Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Bologna - 7. února 2021   18:00

0:3
(0:2)
Bologna
15' Barrow  (N. Sansone) • 33' Barrow  (N. Sansone) • 90+2' Orsolini  (R. Soriano)
Parma
Sepe – Bani (46. Man), Alves (C), Osorio – Conti, Kurtić (70. Mihaila), Brugman (55. Cyprien), Gagliolo – Kucka (82. Hernani), Cornelius (55. Zirkzee), Gervinho.
Guida – Rossi, Pagnotta
Stadio Ennio Tardini, Parma
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Dijks – Svanberg (66. Domínguez), J. Schouten (88. A. Poli) – Skov Olsen (66. Orsolini), R. Soriano, N. Sansone (66. Vignato) – Barrow (82. Palacio).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Bologna v rámci 21. kola italské Serie A zvítězila na stadiónu Parmy přesvědčivě 3:0 a úspěšně se tak vzdálila sestupovému pásmu.

Hosté získali důležitý náskok v prvním poločase. Jeho hlavní postavou byl gambijský útočník Musa Barrow, který nejprve skóroval v 15. minutě hlavou po centru Sansoneho, načež od stejného hráče obdržel ve 33. minutě výborný pas za obranu a křižnou střelou po zemi podruhé prostřelil bezmocného Sepeho. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, al defenziva Bologni dnes fungovala velmi dobře a když zaváhala, tak situaci vyřešil skvěle chytající Skorupski. Místo kontaktní branky v nastavení základní hrací doby přišel třetí zásah Mihajlovićových svěřenců, do střeleckých statistik se zapsal střídající Riccardo Orsolini.

Fotbalisté Bologni se díky zisku tří bodů posunuli v tabulce na 13. místo, zatímco Parma zůstává v sestupovém pásmu na 19. pozici.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:13.
90+5'
90+4'
Zápas se pouze dohrává. V souboji dvou trápících se týmů měla navrch Bologna, která byla efektivní, a to by hlavní rozdíl mezi oběma celky.
90+2'
Bologna právě vstřelila branku!
Mihajlovićova družina v závěru pečetí vítězství třetím gólem. Do otevřené obrany Soriano vyslal RICCARDA ORSOLINIHO a střídající záložník tváří v tvář brankáři vypálil tvrdou střelu nártem k bližší tyči.
90+1'
Zirkzee viděl do vápna nabíhajícího Gagliola. Adresoval mu nahrávku, ale pravý bek se neprobil přes pozičně dobře postaveného Danila.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Joshua Zirkzee se už chystal k rozehrávce rohového kopu, avšak Takehiro Tomijasu ještě zabojoval a ze vzduchu akrobatickým stylem umístil balón za autovou čáru.
88'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andrea Poli.
87'
Gól naděje mohl vstřelit Valentin Mihaila. Rumunský reprezentant ale na svůj premiérový gól v Serii A stále čeká, v dobré pozici totiž přestřelil.
86'
Presující Palacio byl proti třem protihráčům bez šance na zisk balónu. Svým pohybem ale znemožnil protivníkům zrychlit útočnou akci.
85'
Z velké dálky otestoval pozornost gólmana Wylan Cyprien. Tvrdá střela mířila k pravé tyči, ale postrádala razanci, Skorupski měl snadnou práci.
84'
Tomijasu dnes v defenzivě působí neprostupným dojmem. Z jeho strany se Parma marně snaží probojovat do příležitostí, Japonec si nyní poradil s Gervihnhem.
83'
Rodrigo Palacio má plno sil a on mohl být tím, kdo rozhodně o vítězství hostujícího mužstva. Jenže v plném sprintu zakončoval vedle levé tyče.
82'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Hernani.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Rodrigo Palacio.
81'
Riccardo Gagliolo dokázal skrýt střelu z levého křídla za obránce. Skorupski spatřil míč na poslední chvíli, ještě před ním nepříjemně skočil. Přesto Polák vyrazil kulatý nesmysl mimo tři tyče.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Bologna drží dvoubrankové vedení a je blízko vítězství. Čas hraje proti domácím.
79'
Conti hrál na Kucku, ten pod tlakem do zadních řad na kapitána Alves. Portugalec vzápětí hledal za obranu zabíhajícího Gervinha, ale Dijks si s ním poradil.
