To je pro dnešek ode mne z Kotliny vše, tímto se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Rebelům se podařilo ve třetí části ještě snížit a zdramatizovat utkání díky trefě Pavla Sedláčka, to však bylo z jejich strany vše. V závěru ještě dostali výhodu přesilové hry a zkusili hru bez brankáře, Litoměřice se však dokázaly ubránit a připíší si všechny tři body do tabulky a přeruší sérii tří porážek v řadě. Za to Havlíčkobrodští prohráli podruhé za sebou a zůstanou na posledním místě.
60:00
59:59
Martin Parýzek nastřelil puk ze středního pásma a donutil Tomáše Krále k zákroku.
59:51
Nepřesná střela Rebelů a hosté se osvobozují.
59:42
Čeněk Novák zůstává na střídačce a Havlíčkobrodští to zkusí v šesti!
59:42
Oddechový čas pro domácí!
59:42
Na trestnou lavici usedá Radek Míka (LTM) na 2 minuty za podražení a Rebelové tak mají posledních 18 sekund na vyrovnání.
59:09
58:57
Tomáš Semrád od modré čáry poslal střelu příliš vysoko.
58:48
58:27
Rebelové se usadili v útočném pásmu, Martin Novák však předvedl dobrý obranný zákrok a puk poslal do středního pásma.
58:05
Martin Novák se probil do útočného pásma po levé straně, jeho bekhendový pokus byl ale zblokovaný a skončil v ochranné síti.
57:30
Jaroslav Kalla se procpal do zakončení u pravé tyče, ztroskotal však na připravené vyrážečce Čeňka Nováka.
57:09
Vylučuje se i na druhé straně, Lukáš Špelda (LTM) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
56:48
Na trestnou lavici usedá David Minárik (HBR) na 2 minuty za podražení.
56:37
Martin Novák byl sám před bránou, bekhendem však nedokázal přehodit beton domácího gólmana.
56:19
Ofsajd Havlíčkova Brodu.
56:08
Dominik Boháč chyboval na útočné modré čáře a hosté mohli jít do úniku, Pavel Sedláček se však stihl vrátit a situaci zachránit.
55:34
Domácí nepřesně rozehráli a je z toho jen zakázané uvolnění.
55:08
Václav Tomek se protlačil do útočné třetiny podél pravého mantinelu a z prostoru kruhu vypálil, Tomáš Král se však s jeho pokusem v pohodě poradil a ukryl puk do lapačky.
54:49
Antonín Melka zavezl kotouč do útočného pásma po levé straně, u mantinelu však o něj přišel.
54:12
Tomáš Rousek dostal nabito do pravého kruhu, odkud však trestuhodně minul bránu.
53:50
Dominik Boháč vystřelil od modré čáry, tečovat se ještě pokoušel Jakub Babka, puk ale skončil vedle brány.
53:04
David Sklenička puk nahodil do útočného pásma, u kotouče však byli rychleji hosté.
52:37
David Švagrovský nahodil puk a bránu ze středního pásma, Čeněk Novák puk raději přidržel v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.
52:09
Rebelům se nepodařilo přesně rozehrát a je z toho jen zakázané uvolnění.
51:05
Současně jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost Adam Chlapík (LTM) a Filip Seman (HBR), za kterého trest odpyká Tomáš Chlubna, bude se pokračovat ve hře 5 na 5.
51:05
A je tu další šarvátka, Adam Chlapík se pustil do Filipa Semana.
50:59
Adam Chlapík se tlačil dopředu, Filip Seman ho ale dokázal ubránit.
50:15
Na druhou stranu se ale hnal Martin Ondráček, jenž v pravém kruhu napřáhl ke střele, Čeněk Novák jeho pokus uklidil do své lapačky.
49:44
Domácí povzbuzeni gólem opět operují v útočném pásmu.
48:35
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Nejprve se ke střele mezi kruhy tlačil Filip Seman, jeho ještě hostující obrana dokázala zastavit. Následně si ale do mezikruží sjel PAVEL SEDLÁČEK, jenž dokázal přesně trefit prostor nad lapačkou Tomáše Krále! Asistence: David Pavlíček, Jakub Babka.
48:20
Oddechový čas pro hosty!
48:20
Hosté vyhazují jenom na zakázané uvolnění.
47:51
Martin Ondráček se prohnal do útočného pásma po levé straně, jeho pokus byl však nepřesný a Čeněk Novák nemusel zasahovat.
