Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Janov - 17. prosince 2021   18:30

Lazio
37' Pedro (Felipe Anderson) • 75' Acerbi (Luis Alberto) • 81' Zaccagni (Luis Alberto)
3:1
(1:0)
Janov
86' Melegoni  (Cambiaso)
Lazio
Strakoša – Hysaj (63. S. Radu), Luiz Felipe (84. Patric), Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (74. Lucas Leiva), Bašić (63. Luis Alberto) – Felipe Anderson (85. Muriqi), Pedro, Zaccagni.
Luca Pairetto
Stadio Olimpico, Řím
Janov
Sirigu – Criscito (C), Vásquez, Vanheusden (46. Biraschi) – Cambiaso, Portanova (83. Melegoni), Badelj, Sturaro (46. Hernani), Ghiglione (59. Sabelli) – Destro, Pandev (59. Ekuban).

Ode mě je to pro dnešek vše, doufám, že se uvidíme u dalšího zápasu nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
V dnešním utkání jsme byli svědky jasné dominance domácího Lazia, které si dokázalo vytvořit hned několik příležitostí k zakončení a tři z nich proměnilo v branku. Hosté nebránili vůbec špatně, bohužel jim drhla ofenzivní činnosti, a proto svěřenci Andrije Ševčenka z dnešního zápasu nevytežili ani bod. Naopak Maurizio Sarri může být spokojen, jelikož se jeho Lazio opět přiblížilo pohárovým příčkám.
90+3'
90+2'
Domácí fotbalisté se snaží držet míč, co nejdále od branky Strakoše, to se jim zatím daří, jelikož nyní obléhají branku hostujícího Janova.
90+1'
Fotbalisté Lazia se dokázali dostat do zajímavého brejku, nakonec se pokusil vypálit Stefan Radu, kterému ovšem střela vůbec, ale vůbec nesedla.
90'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Sergej Milinković-Savić skvělým obranným zákrokem vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně se mu podařilo zastavit Sabelliho, který si to mířil do vápna Lazia.
88'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se profesorsky dohrát zápas až do úplného konce, hosté se samozřejmě po vstřelené brance cítí znovuzrozeně.
87'
Další prostrkávačkou se snažil Alberto Luis dostat do zajímavé pozice Vedata Muriqiho, na poslední chvíli ovšem dokázal zareagovat Vásquez.
86'
Janov právě vstřelil branku!
Po krásné týmové akci se ve vápně soupeře zjevil FILIPPO MELEGONI, kterému se přesnou ránou podařilo překonat gólmana Lazia a snížit tak vedení domácího celku. Asistence: Andrea Cambiaso
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Vedat Muriqi.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Patric.
83'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Manolo Portanova, přichází Filippo Melegoni.
82'
Domácí fotbalisté velmi opatrně kombinují na své polovině, snaží se pomocí krátkých přihrávek dohrát zápas do šťastného konce.
81'
Lazio právě vstřelilo branku!
MATTIA ZACCAGNIA se dostal do úniku, ve kterém se dokázal dostat před bránicího obránce a následně dostal míč za záda bezmocného gólmana Janova. Touto brankou nejspíše zpečeťuje vítězství Lazia. Asistence: Luis Alberto
80'
Portanova se ocitl na hrací ploše, jeden z domácích hráčů mu okamžitě pomáhá se zbavením křečí.
79'
Poněkud riskantně nyní rozehrál domácí Strakoša, který se ocitl pod tlakem ze strany hostujícho Destra.
78'
Tohle je pro hostující fotbalisty rozhodně šok, domácím se nedařilo překonávat obranu Janova příliš často a přesto dokázali pojistit své vedení ještě jednou brankou.
76'
K pohotové ráně se dostal domácí Luis Alberto, jeho střelecký pokus ovšem dokázal vyrazit pozorný gólman Sirigu.
75'
Po perfektním centru z rohového kopu se dostal k zakončení FRANCESCO ACERBI, která bezprostřední hlavičkou překonává gólmana hostujícího celku a posílá tak Lazio do dvougólového vedení. Asistence: Luis Alberto
75'
Luis Alberto dokázal udržet míč na hrací ploše, nyní již čeká na své spoluhráče, kteří velmi pomalu míří do vápna soupeře.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
73'
Žlutou kartu dostává Manolo Portanova (Janov CFC).
72'
I nadále jsme svědky velkého boje o míč, ten se ovšem odehrává uprostřed hřiště, což domácím fotbalistům rozhodně vyhovuje.
71'
Hostující fotbalisté agresivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten si ovšem počíná velmi profesorsky a nedovoluje jakékoliv riziko.
70'
Po skvělém obranném zákroku Biraschiho budou domácí fotbalisté kopat další rohový kop, tentkrát ovšem z pravé strany hřiště.
69'
Útočného faulu se dopustil domácí Pedro, z rohového kopu tedy nebylo nic a míč je již v moci fotbalistů Janova.
68'