78'
Střílený centr Schoutena z levé strany zasáhl Musa Barrow jenom špičkou kopačky. Gambijský útočník tímto momentem nahrál balón do rukavic brankáře Sepeho.
77'
Přímý kop si vzal na starosti Riccardo Orsolini. Zkusil balón přes zeď zakroutit k bližší tyči, avšak čtyřčlenný blok vyskočil vysoko a pokus srazil mimo bránu.
76'
Atakovaný Roberto Soriano zůstává ležet na trávníku, tato situace mu pochopitelně vyhovuje. Vstal v momentě, kdy rozhodčí chtěl vpustit na hrací plochu lékaře.
75'
Střídající Orsolini je hodně vidět. Nejprve si narazil o Gagliola, načež zpětným pasem uvolnil Soriana. Toho při snaze o kličku tvrdě podrazil právě Gagliolo, který je třetím hráčem potrestaným žlutým kartónkem.
74'
Juraj Kucka je střelecky hodně aktivní. Těsně za hranicí šestnáctky vypálil prudkou, jenže málo umístěný střelu. Projektil na střed si brankář pohlídal.
73'
Nepovedeným odkopem se prezentoval Łukasz Skorupski. Polský strážce svatyně hledal na lajně Tomijasua, avšak balón poslal mimo jeho dosah, do přílišné výšky.
72'
Tak domácího mužstva alespoň na pár chvil rozvířil nově příchozí Riccardo Orsolini. Po lajně utekl Contimu a u rohového praporku ubojoval cenné vteřinky.
71'
Bránící Adama Soumaoro smolně prodloužil balón do míst, kde byl v nápřahu Juraj Kucka. Slovenskému hráči zabránil ve skórování výborným blokem Danilo.
70'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Valentin Mihaila.
69'
Pod tlakem si Gevinho vedl nejlépe, jak mohl. Nastřelil do natažené pravé nohy blokujícího Schoutena a vybojoval rohový kop.
68'
Na balónu jsou znovu domácí. Ti se tlačí za kontaktním gólem, ale Skorupski nadále zůstává nepřekonaný. A to i po střele Kucky nad.
67'
Taktické střídání trenéra Mihajloviće, jež má za cíl otupit útočnou aktivitu domácího celku. Tři noví hráči navíc přinesou novou energii do hry.
66'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Emanuel Vignato.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicolás Martín Domínguez.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.
65'
Pojistku na vítězství Bologni mohl dát Nicola Sansone. Po narážečce s Barrowem se ocitl před bránou, jenže míč poslal vedle pravé tyče.
64'
Akce D'Aversových svěřenců pokračovala rohovým kopem. Gólman Łukasz Skorupski se vydal proti vysokému centru a nataženou pravou rukou kulatý nesmysl vyboxoval do bezpečí.
63'
Tlak domácího mužstva sílí každou minutou víc a víc. Nicola Sansone centroval, ale balón chytil faleš a stočil se na bránu. Skorupski s velkými obtížemi vyrazil míč nad břevno.
62'
Na žluté karty je vyrovnáno. Mattias Svanberg plnou váhou šlápl na pravou nohu Kurtićovi a bylo zřejmé, že ví co dělá.
61'
Riccardo Gagliolo si naběhl za obranu na dobrý centr Kucky, který měl potřebnou výšku i délku. Italský hráč Parmy zakončoval těsně bráněný Tomijasuem těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
60'
Poprvé se v utkání předvedl Joshua Zirkzee. Talentovaný devatenáctiletý Nizozemec se s novými spoluhráči teprve sehrává a je to znát, narážečka s Kurtićem nebyla povedená.
59'
Znovu jsme měli možnost sledovat minisouboj mezi Skovem Olsenem a Gagliolem. První jmenovaný střel, bránící hráč ztečoval kulatý nesmysl do rukavic gólmana.
58'
Pravý bek Takehiro Tomijasu rozvinul hru doprava na Skova Olsena. Dán prováhal ideální možnost k centru, ve finále zasáhl pouze blokujícího Gagliola.
57'
Nohama si zahrál rovněž Luigi Sepe. příliš prudkým nákopem dostal do úzkých Gervinha, jenž si zpracoval míč až moc před sebe, což trestal Svanberg.
56'
Presující Juraj Kucka se balónu nedočkal. Dijks zachoval chladnou hlavu, otočil se, a míč poslal gólmanovi. Následoval odkop na útočnou polovinu.
