Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Bologna - 20. února 2021   20:45

Sassuolo
52' Caputo
1:1
(0:1)
Bologna
17' R. Soriano  (Barrow)
Sassuolo
Consigli – Müldür (71. Toljan), Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Magnanelli (C) (46. Traorè), Locatelli – D. Berardi, Maxime López (87. Raspadori), Djuričić (71. Defrel) – Caputo.
La Penna – Margani, Lombardo
Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia
Bologna
Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Hickey – Domínguez (81. Baldursson), Svanberg (34. De Silvestri) – Orsolini (62. Palacio), R. Soriano, N. Sansone (62. J. Schouten) – Barrow (62. Skov Olsen).

Fotbalisté Sassuola nedokázali naplno využít dlouhé početní převahy a v derby s Bolognou se rozcházejí smírně 1:1.

Hosty poslal do vedení v prvním poločase Roberto Soriano, nedlouho poté však byl vyloučen Aaron Hickley a Sassuolo po změně stran i přes drtivý tlak vydolovalo jen remízu za branku Francesca Caputa.

Sassuolo mělo ve výsledku 32 střel, z nich letělo 11 na branku, v síti však skončila jediná.
90+3'
90+3'
Marlon se ještě dostal k jedné hlavičce před brankou Bologni, Consigli ale zasáhl, vzápětí zápas končí!
90+3'
Po dlouhém odkopu Skorupskiho Marlon jen odhlavičkoval míč do autu, to už by Bologna měla dotáhnout.
90+2'
Rodrigo Palacio vybojoval Traorého faul, navrch je tu žlutá karta a Bologna ušetří možná i minutu.
90+2'
Neujaly se centry Rogéria ani Toljana.
90+1'
Chvílemi to vypadá jako hokejová přesilovka pět na tři, domácí ale zatím střílí jen nepřesně z dálky.
90+1'
Rozhodčí La Penna přidává jen tři nastavené minuty.
89'
Po přihrávce Toljana střílel z první Hamed Traoré, zpoza pokutového území také vysoko přestřelil.
88'
Toljanův centr byl sražen mimo dosah domácích hráčů, Rogério pak velmi nepřesně střílel z obrovské dálky a jeho spoluhráči na něj zírají, co to zkoušel.
87'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Giacomo Raspadori.
87'
Rogériovi teď nevyšel centr z levé strany, navíc se míč odrazil do zámezí od něj a vhazovat bude Bologna.
85'
Traorého velmi vysoký centr byl odražen k Berardimu, ten střelou z osmnácti metrů těsně míjí hostující branku.
84'
Toljanův centr Rogério sklepl k Defrelovi, jeho ránu bez přípravy kryje Lukasz Skorupski.
83'
Útočné akce domácích jsou dost stereotypní, spousta přihrávek na třiceti metrech od branky a potíže dostat se do zajímavější střelecké pozice.
81'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Andri Fannar Baldursson.
80'
Caputo dostal přihrávku na pravé křídlo, pak z ostrého úhlu zakončuje do boční sítě.
80'
Na střelecké pokusy už to je 22:3, na bránu 8:1, stav ale zůstává nerozhodný.
79'
Obětavě bránící hosté teď zablokovali také střelu Traorého.
77'
Caputo se v pokutovém území neprosadil mezi třemi protihráči, pak vleže ukryl míč pod svým tělem, píská se tak nepřímý volný kop pro Bolognu.
76'
Defrel se rozběhl do přeci jen otevřenější obrany, Berardi pak přihrával před branku Caputovi, před ním ale zasáhl brankář Skorupski. Ten byl navíc faulován domácím fotbalistou.
75'
Z rohu domácí ještě nezahrozili, opětovný centr však našel Marlona, jehož hlavičku skokem vyráží brankář Skorupski!
74'
Přenesení doleva na Traorého vystihl Andreas Skov Olsen a odehrál míč na rohový kop.
74'
Sassuolo hraje s míčem na útočné polovině, domácí jsou ale velmi statičtí a nedaří se jim dostat se před branku Skorupskiho.
72'
Rodrigo Palacio v hlavičkovém souboji s Marlonem vybojoval faul u středové čáry, hosté se dostanou k míči.
71'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Jeremy Toljan.
71'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Grégoire Defrel.
70'
Rogério dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, bude se kopat od hostující branky.
70'
Bologna chvíli podržela míč na útočné polovině, už se ale zase hraje pod taktovkou domácích.
69'
Při pokusu Bologni o brejk Djuričić včasným skluzem ustřelil míč od kopačky Palacia.
68'
Rohové kopy Sassuola jsou zatím velmi bídné, nic na tom nezměnil ani centr Traorého.
68'
Müldürův přízemní centr Jerdy Schouten odkopl na rohový kop.
67'
Sassuolo už si přes minutu předává míč z kopačky na kopačku, zatím ale nejblíže třicet metrů od branky.
67'
Bologna se brání v rozestavení, které zhruba odpovídá podobě 5-3-1.
65'
Domácí sehráli hezkou kombinační akci, Traorého přihrávka dorazil k Djuričićovi, jeho střela je zablokována.