Zaccagni vybojoval rohový kop pro domácí celek, jeho exekuce se ujme kapitán Milinković-Savić.
67'
Na poslední chvíli dokázal zareagovat Luiz Felipe, kterému se podařilo odkopnout letící míč do bezpečí.
66'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku akci domácího celku, rozehrávat tak budou hosté kvůli ofsajdovému postavení Luise Alberta.
65'
Nedovoleného zákroku se dopustil Felipe Anderson, ten poslal k zemi čerstvého Hernaniho.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Stefan Radu.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Luis Alberto.
62'
Hostům se podařilo vymanit ze sevření svého soupeře, bohužel se jim nijak nedaří ohrozit branku Lazia.
61'
Domácí fotbalisté nyní obléhají branku svého soupeře, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou řadu hostujícího Janova.
60'
Žlutou kartu dostává Johan Vásquez (Janov CFC).
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního klání, domácí fotbalisté i nadále vedou nejtěsnějším možným výsledkem.
59'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Stefano Sabelli.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Caleb Ekuban.
58'
Famózní obranný zákrok si připisuje bránicí Acerbi, tomu se podařilo zastavit unikajícího Hernaniho, který se už dostával do vápna Lazia.
57'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
56'
Portanova se ocitl na hrací ploše, sudí okamžitě signalizuje nedovolený zákrok, kterého se zřejmě měl dopustil Cataldi.
55'
Marušić nedokázal přejít skrze bránicího obránce, který si tak připisuje bravurní zákrok.
54'
Přízemní střelou se prezentoval Pandev, s tímto pokusem si ovšem hravě poradil gólman domácího celku, který nyní hledá adresáta na polovině soupeře.
53'
Dalekonosnou ránou se prezentoval Felipe Anderson, jeho střela ovšem končí v zámezí, odkop od branky tam bude mít na starost Sirigu.
52'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, Strakoša se tedy nemusel ani namáhat, jelikož jeho zákroku nebylo třeba.
51'
Zaccagni vyrazil centr hostujícího záložníka na rohový kop, této exekuce se ujme Portanova.
50'
Hostující fotbalisté se snad poprvé v utkání dokázali dostat na polovinu svého soupeře, kterého se nyní snaží obléhat pomocí krátkých přihrávek.
49'
Milinković-Savić se dokázal dostat k míči a svým centrem z levé strany hřiště hledal volného Zaccagniho, kterému se ovšem nepovedlo dostat k míči, který by jinak bezpochyby nasměroval do odkryté branky soupeře.
48'
Po nepřesné přihrávce se k míči dostávají opět hostující fotbalisté, konkrétně se snaží nějakou tu kulišárnu připravit Davide Biraschi.
47'
Domácí fotbalisté se po velmi krátké době dostali k míči a nyní již kombinují na své vlastní polovině.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Hernani.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Zinho Vanheusden, přichází Davide Biraschi.
46'
V prvním poločase jsme byli svědky velmi vyrovnaného dějství na hřišti, o jedinou branku se postaral Španěl Pedro, který tak poslal domácí fotbalisty do těsného vedení. Hostující defenzivní činnost není vůbec špatná, bohužel si svěřenci Andrije Ševčenka ještě nevytvořili žádnou větší příležitost k zakončení. Uvidíme, zda v následujícím poločase dokáží zvrátit nepříznivý stav utkání.
45+3'
45+2'
Trestný kop pro domácí fotbalisty bude zahrávat Danilo Cataldi.
45+1'
Domácí fotbalisté obléhají branku soupeře, bohužel se jim nedaří vytvořit příležitost, díky které by se dostali do dvougólového vedení.
45'
Sudí nastavuje 2 minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Cambiaso svým nedovoleným zákrokem poslal k zemi Pedra, autora jediné vstřelené branky.
43'
Hostům se nedaří vymanit ze sevření svého soupeře, zatím si ani nedokázali vytvořit žádnou příležitost, kterou by mohli proměnit ve vyrovnávací branku.
42'
Po nepřesné rozehrávce se k míči dostávají fotbalisté Lazia, ti se snaží nalézt skulinku, pomocí které by se dostali k brance soupeře.
41'
Hostující fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží dostat k brance svého soupeře.
39'
Mattia Zaccagni nedokázal v souboji obejít hostujícího Portanovu, ten okamžitě s míčem utíká na branku Lazia.
38'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, hosté tak budou rozehrávat.
37'
Po nepřesné rozehrávce hostujícího celku se k míči dostal Felipe Anderson, který se zachoval velmi trpělivě a svou přihrávkou nalezl PEDRA, který v této pozici nezaváhal a otevřel tak gólový účet. Asistence: Felipe Anderson