47:33
Rebelům se nepodařilo přesně rozehrát, puk však tečoval jeden z hostujících hráčů a tak se zakázané uvolnění nepíská.
46:57
Střela Dominika Boháče od modré čáry těsně minula pravou tyč hostující klece.
Litoměřicím se nepodařilo přesně rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.
Filip Seman nabízel kotouč před bránu, tam ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
Zákrok si na druhé straně připisuje také Tomáš Král, jenž chytil střelu Rebelů z pravého kruhu.
Čeněk Novák chytil střelu hostů z pravé strany do své lapačky.
Václav Tomek s Antonínem Melkou zavezli kotouč do útočného pásma, u mantinelu však o kotouč přišli.
Hosté se dokázali ubránit a Rebelové se musí pokusit získat útočné pásmo znovu.
43:48
Pro poruchu časomíry se bude čas měřit na ručních stopkách!
43:44
Hra se již potřetí přerušuje kvůli časomíře, na které se opět neodečítal zbývající čas.
43:22
Od Jaroslava Kally se kotouč dostal k Vítězslavu Bílkovi, jeho střela však byla sražena vedle pravé tyče Novákovy klece.
43:12
Domácím nevyšla rozehrávka a je z toho jen zakázané uvolnění.
42:39
Jiří Černoch se protlačil ke střele z pravé strany, puk však minul bránu.
42:25
Václav Tomek se snažil najít Tomáše Chlubnu, přihrávka však byla nepřesná.
42:08
42:00
Jakub Šulc se dostal s pukem za modrou čáru a přišel o pásmo.
41:57
Hosté se už dostali do útočného pásma, jenže na časomíře neběžel čas a tak se opět přerušuje.
41:37
Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet otřesený jeden z hostujících hráčů.
41:29
Tomáš Rousek zachytil puk ve středním pásmu, hostům se nedaří dostat do útočného pásma.
40:53
Václav Tomek ujel po pravé straně a dostal se do zakončení, Tomáš Král jeho pokus vytěsnil svojí vyrážečkou.
40:18
Tomáš Semrád ani Martin Parýzek nedokázali vyhodit, puk ze svého pásma dostal až Jan Milfait.
40:08
Antonín Melka (HBR) dostává 2 minuty za vysokou hůl.
40:04
Na úvodním vhazování třetí periody byli úspěšnější domácí.
40:01
Na ledě se objevují obě mužstva, třetí třetina začne na malou chvíli.
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Druhá třetina skončila stejným výsledkem, jako ta první. Vedení Litoměřic zvyšoval Vítězslav Bílek, necelou minutu po něm se dokázal prosadit ještě Martin Novák. Rebelové nakonec ještě dokázali využít přesilovou hru a alespoň snížit, když se dokázal prosadit Filip Seman.
40:00
39:28
Puk na holích mají Rebelové, hosté je ovšem dobrým napadáním nepouštějí ze svého pásma.
38:37
Domácí nakonec přesilovou hru využívají a snižují na rozdíl dvou branek! Po přesné přihrávce Jakuba Babky hostujícího gólmana překonal FILIP SEMAN! Asistence: Jakub Babka, Tomáš Troliga.
38:20
Václav Tomek se dostal ke kotouči u levé tyče a z ostrého úhlu vypálil, Tomáš Král však puk dokázal uklidit do své lapačky.
38:07
Rebelové jsou již usazeni v útočné třetině a kombinují.
37:34
David Švagrovský se dostal ke kotouči ve středním pásmu a ve vlastním oslabení jel tísněný sám na bránu, Čeněk Novák jeho bekhendový pokus chytil do lapačky!
37:00
Hosté se ovšem dokázali rychle osvobodit.
36:45
Na trestnou lavici usedá Zdeněk Doležal (LTM) na 2 minuty za hrubost.
36:17
Litoměřice právě vstřelily branku!
S havlíčkobrodskými nadějemi na bodový zisk to vypadá špatně, hosté se znovu prosazují a odskakují již o tři góly, úspěšným střelcem se stal MARTIN NOVÁK! Asistence: Martin Ondráček.
35:47
Hosté navyšují své vedení a dostávají se do dvoubrankového trháku! Jaroslav Kalla čekal s pukem na holi za havlíčkobrodskou klecí dobrých 30 sekund až se mu u pravé tyče objevil VÍTĚZSLAV BÍLEK, který poslal puk za Novákova záda! Asistence: Jaroslav Kalla.
34:39
Pavel Sedláček se protlačil před bránu, jeho bekhendový pokus ale zamířil těsně vedle levé tyče.
