Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Ludogorets - 3. srpna 2021   21:00

Olympiacos
Olympiacos
87' A. Camara
1:1
(0:0)
Ludogorets
Ludogorets
50' Despodov
Olympiacos
Tzolakis – Lala (62. Androutsos), Ba, Semedo, Cissé (53. El Arabi), Reabciuk – Valbuena (C) (72. A. Camara), M. Camara, Kunde (46. M´Vila), Masouras – Hassan.
Madden – Roome, Mulvanny (SCO)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Ludogorets
Kahlina – Ikoko, Plastun, Verdon, Nedjalkov (C) – Souza (73. Santana), Gonçalves, Badji – Tekpetey (82. Cicinho), Sotiriou (89. Wanderson), Despodov.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:14.
Neatraktivní taktickou bitvu z první půle ukončila situace z padesáté minuty, kdy Despodov otevřel skóre z přímého kopu. Pro mdlý Olympiakos to zafungovalo jako budík. Od této chvíle se hrálo podle řeckých not a výsledkem bylo vcelku zasloužené vyrovnání. V 87. minutě uzavřel stav na 1:1 střídající Aguibou Camara. Na stadionu Olympiakosu se tedy urodila spravedlivá remíza. O postupujícím do čtvrtého předkola Ligy mistrů se rozhodne za týden v Bulharsku.
90+5'
90+4'
Masouras ze standardní situace nic nevytěžil. Centr byl moc krátký a Reabciuk se musel rychle vracet kvůli hrozícímu protiútoku.
90+3'
Hostující kapitán Anton Nedjalkov bude dohrávat se žlutou kartou. Může za to nehezký šlapák na Madyho Camaru.
90+2'
Despodov si skvěle naběhl mezi stopery a najednou běžel sám na bránu Olympiakosu. Daleko vyběhnuvší Tzolakis ho stačil vyrušit, bulharský útočník se musel pro míč trochu vracet a pak už nebyl v tak dobré pozici, aby zakončil přesně do prázdné brány.
90+1'
Yann M´Vila zrychlil hru roztažením do křídle. K centrovanému míči se však nikdo v červenobílém dresu neprobil.
90'
Řecký velkoklub má ještě čas na obrat. Čtvrtý sudí na světelné tabuli odhalil pětiminutové nastavení.
89'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Wanderson.
87'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Razgrad čistý štít do úplného konce neustrážil! Po špatném odkopu Nedjalkova přistál míč u Madyho Camary. Ambiciózní rána zpoza vápna neprošla, ale AGUIBOU CAMARA už odražený míč chladnokrevně uklidil za Kahlinu.
85'
Po dlouhé době se pár vteřin hrálo na branku Tzolakise. Platilo to až do útočného faulu Alexe Santany na Portugalce Semeda.
84'
Domácí chtěli trochu vylákat obranu Razgradu, jenže se nedokonalou přihrávkou k pravé postranní čáře sami připravili o balon.
83'
Kahlina zase zkontroloval let vysokánského nákopu k jeho pravé tyči. S tímto nemohly útočné zbraně Olympiakosu nic dělat.
82'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Bernard Tekpetey, přichází Cicinho.
81'
Thanasis Androutsos adresoval míč do pokutového území, jenže příjemce přihrávky se postupně ocitl mezi čtyřmi nechybujícími obránci.
80'
S velkým přehledem si Kristijan Kahlina došel pro centr z nohy Androutsose. Bulharský tým však míč ihned odevzdal.
79'
Hosté využívají každou možnost k nepatrnému zdržování. Fyzických sil už hráči v zeleném nebudou mít na rozdávání.
77'
Zhruba čtvrthodina do konce zápasu. Olympiakos se po inkasovaném gólu osmělil a ze všech sil usiluje o vyrovnání. Ani porážka 0:1 by směrem do odvety ale nemusela být neřešitelná.
76'
Pro Ludogorec asi štěstí, že ani ve třetím předkole není na jednotlivých zápasech videorozhodčí. Zde by skotský sudí Madden musel uznat chybu.
75'
Ahmed Hassan se v pokutovém území zřítil k zemi a chytil se za obličej. Šlo o souboj s Verdonem, který ho trefil loktem. Sudí to však přehlédli.
