Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Bologna - 7. listopadu 2021   15:00

Sampdoria
77' Thorsby (Jošida)
1:2
(0:0)
Bologna
47' Svanberg  (R. Soriano) • 79' Arnautović  (Svanberg)
Sampdoria
Audero – Bereszynski (85. Dragusin), Jošida, Colley (74. Chabot), Augello (85. Murru) – Thorsby, Ekdal, Askildsen (68. Ciervo) – Gabbiadini (68. Torregrossa), Caputo, Candreva.
Manganiello
Bologna
Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri (46. Skov Olsen), Domínguez, Svanberg, Hickey – R. Soriano (83. Mbaye), Barrow (76. N. Sansone) – Arnautović (90+1. van Hooijdonk).
F. Bardi, Franzini – Binks, Cangiano, Dijks, Mbaye, N. Sansone, Santander, Skov Olsen, van Hooijdonk, Vignato.

Ve druhé půli nakonec branky začaly padat. Bologna se dostala do vedení, ale na její branku odpověděl Thorsby. Následně ale hned po minutě vsítil rozhodující gól hostující Arnautović. Bologna tak opět ukázala, že ve vzájemných zápasech vítězí, vyhrála už pošesté v řadě.
90+6'
90+5'
Ani roh z následné akce Sampdorie nevytěžila. Konec zápasu se nachýlil.
90+4'
Domácí tým měl nyní namále, když se Sansone prokličkoval až do šestnáctky, kde ho však na poslední chvíli čistým zákrokem zastavil Jošida.
90+3'
Bologna se zatím zcela v poklidu brání v hlubokém bloku.
90+2'
Murru vystrčil protihráče ze hřiště a je dalším žlutým hříšníkem.
90+1'
Pět minut nastaví rozhodčí Manganiello.
90+1'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Sydney van Hooijdonk.
90'
Ekdalův tvrdý skluz byl oceněn žlutou kartou.
89'
Další chyba v rozehrávce Sampdorie a činit se musel znovu Audero, jenž skvěle lapil Arnautovičovo zakončení z vápna, balon navíc vyrazil špičkami prstů tak šikovně, že ten se mu nakonec ze vzduchu snesl zpátky do jeho rukavic.
86'
Na hřišti se začíná opravdu pořádně jiskřit. Thorsby skončil sice na trávníku, ale přesto to byl on, kdo fauloval. Domácí záložník byl následně pořádně podrážděný, ale s verdiktem nic nesvedl.
85'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszynski, přichází Radu Dragusin.
84'
Hra je teď rozkouskována nedovolenými zákroky. Další hostující hráč leží aktuálně na trávníku.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Ibrahima Mbaye.
79'
Bologna právě vstřelila branku!
Neuběhly ani dvě minuty a Bologna je znovu ve vedení! MARKO ARNAUTOVIĆ si skvěle naběhl na parádní pas Svanberga a z malého vápna hlavou nekompromisně zabil míč do branky. Nejdříve byl sice pískán ofsajd, ale videorozhodčí nakonec branku uznal.
77'
Sampdoria právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Centr do vápna Jošida prodloužil zády k brance na malé vápno, kde MORTEN THORSBY ve skluzu dopravil míč za brankovou čáru.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicola Sansone.
76'
Tlak Dorie sílí a po faulu na Ekdala bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
75'
Domácí se už už dostávali do slibné šance, ale Candrevu na poslední chvíli před vápnem zastavil hostující stoper.
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Omar Colley, přichází Julian Chabot.
73'
Na střílený centr Cierva se marně natahovala hned dvojice domácích hráčů ve vápně.
72'
Sražený centr z pravé strany znamená rohový kop pro domácí barvy.
70'
Akci Dorie zastavila Bologna pouze za cenu nedovoleného zákroku. Celkově je to v posledních minutách domácí dobývaní valu Bologně.
68'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Ernesto Torregrossa.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Riccardo Ciervo.