55'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Wylan Cyprien.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Joshua Zirkzee.
54'
Stoper Adama Soumaoro trestuhodně podskočil nákop Alvese, ale zaváhání litovat nemusel, neboť stopera skvěle zastoupil kolega Danilo. Hlavou poslal míč do rukavic brankáře.
53'
Jasminu Kurtićovi se vůbec nelíbilo, že mu rozhodčí odpískal útočný faul na Tomijasua. Výrok sudího už ale zcela určitě nezmění.
52'
Zleva přenesl Yordan Osorio hru na Andreu Contiho. Toho zradilo zpracování, společně s balónem se Ital ocitl za postranní čárou.
51'
Útočník hostujícího celku Musa Barrow by určitě rád zaútočil na hattrick. Gambijec se rozběhl po lajně, ale nahrávku Skova Olsena na hrací ploše nezachytil.
50'
Gervinho měl na kopačce snížení, jenže střely jako by se zalekl. Dijks v poslední chvíli ale dal nohu od soupeře pryč a tak fotbalista z Pobřeží Slonoviny mohl zakončovat bez problémů, jenže balón zatočil vedle pravé tyčky.
49'
Roberto Soriano společně se Sansonem utíkali do situace dvou proti dvěma. Druhý jmenovaný dostal dobrou nahrávku, ale místo střely nepochopitelně volil zpětný pas, který zachytil Osorio.
48'
Takehiro Tomijasu si ukázkově poradil s Gervinhem. Zachytil jeho sprint po levé lajně, načež jej čistým způsobem, tělem, odstavil od balónu.
47'
Zatímco hostující trenér ponechal sestavu beze změn, tak kouč D'Aversa jednu změnu udělal, stopera Baniho nahradil útočníkem Manem.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Mattia Bani, přichází Dennis Man.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Bologna má výborně nakročeno k vítězství a vzdálení se tak sestupovému pásmu. Po prvním poločase vede na stadiónu Parmy 2:0, soupeři dává velkou lekci z efektivity. Skóre otevřel po čtvrt hodině utkání Musa Barrow, který si našel centr Sansoneho a hlavičkou na zadní tyč rozvlnil síť poprvé. Gambijský útočník byl hlavní postavou i při druhém zásahy, kdy si opět naběhl na pas Sansoneho a křižnou přízemní střelou nedal Sepemu šanci zakročit. Domácí se přes dobře zorganizovanou obranu soka k žádné větší šanci nedostali. Za zmínku stojí jen Brugmanova rána zpoza šestnáctky, tu však výborným zákrokem zlikvidoval Skorupski.
45+2'
45+1'
Poslední ofenzivní akci Parmy zastavil čistým obranným zákrokem Nicola Sansone. Asistent na obě branky nepustil dále Baniho, následuje autové vhazování.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Andreas Cornelius se vydal vypomoci s rozehrávkou na pozici středního záložníka. Narazil stoperovi Danilovi, ten posléze za obranou marně hledal Kucku.
43'
Tělem si výborně pokryl míč Jerdy Schouten. Následně si zkušeně počkal na kontakt s Kurtićem, aby mohl spadnout na zem. Rozhodčí píská faul, hraje Bologna.
42'
Zleva vyzkoušel centr Riccardo Gagliolo. Łukasz Skorupski vystartoval ze záladní čáry a kulatý nesmysl sebral z hlavy Gervinhovi.
41'
Juraj Kucka si narazil s Corneliusem a chtěl pokračovat do ofenzivy, jenže sám proti čtyřem byl bez šance podpora spoluhráčů byla nulová. Proto Slovák hru otočil dozadu.
40'
Nicola Sansone střílel na stranu brankáře příliš slabě. Luigi Sepe včas zareagoval a balón bez problémů udržel v rukavicích.
39'
Jasmin Kurtić se těsně za vlastním pokutovým územím dopustil faulu proti Svanbergovi. Slovinský hráč se drží za hlavu, neměl pocit, že by hrál nepovoleným způsobem..
38'
Corneliusova patička mířila na Kucku, ale paradoxně našla Contiho. překvapený pravý bek vzápětí jen odkopl balón na obrannou polovinu soupeře.
37'
Gervinho skvěle sklepl balón ze vzduchu do lajny pro Gagliola. Třicetiletý švédský bek nastartoval motory po lajně, ale ve finále nevybojoval ani roh, míč se odrazil do zámezí od jeho levé nohy.
