FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Č. Budějovice - 25. února 2023   15:00

Ml. Boleslav
13' Kušej (D. Mareček) • 58' Kubista (Matějovský)
2:2
(1:1)
Č. Budějovice
44' Čolić   • 78' Králik  (J. Hora I)

Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (65. Dancák), D. Mareček (79. Žitný), Fulnek (59. Tomič) – Kušej (59. Ekpai), Ladra (79. Mil. Škoda).
Mikulec – Vojta, Látal, Mašek, Jawo.
Tomáš Batík – Jan Paták, Marek Podaný
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1012 diváků
Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – M. Čermák (75. Čavoš), J. Hora I – Mršić (34. Zajíc), P. Hellebrand (75. Čmelík), Adediran (64. Potočný) – Mic. Škoda (64. Jak. Matoušek I).
Janáček

SESTŘIH: Mladá Boleslav – České Budějovice 2:2. Kušej otevřel skóre,hosté dokázali dvakrát srovnat

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:12.
Je konec a zápas končí remízou. Mladá Boleslav měla opět dobrý vstup do poločasu a v 58. se podruhé dostala do vedení, střelou zpoza vápna se prosadil Kubista. Poté jsme sledovali velmi vyrovnané utkání, oba celky měly pár dobrých náznaků. Nakonec jsme se dočkali ještě jedné branky, v 78. minutě srovnal po rohovém kopu Králik, jenž tak rozhodl o dělbě bodů.
90+6'
90+5'
Modří měli v závěru rohový kop, ale Žitného centr odvrátil Havel.
90+4'
Ekpai se nechal předskočit Králikem, kterému ale pak utekl míč do autu. Hrát tak stále mohou fotbalisté Mladé Boleslavi.
90+3'
Čolić rozehrál standardku Českých Budějovic a jeho centr mířil na zadní tyč. Tam se ale nikdo v bílém nenacházel.
90+2'
Do ochozů si našlo cestu 1012 diváků.
90'
Sladký poslal do vápna dobrý centr, pro který si ale do vzduchu vyšplhal Šeda.
89'
Zajíc se nyní zachoval velmi sportovně, když změnil rozhodnutí rozhodčího a přiznal svou teč. Díky tomu tak budou vhazovat domácí.
88'
Škoda se na hrotu útoku statečně pral s přesilou, nicméně o balon po pár sekundách přišel.
87'
Hra se teď hodně kouskuje, k vidění je spousta nedovolených zákroků. Dalším se ve středu hřiště prezentoval Ekpai.
86'
Zřejmě za protesty byl žlutou kartou potrestán domácí trenér Pavel Hoftych.
86'
Ekpai dělal, co mohl, aby dostihl nákop Suchého na hrací ploše. Nakonec se mu to ale nepodařilo, a vhazovat tak budou hosté.
85'
Na trávníku se nyní ocitl také Čmelík, ale zákrok Karafiáta byl v pořádku.
84'
Po sérii několika osobních soubojů byl odpískán faul Kubistovi, kterému se rozhodnutí hlavního sudího vůbec nelíbí.
82'
Zajíc udržel na zádech Dancáka a poté se jím nechal faulovat. Hosté tak budou moct v klidu rozehrát.
81'
Nyní už byl Jan Šeda připraven a v pohodě lapil nepovedenou nabídku Čmelíka.
80'
Tomič chtěl z první poslat balon do pokutového území, ale centr mu vůbec nesedl a míč vylétl do autu.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Patrik Žitný,
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Milan Škoda.
78'
Vyrovnání na 2:2 zařídil nikým nehlídaný kapitán Králik
78'
Dynamo právě vstřelilo branku! A máme opět vyrovnáno! Hora se ujal exekuce rohového kopu a jeho centr si ve vápně našel MARTIN KRÁLIK, který překonal Šedu. Domácí brankář se ještě dožadoval odpískání útočného faulu, ale hlavní sudí branku uznal.
78'
Dynamo bude mít rohový kop, jelikož Horovu střelu přizvedl nad bránu Tomič.
77'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodiny a Mladá Boleslav drží těsné vedení. Podaří se Dynamu ještě vyrovnat?
76'
Šeda dostal pomalou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Zajícem.
75'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Patrik Čavoš,
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Lukáš Čmelík.
74'
A další faul hostujícího celku, tentokrát se proti pravidlům provinil Králik.
73'
Jejich snažení teď přerušil hvizd hlavního arbitra, který si všiml nedovoleného zákroku Hellebranda.
72'
V posledních minutách se hraje víc na polovině Mladé Boleslavi, nicméně hosté kombinují daleko od Šedovy svatyně.
71'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Ekpai, jenž se vrátil s Čolićem a donutil ho otočit hru zpět na Havla.
70'
Následný rohový kop však šanci nepřinesl, balon odkopl daleko od Janáčkovy brány Zajíc.
69'
Po několika odrazech se balon dostal k Ladrovi, jehož střelecký pokus zblokoval na roh Králik.
68'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Havel).
67'
