Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Bologna - 6. října 2018   15:00

Cagliari
22' Pedro (L. Castro) • 68' Pavoletti (L. Castro)
2:0
(1:0)
Cagliari
Cragno – Srna (28. Faragò), Romagna, Pisacane, Padoin – L. Castro, Bradarić, Barella – Ionita (75. Dessena) – Pedro (87. Farias), Pavoletti.
Pasqua – Peretti, Tolfo
Sardegna Arena, Cagliari
Bologna
Skorupski – De Maio (61. Orsolini), Danilo, Calabresi – Mattiello, Svanberg, Á. Nagy, Džemaili, Dijks (46. Krejčí) – Falcinelli (75. Okwonkwo), Santander.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:16.
Je za námi další utkání Serie A. To nám nabídlo poměrně solidní fotbalové utkání, ve kterém Bologna vyšla střelecky naprázdno. Pravdou, že mnoho šancí opravdu neměla. To Cagliari bylo o něco aktivnější, navýšilo vedení o jednu branku, když se prosadil v 68. minutě Pavoletti a jeho vítězství se dá označit jako zasloužené. Bere tak tři body a v tabulce se posunuje nahoru. Bylo mi ctí vás dnešním utkání provázet a budu se někdy přiště u italské ligy těšit napočtenou!
90+4'
90+3'
Svanberg sruloval na zem Fariase a je hotovo!
90+2'
Už je asi definitivně hotovo. Orsolini dostal prostor na středu pole, vystřelil, ale vysoko nad bránu a na stadionu se již slaví.
90+2'
Protiútok táhl Farago, byl ale zastaven nedaleko od místa rozběhu a hra se stěhuje před Cragnovu bránu.
90+1'
Svanberg nedoběhl balon, přesto budou hosté vhazovat, ač je jejich snaha spíše platonická záležitost.
90'
Hrají se již poslední sekundy řádné doby. Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Hosté aktivně napadají rozehrávku Cagliari, dle názoru sudího si pomohli fauly, z čehož je ten Santanderův potrestán žlutou kartou.
88'
Dlouhý centr již Mattiello v území nedoběhl a Cragno uvede míč do hry od své branky. Samozřejmě, že nikam nespěchá.
87'
Poslední střídání zápasu, Pedra nahradí Farias.
86'
Bologna ztratila drajv, který měla zhruba patnáct minut zpátky a naopak Cagliari hraje na její polovině, nepřipouští takové drama.
85'
Pavoletti šel do souboje u hostující branky důrazně a vybojoval vhazování pro domácí barvy.
84'
Původně šel do vzduchu Skorupski, balon však neudržel ve své moci a Pavoletti mohl doklepnout do brány, proti němu byl však Svanberg.
83'
Navíc přichází další faul, spáchal ho hostující Danilo a téměř z postranní čáry budou domácí vykopávat balon, respektive Barella.
82'
Útočné fauly dnes vůbec hostům nepomáhají, před chvílí přišel další takový a Cagliari pomalu směřuje ke třem bodům za výhru. Ještě ale zhruba 10 minut chybí.
80'
Dalekonosná střela od Orsoliniho nenašla ani jednu tyč, respektive našla ochrannou síť za brankou.
79'
Cragno musel nyní vyběhnout proti centru do vápna a vyboxoval ho mimo nebezpečí jeho osoby.
79'
Jdeme do poslední desetiminutovky tohoto zápasu, Bologna ji zahajuje držením balonu na svých kopačkách, Cagliari se spíše jenom brání.
77'
Bolognští nedokázali předat balon přes tři hráče a domácí budou vhazovat.
75'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Daniele Dessena.
75'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Orji Okwonkwo.
74'
Ani ten ale nebyl povedený, zpětná přihrávka na Santandera navíc šla do ofsajdu.
73'
Ten mířil do malého vápna, nikdo z hostí ale nevyskočil natolik, aby si ho ve vzduchu vzal, Bologna ale přesto bude mít další rohový kop.