36'
Standardní situaci si chtěl vymodlit Andreas Cornelius. Jeho teatrální pád na trávník hlavní rozhodčí prokoukl a citlivě nechal ve hře pokračovat.
35'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Andrea Conti. Domácí bek podpořil ofenzivu, jenže při snaze vystřelit trefil vysokou nohou jenom tvář bránícího Danila.
33'
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! Sansone opět uvolnil MUSU BARROWA, jenž si po levé straně navedl míč do šestnáctky a křižnou přízemní střelou na zadní tyč nedal Sepemu žádnou šanci zasáhnout.
32'
Přihrávka Kucky směřovala ideálně na Gervinha, ten ovšem zaváhal, když si nechal kulatý nesmysl trestuhodně podjet pod pravou nohou.
31'
Nepřesnost domácího mužstva vrací míč do držení Bologni. Conti v plném sprintu nezastavil v takovém čase, aby se ještě stihl otočit a zachytit nahrávku Kurtiće za tělo.
30'
Musa Barrow je při chuti. Gambijský útočník si naběhl za obranu na pas Soriana, přičemž nebyl v ofsajdu. Ale skvěle vyběhl Sepe, brankář byl u míče jako první.
29'
Vyrovnání bylo blízko! Střední záložník Gastón Brugman natáhl zpoza šestnáctky k tvrdé střela, jež směřovala do levé šibenice, ale Łukasz Skorupski skvěle zareagoval a pravou rukou odmítl změnu skóre.
28'
Gervinho se vlastní vinou ocitl v neřešitelné situaci. Udělal kličku do lajny Svanbergovi. Ta byla úspěšný, jenže vzápětí byl sám proti třem a z této pozice již nevybruslil.
27'
Hodně naivní pokus vyprodukoval Juraj Kucka. Od brány byl zhruba pětadvacet metrů, navíc střílel z otočky. Úspěšným blokem se prezentoval Soumaoro.
26'
Pravý japonský bek je v pořádku a může bez problémů pokračovat. Dvaadvacetiletý fotbalista bez problémů zachytil Gervinhův sprint po lajně a tělem jej odzbrojil.
25'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Riccardo Gagliolo. V plné rychlosti nezabrzdil před Tomijasuem, jenž si mezitím pokryl balón. Japonce posléze tvrdě sestřelil k zemi.
24'
Tlak D'Aversovy družiny pokračuje. Další roh bude zahrávat poté, co dlouhý nákop Osoria přizvedl Schouten těsně nad bránu.
23'
K centru Gagliola se probojoval Jasmin Kurtić. Hlavičce však dal malou razanci, navíc střílel na střed, kde byl Skorupski. Mezitím se do hry vrací Dijks.
22'
Hosté se na pár okamžiků musí bránit v deseti. Hráči Parmy této skutečnosti pochopitelně chtějí využít a po zblokovaném centru Gervinha budou zahrávat rohový kop.
21'
Po souboji s Contim zůstává ležet na trávníku Mitchell Dijks. Na trávník jsou povoláni lékaři, vypadá to na problém s pravým kotníkem.
20'
Na druhé straně ještě mohl vylepšit vedení Bologni Andreas Skov Olsen. Křídelník se málem dostal k nepovedenému odkopu Alvese, ale Bani se ještě vyšplhal do vzduchu a kulatý nesmysl přizvedl mimo dosah soka.
19'
Fotbalisté Parmy se snaží bleskově vyrovnat. Juraj Kucka ale dlouho avizoval nahrávku na Corneliuse, uličku na dánského útočníka zavřel bek Dijks.
18'
Domácím zadarmo věnoval míč hostující strážce svatyně Łukasz Skorupski. Nahrávka do lajny Dijksovi byla nepřesná, holandský zadák ji dostal za paty.
17'
Hru skvěle přečetl stoper Bruno Alves. Zkušený kapitán Parmy vystoupil před Sansoneho a nahrávku na něj vystihl. Vzápětí ale nakopl míč mimo dosah Gervinha.
15'
K exekuci přímého kopu se postavil sám faulovaný Sansone, jenž balón přetáhl na zadní tyč, kde byl úplně volný MUSA BARROW. Reprezentant Gambie si se zakončením poradil bezchybně, hlavičkou do protějšího horního rohu otevřel gólový účet utkání.
