FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 13. listopadu 2022   15:00

Pardubice
57' Černý (Kurka)
1:1
(0:0)
Plzeň
76' M. Havel  (Mosquera)

Markovič – Icha, Vlček, Chlumecký, Kurka – Janošek (87. Koukola), Vacek – Kostka (76. Lima), Hlavatý, Tischler – Černý (C) (84. Mareš).
Budinský – S. Šimek, Rosa, Sychra.
Nehasil – Vlček, Váňa
Ďolíček, Praha - Vršovice
1469 diváků
Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka (66. Holík) – Kalvach, Bucha – Jirka (87. Pilař), Vlkanova (66. Bassey), Mosquera – Chorý.
Tvrdoň, Jedlička – Čermák, Kronus, A. Čihák, Dedič, Ndiaye.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:8. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:8.
V posledním podzimním kole se odehrálo velké překvapení. Pardubice ve své derniéře na stadionu v Ďolíčku předvedly srdnatý výkon, který přetavily v jeden bod. Naopak Plzeň nezvykle podruhé během tří zápasů ztratila.
90+4'
90+4'
Pardubice ještě v poslední minutě získaly rohový kop po skvělé práci Limy.
90+3'
Tomáš Chorý nyní připravil svůj tým o možnost útočit, v hlavičkovém souboji totiž fauloval jednoho z domácích hráčů.
90+2'
Leandro Lima odvedl obrovský kus práce, když nejprve přesprintoval Mosqueru a potom v souboji s Hejdou získal alespoň aut.
90+1'
Jhon Mosquera se dostal nikým nehlídaný k nebezpečnému zakončení, zamířil jen do boční sítě.
88'
Tomáš Koukola mohl být ihned po nástupu na trávník hrdinou, po průnikovce od Vacka ale odehrál balón až příliš zbrkle a střela tak šla hodně mimo.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Tomáš Koukola.