64'
Traorého přihrávka našla Berardiho v postavení mimo hru.
63'
Hodnotná defenzivní práce Nicoláse Martína Domíngueze, ten vypíchl domácí přihrávku, pak vybojoval autové vhazování.
62'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Andreas Skov Olsen.
62'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Rodrigo Palacio.
62'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Jerdy Schouten.
61'
Hostující trenér Mihajlović chystá hned trojité střídání.
61'
Marlonova přihrávka z pravého křídla doputovala k Traorému, jeho střela těsně minula hostující branku.
60'
Po nakrátko rozehraném rohu z dálky střílel Djuričić, jeho střela je však zablokována.
59'
Traoré na levém křídle získal další roh pro Sassuolo.
58'
Djuričićovi nevyšla střela ze střední vzdálenosti, přízemní pokus snadno ukryl do své náruče brankář Skorupski.
57'
Při rychlém výpadu domácích Caputo přihrával před odkrytou branku Traorému, v poslední chvíli stačil míč odkopnout Soumaoro.
57'
Hostující rohový kop brankář Consigli vyrazil do bezpečného prostoru na pravé straně.
56'
Musa Barrow pronikl po pravém křídle a vybojoval rohový kop pro Bolognu.
55'
Maxime López si u pokutového území Bologni našel palebnou pozici, ovšem výrazně minul branku.
54'
Sassuolo už se zase pouští do útočení, Müldür ale nedokázal přihrát do pokutového území přesně Caputovi, míče se zmocnil Skorupski.
52'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácím se povedlo vyrovnat! Djuričićova střela byla Danilem sražena k FRANCESCU CAPUTOVI, ten si pohlídal ofsajd a prostřelil brankáře Skorupskiho!
51'
Na Lópezův nákop si na levé křídlo nabíhal Rogério, hlavou však jen prodloužil míč za branku Bologni.
51'
Sassuolo už se zmocnilo míče, hraje se tak u pokutového území Bologni.
50'
Bologna hraje s míčem poblíž rohového praporku už přes dvě minuty, především pomocí autových vhazování.
49'
Bologni se povedlo přenést hru na útočnou polovinu a vybojovat autové vhazování, takových situací hosté využijí k ušetření desítek sekund.
47'
Traoré si naskakoval na Müldürův centr, na míč ale nedosáhl a balón doletěl do rukavic Skorupskiho.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Magnanelli, přichází Hamed Traorè.
46'
Sassuolo se bude snažit navýšit svůj tlak, ze hry je tak stažen defenzivní Francesco Magnanelli, jehož nahrazuje Hamed Traoré.
Derby mezi Sassuolem a Bolognou nabízí do druhého poločasu velmi atraktivní podívanou, neboť Bologna sice vede brankou Soriana 1:0, po vyloučení skotského obránce Hickeyho je ale pod drtivým tlakem, kterému se místy brání jen se všemi hráči ve vlastním pokutovém území, zatím ale zdatně.
45+3'
45+3'
V samém závěru nastavení ještě domácí měli velkou příležitost, když se v pokutovém území dostal k míči Locatelli a jeho přízemní ránu kryje brankář Skorupski.
45+2'
Locatelliho skákavou střelu Lukasz Skorupski ukryl do své náruče.
45+1'
Boloňský pokus o brejk záhy končí ofsajdem Musy Barrowa.
45+1'
Rozhodčí La Penna k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Všech deset hráčů Bologni zdatně brání na dvaceti metrech od vlastní branky, teď Magnanelli zpoza pokutového území vysoko přestřelil branku.
45'
Magnanelliho střela z dálky je zablokována, Sassuolo je nadále nastěhováno u pokutového území Bologni.
43'
Po rohu Skorupski vletěl mezi několik hráčů a vyrazil míč k Djuričićovi, tomu v těžké pozici vůbec nevyšlo střelecké zakončení.
43'
Manuel Locatelli teď na levém křídle vybojoval další roh pro Sassuolo.
43'
Locatelliho střílená přihrávka je sražena, Sassuolo se ale zase zmocnilo odraženého míče.
42'
Následný centr domácích doletěl do náruče brankáře Skorupskiho.
41'
Magnanelli výborně přenesl hru na Müldüra, ten si dobrým převzetím míče posunul balón do pokutového území, ke střele jej ale nepustil obětavý Soriano.
40'
Tentokrát se píská proti domácím, faulován byl Orsolini.
39'
Domenico Berardi trefil jen tu mohutnou bílou zeď před sebou.
38'
Ve zdi je snad sedm hráčů Bologni.
37'
Djuričić se dožadoval penalty po dalším pádu v pokutovém území, píská se až zákrok na Berardiho o asi tři sekundy později, bude to však velmi nebezpečný volný kop v těsné blízkosti pokutového území.
36'
Ferrariho centr doletěl přímo do rukavic Lukasze Skorupskiho.
34'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Lorenzo De Silvestri.

