Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Fiorentina - 22. prosince 2018   15:00

0:1
(0:0)
Fiorentina
73' Chiesa  (Veretout)
AC Milán
G. Donnarumma – Abate (84. Conti), C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Calabria, J. Mauri (67. Cutrone), Çalhanoğlu – Suso, Higuaín, Castillejo (68. Laxalt).
Maurizio Mariani
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi (87. Laurini), Veretout, E. Fernandes – Mirallas (62. Gerson), Simeone (88. Pjaca), Chiesa.

Ode mě je to vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Skončilo nám utkání mezi AC Milán a Fiorentinou. Hosté překvapivě vítězí. Byli totiž nesmírně produktivní, neboť jejich jediná střela na branku skončila gólem. V 73. minutě se nádherně trefil Federico Chiesa a zajistil tak tři body pro Fiorentinu. AC Milán tak nedokázal zvítězit ani ve čtvrtém utkání v řadě. Zápas končí výsledkem 0:1.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:18.
90+5'
90+4'
Donnarumma zřejmě naposledy nakopl balón. Fernandes ale dokázal bez větších komplikací odhlavičkovat tento centr.
90+4'
Žlutou kartu dostává Diego Laxalt (AC Milán).
90+3'
Fiorentina je opět na polovině Milána. Milenkovič má k dispozici aut.
90+2'
Cutrone pálil z voleje, ale velmi nepřesně. Lafont bude vykopávat od své svatyně.
90+2'
Romagnoli vběhl i s míčem na polovinu soupeře a roztahuje hru do krajů. Suso se snaží něco vymyslet.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty!
90'
Fiorentina rozehrála rohový kop na krátko. Hosté se snaží uspořit co nejvíc vteřin.
90'
Rodríguez fauloval Chiesu, a to je doslova voda na mlýn pro hosty. Tohle jim naprosto vyhovuje.
89'
Hosté se snaží otupit tlak domácích. Biraghi si dává s autovým vhazováním poměrně načas.
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Marko Pjaca.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Vincent Laurini.
86'
Natrvalo se odstěhoval do vápna Romagnoli. Nyní si v pokutovém území hledal centr. AC Milán už musí hrát, jak nejlépe to jde.
84'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ignazio Abate, přichází Andrea Conti.
84'
Laxalt nacentroval na hlavu Rodrígueze, který hlavičkoval velmi dobře. Lafont se ale dokázal natáhnout a nebezpečí uhasil.
83'
Domácí se usadili na půlce soupeře. Zatím však přicházejí pouze centry z obou stran, které se daří hostům likvidovat.
81'
Suso uvolnil Çalhanoğla, který si to mířil mezi dva obránce. Ke střele se neprotlačil. Hosté se i tentokrát dokázali ubránit.
79'
Tak teď měl Hugo štěstí. Zůstane ve hře, ale dostává od rozhodčího poslední varování.
78'
Závěr zápasu je velmi emotivní. Hugo, který už žlutou kartu má, teď vletěl do hráče domácích. Calabria leží na zemi a uvidíme, zda-li sáhne sudí po druhé žluté kartě.
78'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
77'
Žlutou kartu dostává Suso (AC Milán).
76'
AC Milán už nemá moc času. Fanoušci ale ženou svůj celek dopředu.
74'
Žlutou kartu dostává Federico Chiesa (ACF Fiorentina).
73'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté! Veretout přihrál Chiesovi na levý kraj. FEDERICO CHIESA si parádně navedl míč na střed a přesnou ránou pravačkou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. 0:1. Asistence: Jordan Veretout.
72'
Calabria byl faulován Fernandesem. Hra se zase na pár vteřin pozdrží.
71'
V posledních deseti minutách nesledujeme příliš oslnivý fotbal.
70'
Veretout táhne akci Fiorentiny středem hřiště.
68'
Rodríguez svůj centr přetáhl. Lafont neměl problém zakročit a stáhnout si centr.
68'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Diego Laxalt.
67'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází José Mauri, přichází Patrick Cutrone.
67'
Další ostrý centr Susa dokázala obrana hostujícího celku odhlavičkovat.
66'
A náznak šance byl na světě. Míč byl lehce protečován na zadní tyč, kde chyběl k zakončení Pezzellovi asi krok.
65'
Mauri si přitáhl protihráče a dopustil se faulu. Fiorentina bude rozehrávat standardní situaci.
64'
Suso se chystal ke střele ze střední vzdálenosti, ale trefil pouze Gersona.
63'
Nyní se na hřišti nic moc neděje. V těchto chvílích sledujeme hlavně taktickou bitvu.
62'
Žlutou kartu dostává Edimilson Fernandes (ACF Fiorentina).
62'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Gerson.
60'
Domácí se dopustili útočného faulu.
58'
Suso je zatím asi nejlepším mužem utkání. Jeho centr si dokázal najít Higuaín a z těžké pozice zamířil na zadní tyč. Lafont vytáhl další důležitý zákrok ze svého repertoáru.
57'
Domácí nacentrovali až do hloubi vápna. Higuaín byl v těžké pozici a logicky tak nezakončil.
56'
Simeone nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku a míč mu utekl do autu. Práci teď bude míč Donnarumma s výkopem.
55'
Cheisa napálil míč do protihráče a vybojoval roh pro svůj celek.
54'
Hosté předvedli několik nedorazů ve vlastním vápně a ke střele se dostal Suso. Lafont si pohlídal přední tyč a dokázal pokus krajního hráče Milána vyřešit.
53'
Balónu se opět zmocnil AC Milán. Nyní to zkouší středem.
51'
Benassiho přízemní centr prošel až do malého vápna. Mirallas tam zakončoval netradičním způsobem. Bránu ale minul. Zatím se však jednalo o největší šanci hostů v zápase.
50'
Abate přihrál po lajně Calabriovi, který o míč přišel. Míč tak získala opět Fiorentina.
49'
