FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Liberec - 26. dubna 2023   17:30

Hr. Králové
81' Kodeš (Smrž)
1:2
(0:0)
Liberec
49' Rondić  (Valenta) • 79' Olatunji

Bajza – Ja. Klíma, Čech, Smrž – Harazim (76. Hlaváč), J. Kučera, Kodeš, Ryneš – Rada (C) (76. Pudhorocký) – Koubek (56. Trusa), Vašulín.
Reichl, Vízek – Baloun, Novotný, P. Dvořák.
Hocek – Hurych, Pospíšil; VAR: Nehasil, AVAR: Machač
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Vliegen – Ndefe, Plechatý (C), Purzitidis, Fukala – Červ, Valenta (86. Prebsl), Frýdek (86. Rabušic) – Ghali (80. Preisler), Rondić (63. Olatunji), Tupta (80. M. Kozák).
Bačkovský – Mikula, Varfolomejev, Lexa, Mészáros, Polyák.
Vliegen

Je dobojováno. Hradec nedokázal ani přes závěrečný tlak srovnat a v domácím utkání prohrává s libereckým Slovanem 1:2. Všechny góly byly k vidění až ve druhém poločase. Čtyři minuty po jeho startu se prosadil do prázdné brány Imad Rondić, kterému míč píchl Valenta po milimetrově přesném pasu za obranu z kopačky Purzitidise. Na 2:0 z pohledu Liberce zvyšoval z penalty Victor Olatunji v 79. minutě. Vzápětí však snížil Petr Kodeš po rohovém kopu a postaral se o drama v závěru. Hradec tlačil, Liberec hrozil z protiútoků. Obě mužstva ale své ostatní šance zahazovala a Liberec tak zvítězil 2:1, čímž se definitivně vyhýbá Skupině o udržení. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
90+6'
90+6'
Nijak, po přezkumu rozhodčí třikrát píská a ukončuje zápas.
90+6'
Na druhé straně si žádají domácí penaltu po ruce jednoho z libereckých hráčů. uvidíme, jak to dopadne.
90+5'
Lukáš Červ v sobě našel poslední zbytky sil a vydal se útoku. V dobré pozici Bajzu nepřekonal.
90+4'
Přetažený centr ale přelétl všechny a skončil v autu. Tohle Liberci vyhovuje.
90+4'
Balon skončil za brankovou čarou. Roh pro Votroky.
90+3'
Vysoký balon vyboxoval Vliegen, ale následně zůstává ležet na trávníku.
90+3'
Matěj Ryneš byl faulován a Hradec bude mít příležitost vyrovnat.
90+2'
Filip Prebsl pošetřil pár vteřin u rohového praporku.
90+1'
Petr Kodeš fauloval zezadu unikajícího útočníka Olatunjiho a vidí žlutou kartu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Daniel Vašulín se hnal za míčem, ale zbytečně. Na začátku akce stál v offsidovém postavení.
89'
Po rohovém kopu už mohl být domácí brankář v klidu.
88'
Liberečtí přečkali tlak před svým vápnem a vrhli se do rychlého protiútoku, na jehož konci byl sám před brankářem Olatunji. Pavol Bajza ale pokus nigerijského útočníka rukou vyrazil.
86'
Hostující trenér Kozel chce evidentně výsledek takzvaně odskákat a odbránit.
86'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Filip Prebsl.
85'
Následně centroval Trusa mimo hrací plochu.
84'
Střela ale mířila pouze do postavené zdi.
83'
Olatunji se vrátil před své vápno, ale v souboji zahrál míč rukou, čehož si hlavní sudí všiml a píská zajímavou standardní situaci pro domácí.
81'
Votroci se vrací do hry, Kodeš propálil vše před sebou
81'
Hradec Králové právě vstřelil branku a máme tu opět pouze jednogólový rozdíl!
Vojtěch Smrž poslal přesný centr od rohového praporku na kopačku PETRA KODEŠE , který střelou z voleje na zadní tyč vrací Votroky do zápasu.
81'
Domácí budou ihned po rozehrávce zahrávat rohový kop.
80'
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Dominik Preisler,
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Matyáš Kozák.
79'
Po ruce ve vápně penalta pro Slovan, Olatunji nezaváhal
79'
Liberec právě vstřelil branku!
K míči se postavil nigerijský útočník VICTOR OLATUNJI. Zadrobil, poslal Bajzu na opačnou stranu a liberecký Slovan do dvougólového vedení.
78'
Je to tak! Rozhodčí Hocek ukazuje na puntík! Penalta pro Liberec.
77'
Vypadá to na ruku hradeckého hráče při předchozím rohovém kopu v pokutovém území.
77'
Z ničeho nic jde do akce VAR!
76'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Petr Pudhorocký,
ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Martin Hlaváč.
76'
Útočný faul borců z pod Ještědu ale akci zastavuje.
75'
Po další akci bude mít Liberec k dispozici rohový kop.
74'
Christian Frýdek našel úplně volného Tuptu na malém vápně, před kterým se otevřela úplně volná polovina brány. Slovenský útočník ale poslal polovysoký balon z první trestuhodně mimo.
73'
Štěpán Harazim je prvním napomínaným hráčem tohoto duelu.
72'
Ani tentokrát Východočeši nezakončili, i když po závaru ve vápně k tomu byli opravdu blízko.
71'
Další rohový kop pro Hradec.
70'
Už jsou to opět Votroci, kteří se blíží s míčem k bráně.
69'
Ľubomír Tupta pálil v dobré pozici těsně mimo. Spoluhráči mu lehce vyčítají, že jim mohl přihrát do ještě lepší pozice.
68'
Victor Olatunji se probíjel přes dvojici soupeřů, ale dle rozhodčího fauloval.
67'
Standardní situace rozehraná nakrátko k zakončení nevedla.
66'
Střídající Matej Trusa hlavičkoval v tísni pod břevno. Belgický brankář balon vyškrábl na roh.
65'
Oba hráči jsou po ošetření zpět a zápas pokračuje.
64'
Po srážce hlav je hra přerušena a do akce jsou přivoláni týmoví doktoři.
63'
ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Victor Olatunji.
62'
Po delší době se dostali Severočeši na útočnou polovinu, ale ne k zakončení.
60'
Votroci v daší velké šanci! Daniel Vašulín dostal balon od střídajícího Trusy proti noze na hranici malého vápna a vystřelil. Na poslední chvíli vložil svou nohu do dráhy letu kapitán Liberce Plechatý a zažehnal nebezpečí pro svůj tým.
