Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Janov - 21. srpna 2021   18:30

Inter Milán
6' Škriniar (Çalhanoğlu) • 14' Çalhanoğlu (Džeko) • 74' Arturo Vidal (Barella) • 87' Džeko (Arturo Vidal)
4:0
(2:0)
Inter Milán
Handanovič (C) – Bastoni (84. Dumfries), de Vrij, Škriniar – Darmian, Barella (77. Vecino), Brozović, Sensi (68. Arturo Vidal), Perišić (69. Dimarco) – Džeko, Çalhanoğlu (77. Satriano).
V. Marini – S. Liberti, V. Vecchi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Janov
Sirigu – Vanheusden, Biraschi (46. Serpe), Criscito (C) – Hernani (46. Bianchi), Badelj, Sturaro (71. Melegoni), Rovella, Cambiaso (46. Sabelli) – Pandev, Kallon (54. Favilli).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:7.
Také druhá půle přinesla dva góly a opět se z nich radovali hráči favorita, a to jim ještě nebyl jeden gól, podobně jako v první půli, pro ofsajd uznán. Inter dnes vítězí zaslouženě, hosté se sice do pár možností dostali, avšak posedmé v řadě nedokázali svému protivníkovi vstřelit ani jeden gól. A bez branek se vyhrát nedá.
90+4'
90+4'
V závěru ještě jeden volný kop pro Janov.
90+3'
Sirigu teď pomohl svým spoluhráčům a volný míč odkopl do bezpečí.
90+2'
Nepřesný pas domácích končí v zámezí, Salvatore Sirigu rozehrávku spíše zdržuje.
90+1'
Nastavovat se bude a to dokonce čtyři minuty.
89'
A domácí nadále drží míč ve své moci, uvidíme, zda hlavní arbitr bude něco nastavovat.
87'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Ale přeci jen je tu ještě jeden zásah domácího mužstva. Vidal poslal centr před soupeřovu svatyni, kde obrana nechal volného EDINA DŽEKA, který hlavou usměrnil balón zblízka pod břevno.
86'
Inter už nikam příliš nepospíchá a hráči spíš jen zdržují hru přihrávkami mezi sebou.
84'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Denzel Dumfries.
83'
Andrea Favilli byl podržen za dres v pokutovém území, tohle zřejmě měla být penalta pro hosty, ale není.
82'
Flavio Junior Bianchi si zpracoval míč na levačku a poté střílel z dobré pozice, avšak jen na střed brány, kde byl připravený Samir Handanovič.
79'
Málem se Janované dočkali snížení, míč však z brankové lajny odkopl do bezpečí Milan Škriniar.
78'
Žlutou kartu dostává za faul Matías Vecino (Inter Milán).
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Martin Satriano.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Matías Vecino.
74'
Teď už se domácí mohou radovat potřetí a směřují k vítězství v tomto utkání. Salvatore Sirigu nejprve výborně zasáhl proti ráně z dálky, míč vyrazil levou rukou, ovšem spoluhráčům se nepovedlo jej odkopnout do bezpečí, k balónu se dostal na pravé starně Barella, který poslal kolmici na levou stranu, kde zakončoval ARTURO VIDAL do protipohybu brankáře na bližší tyč.
72'
Znovu se oba týmy mohou občerstvit u postranní lajny.
71'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Filippo Melegoni.
71'
Edin Džeko hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ovšem fantastickým zásahem se zaskvěl Salvatore Sirigu, který podržel svůj tým a míč vyrazil.
70'
Rohový kop rozehraje domácí celek.
69'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Federico Dimarco.
68'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Arturo Vidal.
68'
Ivan Perišić pálil velmi tvrdě levačkou, obránce Janova však jeho ránu zblokoval do zámezí.
66'
Žlutou kartu dostává Stefano Sturaro (Janov CFC), který skluzem poslal k zemi jednoho z protihráčů.
66'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do šance, ovšem obrana Interu nepřipustila potíže.
63'
Jeden z jeho spoluhráčů o chvíli později už mířil mezi tři tyče, jenže přímo do míst, kde stál připravený Samir Handanovič.
62'
Janov držel dlouho míč, ovšem Nicolo Rovella se trochu ukvapil v zakončení a jeho rána z dálky letí vysoko nad.
60'
Ivan Perišić přišel o míč dříve, než stihl zakončit, což bylo pro Janov velké štěstí.
58'
Nicolo Rovella nepropálil dobře postavenou zeď, míč končí v zámezí.
57'
Domácí faulovali těsně před pokutovým územím a pro Janov se otevírá velmi slušná šance na snížení.
56'
Hakan Çalhanoğlu dostal pěknou přihrávku na střed a parádní ranou do šibenice nedal brankáři nejmenší šanci. Škoda pro jeho barvy je ta, že vinou předchozího ofsajdu nemůže být gól uznán.
54'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Yayah Kallon, přichází Andrea Favilli.
54'
Nicolo Rovella byl v úniku faulován a jeho tým rozehraje ze středu hrací plochy.
53'
Jeden z hostů teď odstavil soupeře od míče zákrokem na hranici pravidel, rozhodčí penaltu nepíská.
52'
Ivan Perišić hlavičkoval letící míč před pokutové území, tam doběhl Nicoló Barella, který na nic nečekal a okamžitě pálil na bránu, ovšem tu vysoko přestřelil.
50'
Hodně nepřesná rozehrávka hostujícího celku končí u domácího gólmana, ten v klidu rozehrává.
47'
Samir Handanovič si připisuje první zákrok, když se včas položil na zem a zastavil ránu, kterou na něj nasměroval Yayah Kallon.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Davide Biraschi, přichází Laurens Serpe.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Hernani, přichází Flavio Junior Bianchi.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Stefano Sabelli.
46'