73'
Falcinelli zkusil individuální průnik, obrana ale byla pozorná a odvrátila na rohový kop.
72'
Hosté zamkli domácí v obraně, jenže nepřesná hlavička od Mattiella signalizuje odkop od Cragnovy brány.
72'
Hosté se ale rozhodně nevzdávají, důraznou střelu z nějakých 20 metrů poslal na branku Falcinelli a Cragno musel na zem, aby střelu vytěsnil!
68'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Možná není Cagliari lepší ve druhé půli, ale dává druhý gól. Opět měl v tom prsty Castro, který se uvolnil na pravé straně a milimetrovým centrem našel LEONARDA PAVOLETTIHO, který nastavil pouze hlavu a trefil se přesně do branky – 2:0. Asistence: Lucas Castro
67'
Rychlý útok hostí táhl Džemalli, zakončil ho z úhlu střelou a mimo. Cragno bude odkopávat od své branky.
67'
Okwonkwo dostává tedy mimo hru žlutou kartu a hraje se dále.
65'
Hra je přerušena, neboť došlo k menší roztržce mezi rozcvičujícími se hráči a hráči na ploše.
62'
Pedrovi to dnes velice dobře lepí, dokázal se probojovat ve vápně k další střele a Skorupski musel opět zasáhnout!
61'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Sebastien De Maio, přichází Riccardo Orsolini.
61'
Santander vyběhl proti odkopu Cragna, domácí gólman však zhruba o tři metry hlavu hostujícího hráče minul a Santander se musí vrátit zpět.
60'
Rohový kop ale nevyšel Bologni ideálně a domácí šli do brejku, který končil střelou osamoceného Pedra, ten z první nemířil dobře.
59'
Domácí přišli o balon na půlce a Bologna mohla jít do rychlého protiútoku, nakonec zvolnila a Nagy se napřáhl k pozemní střele, kterou ale musel Cragno vytěsnit na roh, neboť by mířila přesně k levé štangli!
57'
Santander u rohového praporku nasadil jesle domácímu obránci, celý vzruch byl ale zbytečný, neboť pomezní sudí signalizoval hrací předmět celým objemem za bránou.
56'
Barella u postranní čáry uhrál vše velice dobře, z původně ztraceného souboje vybojoval balon pro domácí, jenže jeho spoluhráči ho lehce zklamali a Bologna útočí.
55'
Stále se hraje na útočné polovině Cagliari, které nijak nespěchá, ani moc netvoří, spíše jenom prostě drží míč.
54'
Hosté prohráli souboj na středu pole a domácí ihned jdou do rychlého útoku, ten ale obrana Bolognských ubránila vcelku v klidu a nyní se může zformovat na další pokus.
52'
Castro opět poslal dlouhý míč dopředu, tentokrát na Ionitu, ale ten si neporadil stejně dobře jako Pedro. Přesto se domácí udrželi v útoku a ke střele z 25 metrů se napřáhl Castro, jeho pokusu ale pár decimetrů chybělo.
50'
Cragno včas vyběhl proti centru zprava a uklidňuje hru.
49'
Krejčí centroval na Falcinelliho, který byl sám na penaltovém puntíku a dostal se i ke střele, ta byla nevýrazná, ale šla těsně vedle levé tyče!
48'
Bologna zatím ve druhé půli drží míč častěji na svých kopačkách a moc nepouští soupeře do hry.
46'
Krejčí se dnes podívá do hry, neboť střídá Dijkse.
46'
Hned záhy je přerušena hra, na ploše zůstal ležet Dijks a míří k němu pomoc.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
Na vhazování ani nedošlo, končí nám tak zajímavá první půle. Nabídla nám solidní fotbal, ze kterého vytěžili domácí lepší herní projev a jediný gól. Ten obstaral ve 22. minutě po centru od Castra Joao Pedro a Cagliari tak drží jednobrankové vedení.
45+5'
45+5'
Poslední minuta, domácí hrají v uctivé vzdálenosti od své brány a v poklidu se brání bolognskému útoku.