Ladra vypálil ze střední vzdálenosti, ale zakončil přesně do míst, kde se nacházel Janáček.
66'
Zajíc se hnal za nákopem Hory, ovšem Šeda byl u míče dřív.
65'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Samuel Dancák.
64'
ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Roman Potočný,
ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Jakub Matoušek.
63'
Dynamo se po druhém gólu Boleslavi nastěhovalo na její polovinu a momentálně kombinuje před jejím vápnem.
62'
O chvilku později hlavičkoval z dobré pozice Škoda, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
61'
Sladký dnes již poněkolikáté poslal míč do vápna, ale jeho nabídku odvrátil Šimek.
60'
Ladra se pustil do souboje jeden na jednoho s Králikem. A hostující kapitán z něj vyšel úspěšně, před vápnem totiž svému soupeři míč odebral.
59'
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Michal Tomič,
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Ubong Moses Ekpai.
58'
Domácí si vzali vedení zpět po trefě Vojtěcha Kubisty, 2:1
58'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí si berou ztracené vedení zpět a gól přišel z velmi nenápadné akce. Matějovský od postranní čáry posunul balon na VOJTĚCHA KUBISTU, jenž vypálil zpoza vápna a trefil se přesně na přední tyč. Janáček se natahoval marně.
57'
Ladra se uvolnil a poté odcentroval, ovšem pro míč si došel brankář Janáček.
56'
V úvodu druhého dějství více kontrolují míč hosté, kteří si ale zatím nedokázali vypracovat žádnou šanci.
55'
Čermák si pak vyžádal ošetření, po kterém odkulhal za postranní čáru. Střídání však zřejmě nebude potřeba.
54'
Před pokutovým územím šel k zemi Čermák, ovšem hlavní sudí nereagoval a nechal hru plynout dál.
53'
Sladký si píchl balon kolem Fulneka, avšak na hrací ploše už ho nezastihl. Modří tak budou vhazovat.
52'
Domácí přišli o míč a Karafiát pak musel faulovat Škodu, jelikož se rodila další protiakce hostů.
51'
Dynamo šlo do brejku, nicméně jejich akce byla zastavena kvůli ofsajdu Adedirana.
50'
Kušej se zjevil v dobré palebné pozici, ovšem Sladký ho odstavil tělem a nedovolil mu zakončit.
49'
Čermák ve středu hřiště fauloval Ladru a může být rád, že nebyl potrestán žlutou kartou.
48'
Adediran se probíjel do pokutového území, nicméně Suchý ho i s míčem vytlačil do zámezí.
47'
Matějovský hledal rozběhnutého Kušeje, ovšem k tomu přes hostující defenzivu míč nedoputoval.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Je za námi první poločas a hráči odchází do kabin za nerozhodného stavu. Mladá Boleslav byla po většinu času lepší a ve třinácté minutě se díky gólu Kušeje dostala do zaslouženého vedení. Následně měla několik dalších příležitostí, které ale nevyužila. A neproměněné šance mohly domácí mrzet, neboť po ruce Suchomela byla nařízena penalta pro Dynamo a tu bezpečně proměnil Čolić. České Budějovice tak musí být s poločasovým stavem spokojené, jelikož jinak toho směrem dopředu moc nepředvedly.
45+3'
45+2'
Čolić se uvolnil na křídle a poté našel Zajíce, který zakončil přímo do náruče připraveného Šedy.
45'
Obrana Českých Budějovic si poradila, nicméně modří stále zůstávají v držení míče.
44'
Domácí se hned vydali dopředu a Ladra vybojoval pro Mladou Boleslav roh.
44'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Balon si na penaltový puntík postavil BENJAMIN ČOLIĆ, který prudkou střelou k tyči překonal Šedu. Domácí gólman sice vystihl směr, ale na tuto ránu nemohl dosáhnout.
42'
Tomáš Batík se šel sám podívat k monitoru a poté ukázal na penaltový puntík!
41'
Rozhodčí Batík musel u videa zjistit, zda hrál Suchomel rukou ve vápně
41'
Hra nyní stojí, neboť ve hře je penalta pro Dynamo. Zkoumá se zákrok Suchomela, jenž zřejmě hrál rukou v pokutovém území.
40'
Hellebrand vypálil z velké dálky, ale střela mu vůbec nesedla. Šeda mohl zůstat v klidu.
39'
Modří předvedli další vynikající brejk, na jehož konci stál Tomáš Ladra. Ten Janáčka překonal, ovšem balon se odrazil od levé tyče.
39'
Kušej si zabíhal za obranu na pas Karafiáta, avšak balon k němu nepustil Havel.
38'
Mladá Boleslav upustila od vysokého presinku a momentálně nechává svého soupeře v klidu hrát na jeho polovině.
37'
Střídající Zajíc se po pár minutách na hřišti mohl řítit sám na bránu, jenže od Hellebranda dostal přihrávku za sebe. Budějovický útočník se tak musel pro míč vracet a mezitím se domácí obránci stačili vrátit.
36'