Hostující trenér Mihajlović musí doplnit obranné kvarteto, poněkud překvapivě ale nestáhl jednoho ze tří útočníků.
34'
Z rohových kopů zatím nejsou domácí nikterak nebezpeční, to platí i nadále.
33'
Rozhodčímu La Pennovi se zápas začíná trochu vymykat z kontroly, hostům se teď vůbec nelíbí nařízený rohový kop pro Sassuolo.
32'
Na trávníku jsou pořádné emoce, Ferrari se teď marně dožadoval penalty po souboji s Danilem.
30'
Aaron Hickey je vyloučen, ačkoliv zprvu jeho zákrok ani nebyl vůbec posouzen jako faul!
29'
Rozhodčí La Penna se šel podívat na video na zákrok Hickeyho na Müldüra.
28'
Nicola Sansone se pokusil vniknout mezi čtyři protihráče, do cesty mu ale vpadl Filip Djuričić.
26'
Berardi se při průniku do pokutového území provinil jasným faulem v souboji s Hickeym, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
24'
Ani z tohoto rohu se domácí nijak do zakončení nedostali.
24'
Při neúspěšném Lópezově průniku Orsolini už v pádu odehrál míč za brankovou čárou, následovat bude další roh pro Sassuolo.
23'
Rohovému kopu Sassuola se Bologna jednoduše ubránila.
23'
Lópezovu přihrávku Danilo srazil na rohový kop, hostujícího kapitána ale nadále trápí poraněné koleno.
22'
Po Danilově ošetření už se může ve hře zase pokračovat.
21'
Zdravotní potíže trápí Danila, hostující kapitán musí být ošetřen.
20'
Ferrarimu se ve středu hřiště povedlo zastavit hrozící brejk hostů.
19'
Po rohovém kopu domácí tým nijak nezahrozil.
18'
Ferrariho střela je sražena mimo branku, následovat bude rohový kop pro Sassuolo.
17'
Bologna právě vstřelila branku!
Trestuhodná chyba Sassuola stojí domácí tým inkasovanou branku! Francesco Magnanelli nesmyslně přihrál do vlastního pokutového území Marlonovi, toho obral o míč Musa Barrow, hostující útočník přihrál ROBERTU SORIANOVI, jenž ránou z první překonal brankáře Consigliho!
16'
Hosté pak vybojovali rohový kop, po něm se do zakončení nedostali.
15'
Vysoký nákop na pravé křídlo Orsolini vysokým volejem nasměroval před branku, Consigli předvedl velmi nejistý zákrok, ovšem k jeho štěstí vyrazil míč do prostoru, kde nebyl nikdo z Bologni.
14'
Bologna zahrávala standardní situaci od postranní čáry, v pokutovém území se hosté nijak prosadit nedokázali.
12'
Müldür se na pravém křídle protlačil přes Sansoneho jen pomocí nedovoleného zákroku.
11'
Po nakrátko rozehraném rohu Bologna nijak nezahrozila před Andreou Consiglim.
11'
Bologna zaútočila do otevřenější obrany, po Sansoneho přihrávce ale Orsolini nedokázal prostrčit míč na Barrowa, včas zasáhl Rogério.
10'
Po obrovském zaváhání hostů při rozehrávce u vlastního pokutového území Locatelli z pravého křídla nedokázal přesně přihrát. Caputo pouštěl míč na Djuričiće, před ním ale hosté stačili zasáhnout.
8'
Po hostujícím faulu u postranní čáry Berardi rozehrál z místa přestupku rychle, ovšem nepřesně.
7'
Hra je přerušna po srážce Berardiho s Aaronem Hickeym, oba hráči se těžce zvedají ze země.
5'
Francesco Caputo potáhl míč do pokutového území, pak křižnou přízemní střelou minul hostující branku.
5'
Pro Locatelliho nepřesnou přihrávku si došel brankář Skorupski.
4'
Sassuolo se poprvé dostalo s míčem na útočnou polovinu, musí ale útočit do plné obrany soupeře.
4'
Po rohu vyrazil do skrumáže brankář Consgli a povedlo se mu vyrazit míč do strany.
3'
Nadále trvá aktivita hostů, ti ve třetí minutě vybojovali už druhý rohový kop.
2'
Po rohovém kopu zpoza pokutového území střílel Svanberg, jeho střela ale nezamířila na domácí branku.
1'
Aktivní start hostů, na centr Tomijasa ale u vzdálenější tyče nedosáhl Sansone.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujalo v obvyklých zeleno-černých dresech hrající domácí Sassuolo, Bologna oblékla bílou sadu.
1'
Zápasu předchází minuta ticha jako vzpomínka na Maura Bellugiho, někdejšího obránce, který dnes ráno zemřel. Během své kariéry v sedmdesátých letech působil pět let i v Bologni.
Fotbalisté už nastoupili na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Magnanelli (C), Locatelli – D. Berardi, Maxime López, Djuričić – Caputo.
Náhradníci: Pegolo – K. Ayhan, Chiricheş, Haraslín, Defrel, Kiriakopoulos, Obiang, Oddei, Toljan, Peluso, Raspadori, Traorè.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo (C), Soumaoro, Hickey – Domínguez, Svanberg – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Barrow.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Antov, Baldursson, De Silvestri, Palacio, Juwara, M'Baye, Skov Olsen, J. Schouten, Vignato.