14'
Hosté budou zahrávat volný přímý kop. Nicola Sansone si troufl na kličku proti Banimu, který soka zastavil, ale jen za cenu faulu.
13'
Gólman Sepe měl velké problémy s nahrávkou Osoria, která byla až nečekaně prudká. Odkop byl nepovedený po zemi a měl štěstí, že Soriano na kulatý nesmysl těsně nedosáhl.
12'
Andreas Cornelius ještě zabral, avšak balón na hrací ploše neudržel. Zprava centroval až v době, kdy míč přešel postranní čáru.
11'
Za hranicí šestnáctky dostal hodně volného prostoru Mattias Svanberg. Švéd vypálil dělovku, jež začala klesat příliš pozdě, proletěla nad.
10'
Fotbalisté Parmy zapojili do hry i gólmana. Tomu adresoval malou domů Mattia Bani, nová akvizice z Janova si tak pomohla před presující dvojicí protihráčů.
9'
Nedorozumění mezi Skovem Olsenem a Barrowem znamená ztrátu míče. Útočník si sbíhal na střed, Dán ale nahrával míč do křídla.
8'
Zpětný pas od Brugmana obržel Andrea Conti. Posila z AC Milán se nenechala rozhodit presujícím Sansonem, nákopem po lajně udržel balón ve hře.
7'
Poprvé o sobě dal vědět slovenský reprezentant Juraj Kucka. Z pravého křídla střílel na zadní tyč, úspěšným blokem se prezentoval Danilo.
6'
Andreas Skov Olsen si všiml, že gólman Luigi Sepe stojí poměrně daleko od základní čáry. Zkusil jej proto z třiceti metrů přelobovat, jenže přestřelil i bránu.
5'
Středopolař Mattias Svanberg prodloužil balón na Roberta Soriana. Nejlepší střelec Bologni v sezóně nic zajímavého nevymyslel, pas na Barrowa zachytil Alves.
4'
Takehiro Tomijasu znovu terčem tvrdého zákroku. V hlavičkovém souboji si pomohl proti japonskému bekovi loktem Andreas Cornelius, tentokráte již arbitr Guida přerušil hru.
3'
Andreas Cornelius zbytečně skluzoval proti Tomijasuovi, bylo jasné, že balón nestihne. K souboji ovšem došlo mimo hrací plochu, proto rozhodčí neodpískal faul.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Bologna pro dnešní ligové střetnutí oblékla dresy barvy černé.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Bani, Alves (C), Osorio – Conti, Kurtić, Brugman, Gagliolo – Kucka, Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Brunetta, Cyprien, Dierckx, Grassi, Hernani, Karamoh, Man, Mihaila, Sohm, Zagaritis, Zirkzee.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Dijks – Svanberg, J. Schouten – Skov Olsen, R. Soriano, N. Sansone – Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Baldursson, De Silvestri, Domínguez, Hickey, M'Baye, Orsolini, Palacio, A. Poli, Vignato, Antov.

Rozhodčí: Guida – Rossi, Pagnotta.
Bologna FC

Stejně jako Parma, tak ani Bologna rozhodně nemá nic jistého. Sice je mimo sestupovou zónu, ale z patnáctého místa má na osmnácté Cagliari k dobru pouhých pět bodů. Rovněž Mihajlovićova družina neprožívá dobré období. Z předešlých jedenácti ligových klání odešli jako vítězové jedinkrát, doma porazili nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 Veronu. Na druhou stranu ale zase poměrně často sbírá body, neboť hned pět z těch zápasů skončilo remízou a "jen" pět porážkou. Gólovou produktivitu Bologni vede s šesti zásahy Roberto Soriano.
Parma Calcio 1913

Fotbalisté Parmy budou mít co dělat, aby zachránili prvoligovou příslušnost. Doposud se jim totiž vůbec nedařilo a po dvaceti kolech jsou v sestupovém pásmu na devatenáctém místě, přičemž na sedmnáctý, první nesestupový Turín ztrácejí tři body. Forma z posledních zápasů nevěstí nic dobrého. Svěřenci kouče D'Aversy čekají na vítězství dlouhých dvanáct zápasů, naposledy poznali chuť vítězství na konci listopadu, kdy zvítězili na stadiónu Janova. Nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Gervinho.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování 21. kola italské Serie A, u zápasu mezi Parmou a Bolognou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62