45+4'
Lehce z frustrace možná Mattiello došlápl Barellu a útočný faul hostí tak přerušuje jakékoliv šance.
45+3'
Jdeme do třetí nastavené minuty, opět drží míč hosté a vymýšlejí, jak se dostat přes obranný blok Cagliari. Zkusil to Dijks, Farago ale odvrátil na rohový kop.
45+2'
Ke hlavičce se dostal Santander, ale mířil zhruba pět metrů od brány.
45+1'
Parádní přechod do útoku od domácích mohl skončit gólem! Castro se dokázal uvolnit přes dva hráče, následně uličkou přehrát na Pedra, ten však ale nemohl zakončit, neboť mu výborně vyběhl Skorupski!
45'
Bude na to mít ještě celých pět nastavovaných minut!
45'
Bologna dohrává poločas na polovině soupeře a bude určitě chtít dát pověstný „gól do šatny“.
44'
Prudký Barellův centr ale mířil do oblasti v bílých dresech a hosté se dostávají na útočnou polovinu.
43'
Barella těžil z prostrkovačky Castra a pokusil spolupracovat s Pedrem, ten však do vápna teprve dobíhal a logicky tak nemohl být v území letu balonu. Jenže Danilo chyboval a nabídl domácím roh.
42'
Bradarić nestihl udržet balon na hřišti a Bologna bude vhazovat. Jdeme pomalu do závěru první půle, určitě se ale bude něco málo nastavovat.
41'
Pro Ionitovy kličky neměl pochopení De Maio, který důrazně přerušil hru odkopem do zámezí.
41'
Castro se ale rychle oklepal, přehrál na Pavolettiho do vápna, který dnes spíše absolvuje konkurz do Klubu neviditelných.
40'
Poslední minuty se tedy moc nehraje, spíše se polehává, ošetřuje a debatuje se sudím. Nemá to dnes pan Pasqua lehké...
39'
Bradarić vytáhl hru až do protějšího vápna, nákopem na Pedra, který však nedoskočil. Při návratu ale došlo k souboji, který odnesl Castro nějakým zraněním.
38'
Falcinellimu sklepl do běhu jeden z hostujících hráčů, z úrovně velkého vápna ale Falcinelli střílí úplně mimo.
37'
Na Dijksově hlavě se objevila krev, hostující plejer tak musí opustit hřiště a nechat se ošetřit, již se žlutou kartou.
35'
Jako na tržišti. Tak by se daly popsat chvíle po vzdušném souboji, kdy Dijks sundal ve vzduchu loktem jednoho z domácích a čeká ho po návratu na nohy žlutá karta. Paradoxně je ale Dijks tím, kdo dopadl hůře.
34'
Padoin chtěl zkusit dlouhý nákop dopředu, jenže se nemohl dostat do pozice, a proto raději odehrál zpět na vlastní polovinu.
33'
Pisacane si může oddechnout, sudí neměl potřebu radit se s přítelem na telefonu v podobě VAR a hra pokračuje dále v počtu 11 na 11.
32'
Pisacane má celkem štěstí. Při návratu zasáhl do obličeje Santandera, který tomu ale dost přidal. Přesto mohl Pisacane klidně dostat druhou žlutou, uvidíme, co na to video.
30'
Castro opět nacentroval do vápna na Pedra, který si vyskočil nejvýše, přímo proti bráně ale zamířil nad břevno!
30'
Další faul spáchal Santander, obecně páchá Bologna strašně mnoho útočných přestupků.
29'
Castro rychle přeběhl šíři hřiště, aby zabránil dalšímu postupu hostí na branku, což se mu povedlo a Bologna bude vhazovat. Tedy až se uráčí podavač vhodit hrací předmět na plochu.
28'
Srna v dnešním utkání skončil. Sice ještě zkusil rozběhnout bolest, ta je zřejmě ale tak veliká, že chorvatský matador nemůže fungovat dále. Nahradí ho Paolo Farago.