59'
Balon propadl do vápna, ale hostující obrana si s ním nakonec poradila. Vzápětí byl faulován Frýdek.
58'
Hradečtí po gólu evidentně ožili. Budou zahrávat další roh.
56'
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Matej Trusa.
55'
Matěj Ryneš se hezky uvolnil přes Ndefeho a snažil se překvapit střelou na přední tyč. Olivier Vliegen byl opět připraven.
54'
Domácí vybojovali rohový kop.
53'
Vojtěch Smrž nechal projet před sebou Červa a obalenou střelou mířil na zadní tyč. Vliegen jeho střelu vyrazil a s následnou sraženou dorážkou problémy neměl.
Imad Rondić je opět na nohou. Můžeme pokračovat.
51'
Autor jediné branky v utkání zůstává ležet na zemi, hra je přerušena.
50'
Ľubomír Tupta se pokusil otočit kolem soupeře, který ho fauloval.
49'
Hosté jdou do vedení, do odkryté brány skóroval Rondič
49'
Máme tu první změnu skóre utkání
Marios Purzitidis poslal milimetrový dlouhý centr za obranu, kde balon dokázal píchnout před brankářem Matěj Valenta na úplně volného IMADA RONDIĆE, před kterým zívala úplně opuštěná brána a bosenský útočník tak mohl dát velmi lehkou branku, celkově čtvrtou v této sezoně.
48'
Protiútok Liberce končí Rondićovým offsidem.
47'
Zdá se, že hradečtí nastoupili do druhé půle hodně namotivovaní.
46'
Je za námi první dějství, ve kterém bylo nejzajímavějších prvních deset minut. To hrály oba celky aktivně a hra se přelévala ze strany na stranu. Na domácí straně měli největší šance v 6. minutě Koubek a na koneci poločasu Vašulín. V obou případech si ale připsal úspěšný zákrok Vliegen. Liberec měl největší šanci hned ve třetí minutě. Matěj Valenta ale hlavičkoval v dobré pozici pouze doprostřed brány přímo na brankáře Bajzu. Do kabin se tak jde bez gólů. Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
45'
45'
Z rohového kopu Votroci nezahrozili.
44'
Daniel Vašulín přetlačil Ndefeho a po centru Kodeše mířil k tyči. Vliegen jeho pokus skvělým skokem vytáhl.
43'
František Čech raději zahrál před Frýdkem míč do bezpečí. Bude z toho ale rohový kop pro Liberec.
42'
Ľubomír Tupta centroval na Ghaliho, což nebyl dobrý nápad. Malinký křídelník se přes obránce k hlavičce nedostal.
41'
Dominik Plechatý udržel na svých zádech Vašulína a zařídil tak pro svůj tým odkop od brány.
40'
Stále pokračuje hra s minimem šancí na jedné či druhé straně.
39'
Severočeši předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci byla příliš prudká přihrávka na Ndefeho.
38'
S ním si ale poradila obrana Liberce.
37'
Také Hradec bude zahrávat rohový kop.
36'
Přizvednutý centr se snesl k nohám volného Valenty, který pálil z voleje vysoko nad.
35'
Imad Rondić zabojoval, doběhl míč a z ničeho dokázal získat rohový kop.
33'
Christian Frýdek se zbavil svého strážce a vystřelil za hranicí vápna. Mířil ale nad bránu.
33'
Tuptu míč neposlechl a liberečtí ztrácejí pozici na útočné polovině.
32'
Liberečtí jsou v posledních okamžicích přeci jen mírně aktivnější.
30'
Valentův centr byl příliš nízký.
29'
Lukáš Červ se na to už nemohl dívat a napřáhl ke střele z velké vzdálenosti. Bajzu nepřekvapil.
28'
Centr mezi hranici malého vápna a puntíku pro penaltu si sebral Vliegen do svých rukavic.
27'
Oba celky bojují o míč po většinou ve středu hrací plochy.
25'
Hrádečtí hráči jsou podruhé v krátkém sledu lapeni v ofsajdu.
23'
Liberečtí se snažili dostat za obranu dlouhým míčem. To se jim však nepovedlo.
21'
Dlouhý aut do pokutového území Slovanu taktéž nenašel nikoho v bílém.
20'
Střílená přihrávka prolétla celým libereckým vápnem.
19'
Momentálně se hraje převážně mezi šestnáctkami.
17'
Po hektických prvních deseti minutách se hra přeci jen trochu uklidnila.
16'
Průniková přihrávka na útočníka Rondiće byla příliš prudká.
14'
Na druhé straně centroval Fukala pouze na hráče v bílém.
13'
Centr hradeckých z levé strany prolétl vápnem nad všemi zúčastněnými až do zámezí.
12'
Jakub Rada ale nedokázal dostat centr na někoho ze svých spoluhráčů.
12'
Po ruce Lukáše Červa pár metrů za velkým vápnem bude mít Hradec k dispozici standardní situaci.
Votroci kombinují na své polovině a hledají cestu ke Vliegenovi.
10'
Daniel Vašulín rukou postrčil bránícího Purzitidise, což neuniklo zraku hlavního arbitra.
9'
Severočeši kombinovali na pravé straně, ale míč ztratili.
7'
Svižné tempo pokračuje. Tentokrát se Hradec v přečíslení do zakončení nedostal.
6'
Skvělý Vliegen se blýsknul při šanci Koubka
6'
Hra se velmi rychle přesunula na druhou stranu, kde po přesném centru za obranu zakončoval ve skluzu Matěj Koubek. Belgický brankář ve službách Liberce vyškrábl jeho pokus na tyč.
6'
Vysoký centr z kopačky Ndefeho sbírá Bajza.
5'
Marios Purzitidis vystoupil a fauloval Kučeru.
4'
Domácí se snažili o odpověď, ale k brance Vliegena se nedostali.
3'
Po rozehrávce nakrátko a následném centru balon propadl na zadní tyč, kde se objevil Matěj Valenta. Liberecký záložník mířil v dobré pozici hlavou pouze do míst, kde stál brankář Bajza.
2'
Hosté vybojovali rohový kop.
1'
Po necelé minutě mohl mít Slovan velkou příležitost! Ľubomír Tupta posílal přihrávku z pravé strany skrz malé vápno, ale Rondić balon přeběhl a ani nezakončil.
1'
Kolmá přihrávka Valenty na Frýdka byla příliš prudká.
1'
Severočeši zahájí zápas úvodním výkopem.
Hráči již za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Domácí Hradec v bílém, hosté z Liberce v modré kombinaci.