Veretout centroval na Milenkoviče, který velmi šikovně prodlužoval míč za sebe. Trefil ale nohy bránících hráčů a z celé akce nebylo nic vážného.
48'
Stále se hráčům v zelených dresech daří držet míč. Benassi režíruje hru ve středu hřiště.
47'
Fiorentina začala druhý poločas aktivněji. Drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet.
46'
První půle skončila. AC Milán měl několik šancí, ale nedokázal je proměnit. Hostující tým stále čeká na svou první střelu na branku. Uvidíme, jestli favorit tento zápas nakonec zvládne. Pokračovat budeme přibližně v 16:03.
45+1'
45'
Chiesa nepřesně přihrál. Donnarumma bude vykopávat.
44'
Milán měl další velkou příležitost ke skórování. Çalhanoğlu dostal prostor a vypálil na zadní tyč. Lafont už byl bezmocný, ale jeden ze spoluhráčů mu pomohl a vykopl míč z brankové čáry do bezpečí.
42'
Hugo předvedl další faul a tentokrát už žlutou kartu viděl. Nepříjemnost pro hosty v tom smyslu, že oba stopeři už jsou rozhodčím napomenuti.
41'
Zapata rozehrál špatně. Už to vypadalo, že Simeone bude postupovat sám na bránu, ale stoper Milána svou chybu napravil.
40'
Rohový kop Mirallase našel pouze Higuaína. Ten dokázal při obranné práci vypomoct obraně.
39'
Benassi nádherně přenesl hru na pravou stranu. K zakončení se už rovnal Chiesa, ale Rodríguez ho čistě o míč připravil.
38'
Nic z něj však nebylo a hra se přesunula až k Donnarummovi.
37'
Suso centroval do vápna, ale našel pouze obránce. Akce pokračovala a AC Milán vybojoval rohový kop.
36'
Hugo fauloval Castilleja zezadu. Vše se ale obešlo bez žlutého napomenutí.
35'
Fiorentina však protiútok pozdržela. Nyní si přihrávají obránci na polovině hřiště.
34'
Suso byl se svou kličkovanou na levé straně neúspěšný. Dopředu se tak vydávají hosté.
33'
Pezzella dostal za úder loktem zaslouženou žlutou kartu.
31'
Akce ale pokračovala a ke střele z první se dostal Rodríguez. Rána mu náramně sedla, ale Lafont předvedl první skvělý zákrok dnešního odpoledne.
30'
Suso centroval do vápna velmi dobře, ale hosté míč odhlavičkovali do bezpečí.
30'
Další aut pro domácí. Fiorentina ale zatím dobře brání vlastní vápno.
29'
Abate bude vhazovat aut, neboť stoper Hugo se s míčem nepáral a poslal jej do zámezí.
27'
AC Milán si přihrává na své polovině a čeká na možnost, kdy zaútočí.
25'
Suso parádně obešel Simeoneho a přihrával do běhu Higuaínovi. Argentinský střelec však míč nedoběhl na hrací ploše.
24'
Donnarumma ukázal, že má skvělou kopací techniku a z blízkosti brány našel přesně nohu Çalhanoğla. Ten měl dostatek prostoru, ale po pár metrech ho doběhli protihráči a vzali mu míč.
23'
Higuaín byl faulován kapitánem Pezzellem. AC Milán rozehraje standardní situaci. Vše se obejde bez karty.
22'
Calabria se dostal do sprintu, ale byl zastaven perfektním a zároveň čistým skluzem obránce Huga.
21'
Atmosféra na San Siru je velmi dobrá. Diváci se dobře baví a zatím sledujeme také celkem zajímavý fotbal.
20'
Benassi nacentroval do vápna až napodruhé. Centr to však nebyl vůbec špatný. Abate stál ale tam, kde měl a dokázal odkopnout balón do bezpečí.
18'
Çalhanoğlu obral ve vápně o míč Milenkoviče a dostal se tak do velmi zajímavé pozice. Střelu však lehce ukvapil, protože nezamířil přesně.
17'
AC kombinuje na půli soupeře. Opět je velmi aktivní Çalhanoğlu, který si neustále chodí pro balóny a hledá si prostor.
16'
Právě Higuaín se zapojil i do bránění a vybojoval míč. Přistrčil ho pak Zapatovi.
15'
Higuaín už startoval dopředu, ale byl odpískán ofsajd. Akce AC Milán se tak musela přerušit.
14'
Sudímu se nelíbila rozehrávka Fiorentiny. Bude se tak opakovat.
13'
Mauri namazal Biraghimu míč přímo na nohu. Poté hrál Mirallas, který sice obešel jednoho soupeře, ale na Abateho si už nepřišel.
12'
Milenkovič centroval velmi nepřesně. Donnarumma si bez větších problémů stáhl jeho centr do rukavic. Simeone, který čekal ve vápně, jen rozhazuje rukama.
11'
Domácí rozehrávají na krátko.
10'
Biraghi dostal prostor na levé straně, tak vyrazil vpřed. Dobrých třicet metrů postupoval s míčem na noze, a pak vystřelil. Donnarumma jeho nepřesný pokus jen jistil.
9'
Rodríguez si trochu smolně přikopl míč tak moc, že se odkutálel do autu. Aut pro Fiorentinu.
8'
Hosté se snaží uklidnit hru. Nyní drží míč na kopačkách oni.
7'
Çalhanoğlu je na začátku zápasu hodně vidět. Předvedl skvělé vedení míče, a také následnou střelu. Bohužel pro domácí, rána šla asi o metr vedle pravé tyče.
6'
Mauri posouval balón na Susa, který ale nebyl ve sprintu. Hosté dokázali vyřešit rodící se nebezpečí.
5'
Sudí viděl faul Mirallase. AC Milán bude rozehrávat z půlky hřiště.
4'
Také Fiorentina se snažila dostat k zakončení. Levý bek Rodríguez byl ale pozorný.
3'
Dobrý začátek pro domácí. Calabria potáhl míč, přihrál na lajnu Susovi, který přízemně centroval na hranici pokutového území. Z voleje pak vystřelil Çalhanoğlu. Lafont zasáhl, ale měl hodně práce.
2'
Hosté rozehráli aut. Míč šel až k nohám Lafonta, který nakopl míč velmi daleko.
1'
AC Milán nastoupil v tradičních černo-červených barvách. Hostující Fiorentina navlékla zelené dresy.
1'
Utkání začne za malý okamžik. Kapitáni se nyní zdraví s rozhodčím.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Calabria, J. Mauri, Çalhanoğlu – Suso, Higuaín, Castillejo.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Conti, Cutrone, Halilović, Laxalt, Montolivo, Musacchio, Tsadjout, Brescianini.