67'
Míč propadl z pravé strany až k Augellovi, jehož střela proletěla několik metrů vedle pravé tyče.
65'
Námořníci přidali na aktivitě a postupně začínají víc tlačit na obranu soupeře.
63'
Po chybě v rozehrávce Dorie nachystal Arnautović míč Barrowovi, jehož obstřelil parádním zákrokem zlikvidoval brankář Audero.
62'
Hostující útočník vypadá nakonec v pořádku a hra může pokračovat.
60'
Jošida zasáhl na půlicí lajně kromě balonu také asi hlavu Barrowa, který však nutno dodat se dosti sehnul.
57'
Bologna hraje to, co potřebuje, domácí tým nepouští prakticky na svojí polovinu.
55'
Dlouhý balon do vápna Bologně lehce odklidila do bezpečí hostující defenzíva.
52'
Domácí jsou po inkasované brance nadále pod mírným tlakem.
49'
Sampdoria se ihned tlačila dopředu, ale nebezpečný tečovaný centr si Skorupski pohlídal.
47'
Hosté se ujímají vedení po nádherné akci! Po několika přesných přihrávkách se dostal míč k Robertu Sorianovi, jenž ho ve vápně posunul z první na nabíhajícího MATTIASE SVANBERGA, jenž z voleje uklidil balon za bezmocného gólmana Audera.
46'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Andreas Skov Olsen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První půle nabídla velké šance na obou stranách. Překvapivě je to tak stále bez branek, oba brankáři zatím chytají skvěle. Sampdoria nastřelila jednu tyčku a vyznamenat se musel i gólman Skorupski. Na druhé straně Arnautoviče vychytal Audero a případně mu vypomohli jeho obránci, když míč směřoval do branky Dorie.
45+1'
45+1'
Roberto Soriano se ve vápně uvolnil od svého strážce a z ostrého úhlu vystřelil směrem na branku. Míč sice směřoval nejspíše vedle branky, ale přesto ho Augello raději z malého vápna odkopl do bezpečí.
45+1'
Jednu minutu přidá rozhodčí Manganiello.
45'
Bereszynského centr z pravé strany zasáhl před vápnem ruku obránce, od níž se dostal míč do zámezí. Rohový kop pro Námořníky.
43'
Jen jsem to dopsal a hned měl Skorupski problémy. Nečekané teč vylekala hostujícího brankáře, jenž zkrotil balon až na druhý pokus.
42'
Teď naopak hledá cestičku směrem k brance Sampdorie. Hra se nám uklidnila po předchozích velkých příležitostech.
40'
Bologna je v posledních minutách o něco aktivnější a diktuje tempo hry.
37'
Barrow se uvolnil na levé straně přes dva obránce a poté střelou do prostředka branky jemně prověřil pozornost Audera.
35'
Arnautović nevypadá dobře po souboji a možná bude muset jít střídat. Zatím se hostující útočník pomalu přesouvá za postranní lajnu.
34'
Audero vyběhl ze své branky, ale Arnautović ho doházal obstřelit z velkého úhlu. Domácí tým nakonec zachránil Jošida, jenž zastavil balon směřující do branky!
34'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
33'
Tentokrát už uviděl Gabbiadini za svůj faul žluté napomenutí.
32'
Od začátku zápasu na hřišti poměrně jiskří emoce. Dorii nyní zabrzdil další faul na soupeřově polovině.
31'
Domácím se rohový kop příliš nevydařil. Akce se postupně přesunula až k jejich brankáři Auderovi.
29'
Skorupski byl znovu v akci. Tentokrát nohama vyrazil prudkou střelu Candrevy z pravé strany z hodně ostrého úhlu.
28'
Hosté se dostali až do vápna Dorie, kde Arnautovičův centr prolétl malým vápnem. Vše hasil nakonec Colley, jenž odkopl míč do bezpečí.
26'
Hry chytila v posledních minutách pořádné tempo. Míč se přelévá z jedné strany na druhou.
23'