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Václav Pilař.
85'
Dominik Mareš na útočné polovině přihrál svému jmenovci Janoškovi, který si špatně zpracoval a o balón přišel. Domácí se ale rychle vrátili a zastavili protiútok.
84'
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Dominik Mareš.
83'
Domácím mohl vrátit vedení Lima
83'
Z ničeho nic mohli domácí jít znovu do vedení! Michal Hlavatý totiž dostal přihrávku do běhu a dostal míč do pokutového území. Tam byl Leandro Lima, jehož střela skončila vysoko nad!
81'
Rutinní zákrok pro Jakuba Markoviče. Lukáš Kalvach totiž napřáhl ke střele z voleje zpoza pokutového území, míč ale netrefil ideálně.
79'
Bassey měl na hlavě obrat
79'
Hosté rozhodně s remízou spokojeni nejsou a chtějí získat i zbylé dva body. Centr Holíka z pravé strany si našel Fortune Bassey, který hlavou zamířil vedle.
77'
Další zakončení hostů, tentokrát z kopačky asistenta Jhona Mosquery, ukryl do rukavic domácí gólman.
76'
Havel procpal míč za natahujícího se Markoviče, 1:1
76'
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Leandro Lima.
76'
Plzeň právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Přetažený centr si v pokutovém území našel Jhon Mosquera Ten ještě posunul míč k MILANU HAVLOVI, jehož přízemní střela se i přes teč brankáře Markoviče dostala do sítě! Asistence: Jhon Mosquera.
74'
Po dalším kopu od rohového praporku se Plzeň sama připravila o šanci útočit, Libor Holík totiž na hranici pokutového území fauloval Hlavatého.
73'
Pardubice už pomalu začínají jen bránit a hosté začínají tlačit. Nyní mají už druhý rohový kop v rychlém sledu.
71'
Domácí Martin Chlumecký se chtěl vydat dopředu, o míč ale přišel. Chtěl ho tak získat zpět, ostrým skluzem ale trefil jen soupeře. Dostává za to žlutou kartu.
69'
Marek Icha přihrávkou za obranu našel Dominika Kostku. Ten z prvního dotyku dával před bránu, ovšem všechny spoluhráče přestřelil.
68'
Obrovská šance! Po vráceném balónu do pokutového území se míč odrazil k Tomáši Chorému, kterého nohou zastavil brankář Markovič!
66'
ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Libor Holík,
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Fortune Bassey.
65'
Domácí hrají v rámci možností opravdu chytře a často drží míč na útočné polovině. Marek Icha si nyní píchl míč kolem Jemelky a byl trefen do obličeje, je tedy pískán faul.
63'
Po dvojitém rohu domácího týmu šli hosté do rychlého protiútoku. Jirka vysunul Pavla Buchu, toho ale zakřižovali hned dva bránící hráči a Markovič tak v klidu sebral balón.
62'
Michal Hlavatý si pěkně pokryl balón a vysunul na pravé straně Dominika Kostku. Následně Tischler vybojoval rohový kop pro svůj tým.
60'
Hosté se snaží o odpověď. Erik Jirka centroval z pravé strany a Tomáš Chorý zakončoval patičkou, Markovič vytáhl na roh.
57'
Černý zblízka doklepl za Staňka, je zaděláno na senzaci? 1:0!
57'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí jdou do vedení! Nejprve to vypadalo, že Domini Kostka celou akci zkazil. Nakonec ale skvěle přenesl hru na levou stranu. Petr Kurka centroval a šťastně si narazil s PAVLEM ČERNÝM, který zakončil přesně! Asistence: Petr Kurka.
56'
Adam Vlkanova se domníval, že jeden z domácích zahrál rukou. Rozhodčí byl jiného názoru. Následoval tvrdý zákrok hostujícího hráče, který rovněž zůstal bez povšimnutí.
52'
Mosquerovy tvrdé nůžky málem zlomily břevno!
52'
Hosté si vybojovali rohový kop. Ten zahrával Lukáš Kalvach a z hranice malého vápna nůžkami zakončoval Jhon Mosquera, který trefil břevno!
51'
Pavel Černý hlavou prodloužil balón do běhu Michala Hlavatého. Ten trefil skákající míč směrem na bránu, ovšem hodně vysoko.
50'
Erik Jirka dostal v pokutovém území hodně prostoru a tak se odhodlal ke střele, ta byla tečovaná a skončila na boční síti. Následuje roh.
48'
Právě po této akci šla Plzeň do protiútoku, který zastavil za cenu žluté karty domácí Dominik Janošek.
48'
Už to vypadalo, že průniková přihrávka Hlavatého na Kostku bude směřovat na gólové šance, Kostka si však nedokázal zpracovat balón ideálně a dostihl ho obránce.
47'
Domácí následně šli rychle dopředu. Pavel Černý přenesl hru na levou stranu, odkud Janošek střílel mimo.
46'
Po šťastném odrazu se k míči dostal Jhon Mosquera, toho ale skvělým zákrokem odzbrojil Tomáš Vlček.
46'
První poločas je u konce a nutno říct, že je převážně k vidění vyrovnaný duel. Hosté si vytvořili souvislejší tlak až v závěru, kdy velkou šanci odvracel z brankové čáry obránce. Ve druhé půli tak je ještě hodně o co hrát.
45+1'
44'
Emil Tischler v souboji přetlačil Erika Jirku a chtěl jít směrem dopředu, byl ale zastaven kvůli hvizdu rozhodčího, který signalizuje faul.
42'
Hosté se nyní dožadovali penalty po zákroku Hlavatého na Vlkanovu, rozhodčí to ale tak neviděl a za pravdu mu dal i VAR.
40'
V posledních minutách Viktoriáni zamkli svého soupeře na jeho polovině, kromě zmíněné šance ale ohrozit bránu nedokázali. Vysvobození pro Pardubice nyní přinesl Michal Hlavatý, který vyhrál souboj s Jirkou a poté byl faulován.
38'
Vlček zachránil domácí na čáře, pak přestřelil Bucha
38'
První vyložená gólová šance zápasu! Po neúspěšném presinku Pardubic centroval z pravé strany Erik Jirka. Na zadní tyči vše zavíral jeden z hráčů hostů, jehož hlavičku mířící do branky na čáře zastavil obránce! Následná dorážka skončila nad břevnem.
35'
Hned několik hráčů v tmavých dresech se dralo do zakončení v pokutovém území Pardubic, obrana vždy dokázala zablokovat míč. To samé platilo i pro Emila Tischlera, který zastavil centr soupeře.
34'
Roh rozehraný nakrátko vyústil v chybu Tomáše Vlčka, který přihrál přímo soupeři. Naštěstí pro domácí z toho nic nebylo, centrovaný míč z kopačky Erika Jirky lapil Markovič.
33'
Pardubice jsou v posledních minutách aktivnější, zatím tomu chybí jen koncovka. O tu se budou moci pokusit po rohovém kopu zleeva.
30'
Další slibně vypadající akce hráčů v červenobílém skončila střelou mimo. Po pasu Černého tentokrát nezamířil přesně Dominik Kostka.
29'
Po prodloužení hlavou od Tomáše Chorého se k míči dostal Pavel Bucha. Ten zkoušel technicky zakončit k zadní tyči, bránu ale minul.
27'
Zatím je k vidění vyrovnanější zápas, než by asi většina lidí čekala. Domácí fotbalisté zatím nehrají špatně a nedovolují Plzni příliš hrát.
25'
Ichova nadějná střela z dobré pozice sražena na roh
25'
Další útočný výpad Marka Ichy tentokrát končí rohovým kopem. Jeho pokus levačkou totiž tečoval jeden z bránících hráčů.
24'
Domácí fotbalisté se zatím nedostávají do špatných pozic pro finální přihrávku, zatím jim ale chybí potřebná kvalita provedení.
22'
Následoval další zajímavý protiútok domácího týmu, i tentokrát mohl Jindřich Staněk zůstat klidný. Marek Icha totiž nestihl míč před brankovou čarou.
21'
Plzeň nyní držela míč na svých kopačkách. Po dlouhém nákopu Staňka se dostala k centru, Chorý v obležení obránců zakončit nedokázal.
18'
Marek Icha se po narážečce s Kostkou dostal s balónem do dobré pozice pro centr. Tím sice našel Tischlera, ten si ho nedokázal zpracovat.
18'
Po driblinku Pavla Buchy dostal přihrávku Lukáš Kalvach, jehož pokus ze střední vzdálenosti skončilo vysoko nad břevnem.
16'
Kamil Vacek chytrým lobem za záložní linii našel volného Hlavatého. Ten si píchl míč kolem protihráče, který zahrál rukou, rozhodčí ovšem nepískl. Domácí záložník následně fauloval.
14'
Rohový kop Pardubic vyústil jen v zablokovanou střelu Hlavatého. Následovala rychlá protiakce Plzně, které skončila střelou Pavla Buchy. Ta proletěla kolem levé tyče domácí branky.
13'
Michal Hlavatý dostal na půlce hřiště až příliš prostoru a dostal se s míčem na útočnou polovinu. Kostkovi poté průnik neprošel, získal ale aspoň roh.
11'
První zakončení v dnešním utkání šlo na domácí bránu. Po centru z brankové čáry hlavičkoval Tomáš Chorý, Jakub Markovič v klidu chytá.
10'
Po ztrátě Chlumeckého mohla po pravé straně útočit Viktoria. První centr Erika Jirky zastavil Kurka, ten další odkopl Martin Chlumecký.
8'
Plzeň se po delší době dostala ke kombinaci na polovině soupeře. Lukáš Hejda ale zatím neprožívá vydařený zápas, tentokrát mu balón utekl za postranní čáru.
6'
Domácí nevstoupili do zápasu špatně. Chlumecký na levé straně vysunul Petra Kurku, jeho centr ale skončil v náruči Jindřicha Staňka.
3'
Rychlý útok Pardubic založil Kamil Vacek. Dominik Janošek vyvezl balón na polovinu soupeře a Hlavatý střílel, akce dvou ex-plzeňských hráčů skončila zablokovanou střelou.
3'
Krátce poté se Pardubice dostaly s míčem k pokutovému území soupeře, přihrávka Pavla Černého ale nikoho z domácích nenašla a skončila v zámezí.
2'
Sotva se začalo a hlavní rozhodčí Nehasil už musel tasit žlutou kartu. Po neúspěšné akce Plzně se zmocnil míče Michal Hlavatý, který si píchl balón kolem Lukáše Hejdy. Ten ho tvrdým skluzem zastavil a bude si muset ve zbytku zápasu dávat pozor.
1'
Domácí Pardubice nastoupí v tradičních červenobílých barvách, hosté z Plzně budou hrát v tmavě modrém.