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čech, Smrž – Harazim, J. Kučera, Kodeš, Ryneš – Rada (C) – Koubek, Vašulín.
Náhradníci: Reichl, Vízek – Baloun, Hlaváč, Novotný, Pudhorocký, P. Dvořák, Trusa.
Trenér: Stanislav Hejkal

FC Slovan Liberec: Vliegen – Ndefe, Plechatý (C), Purzitidis, Fukala – Červ, Valenta, Frýdek – Ghali, Rondić, Tupta.
Náhradníci: Bačkovský – Mikula, Prebsl, Varfolomejev, Lexa, Preisler, Mészáros, M. Kozák, Olatunji, Rabušic, Polyák.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Hocek – Hurych, Pospíšil; VAR: Nehasil, AVAR: Machač.

FC SLOVAN LIBEREC – SÉRIE PĚTI ZÁPASŮ BEZ PORÁŽKY

Už je to více než měsíc, co liberečtí hráči ochutnali hořkost porážky. Bylo to paradoxně právě v Mladé Boleslavi, konkrétně 12. března, kde Slovanu zápas absolutně nevyšel a prohrál vysoko 0:4. Trenéru Kozlovi tehdy chyběli kromě dlouhodobě zraněných hráčů také vykartovaní Frýdek a Červ, což se na hře nejspíš podepsalo. Liberec určitě věří, že tentokrát se bude vracet z města automobilů s daleko lepší náladou.