Inter zatím potvrzuje roli favorita a po dvou vstřelených gólech odchází do kabin jako spokojenější celek. Janov se dopředu moc nedostával, přesto i on měl dvě velmi slibné příležitosti, především ta v úplném závěru první půle volala po gólu, ovšem Handanovič nemusel zasahovat, soupeř ještě nedokázal zamířit na jeho svatyni přímo.
45+4'
45+3'
Nebude, gesto hlavního sudího je jasné. Bylo to sice těsné, ale zřejmě správné rozhodnutí.
45+3'
Znovu se ale o slovo hlásí VAR, tak uvidíme, zda se bude ještě měnit skóre.
45+2'
Ivan Perišić dostal pěknou přihrávku za hostující obranu a tvrdou ranou prostřelil vyběhnutého gólmana, radovat se ale nemůže, neboť byl odmáván ofsajd.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Ale přeci jen přišla velká příležitost hostů, kteří byli blízko snížení. Yayah Kallon si zpracoval přihrávku, bránící soupeř v rozhodujícím momentu podklouzl a pro fotbalistu Janova se tak otevřel prostor, jenže hráč s číslem 91 na dresu střílel z otočky levačkou mimo vzdálenější tyč. Sám pak nemohl uvěřit tomu, že tuto možnost nevyužil.
44'
Rychlý útok Janova nedokázali jeho hráči využít k šanci, domácí byli velmi rychle zpátky v obraně.
42'
Další celkem zbytečný faul Interu, Edin Džeko podrazil nohy jednomu z obránců a ač se mu verdikt moc nezamlouvá, musí míč opět odevzdat soupeři.
41'
Málem se domácí dostali do další příležitosti, ovšem po faulu musí míč přenechat protivníkovi.
40'
Po následném rohovém kopu poslal míč hlavou do zámezí Milan Škriniar. Svůj druhý zásah si tak zatím nepřipíše.
39'
Matteo Darmian se dostával do šance, když nabíhal z pravé strany před bránu, avšak o míč jej čistým způsobem obral kapitán Janova.
39'
Domácí teď uklidnili hru a přihrávají si kolem středového kruhu.
37'
Stejný hráč se o chvíli později změnil v nahrávače, k míči se v pokutovém území dostal Marcelo Brozović, jeho zblokovaná rána letí nad bránu a bude to roh.
36'
Stefano Sensi po pěkné přihrávce naběhl do otevřené obrany Janova, místo střely volil kolmou přihrávku, ale tu zblokoval jeden z protihráčů do autu.
35'
Stefano Sturaro nedokázal dostihnout příliš prudkou přihrávku, míč mu utíká do zámezí a rozehrávat bude Samir Handanovič, který dosud neměl prakticky žádnou práci.
33'
Nicoló Barella se málem dostal do šance v pokutovém území, ovšem míč si nestačil zpracovat.
31'
Nicoló Barella inkasoval nepříjemný zásah do obličeje a v bolestech se svíjí na travnaté ploše.
30'
Po jeho rozehrávce se míč snesl do rukavic připraveného gólmana.
29'
Edin Džeko moc hezky prošel až do pokutového území, v momentu, kdy se snažil o střelu, mu míč čistým skluzem sebral od kopačky jeden z protihráčů. Bývalý hráč Teplic se na sebe poté hodně zlobil.
28'
Další dobrá možnost milánských, z voleje střílel Marcelo Brozović, avšak balón jen projel vedle vzdálenější tyče do zámezí.
27'
Může se pokračovat, u míče favorit.
25'
Rozhodčí přerušuje hru, aby se hráči obou týmů mohli občerstvit u postranní čáry.
24'
Domácí byli blízko třetímu zásahu. Edin Džeko si na úrovni penalty zpracoval míč a z otočky vystřelil, míč tečoval ještě jeden z obránců a ten se nakonec odrazil od břevna do zámezí. Následovat bude roh.
22'
Hodně špatná rozehrávka v podání Interu, míč letí do autu.
21'
Salvatore Sirigu se natáhl a levou rukou dokázal tečovat letící míč do bezpečí, ten poté nůžkami odpálil do bezpečí jeden z jeho spoluhráčů.
21'
Hakan Çalhanoğlu byl faulován, jeho tým bude rozehrávat od půlící lajny.
20'
Hra se zklidnila a odehrává se daleko od obou branek. Balón drží hosté a dlouho si mezi sebou přihrávají.
17'
Po útočném faulu však musí míč odevzdat a stáhnout se na svoji stranu.
16'
Domácí nadále drží balón ve své moci a dělají defenzívě soupeře nemalé potíže.
14'
HAKAN ÇALHANOĞLU změnil roli nahrávače za střelce, vyměnil si přihrávku se spoluhráčem z dálky zamířil do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam se Salvatore Sirigu natahoval tentokrát zbytečně.
12'
Marcelo Brozović málem zvýšil stav svého celku, jeho tvrdou ránu na bližší tyč však Salvatore Sirigu skvělým zásahem vytěsnil mimo bránu.
12'
Inter přešel velmi rychle do útoku, Nicoló Barella odcentroval před bránu, kde hlavičkoval v nepříliš dobré pozici Stefano Sensi a brankáře neohrozil.
11'
U míče stále hostující tým, ovšem nachází se daleko od domácí brány.
9'
Málem se hostům povedlo vyrovnat, Yayah Kallon však v pokutovém území netrefil balón vůbec dobře a minul vzdálenější tyč.
8'
Rozhodčí se ještě radil s VAR, zda gólu nepředcházel faul, ale vše bylo v pořádku a favorit tak vede.
6'
MILAN ŠKRINIAR vyskočil ze všech hráčů nejvýš a hlavou poslal míč k bližší tyči, kam brankář hostů nemohl dosáhnout.
5'
Matteo Darmian se snažil odcentrovat z pravé strany, míč byl zblokován na roh.
5'
Hosté si přihrávají u své brány, zatím se s míčem moc daleko nedostali.
3'
Milan Škriniar se snažil hlavičkovat z bezprostřední blízkosti, avšak na příliš vysoký míč nedosáhl.
1'
Hned na úvod vidí žlutou kartu Domenico Criscito (Janov CFC) za faul na Sensiho.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Bastoni, de Vrij, Škriniar – Darmian, Barella, Brozović, Sensi, Perišić – Džeko, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – D'Ambrosio, Dimarco, Dumfries, Kolarov, Ranocchia, Agoumé, Vecino, Arturo Vidal, Pinamonti, Satriano.