Do velké šance se dostala i Doria. Brankář Skorupski se však natáhl, co to jen šlo, a špičkami prstů vytáhl přízemní střelu mimo svoji svytani.
22'
Arthur Theate střílel po rohovém kopu a jeho pokus vysoko přeletěl domácí branku.
20'
Hostující tým byl pod velkým zámkem a navíc se domácí diváci dožadovali penalty, když možná jeden z obránců Bologně zahrál rukou ve svém vápně. Následně však Bologna vyrazil do rychlého brejku, Barrow pokryl míč na půlce hřiště a poté ukázkově našel nabíhajícího Arnautoviče, který z pravé strany ale trefil jen výborně vyběhnuvšího gólmana Audera, jenž tak zachránil svůj tým!
18'
Sampdoria teď na nějakou chvíli přimáčkla Bolognu u její branky.
16'
Secvičený signál po rohovém kopu vyústil v pas před vápno na Svanberga, jehož volej nebyl dostatečně čistý a balon se dokutálel vedle branky Dorie.
15'
Na druhé straně se naopak po rychlém ťukesu dostal do slušné šance Barrow, obránce Smapdorie ale na poslední chvíli strčil do jeho střely svoji nohu a zablokoval ji.
14'
Z dalšího rohového kopu se balon odrazil nakonec před šestnáctku k noze Askildsena, jehož pumelice orazítkovala pravou tyč hostující svatyně!
13'
A hned to byla zajímavá šance! Centrovaný balon našel hlavu Augella, jehož hlavičku mířící pod břevno vytěsnil mimo svoji klec parádním zákrokem gólman Skorupski.
12'
Domácí tým bude zahrávat první rohový kop v zápase.
11'
A bude se poprvé žlutit. Hickey na levé straně skluzem srazil k zemi Thorsbyho a rozhodčí udělali bez váhání žluté napomenutí.
9'
Další kolmý míč mezi obránce Námořníků byl příliš dlouhý a skončil nakonec až v autu.
7'
Doria se už pomalu dostávala do šance, nicméně Thorsby před vápnem nedovoleně v souboji přišlápl Soumaora a rozhodčí odpískal faul.
6'
Ve středu hřiště je to nadále boj o každý míč. Jsou to nadále hosté, kdo více kontrolují hru.
4'
Z hloubi pole letěl vysoký balon na Barrowa, jenž si ho sice dobře zpracoval ve vápně, ale následně ho zastavil odpískaný ofsajd.
2'
Bologna má od úvodních minut míč na svých kopačkách a drží těžiště hry na soupeřově polovině.
1'
Hráči jsou připraveni na hrací ploše. Dnešní utkání za malou chvíli začne.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello – Thorsby, Ekdal, Askildsen – Gabbiadini, Caputo, Candreva.
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Ciervo, Depaoli, Dragusin, A. Ferrari, Chabot, Murru, Quagliarella, Torregrossa, Trimboli, Yepes.

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, Domínguez, Svanberg, Hickey – R. Soriano, Barrow – Arnautović.
Náhradníci: F. Bardi – Binks, Cangiano, Dijks, Mbaye, N. Sansone, Santander, Skov Olsen, van Hooijdonk, Vignato..
Ve 12. kole nejvyšší italské fotbalové soutěže se utkají dva týmy ze spodní části tabulky. Sampdoria přivítá v domácím prostředí Bolognu.

Domácí Námořníci se v posledních zápasech trápí, když z pěti předchozích duelů získali jen čtyři body za těsné vítězství 2:1 nad Spezií a remízu 3:3 s Udinese. Postupně se tak propadli až těsně k hranici sestupového pásma. Proti následujícímu soupeři se jim navíc nedaří, když v posledních pěti vzájemných zápasech vždy zvítězila Bologna.

Bologna pravidelně sbírá body na své konto a nachází se v klidném středu tabulky. Naposledy Rossoblù bodovali naplno, když před vlastními fanoušky porazili Cagliari 2:0. Na venkovních hřištích se jim ale dosud příliš nedaří. Z pěti zápasů vydolovali jen dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62