74'
Anton Nedjalkov nezvládl hlavičkový souboj s El Arabim zrovna předpisově. Ludogorec na to ale nedoplatil, těžká střela hlavou neměla přesnost.
73'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Cauly Souza, přichází Alex Santana.
72'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Aguibou Camara.
70'
I ve druhé půli mají fotbalisté nějakou tu minutku na osvěžení. Více vhod to přichází Razgradu, jenž se začíná dostávat pod tlak.
69'
Ousseynou Ba skočil do pohotového zakončení Sotirioua a nepustil ho k Tzolakisovi.
68'
Nic moc, protože centr Valbueny přistál u bránících hráčů. Následný zmatek skončil odmávaným postavením mimo hru.
67'
Přesný nákop z hloubi pole si šťastně převzal Giorgos Masouras, jehož pokus zablokovalo koleno bránícího Ikoka. Co další roh?
66'
Dohraný Valbuena stihl předat míč na pravý kraj, z něhož přiletěl snadný centr pro brankáře Kahliny. O chvilku dříve Veron na hranici pravidel zastavil unikajícího El Arabiho.
65'
Semedo opět nic neriskoval a dal hostům rohový kop. Tento typ standardních situací však na obou stranách příliš nevychází.
64'
Držení míče: 53 % – 47 %.
63'
Šance na gól velká nebyla, ale rána to byla exkluzivní. Bernard Tekpetey vyslal bombici z třiceti metrů a Tzolakise hodně štípla část ruky, kterou ji vytěsnil nad břevno.
62'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Kenny Lala, přichází Thanasis Androutsos.
60'
Z jednoho rohu nakonec byly dva, nicméně po tom druhém zaúřadovaly rukavice pozorného brankáře Kristijana Kahliny.
59'
Claude Gonçalves taktéž zapsal jeden nedovolený zákrok. Nákop do vápna se ujal tak napůl, vznikl z něj rohový kop.
58'
Téměř po hodině hry měl Olympiakos první šanci! Tradiční exekutor Mathieu Valbuena našel před brankou odskočeného Hassana, který ale zasáhl jen nohu blízko stojícího gólmana.
57'
Bernard Tekpetey inkasuje žlutou kartu za nebezpečnou hru vůči hlavě Reabciuka. Chtěné to určitě nebylo, nebezpečné však ano.
57'
Další bitva mezi Valbuenou a hostujícím kapitánem Nedjalkovem. Tentokráte se hvizd neozval, řecký tým musí trochu couvnout.
56'
Valbuenovy standardky zatím nejsou nebezpečné. A tento centr před branku Kahliny na tom nic nezměnil.
55'
Nedjalkov vedle pokutového území strčil do Valbueny. Nařízena je standardní situace z pravé strany.
53'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Pape Abou Cissé, přichází Youssef El Arabi.
52'
Semedo odklidil centr z levého křídla na rohový kop. Olympiakos nezažívá moc příjemný vstup do druhého poločasu.
51'
Vedoucí trefa může zápasu jen pomoci. Dosud to byla zejména taktická bitva s minimem fotbalového koření.
50'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Gólem z přímého kopu se bulharský mistr ujímá vedení! Konstantinos Tzolakis si vybral trochu slabší chvilku, když rukou pouze ztečoval do sítě přímý kop z dílny KIRILA DESPODOVA.
49'
Senegalský stoper Pape Abou Cissé ještě k tomu uviděl žlutou kartu.
48'
Pěkná akce po ose hřiště. Tekpetey byl pár metrů před vápnem sestřelen skluzem Cissého. Je z toho přímý kop.
46'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Pierre Kunde, přichází Yann M'Vila.
46'
Byla to velmi dietní první půle, která byla hlavně z pohledu domácího týmu nepovedená. Trochu nečekaně měl více ze hry Ludogorec, i když Konstantinos Tzolakis až na jednu výjimku moc důležité práce neměl. Klíčový zásah předvedl jen ve čtyřiatřicáté minutě, když přečetl brejkovou situaci a včasným výběhem překazil šanci Despodova.
45+3'
45+2'
Penalizovaný Kunde dal hostům výhodu standardní situace, která padala za hlavní balík hráčů. U malého vápna jeden z nich vyplaval, ale míče se ani nedotkl.
45+1'
Mizerné přenesení hry od Camary. Jeden z hostů bezpečně sklepl míč do rukavic Kahliny, jenž dosud nic velkého neřešil.