Janov CFC: Sirigu – Vanheusden, Biraschi, Criscito (C) – Hernani, Badelj, Sturaro, Rovella, Cambiaso – Pandev, Kallon.
Náhradníci: Marchetti – A. Masiello, Sabelli, Serpe, Eboa Ebongue, Melegoni, Portanova, Buksa, Ekuban, Bianchi, Agudelo, Favilli.

Rozhodčí: V. Marini – S. Liberti, V. Vecchi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Inter – Janov 3:0
Janov – Inter 0:2
Janov – Inter 0:3
Inter – Janov 4:0
Janov – Inter 0:4

Janov porazil milánský tým naposledy 17. února 2018, kdy doma zvítězil 2:0. Od té doby následovala šestizápasová série bez bodu a navíc bez vstřelené branky.
Janov

Hosté skončili loni na jedenáctém místě s dvaačtyřiceti body, daleko od pohárových, ale i sestupových příček. Mimo svůj stadion si z devatenácti zápasů odvezli dvacet bodů za pět výher a stejný počet remíz, zapsali si osmnáct zásahů do černého, ovšem o deset gólů víc inkasovali. Podaří se jim na úvod nové sezóny potrápit favorita?
Inter Milán

Domácí tým skončil v loňské sezóně s poměrně velkým náskok na vedoucí příčce a ukončil tak nadvládu Juventusu. Na svém trávníku navíc z devatenácti utkání prohrál jediné, jednou pak bral bod za remízu, ale zbylé mače vyhrál, vstřelil úctyhodných třiapadesát gólů a jen osmnáct inkasoval.
Před novou sezónou se však musel vyrovnat s velkou ztrátou, když přišle o svého nejlepšího střelce Belgičana Romela Lukaka, který byl loni s 24 góly druhým nejlepším snajprem celé ligy a který přestoupil do londýnské Chelsea.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví příznivci a fanoušci, dnešním dnem bude zahájena nová sezóna nejvyšší italské fotbalové ligy. Od 18:30 přijdou na řadu první dva zápasy, mezi nimi i souboj obhájce titulu Interu Milán s Janovem. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62