33:39
Pavel Sedláček nahodil puk do útočného pásma a sám jej dostihl, přihrál na modrou čáru Davidu Skleničkovi, jehož ránu Tomáš Král vychytal.
32:34
Na druhou stranu pospíchal Antonín Melka, obránce byl však rychlejší a stačil mu vypíchnout kotouč.
32:22
Martin Ondráček vystřelil z pravé strany, Čeněk Novák jeho pokus vyrazil levým betonem.
32:02
31:36
Střela z domácí hole ovšem vylétla příliš vysoko až do ochranné sítě, hra se tak přesunuje do středního pásma.
31:10
Rebelové si zahrají necelou minutu v přesilové hře, podařilo se jim usadit v útočném pásmu.
30:55
30:40
V akci jsou nyní ledaři, kteří musejí vrátit do své pozice posunutou bránu. V Kotlině by nyní bylo slyšet spadnout špendlík. Fanoušci mlčí a ani hudba nehraje.
30:25
Jiří Černoch se tlačil k dorážce, kterou mu Čeněk Novák zamezil skokem po puku.
30:02
Počet hráčů na ledě se vyrovná, Karel Plášil (LTM) dostává 2 minuty za vysokou hůl.
29:49
Hosté stále Rebely tlačí v jejich pásmu.
29:25
Martin Novák se dvakrát dostal ke střele z levého kruhu, puk však ani jednou na bránu neprošel.
28:55
Hra pět na pět dlouho nevydržela, Tomáš Troliga (HBR) dostává 2 minuty za hákování.
28:29
27:56
Antonín Melka vystřelil tvrdě z vrcholku pravého kruhu, puk ale jen zaduněl o mantinel za bránou.
27:20
Antonín Melka získal útočnou třetinu pro tým Rebelů.
26:46
Ve vlastním oslabení se ale do zakončení dostaly Litoměřice, Čeněk Novák puk raději podržel a vhazuje se opět po jeho levé ruce.
26:29
Hra se přiostřuje, Martin Ondráček (LTM) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
26:17
Jakub Babka chtěl nabídnout kotouč před bránu, hostující obrana však do jeho pokusu stačila vložit hůl.
25:51
Čeněk Novák pokryl střelu hostů z pravé strany a bude se vhazovat po jeho levici.
25:20
Jan Sedlák (HBR) i Dominik Volek (LTM) dostávají trest na 5 minut + do konce utkání, pokračovat se bude ve hře pět na pět.
25:20
V pásmu Rebelů se do pěstní rozmíšky pustili Jan Sedlák a Dominik Volek.
24:53
Dominik Boháč zastavil u pravého mantinelu pronikajícího Martina Procházku.
24:17
Střela Martina Janáčka od modré čáry prolétla těsně vedle pravé tyče.
24:03
Jakub Babka si v pravém kruhu stáhl kotouč a vystřelil zápěstím, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.
23:07
23:03
Na konci kombinace stál na modré čáře Jakub Šulc, jeho střela se ale nevešla mezi tři tyče.
22:27
Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují.
21:52
21:51
Střela Jana Milfaita z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.
21:33
Jan Milfait zavezl puk do útočného pásma po levém křídle, od puku byl však odstaven.
21:07
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Hostující útočník se dostal do úniku a Čeněk Novák (HBR) ho zastavil jen za cenu podražení, dvouminutový trest za něj odpyká Filip Seman.
20:58
Havlíčkobrodští se ani tentokrát do útočného pásma nedostali, píská se ofsajd.
20:35
Domácím se ale nedaří usadit v útočném pásmu a hosté se osvobozují dlouhým vyhozením.
20:03
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli Rebelové a mohou se tlačit do útoku.
20:01
Na hřiště již přicházejí oba týmy, domácí Rebelové se do druhé části hry přenášejí přesilovou hru, která bude trvat ještě minutu a 52 sekund.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina příliš velkých šancí nepřinesla, Rebelové se v ní ale dostali do vedení, když nabídku Pavla Sedláčka zužitkoval Jan Sedlák. Litoměřice však dokázaly brzy zareagovat a zásluhou Dominika Volka vyrovnaly. To ale ještě nebylo z hostující strany vše, za necelé dvě minuty vstřelil další branku Martin Novák a otočil tak průběh utkání.
20:00
19:52
Domácí dostávají početní výhodu, Karel Plášil (LTM) obdržel 2 minuty za hákování.
