Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Lecce - 16. února 2024   19:00

Torino
49' Bellanova  • 80' Zapata (Vojvoda)
2:0
(0:0)
Torino
Milinković-Savić – Djidji, Lovato, Masina – Bellanova, Ricci, I. Ilić (88. Gineitis), Lazaro (76. Vojvoda) – Vlašić (62. Linetty) – Pellegri (62. Sanabria), Zapata (88. Okereke).
Gemello, Popa – Sazonov, Savva.
Ayroldi
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu (79. Gallo) – Rafía (61. Sansone), Ramadani, Blin (61. Kaba) – Almqvist, Piccoli (79. Krstović), Oudin (74. Touba).
Samooja, Borbei – Venuti, Gonzàlez, M. Beriša, Burnete, Pierotti.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.
A je dobojováno! Po nezáživném prvním poločase, který nepřinesl žádné šance jsme ve druhém poločase viděli hned dvě branky! Nejprve skóre ve 49. minutě otevřel svou první brankou v sezoně Bellanova. Poté přišel další klíčový moment, když v 70. minutě viděl Pongračič druhou žlutou kartu a následně tedy červenou. Domácí proti deseti hráčům soupeře přidali druhý gól po rohovém kopu, konkrétně se prosadil Zapata. Hosté se ve zbytku utkání nedokázali dostat na dostřel a Turín tak vítězí 2:0!
90+4'
90+1'
Okereke nyní vstřelil třetí branku svého týmu, ale bylo to už v době, kdy byla přerušená hra, protože míč opustil hrací plochu!
90'
Sudí nastaví ve druhém poločase ještě čtyři minutky navrch.
90'
Hosté se ještě snaží o závěrečný tlak, ale domácí obrana je nepouští do nebezpečných pozic.
88'
Poslední střídání domácí lavičky, odcházejí Ilič a Zapata, místo nich si zahrají Gineitis a Okereke.
85'
Almqvist patičkou přistrčil míč Gallovi, který povedenou střelou pořádně protáhl domácího brankáře!
84'
Domácí mají pohodlný náskok, navíc hrají proti deseti a zápas už se tak v podstatě jen dohrává.
80'
Turín právě vstřelil branku! Domácí měli k dispozici rohový kop, který zahrával Vojvoda, na jehož centr si naskočil DUVÁN ZAPATA a přesnou hlavičkou nedal Falconemu šanci!
79'
Hosté střídají, odchází Piccoli a Dorgu, místo nich přichází Krstovič a Gallo.
78'
Z rohového kopu žádné nebezpečí nepřišlo, poté ale fauloval Dorgu a vyfasoval za to žlutou kartu.
77'
Almqvist si na pravé straně nepřišel na čerstvého Vojvodu, ale bude z toho alespoň roh.
76'
Domácí střídají, Lazaro opouští hřiště a místo něj bude hrát Vojvoda.
75'
Hosté to v dnešním utkání budou mít už těžké, domácí patří se svou defenzivou mezi nejlepší v rámci Serie A.
74'
Třetí změna v dnešním utkání v dresu hostí, místo Oudina přichází Touba.
71'
Po Iličově centru se do obrovské příležitosti dostal Sanabria, ale proti jeho hlavičce předvedl famózní zákrok Falcone a drží tak svůj tým ve hře!
70'
Pongračič nyní zezadu přišlápl Ricciho a vidí za to druhou žlutou kartu, následně tedy červenou a hosté budou dohrávat v desíti!
70'
Hosté dobře ví, že se musí začít více tlačit dopředu, to ale může otevírat okénka v jejich obraně. Domácí se aktuálně nikam neženou.
68'
Rychlým vhazováním vyslali hosté do šance Kaba, ten ale naprosto selhal v zakončení.
65'
Čerstvé síly by na hřiště mohly vnést více pohybu a šancí. Zatím to opravdu není fotbal, který by zvedal fanoušky ze sedadel.
62'
A střídají také domácí, ze hřiště odchází Pellegri a Vlašič, místo nich přichází Sanabria a Linetty.
61'
Hosté poprvé střídají, místo Rafíi přichází Sansone. Odchází také Blin a přichází Kaba.
61'
Hosté ale se standardkou nenaložili dobře a branku neohrozili.
60'
Po faulu na Rafíu je tu zajímavá standardní situace pro hosty!
58'
Ramadani dostal dostatek prostoru a využil ho ke střele, k jeho smůle ale mířil jen přesně doprostřed branky. Milinković-Savić neměl s touto střelou potíže.
57'
Obrázek hry se opět zase podobá prvnímu poločasu s tím rozdílem, že hosté se snaží napadat výše.
54'
Domácí zůstávají aktivní a stále kombinují na polovině soupeře.
53'
Domácí nyní zahrávali rohový kop, po které se jeden z domácích dostal k mírné teči hlavou, branku ale dost minul.
50'
Žlutou kartu vidí hostující Blin.
49'
Turín právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! RAOUL BELLANOVA napřáhl ke střele zpoza vápna a přesně mířenou střelou k tyči překonal Falconeho!
48'
Almqvist se dostal ke střele, ta ale byla zablokovaná Bellanovou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Ani minutu navíc nepřidal hlavní rozhodčí v prvním poločase utkání mezi Turínem a Lecce. První půle zápasu nepřinesla nijak líbivý fotbal. Ani na jedné straně jsme se nedočkali příliš vzrušení v šestnáctkách soupeře. O jedinou větší šanci se ke konci poločasu postaral Vlašič svou povedenou přízemní střelou, tu ale Falcone vyrazil na roh. Věřme, že druhý poločas přinese více fotbalového vzrušení.
45'
44'
Ke konci poločasu vidí žlutou kartu domácí Djidji.
43'
Rohový kop ale žádné větší nebezpečí nepřinesl.
43'
Nikola Vlašič se nijak nerozpakoval a zpoza vápna vyslal jedovatou přízemní střelu na branku, ale Falcone konečky prstů vytlačil míč na roh! Ke konci prvního poločasu tak přišla první větší příležitost!
41'
Lazaro ostře faulován Pongračičem, který vidí žlutou kartu.
40'
Následně nepřesně zakončoval Vlašič, brankář Falcone mohl zůstat v klidu.
39'
Domácí měli rohový kop, ale centr Lazareho šel do míst, kde nestál nikdo v červeném.
38'
Dlouhý nákop přes půl hřiště bude snadnou prací pro Falconeho.
36'
První poločas se nám pomalu blíží ke svému konci a my stále čekáme na první vážnější ohrožení branky.
33'
Almqvist nyní absolvoval těžký souboj z domácím obránce a po něm zůstal na ležet na hrací ploše. Dle sudího ale o faul nešlo.
31'
Rafía zůstal ležet na hřišti po souboji s Riccim, nakonec ale nebude potřeba ani menší ošetření.
29'
Dva centry v krátké době mířily do pokutového území hostí, ani jeden z nich ale nenašel svého adresáta.
28'
A opět domácí útočí do plně zformované obrany hostí. Zatím jsme neviděli žádnou větší šanci.
25'
Domácí kombinují kolem branky hostí, ale je to naprosto bez nápadu. Hosté bez problémů brání.
22'
Lecce opět zahrávalo rohový kop, tentokrát ale domácí golman bez problémů lapil volný míč a rozehrává směrem dopředu.
19'
Nadvakrát zkoušel Bellanova střílet zpoza vápna, oba jeho pokusy ale byly zblokovány obranou.
18'
Dle očekávání jsou domácí opticky aktivnějším týmem, hosté ale dobře brání a trpělivě čekají na možnosti brejků.
15'
Rafía nyní fauloval Ricciho zezadu, žlutá karta z toho ale není, sudí celou situaci řeší jen domluvou.
14'
Velká chyba domácího brankáře, kterému vypadl míč z ruky po rohu hostí. K míči se dostal Piccoli, ale nedokázal míč dostat do sítě!
12'
Také domácí měli k dispozici svůj první rohový kop, po něm hlavou nepřesně zakončoval Bellanova.
10'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, následný centr do vápna ale byl snadnou kořistí brankáře Milinkoviče.
9'
A Lecce po rozehrávce vybojovali první rohový kop tohoto utkání.
9'
Piccoli si nyní vynutil faul na Iličovi a hosté mohou na chvíli vydechnout.
7'
Centr se opět kroutil do míst, kde stál Lazaro, ale ani teď se domácí hráč nedokázal přes obranu hostí prosadit.
6'
Útočnou akci domácích nyní táhl Lazaro, ale byl faulován a je tu dobrá příležitost pro domácí na centr do pokutového území.
4'
Bellanova nyní centroval z pravé strany do vápna, kde hledal Zapatu, před ním ale jeden z hostujících beků odvrátil míč do autu.
3'
Bellanova měl před sebou teď hodně prostoru, když se ale blížil pokutovému území, zamotal se mu míč mezi nohy a nic z toho nebylo.
1'
Hosté hned volili dlouhý nákop na Dorgua, ten se ale nedokázal přes domácí obranu prosadit.
1'