FK Pardubice: Markovič – Icha, Vlček, Chlumecký, Kurka – Janošek, Vacek – Kostka, Hlavatý, Tischler – Černý (C).
Náhradníci: Budinský – S. Šimek, Koukola, Mareš, Rosa, Sychra, Lima.
Trenér: Radoslav Kováč

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach, Bucha – Jirka, Vlkanova, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Pilař, Čermák, Kronus, A. Čihák, Dedič, Holík, Bassey, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Nehasil – Vlček, Váňa.
Úřadující mistr z Plzně je ve hře o titul i letos. Po půlce základní části získal zatím 38 bodů a má čtyřbodový náskok na druhou Slavii Praha. Jedinou porážku si tým trenéra Michala Bílka připsal před týdnem proti Spartě, které podlehl 0:1. Před tím měla Viktoria šňůru 35 ligových zápasů bez prohry.

Během týdny Západočeši hráli dohrávku v domácím prostředí proti Zbrojovce Brno. Proti tomuto soupeři si spravili chuť a s chutí si zastříleli. Nakonec z toho byla výhra 4:0, na které se dvěma trefami podílel Tomáš Chorý.
Jak již bylo zmíněno, tak Pardubice jsou zatím na poslední příčce tabulky. Vyhrály totiž pouze třikrát a zbylých dvanáct zápasů prohrály. Jsou tak posledním týmem, který v tomto ročníku ještě neremizoval.

Nejčerstvější výhra Východočechů je ta v derby proti Hradci Králové. V tomto utkání svěřenci Radoslava Kováče předvedli bojovný výkon, který podpořili třemi krásnými góly. Nakonec z toho bylo vítězství 3:1.

Dnešní zápas je jejich derniéra v domácím prostředí na stadionu Bohemians. V Ďolíčku působily Pardubice posledních dva a půl roku, od jarní části už by ale měly hrát v domácím prostředí na letním stadionu.
Vítejte u online přenosu ze zápasu posledního podzimního kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se poslední FK Pardubice utká s první FC Viktoria Plzeň. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.