27'
Barella sklepl na Pedra, který se ale nemohl dostat na balon, neboť ho měl stále za zády. I přes místy akrobatické kousky se nedokázal srovnat a ani nevystřelil.
26'
Další útočný faul tentokrát spáchal Dijks, divit se sice může, ale není mu to platné, Cagliari bude rozehrávat téměř od své brány.
25'
Do knihy trestů se zapíše i Pisacane, který sestřelil tvrdě Džemailiho, což značí okamžitou žlutou kartu.
23'
Pavoletti se po vhazování šrouboval vysoko, ale pískán je mu útočný faul, což znamená ztrátu držení hracího předmětu.
22'
Po parádní akci vedou domácí 1:0! Na levé straně dostal prostor Castro, centrem do vápna našel volného JOAA PEDRA, který byl osamocen na malém obdélníku a hlavičkou usměrnil balon do brány! Asistence: Lucas Castro.
21'
Barella se na půli nadechl k pěknému sólu, které zakončil zhruba 20 metrů od brány střelou do středu brány, hostující gólman však kryje bez sebemenších problémů.
20'
Srna se sám zvedl a jde celou situaci rozdýchat za postranní čáru. Bologna ale bude kopat další přímý kop, Srnův zákrok byl posouzen jako faul.
19'
Srna dostal totiž v souboji kopačkou na břicho a malá bolest to asi dvakrát zrovna nebude.
19'
U postranní čáry šli do souboje Srna s Dijksem, oba se pěkně pokopali a leží na zemi, hůře na tom zřejmě je domácí hráč a je k němu volána pomoc.
18'
Matiello překopl téměř celé vápno, od hlavy Pedra se však balon odrazil na nohu Santandera, který mířil z první pouze do bloku.
17'
Hráči Bologny vytlačili domácí na jejich polovinu a mohou si na chvíli oddechnout. Ba co více, mohou dokonce útočit.
17'
Srna zkoušel dlouhý centr do vápna zprava, chorvatský hráč ale mířil hodně vychýleně.
16'
Rychlý ťukes na středu vyplynul v rychlý brejk hostí, kteří to zkusili zprava, zleva, obojí pokusy však domácí čtyřka vzadu odbránila s přehledem.
15'
Pedro se postavil k přímému kopu, trefil ale pouze vyskakující zeď. Následně se domácí snažili protlačit před branku hostí, ale o míč přišli.
14'
První žlutá karta ale přichází záhy, De Maio nabral Barellu na vidle a dostává napomenutí z ruky sudího. Následuje přímý kop.
13'
Padoin v souboji na středové čáře nevyhrál a musel bojovat o to více, což se povedlo, uvolnil Barellu, který byl dle názoru sudího nefaulován a pokračujeme dále.
12'
Castro šikovnou přihrávkou uvolnil Pavolettiho, který se nabídl mezi dvěma obránci, první dotyk ale neměl tak dobrý a díky tomu Skorupski bez potíží kryl.
11'
Dijks zatlačil na záda Pedra, což byl signál pro sudího k odpískání útočného faulu a přisouzení balonu domácímu celku.
10'
Po deseti minutách můžeme napsati, že Cagliari vstoupilo do utkání mnohem více aktivněji a nepůjčuje tolik hostům balon.
10'
Na Pavolettiho mířil další centr z hloubi pole, ani ten ale nepřinesl ohrožení branky Skorupskiho.
8'
Castrův nákop byl lehce tečován, díky tomu si dobře naběhl Barella a měl sekundu na tečování do branky, ale tu sekundu přesně prováhal, Bologna se už pak ubránila bez problémů.
7'
Džemaili poslal velice prudký centr do vápna, jako první ale hrály hlavy Cagliarských a domácí následně Bolognu vytlačili z půlky.
6'
Barella vrátil trochu Mattiellovi předchozí zákrok, tentokrát bylo ale již pískáno a obrana domácích se musí mít na pozoru.
6'
Padoin našel ve vápně uvolněného Pavolettiho, kterému však na úrovni penalty uskočil míč z nohy a Skorupski může uklidnit hru.