18:32
A hosté se ujímají vedení! Martin Ondráček obkroužil bránu a dostal se mezi kruhy, odkud chtěl vystřelit. To se mu sice nepodařilo, ale puk se dostal k levé tyči, kde stál MARTIN NOVÁK, jenž poslal kotouč do poloodkryté klece! Asistence: Martin Ondráček, David Švagrovský.
16:51
Hosté brzy odpovídají a je vyrovnáno! DOMINIK VOLEK prošel přes domácího obránce a střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy poslal puk přesně nad Novákovo rameno! Asistence: Jiří Černoch.
16:32
Martin Janáček zachytil rozehrávku hostů, přejel modrou čáru a s ničím se nerozpakoval, jeho tvrdá střela končí ale těsně vedle pravé tyče.
15:24
Martin Parýzek z vlastního pásma přihrál Pavlu Sedláčkovi, který do útočné třetiny pronikl po levém křídle a přesným pasem našel na pravé straně JAKUBA BABKU, jenž dostal puk za přesouvajícího se Tomáše Krále! Asistence: Pavel Sedláček, Martin Parýzek.
14:07
Martin Procházka zakončoval z levého kruhu bekhendem, puk ale jen prošel nikým netknutý před Čeňkem Novákem.
13:31
Adam Chlapík kotouč poslal na bránu ze záporného úhlu, domácí brankář jej raději přidržel na boční síťce, dokud rozhodčí nezapískal.
13:23
Hosté sice krouží v útočné třetině, Rebelové je ale do zakončení nepouštějí.
12:40
Na druhou stranu spěchal po levém křídle Pavel Sedláček, jehož pokus zápěstím skončil v Králově náručí.
12:28
David Švagrovský vystřelil zápěstím z pravé strany, trefil ale jenom boční síť.
11:39
Další technický přestupek tentokrát na domácí straně, nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
11:31
Stadion operoval v útočném pásmu, sám se ale dostal do středního pásma a následně se provinil ofsajdem.
10:49
Další nahození hostů Čeněk Novák raději podržel, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
10:36
Filip Seman se natlačil z pravé strany až před bránu, jeho bekhendový pokus ale hostujícího gólmana nezaskočil.
10:25
David Švagrovský nahodil puk do útočného pásma, tam jej ale domácí obrana dokázala vybojovat.
09:46
Vítězslav Bílek se snažil přejít přes beka Rebelů, to se mu ale nepodařilo.
09:08
Hosté nahodili puk do útočné třetiny, kde Čeněk Novák pomohl domácí defenzivě s rozehrávkou.
08:27
Střela Litoměřic z vrcholku pravého kruhu byla ztečována, mezi tři tyče ale nezamířila.
08:19
Tomáš Rousek zachytil ve středním pásmu rozehrávku hostů, sám si však nepočínal o moc lépe a puk doputoval na zakázané uvolnění.
07:51
Martin Ondráček zavezl kotouč do útočného pásma středem hřiště a nahodil na domácí klec, Čeněk Novák puk schoval do lapačky a hru raději přerušil.
07:24
07:15
Na konci kombinace stál mezi kruhy Jakub Babka, jeho střela zápěstím ale zaplula přesně do Královy lapačky.
06:57
Rebelové se už usadili v útočném pásmu a kombinují.
06:28
Puk znovu míří až za bránu Čeňka Nováka.
06:06
Poté, co Tomáš Král betonem vyrazil střelu z vrcholku pravého kruhu, se hosté osvobozují dlouhým vyhozením.
05:34
Tomáš Rousek dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud vyslal prudkou střelu, hostující gólman si s ní však dokázal poradit.
05:24
Domácí si zahrají přesilovou hru, hříšníkem je Martin Procházka (LTM), který dostává dvouminutový trest za sekání.
04:49
Rebelové přišli o kotouč v útočném pásmu, Litoměřice ovšem nedokázaly přesněji rozehrát a puk domácím jen vrátily.
04:07
Jaroslav Kalla napřáhl ke střele v pravém kruhu, jeho pokus byl však zblokovaný a obloučkem zamířil za bránu.
03:34
Tomáš Rousek byl zbaven kotouče za hostující klecí, oba celky svádějí boj o puk u mantinelu.
03:07
Po vyhraném vhazování se rychle chtěli do útoku dostat Kališníci, na modré čáře byli ale zastaveni ofsajdem.
02:44
Tomáš Král si připisuje první dva zákroky, nejprve vyrazil střelu z pravé strany, posléze ve svém náručí udržel pokus domácích z mezikruží.