45'
Ještě tři minuty mají oba týmy na to, aby před odchodem do šaten pohnuly s nerozhodným stavem.
44'
Lukrativní přímý kop na sebe vzal Kiril Despodov. Jeden ze dvou Bulharů v základní sestavě Razgradu překonal zeď, ale míčem jen sundal prach ze střechy Tzolakisovy brány.
43'
Chytře vhozený aut rovnou do úniku. Rúben Semedo vyřešil tento velký problém žlutým faulem na Sotirioua.
41'
A teď úplné to samé i v podání Olympiakosu. Úvodní gól zápasu je v těchto minutách v nedohlednu.
40'
Ludogorec nespěchá a kombinuje podél půlící čáry. Diváci reagují stupňujícím se pískotem.
39'
A další menší faulík ze strany řeckého týmu. Tentokrát proti portugalskému středopolaři Gonçalvesovi přitvrdil Masouras.
38'
Domácí nalezli na Ikokův aut. Mady Camara to s důrazem ale přehnal a zezadu srovnal se zemí Sotirioua.
36'
Bernard Tekpetey se krůček po krůčku přibližoval rohu velkého vápna, u kterého natáhl pravačkou a o několik metrů minul.
35'
Nařízený roh kopnutý Despodovem už tak vzrušující nebyl.
34'
Trochu jsem to přivolal. Cauly Souza věděl o velké mezeře mezi domácími obránci. Poslal míč před Despodova, ale ten si nevěděl rady s Tzolakisem, jenž mu perfektním výběhem zmenšil střelecký úhel.
33'
Pape Abou Cissé si vynutil drobný faul na Despodovovi. Pokračuje klidná pasáž bez reálného ohrožení některého z gólmanů.
32'
Domácí se nepárali s příchozím centrem. Vysvobozující odkop však sbírají jejich protivníci okolo půlící čáře.
30'
Moldavan Reabciuk přenesl hru doprava, jenže míč se pak zase pohyboval směrem od soupeřovy brány. Oba týmy si počínají velmi opatrně.
29'
Jordan Ikoko odrazil míč na další roh. Nabízený centr lízl svým bujarým účesem Semedo, nicméně ho prodloužil zcela mimo bránu.
28'
Snadno a rychle získaný roh domácího týmu zrealizoval Valbuena. Klíčový souboj v pokutovém území tradičně vyhráli muži z Bulharska.
27'
Tekpetey přečetl přihrávku za obranu. Z jedničky dával finálku na Despodova a ten napálil Tzolakise. Ghanský útočník byl znovu v ofsajdu.
26'
Olympiakos se dobře pohybuje v bloku a neustále vytláčí hostující fotbalisty směrem k půlící čáře.
24'
I o půl jedenácté večer by ve městě Pireus mělo být okolo čtyřiatřiceti stupňů. Hráči tak dostávají od sudího čas na zchlazení.
23'
Mady Camara spadl po střetu s Tekpeteyem z docela velké výšky. Je potřeba trocha času, aby se vrátil do provozuschopného stavu.
22'
Valbuena opět nic nevymyslel, což platilo i v případě centru Madyho Camary z pravé postranní čáry.
21'
Řecké mužstvo si vyzkouší standardku i z levého křídla, kde Despodov poslal do kotrmelců Olega Reabciuka.
20'
Tzolakis převzal malou domů přes padesát metrů. Právě tento muž dostává v brance Olympiakosu přednost před nově podepsaným Tomášem Vaclíkem.
19'
Ani devatenáctá minuta žádnou větší šanci nepřinesla. Valbeunův centr z pravého kraje hostující fotbalisté s přehledem zneškodnili.
18'
Častým přerušováním je hra hodně rozdrobena. Další hvizd nastal kvůli faulu Nedjalkova na Valbuenu.
17'
Pomezní rozhodčí hlídající útočnou polovinu Ludogorce se zatím nenudí. Opět musel zvedat praporek kvůli Tekpeteyeho postavení mimo hru.
16'
Souza posouval míč dovnitř vápna, kde ho nezpracoval kyperský útočník Sotiriou. I v opačném případě by se nic nedělo kvůli ofsajdu.
15'
Mady Camara šel neortodoxně do voleje z hranice pokutového území, nicméně se do balonu netrefil.