Ladrův centr nadělal hostující defenzivě dost starostí, nicméně nikdo v modrém se k zakončení nedostal.
35'
Fulnek šel k zemi po souboji s Havlem a arbitr Batík odpískal hostujícímu obránci faul. Uvidíme volný přímý kop domácích.
34'
ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Tomáš Zajíc.
33'
Králikův nákop byl pro Čoliće moc dlouhý, a pro balon si tak došel gólman Boleslavi Šeda.
32'
Fulnek získal balon a chtěl nastartovat Ladru. Tomu ale míč odskočil a následně mu utekl až za postranní čáru.
31'
Je za námi půl hodina hry a Mladá Boleslav zatím udává tempo hry, České Budějovice se vůbec nemohou dostat do zápasu.
30'
Míč si ve vápně Dynama našel Šimek, jenž však z těžké pozice nezakončil přesně.
29'
Také střela Matějovského byla zblokována, tentokrát bude ale následovat další rohový kop Mladé Boleslavi.
28'
Mareček si navedl balon do středu hřiště a vypálil, jenže trefil před sebou stojícího Havla.
27'
Adediran táhl slušně se rozvíjející brejk Dynama, jenže modří předvedli příkladný návrat a křídelník hostů před vápnem o míč přišel.
26'
Ani další roh Mladé Boleslavi šanci nepřinesl, balon odvrátil na přední tyči stojící Sladký.
25'
První nabídku zkušeného záložníka odvrátil Králik, ale domácí hráč dostal šanci na reparát. Napodruhé už našel Kubistu, jehož střela prolétla několik metrů na břevnem.
24'
Suchomel podpořil útočné snažení svého celku a získal rohový kop, který za malý okamžik rozehraje kapitán Marek Matějovský.
23'
Hellebrand roztáhl hru na Sladkého, který okamžitě poslal do vápna ostrý centr. Pro ten si však došel Jan Šeda, a tak se nikdo z hostů k hlavičce nedostal.
22'
Mareček prodloužil Šedův nákop za sebe, ale u balonu byl pak první Králik.
21'
Středočeši vysoko napadali a po chybě Čermáka míč získali. Nyní tak mohou rozjet další ofenzivní akci.
20'
O chvilku později pálil z podobné pozice Hellebrand, který však domácího brankáře nezaměstnal.
19'
Martin Sladký se odhodlal ke střele z dálky. Šeda byl ale připraven a jeho pumelici vyrazil.
18'
Mladoboleslavští velmi dobře dostupovali hráče s míčem a nakonec svého soupeře vytlačili na jeho polovinu.
17'
Hosté si zatím příliš neví rady s ofenzivní dvojicí Mladé Boleslavi, která jim svou rychlostí dělá velké problémy.
16'
Už to mohlo být o dvě branky! Kušej dostal přihrávku za obranu a poté nahrál sbíhajícímu Ladrovi, jenž v obrovské šanci selhal a bránu přestřelil.
15'
Janáček vyběhl daleko z brány a hodně pomohl svým obráncům, neboť k míči by jinak měl opět nejblíž Kušej.
13'
Vasil Kušej využil přihrávky od Marečka a prostřelil Janáčka, 1:0
13'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mladá Boleslav se ujímá vedení! Dynamo přišlo o balon na útočné polovině a domácí se vydali do brejku. Po levé straně ho táhl Mareček, který pak parádním pasem vyslal do úniku VASILA KUŠEJE. Ten udělal ve vápně kličku branáři a zakončil do prázdné brány.
12'
Šimkovi teď nevyšlo zpracování a balon mu utekl do autu. Hosté budou vhazovat.
11'
Ladrova průniková přihrávka byla pro Fulneka příliš prudká, a následovat tak bude odkop od brány.
10'
Čermák to zkoušel individuálně přes střed hřiště, ovšem po pár metrech ho odzbrojil Kubista.
9'
Ladra si obhodil Havla a už už se rovnal ke střele. Důležitý obranný zákrok však předvedl Čolić, jenž svému soupeři na poslední chvíli ukopl balon od nohy.
8'
Ladra chtěl vyslat do šance Kušeje, jenže jeho nahrávku vystihl stoper Králik.
7'
Poprvé si na míč sáhl také Jan Šeda, ke kterému doskákal příliš dlouhý pas Hory.
6'
O chvilku později to domácí forvard zkusil zpoza šestnáctky, ovšem prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
5'
Kušej se zjevil ve velké šanci, avšak narazil na připraveného Janáčka. Případný gól by však kvůli signalizovanému ofsajdu neplatil.
4'
Adediran dostal dobrou přihrávku do běhu, ovšem Suchý k němu velmi rychle přistoupil a ukopl mu balon od nohy.
3'
Mršić si zaběhl za obranu a následně poslal míč do vápna. Vše ale bylo zbytečné, neboť hostující křídelník byl chycen v ofsajdu.
2'
Mareček vystihl rozehrávku Králika a mohl jít dopředu. Raději však zvolil zpětný pas na Suchomela.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávky se ujali fotbalisté Dynama, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C), D. Mareček, Fulnek – Kušej, Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Žitný, Vojta, Dancák, Tomič, Látal, Mašek, Jawo, Mil. Škoda, Ekpai.
Trenér: Pavel Hoftych