Rozhodčí: La Penna – Margani, Lombardo.
Bologna FC

Bologna je v tabulce na třináctém místě, když z dosavadních 22 kol uhrála 24 bodů a má pohodový devítibodový náskok na sestupové pásmo, navíc všem třem týmům pod čarou ponoru se vůbec nedaří.

V posledních dvou kolech Bologna neprohrála, když zvítězila 3:0 v Parmě a remizovala 1:1 s Beneventem, proti němu ale Bologna očekávala lepší výsledek. Obzvlášť, když brankou Sansoneho vedla už od první minuty.

Výhra v Parmě byla teprve druhou na hřištích soupeřů z dosavadních jedenácti zápasů (2-3-6), té první se Bologna dočkala v listopadu na Sampdorii.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo letos hrálo nějakou dobu i pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů, v posledních týdnech už to tak slavné není, přesto stále ještě může o evropské poháry zabojovat.

Pokud finalisté poháru Juventus i Atalanta zůstanou mezi nejlepší šestkou, pak pátý a šestý tým půjdou do Evropské ligy a sedmý tým do nově vzniklé Konfederační ligy, přičemž na pátý až sedmý tým tabulky Sassuolo aktuálně ztrácí shodně šest bodů.

V neděli se Sassuolu povedlo přerušit sérii pěti zápasů bez výhry, když zvítězilo 2:1 v Crotone.

Právě na hřištích soupeřů se Sassuolu daří daleko více, když tam nasbíralo 21 bodů, zatímco doma jen 13 (3-4-3). Mrzet jej mohou poslední dvě domácí ztráty, které utrpělo proti týmům bojujícím o záchranu (remíza s Parmou a prohra se Spezií).
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání dnešního programu italské Serie A, v souboji dvou týmů z klidného středu tabulky Sassuolo přivítá Bolognu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62