Turín FC: Milinković-Savić – Djidji, Lovato, Masina – Bellanova, Ricci, I. Ilić, Lazaro – Vlašić – Pellegri, Zapata.
Náhradníci: Gemello, Popa – Sazonov, Vojvoda, Gineitis, Linetty, Savva, Sanabria, Okereke.
Trenér: Ivan Jurič

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu – Rafía, Ramadani, Blin – Almqvist, Piccoli, Oudin.
Náhradníci: Samooja, Borbei – Touba, Venuti, Gonzàlez, M. Beriša, Gallo, Kaba, Krstović, Sansone, Burnete, Pierotti.
Trenér: Roberto D'aversa

Rozhodčí: Ayroldi.
US Lecce – Hosté mají po 24 odehraných zápasech na svém kontě 24 bodů, což je řadí na 13. místo v Serii A. Náskok na 18. nesestupovou pozici mají ale pouhých 5 bodů. Což v kombinaci s posledními ne úplně uspokojivými výsledky nezdá jako zrovna pohodlný náskok. Hosté totiž prohráli 6 z posledních 8 zápasů. V tabulce zohledňující formu z posledních 5 utkání jim patří předposlední příčka. V minulém kole navíc zaznamenali vysokou porážku na hřišti Bologny 0:4. Kolo předtím ale zapsali svou jedinou výhru z posledních 8 zápasů a to na domácím hřišti proti Fiorentině, kterou porazili těsně 3:2!
Turín FC – Domácí fotbalisté jsou v probíhajícím ročníku Serie A na 10. místě se ziskem 33 bodů. Aktuálně drží Turínští sérii 5 zápasů bez jediné porážky. V minulém kole brali bod za remízu 1:1 na hřišti Sassuola. Zápas předtím remízovali doma 0:0 s posledním týmem tabulky Salernitanou, což bylo pro fanoušky Turína velké zklamání. V letošní sezoně se svěřenci Ivana Juriče mohou spolehnout na skvělou defenzivu, když obdrželi pouze 20 branek, což je řadí na 3. příčku v celé lize. Problémem naopak je ofenziva, protože celek z Turína vstřelil pouze 21 branek, což ho řadí naopak zase na spodek tabulky.
Hezký den přeji všem fanouškům fotbalové italské Serie A. Ta má dnes na programu své 25. kolo a my se společně podíváme na utkání mezí Turínem a Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62