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – M. Čermák, J. Hora I – Mršić, P. Hellebrand, Adediran – Mic. Škoda.
Náhradníci: Šípoš – Čavoš, Jak. Matoušek I, Zajíc, Potočný, Skovajsa, Čmelík.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Tomáš Batík – Jan Paták, Marek Podaný.
První vzájemné utkání v této sezoně

3.9. 2022 – SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 0:2

Branky: 60. Ladra (Fulnek), 75. Ladra (D. Mareček)

SK Dynamo České Budějovice: Janáček – Čolić (46. Sladký), L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Čmelík (77. Grič), Čavoš (72. Matoušek I), P. Hellebrand, Broukal, Sluka (61. Potočný) – Mic. Škoda (46. Zajíc).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pech, D. Šimek, Suchý (C) (46. Mil. Škoda, 78. Krobot), Karafiát – Fulnek, Ekpai (55. Skalák), D. Mareček, Dancák (90. Donát) – Mašek (55. Matějovský), Ladra.
SK Dynamo České Budějovice

Dynamo je na tom o poznání hůř než jeho dnešní soupeř, v tabulce je až dvanácté a na poslední Pardubice má pouze čtyřbodový náskok. Jihočeši neměli na začátku druhé části sezony příznivý los a to se odrazilo na výsledcích, postupně prohráli se Slováckem, Libercem a Plzní. V minulém kole však České Budějovice zabraly a naplno bodovaly proti Bohemians. Rozhodující trefu zaznamenal Roman Potočný, pro kterého to byla druhá přesná trefa v tomto ročníku. Podaří se mu skórovat i dnes ve městě automobilů?
FK Mladá Boleslav

Středočeši jsou po dvaceti kolech devátí a na svém kontě mají šestadvacet bodů. Vstup do jara jim nevyšel podle představ, když z prvních tří zápasů vytěžili jen jeden bod za remízu s Brnem. Minulý týden ale podala Hoftychova družina velmi kvalitní výkon proti Hradci Králové a zaslouženě brala tři body. Ty Mladé Boleslavi vystřelil Vasil Kušej, jenž dělal Východočechům velké starosti a během svého pobytu na hřišti si vypracoval několik dalších stoprocentních šancí. Uvidíme, zda modro-bílí na tento výsledek naváží a podaří se jim trochu odlepit od spodku tabulky.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy jednadvacátého kola české nejvyšší soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi. Start utkání je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.