5'
Falcinelli vyrobil zbytečný útočný faul a Padoin rychle rozehrává do šířky, ač mohl vytáhnout útočníky vpředu, prostor na to byl.
4'
Calabresi se nemohl dostat přes dva protihráče u svého vápna, volil proto narážečku s gólmanem a dlouhý nákop na útočnou polovinu.
3'
Bradarić odehrál raději do zámezí a dovolil domácí obraně se zformovat. Ta přešla do okamžitého útoku a sám Bradarić si pak vynutil přestupek na svoji osobu.
2'
Matiello tedy za to pořádně bere a během dvou minut páchá druhý faul, tentokrát trefil loktem do hlavy Barellu, který odchází za postranní čáru na ošetření.
1'
Jeden hráč do zdi, Barella poslal oblouček do vápna, kde byly hned dvě hlavy domácích, nakonec ale domácí hráči hráli nohou a poslali míč vedle. Jednalo se však o ofsajd.
1'
Cagliari zahájilo utkání nákopem do útoku a snaží se aktivně propracovat do vápna. Což se možná i povede, Matiello zašlápl nohu Padoinovi a je pískán faul.
1'
Oba týmy za doprovodu seniorů (!) nastupují na hrací plochu. Že by nějaká marketingová akce celé ligy?
Stadion je za slunečného počasí zaplněn solidně, oba týmy čekají v útrobách stadionu na nástup.
-15'

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Romagna, Pisacane, Padoin – L. Castro, Bradarić, Barella – Ionita – Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: Rafael, Daga, Aresti – Pajač, Andreolli, Dessena, Cigarini, Cerri, Farias, Ceppitelli, Faragò, Sau.

Bologna FC: Skorupski – De Maio, Danilo, Calabresi – Mattiello, Svanberg, Á. Nagy, Džemaili, Dijks – Falcinelli, Santander.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – G. González, Pulgar, Paz, Orsolini, Krejčí, M'Baye, Donsah, J. M. Valencia, Destro, Okwonkwo.

Rozhodčí: Pasqua – Peretti, Tolfo.
Vzájemné zápasy z minulé sezóny

22.04.2018 Cagliari – Bologna 0:0
03.12.2017 Bologna – Cagliari 1:1.
Bologna FC

Zaměstnavatel českého křídelníka Ladislava Krejčího se opět budou muset obejít bez dlouhodobě zraněných Godfreda Donsaha a Filipa Helandera. Začátek sezóny se svěřencům hlavního trenéra Filippa Inzaghiho vůbec nevydařil. V prvních čtyřech zápasech ani jednou neskórovali a získali jediný bod za bezbrankovou remízu s Frosinone. Až nečekaný vzestup v podobě prvního vítězství přišel po prohře v Janově, kdy Bologna na svém hřišti přehrála AS Řím 2:0. O pár dní později čelila dalším favoritům, ovšem ze stadionu Juventusu si odvezla porážku 0:2. Před týdnem už Bologna opět slavila vítězství 2:1 nad Udinese a posunula se v tabulce na patnácté místo. O čtyři góly se postarali tři různí hráči, dvakrát se prosadil Santander a jednou Mattiello s Orsolinim.
Cagliari Calcio

Domácí tým po návratu z druhé ligy dvakrát skončil ve spodní polovině tabulky. V té se nachází také před osmým kolem stávajícího ročníku. Na kontě má jediné vítězství nad Atalantou, po něm zaznamenal i cennou remízu s AC Milán, ovšem v dalších třech utkáních prohrál v Parmě, remizoval se Sampdorií a naposledy padl na hřišti Interu Milán 0:2. S šesti body se tak Cagliari těsně nad sestupovým pásmem na sedmnácté příčce. Svěřence hlavního kouče Rolanda Marana zatím trápí ofenziva, která dala jen čtyři branky. O dvě z nich se postaral Leonardo Pavoletti, ty zbylé vstřelili Nicolo Barella a João Pedro.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi domácím Cagliari a hosty z Bologni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62