Hais, Zajíc, Sluka.

Rozhodčí: M. Křepský – J. Paták, A. Horák (L. Raplík) | VAR: D. Starý | AVAR: D. Vodrážka.
Už dvakrát v letošní sezoně se Dynamo s Brnem potkalo. A dvakrát slavilo úspěch. Na podzim nejprve skončila série bez vítězství na domácím stadionu, České Budějovice porazily Moravany těsně 3:2, na jaře pak znovu na Střeleckém ostrově triumfovalo Dynamo v MOL Cupu. Znovu o gól, tentokrát 2:1, a postoupilo do semifinále. Jihočechům se zatím dvakrát podařilo udržet na uzdě nejlepšího kanonýra FORTUNA:LIGY Jakuba Řezníčka, který má na kontě už 19 branek.
"Čeká nás další důležitý zápas, opět se potkávají sousedi v tabulce a znovu se hraje o šest bodů. Budějovice doma vstřelily pět branek, takže na tom v hlavách budou výrazně lépe než my. Nám zápas v Liberci nevyšel, prohráli jsme po špatném výkonu po neakceptovatelných chybách. Takový výkon nemá naději na úspěch a je teď na nás, abychom správně zareagovali a důležitý zápas zvládli," řekl před utkáním na webu Zbrojovky trenér Martin Hašek.

Důležitou roli bude hrát i stav kádru. Z už tak okleštěné sestavy trenérům vypadl Jan Hlavica, který v Liberci obdržel čtvrtou žlutou kartu. "Někteří hráči by se teoreticky mohli vrátit, ale je otázka, jak se budou jevit v tréninku a jak se budou cítit. V tuto chvíli nelze blíže specifikovat, v jakém složení nastoupíme. Musíme si poradit s tím, co máme. Věřím, že nám v tom opět pomůžou fanoušci, tak jako minulý víkend proti Pardubicím," dodává Hašek.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás čeká 29. kolo, které bude pro oba týmy nesmírně důležité. Oba celky hrají o záchranu, přímý sestup, potažmo vyhnutí se baráži. Zbrojovka po výměně trenéra sice porazila Pardubice, ale totálně vyhořela v Liberci a dnes bude mít šanci na reparát. Dynamo po třech prohrách v řadě konečně zabralo a doma vysoko naložilo Jablonci 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.