Od té doby se Slovanu totiž začalo dařit. V domácím zápase proti Slavii, kde se kývala židle pod trenérem Kozlem, zařídil last minute remízu 2:2 Victor Olatunji. Následovala bezbranková remíza v Ostravě, kde hráli Severočeši po vyloučení Preislera skoro 30 minut v oslabení. Pak přišla po více než dvou měsících výherní radost, a to za domácí výsledek 2:1 proti Zlínu. Z 60. Podještědského derby se rivalové rozešli remízou 1:1 a v posledním domácím utkání, které se hrálo tento víkend, si Liberec poradil s Brnem v celku pohodlně 3:1.

Před utkáním s Hradcem Králové ztrácí modro-bílý klub na svého příštího soupeře dvě pozice a dva body. S 35 se nachází na 9. příčce tabulky. Na 11. Ostravu, která je prvním celkem ve Skupině o udržení, má Slovan tříbodový náskok. Na šesté místo ztrácí bodů pět. Nejlepším střelcem Liberce je čtyřgólový Lukáš Červ. Hned čtyři hráči vévodí statistice asistentů se třemi přihrávkami na gól. Konkrétně to jsou Mohamed Doumbia, Christian Frýdek, Imad Rondić a Lukáš Červ. Brankářskou jedničkou je Olivier Vliegen, který zasáhl do 26 duelů a pětkrát nebyl nikým překonán.

Trenér Kozel nemůže stále počítat s kapitánem Theo Gebre Selassiem a Denisem Višinským. Zbytek týmu by měl být k dispozici. V posledním vzájemném utkání se radovali z výhry liberečtí hráči. Po gólech Micka van Burena a Imada Rondiće zvítězili začátkem listopadu minulého roku na stadionu U Nisy 2:0.

FC HRADEC KRÁLOVÉ – ZMĚNA NA TRENÉRSKÉM POSTU

Nemocného Miroslava Koubka nahradí ve východočeském celku do konce sezony dosavadní asistent Stanislav Hejkal. „Miroslav Koubek prodělal těžší průběh nemoci. Vzhledem k jeho současnému stavu, kdy se po fyzické stránce necítí zcela fit, mu do konce sezóny v souladu s doporučením ošetřujícího lékaře dopřejeme klidový režim. Trenérovi po sezóně končí smlouva, vzájemně jsme se tak dohodli, že bude lepší, když se dá zdravotně úplně do pořádku a dočasně si odpočine od stresových situací, ke kterým během zápasů dochází,“ píše se v prohlášení sportovního ředitele Jiřího Sabou na klubovém webu.

Nový hlavní trenér Stanislav Hejkal se již připravuje na domácí utkání v mladoboleslavském azylu proti severočeskému celku. „V Liberci proběhla větší rotace, takže to bude jiný zápas než na podzim. Jejich sestava si však stihla sednout, teď jsou rychlým, agresivním mužstvem. Mají tam i čtyři zahraniční dynamické hráče, s odchodem van Burena tedy neoslabili. Přivedli totiž Olatunjiho, který ho skvěle zastoupil a podává nyní výborné výkony. O víkendu dali Brnu za třicet minut tři góly a bylo po zápase, je tedy vidět, že jsou na tom velice dobře,“ stojí na hradeckých stránkách.

Votroci se v posledních pěti zápasech radovali dvakrát z výhry a třikrát odcházeli ze souboje bez bodu. Nejprve prohráli doma se Spartou 0:2, když hráli dlouho v oslabení. V následujícím kole opět neskórovali a padli v Teplicích 0:1. Následovaly dvě výhry 2:1, to když přivezli body z Brna, které potvrdili v domácím zápase s Českými Budějovicemi. V zatím posledním odehraném kole prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 0:1, ve východočeském derby v Pardubicích.

Hradci Králové patří po 28. kole sedmá příčka se ziskem 37 bodů za 11 výher, 4 remízy a 13 porážek při negativním skóre 32:37. Mimochodem Votroci mají společně se Zlínem třetí nejhorší útok ligy. Horší jsou jen Pardubice (25) a České Budějovice (31). Nejlepšími střelci černo-bílého celku jsou Daniel Vašulín s Filipem Kubalou, kteří se radovali ze svého gólu v šesti případech. Druhý jmenovaný je zároveň nejlepším asistentem, když přihrál na čtyři branky. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Michal Reichl, který naskočil do dvaceti zápasů a pětkrát neinkasoval.

Trenér Hejkal nebude mít k dispozici Michaela Leibla, který viděl proti Pardubicícm červenou kartu. Do utkání nezasáhnou ani zranění Filip Čihák s Ondřejem Ševčíkem. Otazník visí nad Adamem Gabrielem a Filipem Kubalou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.