14'
Další faul vyrobil Despodov, když se snažil napravit ztrátu míče na útočné polovině. Na zemi skončil Masouras.
13'
Skotský arbitr vyhodnotil Kundeho zákrok na Tekpeteye jako nedovolený, takže se znovu bude konat postupné zakládání útoku Ludogorce.
12'
Tento Tzolakisův zákrok se už počítat bude, i když ztečovaná střela z dálky v podání Tekpeteye k němu málem ani nedoletěla.
11'
Reabciuk neměl klid na expedici míče do pokutového území. Po nízké přihrávce se hra opět velmi rychle stěhuje vstříc Tzolakisovi.
10'
Mathieu Valbuena svou pravačkou načepoval míč před branku. Zelení neměli problém a najednou byli v úniku. Despodov si na Tzolakise ale nepřišel, k tomu byl chycen v ofsajdu.
9'
Kenny Lala využil blok Nedjalkova k zisku rohového kopu.
8'
Valbuena ukázal výhody nízkého těžiště, když protančil okolo dvou supeřů. S následným centrem už si defenziva PFK věděla rady.
7'
Ani tato standardka Razgradu do šance nepomohla. Přesto bulharský tým drží v úvodní fázi zápasu balon častěji.
6'
Kiril Despodov otřel míč o první překážku a vybojoval rohový kop, jenž si podle všeho sám rozehraje.
5'
Ludogorec se z útočné třetiny sám zahnal na vlastní půlku, kde probíhá cirkulace balonu v zadních řadách.
4'
Reabciuk tvrdě narazil do Ikoka, který zřejmě bude potřebovat zásah lékařského štábu.
3'
Domácí ubránili roh a vyrazili do protiútoku. Lala si centr zopakoval a spojil se s hlavou Hassana, který přiměl Kahlinu předvést první zákrok.
2'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně zelených dresech Olympiakos se oblékl do červenobílých barev.
1'

Olympiakos FC: Tzolakis – Lala, Ba, Semedo, Cissé, Reabciuk – Valbuena (C), M. Camara, Kunde, Masouras – Hassan.
Náhradníci: Vaclík, Karargyris – M´Vila, El Arabi, Androutsos, Papastathopoulos, Vrousai, A. Camara, Marković, Apostolopoulos, Sourlis, Ranđelović.

PFK Ludogorec Razgrad: Kahlina – Ikoko, Plastun, Verdon, Nedjalkov (C) – Souza, Gonçalves, Badji – Tekpetey, Sotiriou, Despodov.
Náhradníci: Padt, Iliev – Cicinho, Terziev, Santana, Manu, Tchibota, Rotariu, Josué Sá, Jankov, Wanderson.

Rozhodčí: Madden – Roome, Mulvanny (SCO).
Olympiakos FC

Domácí klub je naprostým hegemonem řecké nejvyšší soutěže, kde od sezóny 1996/97 pouze čtyřikrát nezískal mistrovský titul. Od konce předchozího ročníku jich má už šestačtyřicet, když ligovou nadstavbu zakončil s masivním náskokem šestadvaceti bodů na druhý PAOK. Po nedávném mistrovství Evropy Olympiakos přivedl českého brankáře Tomáše Vaclíka, jenž nedávné druhé předkolo Ligy mistrů sledoval pouze z lavičky. Jeho noví spoluhráči si přesto poradili s ázerbájdžánským Neftçi Baku dvakrát 1:0.
PFK Ludogorec Razgrad

V sezóně 2010/11 se Razgrad poprvé od svého založení v roce 1945 probojoval do nejvyšší bulharské soutěže a okamžitě tam změnil nastolené pořádky. Aktuálně má na svém kontě deset mistrovských titulů v řadě. Ten letošní získal s náskokem devíti bodů před druhým Lokomotivem Plovdiv. Razgrad si v předchozí dekádě dvakrát zahrál v Lize mistrů. Minulé čtyři roky ale působil ve skupině Evropské ligy. Před pár týdny se Ludogorec zapojil již do prvního předkola LM, kde dvakrát porazil 1:0 běloruský Soligorsk. Druhé kolo kvalifikace začal remízou se slovinským mistrem NŠ Mura. Postup si zajistil až domácí výhrou 3:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Ligy mistrů. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Olympiakosem a Ludogorcem Razgrad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.