35'
Hostující fotbalisté se dožadovali pokutového kopu po údajné ruce Cataldiho, sudí má ovšem jasno, že se bude pokračovat rohovým kopem.
34'
Tvrdý souboj ve středu hřišti vyhrává domácí Marušić, tomu se podařilo v hlavičkovém souboji přeskočit Cambiosa.
33'
Maurizio Sarri hlasitě dává najevo nespokojenost s rozhodnutím hlavního sudí, tento italský kouč si rozhodně koleduje o žlutý kartónek.
32'
Sirigu se snažil svou rozehrávkou zrychlit útočnou akci hostujícího celku, tuto prudkou přihrávku ovšem nedokázal zkrotit záložník Badelj.
31'
Žlutou kartu dostává Paolo Ghiglione (Janov CFC).
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, stav utkání je i nadále bez vyrovnaný.
29'
Zajímavý centr vyslal do vápna Mattia Zaccagni, skvěle ovšem dokázal zareagovat bránicí Portanova, a proto se fotbalisté Lazia do zakončení nedostali.
28'
Obléhání hostující svatyně i nadále pokračuje, nyní se o to pokouší skrze záložní řadu Felipe Anderson.
27'
Hosté se opět dostali k míči, snaží se uklidnit situaci na hřišti, a proto svou kombinací zrovna příliš nespěchají.
26'
Tuto standartku bez větších problémů odklízí hostující Vásquez, u míče jsou ovšem i nadále domácí fotbalisté.
25'
Pedro vybojoval standartní příležitost domácího celku ve velmi zajímavé pozici pro zakončení, uvidíme, jak si s tím domácí fotbalisté poradí.
24'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také gólman Sirigu, jenž třeba v minulosti oblékal dres francouzského PSG.
23'
Zajímavá brejková příležitost v podání hostujících fotbalistů, na poslední chvíli dokázal vystavit stopku stoper Luiz Felipe.
22'
Hostům se podařilo, alespoň na malý moment, vytlačit Lazio k jejich vlastní brance. Domácí fotbalisté tak budou opět vymýšlet, jak se dostat do vápna soupeře.
21'
Domácí fotbalisté se snaží obléhat branku svého soupeře, bohužel se jim nedaří přijít na ten správný recept.
20'
Sturaro byl nyní ošetřován na hrací ploše, což se ani trochu nelíbí domácímu stratégovi, jenž si nyní stěžuje na rozhodčí.
18'
Pedro si skvělým způsobem pohrál s obranou soupeře, jeho následnou ránu ovšem dokázal vytěsnit stoper Vanheusden, který pozorně ohlavičkoval míč do bezpečí.
17'
Hostující fotbalista je již opět na nohou, a proto můžeme vřele pokračovat v našem dějství.
16'
Cambiaso se nyní svíjí v bolestech na hrací ploše, sudí preventivně pozastavuje hru.
15'
Hostující fotbalisté opět drží míč ve své moci, snaží se konstruktivní rozehrávkou dostat před branku znuděného gólmana Lazia.
14'
Zaccagni nedokázal obejít bránicího obránce, který mu vystavil parádní stopku, i přes to zůstane Lazio u míče.
13'
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
12'
Zkušený sudí Luca Pairetto nepřehlédl nedovolený zákrok domácího Cataldiho, hostující Janov se tak opět přiblíží k brance Strakoše.
11'
Ani kapitán domácího celku nedokázal udržet míč na hrací ploše, hosté se tedy opět budou angažovat směrem dopředu.
10'
Na tuto přihrávku již Destro nedokázal dosáhnout, vhazování z pravé strany hřiště se tak ujme domácí Bašić.
9'
Rohový kop z pravé strany byl velmi nepřesný, míč proletěl vápnem hostujícího Janova.
8'
Pedro se toho nebál, perfektně zpracoval míč a následně prověřil pozornost hostujícího gólmana, ten vyrazil míč pouze na rohový kop.
7'
Zatím jsme svědky velmi vlažného úvodu klání, ani jeden z týmů se nedokázal dostat před branku svého soupeře.
6'
Hostující fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží překonat bránicí blok svého soupeře.
5'
Pandev se opět skácel k zemi, jeho spoluhráč Destro okamžitě vyvíjí tlak na sudího, aby ohodnotil zákrok Acerbiho žlutým kartónkem.
4'
Domácí fotbalisté se po delší době dostali k míči, nyní již kombinují na své polovině a hledají skulinku skrze zahuštěný střed hřiště.
3'
Pandev se velmi efektivně obtočil kolem bránicího obránce, který jej nedovoleným zákrokem musel zastavit.
2'
Sergej Milinković-Savić si počínal nedovoleně a ve středu hříště poslal k zemi unikajícího Sturara, ten se okamžitě chytá za svůj pravý kotník.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Bašić – Felipe Anderson, Pedro, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Luis Alberto, A. Anderson, Lazzari, Lucas Leiva, Muriqi, Moro, Patric, Romero, S. Radu.
Trenér: Maurizio Sarri