02:15
Jan Milfait na útočné modré čáře vystihl rozehrávku hostů a může založit útok svého celku.
01:53
Hosté se natlačili do útoku, puk však vypadl po teči na domácí střídačku, bude se vhazovat po levé ruce Čeňka Nováka.
00:59
Rebelové se na chvíli usadili v útočném pásmu, hosté se ovšem v rohu kluziště dostali k puku a poslali jej do třetiny domácích, odkud to musí Havlíčkobrodští zkusit znovu.
00:21
Litoměřice kotouč jen nahodily na bránu, Čeněk Novák jej raději podržel v lapačce a přerušil hru.
00:03
První vhazování utkání vyhráli hosté a mohou zakládat útok.
00:01
Hráči se již staví na úvodní buly, utkání za malinkou chvíli začne.
Na ledovou plochu nastupují oba celky, domácí Rebelové nastoupí v bílých dresech, hostující tým Litoměřic je oděn v modrých barvách.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák (Barus) – Parýzek, Sedlák, Pavlíček, Sklenička, Boháč, Janáček "A", Semrád – Tomek, Melka "C", Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Šulc "A", D. Bílek, Míka "A", Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Chlapík – M. Novák "C", Švagrovský, Ondráček – Procházka, Volek, Černoch – Racek, Zdeněk, Doležal.

Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Maxim Černý, Daniel Reich.
Vzájemná bilance v 1. lize (od 2006/07)

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 5-1-1-10
Výslekdy: 3:4, 8:1, 7:4, 4:2, 1:2, 0:1, 4:3p, 0:4, 1:2sn, 1:0, 2:6, 4:5, 3:5, 3:1, 0:3, 1:3, 1:4
Skóre: 43:50
Oblékali dres soupeře:

Z havlíčkobrodské soupisky má zkušenosti s dresem soupeře jediný hráč, je jím obránce Dominik Boháč.

To na druhé straně je zástup hráčů, který prošel Havlíčkovým Brodem, o poznání početnější. Jedná se o Karla Plášila, Lukáše Špeldu, Jakuba Šulce, Miloslava Čermáka, Tomáše Doležala, Davida Dvořáčka a Martina Ondráčka.
Minulá utkání:

LHK Jestřábi Prostějov – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:1
HC Stadion Litoměřice – SK Horácká Slavia Třebíč 0:1
Poslední vzájemné utkání:

HC Stadion Litoměřice – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:1
HC Stadion Litoměřice
Kališníci se nyní potýkají se sérií tří porážek v řadě, když postupně nestačili na Chomutov, Jihlavu a Třebíč. Takováto řada je nejhorším výsledkem Litoměřic, v probíhající sezoně se s tímto jevem však už setkaly, dokonce proti úplně stejným soupeřům. Hned poté ovšem načaly zcela opačnou sérii, když následně vyhrály čtyři zápasy v řadě, kterou započaly právě proti Rebelům. Takovou sérii výher se litoměřickým hokejistům zopakovat od té doby ale nepodařilo. Vyhrají Severočeši v Kotlině a pokusí se nastartovat novou vítěznou šňůru, nebo budou muset skousnout porážku a navýší sérii proher?

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Kalla – 50 bodů (8+42)
Nejlepší střelec: Vítězslav Bílek – 27 gólů
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kalla – 42 asistencí
HC Rebel Havlíčkův Brod
Rebelům se v poslední době začalo dařit. Za posledních devět zápasů dokázali nasbírat téměř stejný počet bodů, jako ve zbytku celé sezony. Do 34. kola si stačili připsat do tabulky 16 bodů, ke kterým v dalších devíti utkáních přidali bodů 14. Havlíčkobrodští se radovali především proti celkům ze spodní poloviny tabulky, v posledním domácím utkání však zdolali těsným výsledkem druhé České Budějovice, díky čemuž se po dlouhých 38 kolech dostali z posledního místa o jednu příčku výše. V minulém kole však vyjeli v důležitém boji na led Prostějova, kde Jestřábům podlehli a vrátili se zpět na samotné dno.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Rousek – 22 bodů (12+10)
Nejlepší střelec: Tomáš Rousek – 12 gólů
Nejlepší nahrávač: Roman Maliník – 15 asistencí
Vítáme vás u on-line přenosu z 1. ligy, ve které na sebe v rámci 44. kola narazí domácí HC Rebel Havlíčkův Brod a HC Stadion Litoměřice. Utkání začíná v 18:00.