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, E. Fernandes – Mirallas, Simeone, Chiesa.
Náhradníci: Drągowski – Ceccherini, Bryan Dabo, Eysseric, Hancko, Laurini, Nörgaard, Olivera, Pjaca, Gerson, Vlahović, Théréau.

Rozhodčí: Maurizio Mariani.
AC Milán

Slavný AC Milán by se chtěl už v letošní sezoně opět po letech dostat do Ligy mistrů. Zatím je na dobré cestě, neboť mu patří čtvrté místo. Rossoneri získali 27 bodů v šestnácti kolech. Na třetí Inter mají pětibodovou ztrátu, a na páté Lazio 2 body k dobru. AC Milán však nevyhrál poslední tři soutěžní zápasy, tak uvidíme, jestli se mu to dnes povede změnit. Tým vede bývalá hráčská legenda Gennaro Gattuso. Nejlepším střelcem týmu je Gonzalo Higuaín, který vstřelil pět branek.
ACF Fiorentina

Fiorentina se nachází v klidném středu tabulky. Momentálně má na svém kontě 22 bodů a obklopuje 10. místo v tabulce. Svěřenci kouče Stefana Pioliho už sedmkrát v letošní ligové sezoně remizovali. Uhráli remízu v šesti z posledních osmi duelů. V posledním kole, poprvé od konce září, poznala Fiorentina, jak chutná vítězství. Na domácí půdě totiž porazila Empoli 3:1. Nejlepším střelcem mužstva je se čtyřmi trefami Giovanni Simeone.
Krásné sobotní odpoledne při sledování online přenosu ze Serie A. Slavný AC Milán přivítá na San Siru celek ACF Fiorentina. Utkání začíná v 15:00 a komentovat ho pro Vás bude Daniel Fekets. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62