Janov CFC: Sirigu – Criscito (C), Vásquez, Vanheusden – Cambiaso, Portanova, Badelj, Sturaro, Ghiglione – Destro, Pandev.
Náhradníci: Andrenacci, Šemper – Bani, Biraschi, Ekuban, Galdames, Hernani, Kallon, A. Masiello, Melegoni, Sabelli, A. Touré.

18. místo, 17 zápasů, 10 bodů, skóre 18:34

Hosté hrají o holé přežití, v loňském ročníku se nacházeli ve středu ligové tabulky, ale letos rozhodně nemají hráčskou kvalitu na podobný výsledek. I proto musí sbírat body všude, kde se jen dá.

V poslední ligovém utkáni nedokázali získat ani bod se Sampodorií (1:2), ta se dokázala dostat do dvougólového vedení, které již Janov pouze korigoval gólem Mattia Destra.

Právě zmiňovaný útočník je jedním z hráčů, na kterého se hosté mohou spolehnout, tento 30letý útočník italského původu, si připsal již sedmou ligovou branku v letošním ročník
S. S. LAZIO
9. místo, 17 záasů, 25 bodů, skóre 33:32

Domácí rozhodně chtějí zabojovat o pohárové příčky, vidina kvalifikace do Ligy Mistrů se jim začíná vzdalovat, i proto ovšem musí bodovat se soupeřem jako je Janov.

V minulém utkání Lazio nestačilo na Sassuolu (1:2), ta dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání a v emotivním závěru si dokráčela pro důležité tři body do ligové tabulky.

Již několikátou sezónu je největší hvězdou tohoto celku Ciro Immobile, který za Lazio odehrál již 192 ligových utkání, ve kterých si připsal úctyhodných 136 branek.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 18. kolo nejvyšší italské soutěže. S. S. Lazio bude hostit Janov CFC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62